Egyéves az új Polgári Perrendtartás - Lehetőségeket vagy akadályokat teremt az új törvény? - Szakértők válaszolnak | Budapest, 2019. február 8. péntek | Regisztráljon most!

Pozíció:Főtitkár

    A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU)
    Magyarország legnagyobb magánegyeteme
    új kollégát keres
    FŐTITKÁR
    pozíció betöltésére,
    az Egyetem igazgatási szervezetének szakmai vezetésére

  • Feladatok:

    • az egyetemi testületek, a rektor és a rektorhelyettesek döntéseinek előkészítése, a végrehajtásukkal kapcsolatos igazgatási teendők ellátása;
    • a Szenátus üléseinek előkészítése, a határozatok végrehajtásának szervezése és ellenőrzése, a határozatok megfelelő nyilvánosságának biztosítása;
    • az Egyetem szabályozási, szabályzatalkotási tevékenységének megszervezése, a szabályzat előkészítés összehangolása;
    • az Egyetem ügykezelés általános felügyelete;
    • az igazgatási információs rendszer működtetése;
    • jogi tanácsadás a rektor, a rektorhelyettesek, valamint a fenntartó részére a felsőoktatási, oktatási tevékenységhez kapcsolódóan;
    • a Hallgatói Jogorvoslati Bizottság elnökeként a hallgatók tanulmányi ügyeivel kapcsolatos ügyek tekintetében a másodfokú döntések előkészítése és a döntések jogszabályokkal való összhangjának biztosítása;
    • folyamatos jogi útmutatás a hallgatók érdekképviseleti szerveinek tevékenységéhez;
    • az Egyetem és a külső természetes vagy jogi személyek közötti kapcsolatok előkészítésével járó jogi feladatok ellátása, az ehhez kapcsolódó megállapodások nyilvántartása, végrehajtásuk ellenőrzése. A felsőoktatási törvény hatálya alá tartozó szerződéskötések.
    • a képzések létesítésével, indításával kapcsolatos dokumentumok előkészítése
    • az egyetem intézmény- és szakakkreditációs dokumentációjának elkészítésében való részvétel
    • törvényességi felügyeleti kérdésekben a fenntartóval való folyamatos kapcsolattartás

  • Elvárások:

    • Szakirányú egyetemi végzettség (jogász)
    • Min. 3 év jogi szakmai tapasztalat
    • Felsőfokú angol nyelvtudás (szóban, írásban egyaránt)
    • Kiváló kommunikációs készség (szóban, írásban egyaránt)
    • Jó elemző,- és problémamegoldó készség
    • Kiváló szervező készség
    • Kiváló lényeglátási képesség
    • Nyitottság új feladatokra
    • Felelősségteljes munkavégzés
    • Nagy munkabírás
    • Nagyfokú precizitás

  • Előnyt jelent:

    • Felsőoktatásban szerzett szakmai tapasztalat
    • Vezetői tapasztalat

  • Munkavégzés
    helye:

    Budapest

  • Munkaidő:

    főállás

  • Fizetés:

  • Határidő

    2018-12-29