családi pótlék csökkentése 20éves korra


Petricjane # 2013.10.22. 15:31

Szerintem nem is 23 éves korig kéne, hanem MINDEN diplomát még nem szerzett, nappali tagozatosnak. Simán leérettségizhet valaki 20 évesen, pár évig nem tudja mit akar, aztán menne egy komolyabb egyetemre, akár jogra, vagy hasonló volumenüre. Igenis teljes családtámogatás járjon neki végig!

Szilvia0801 # 2013.08.14. 10:02

Családi pótlék a jogosultat

- a tanköteles gyermekre tekintettel a gyermek tankötelessé válása évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint
- a tankötelezettsége megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre (személyre) tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a gyermek (személy) a huszadik - a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik - életévét betölti

illeti meg.

újpest1885 # 2013.08.14. 08:17

Szeretném megtudni, hogy gyermekem 2013. Szeptember 12. én tölti be a 20. életévét.Nappali tagozatra nyert felvételt a TFőiskolára államilag finanszirozottra. Meddig jár neki a családi pótlék?
Köszönöm segítségüket!

lenaagi # 2010.01.15. 12:26

Ez most milyen dolog?? Ha valaki még tanulni szeretne nem teheti mert az állam elveszi a fiataloktol a pénzt..:S Undoritonak találom ezt az uj törvényt!!!Mi az hogy eddig 23 most meg 20éves korig??Én igy is fizettem az első szakmámért is ami jo nagy szívás mert nem mindenhol kell de én kifogtam a lesz..rabb sulit ugy tünik..most meg még ez is..kicsit lehuzás ugy gondolom!Dehát miért ne??Miért pont a szegény embert ne huzzuk le nem igaz?:D