Pozíció:ügyvédjelölt / gyakornok

    A SPARKLINE LEGAL Ügyvédi Társulás, valamint a vele együttműködésben álló GREAT HOME FRANCHISE Ingatlantanácsadó Iroda szakmai tevékenységében való közreműködés lehetőségével az ügyvédi pálya iránt kifejezetten elhivatott, 2 fő pályakezdő, illetőleg legfeljebb első éves ügyvédjelöltet, továbbá 1 fő - nem időszakos - gyakornokot keresünk.
    A Társulást alkotó ügyvédi irodák alapvetően és sokrétűen polgári jogi, kisebb részben pedig büntető ügyeket érintő megbízásokat látnak el.

  • Feladatok:

    • okiratok (pl. általános szerződési feltételek, egyedi szerződések, létesítő okiratok, végrendeletek, vételi ajánlatok, stb.) szerkesztése
    • bírósági, cégbírósági, földhivatali, hatósági, közjegyzői, végrehajtói, stb. beadványok elkészítése, (elektronikus) benyújtása
    • peren kívüli vagy egyéb tárgyalások során, továbbá nem peres, illetve peres eljárásokban jogi képviselet ellátása
    • gazdasági társaságok, valamint társasházak közgyűlésein való közreműködés, részvétel
    • rendszeres kapcsolattartás az ingatlantanácsadókkal, illetőleg a kijelölt ügyfelekkel

  • Elvárások:

    • ügyvédjelöltnél jogász végzettség, gyakornoknál legalább 6 jogi egyetemi szemeszter sikeres teljesítése
    • angol nyelvből legalább középfokú szintű nyelvtudás
    • a szakmai tevékenységhez szükséges mértékű informatikai ismeret
    • igényes és precíz munkavégzés
    • kiváló kommunikációs képesség
    • lojalitás, megbízhatóság

  • Előnyt jelent:

    • ügyvédjelöltnél legalább cum laude minősítésű diploma, gyakornoknál legalább jó tanulmányi átlag
    • szakmai angol, illetőleg további idegen nyelv (kiemelten a francia, a német, az olasz vagy a spanyol) nyelv ismerete
    • az elektronikus cégeljárási, közigazgatási, MOKK, VIEKR rendszer, cégkapu ismerete
    • B kategóriás jogosítvány megléte

  • Amit kínálunk:

    • érdemi, gyakorlati jellegű jogi tevékenység végzése, meghatározott adminisztratív feladatok ellátásával együtt
    • folyamatos hivatásbeli tanulási és fejlődési lehetőség, térítésmentes szakmai angol nyelvű képzés biztosítása
    • kellemes munkahelyi környezet, modern, felszerelt iroda
    • kollegiális légkör, összetartó közösség
    • béren kívüli juttatások
    • hosszútávú foglalkoztatási lehetőség
    • megbecsülés

  • Munkavégzés
    helye:

    Budapest, V. kerület

  • Munkaidő:

    főállás

  • Fizetés:

  • Jelentkezés módja

    fényképes önéletrajzzal e-mailben

  • Határidő

    2018-07-08