Kérek iránymutatást


Beati74 # 2016.01.07. 07:57

Tisztelt Moderátorok!

Hasonló jogi nehézségek miatt szeretnék egy taggal kapcsolatot felvenni, de sajnos nem látható az illető e-mail címe, pedig nagyon nagy szükségem lenne rá.
Lenne lehetőség arra, hogy elkérjem Önöktől?

Bogi1 -ről lenne szó

A rendszeren keresztül próbáltam e-mailt küldeni a számára, de nem tudom, megkapta-e.

Nagyon szépen köszönöm a segítségüket!
Tisztelettel,
Ezer Beáta

Marcsi14 # 2015.10.03. 11:11

Azt szeretném megtudni, hogy semmiféle lehetőség nincs arra, hogyha választ kapok a kérdéseimre, akkor arról értesítést kapjak, vagy könnyen megtalálhatóvá tegyék valamilyen úton-módon?
Már 1,5 órája keresek egy választ (vagy legalább az én beírásomat), de sehol nem találom!
Már sose fogom megtudni, hogy kaptam-e választ és, hogy vajon (mint kezdő fórumozó)hol találom meg, ha mégis? :D

Ti. nem jegyeztem meg, hogy hol tettem fel az egyik kérdésem, csak mivel láttam, hogy hasonló problémával küzd egy másik fórumozó is, így oda írtam!

Dr.Attika # 2015.10.01. 14:05

Ez a téma már megérett egy tanulmány elkészítésére.

címe: Harakiri elkövetésének helye, figyelemmel a japán gyakorlatra, avagy magyar kocsmában elkövethető joghatályosan a japán jogszokás szerinti harakiri néven ismert önsebzéssel elkövetett saját élet kioltására irányuló
becsület tisztázó életkioltás.

Rexor # 2015.10.01. 13:37

Attila: szerintem határeset, lehet hogy csak egy szűk csoport léphet be és akkor nem.

Dr.Attika # 2015.10.01. 13:22

Rexorom! A kocsma nyilvános helynek minősül? Mert ha nem, akkor a kérdező kocsmájában elkövethető, gondolom.

Rexor # 2015.10.01. 13:20

Attila: utánanézek, de lehet hogy csak szokásjog van ebben az esetben.

Dr.Attika # 2015.10.01. 12:56

Rexorom: Ezt jogszabályi-helyre hivatkozással is megtudnád erősíteni? Tudod. Egyes kérdezők igényesek a jogszabályi-helyre történő hivatkozásra.(pl. Kocsmáros10)

Rexor # 2015.10.01. 12:21

Attila: Harakirit vagy szepukkut a busidó törvényei szerint nem illik nyilvánosan elkövetni.Egy plusz ember kell csak: aki levágja a fejedet.

Bea1 # 2015.10.01. 10:58

Szerintem írásban, egy meghatározott sajtóorgánum keretei között.

Dr.Attika # 2015.10.01. 09:40

Tisztelt Üzemeltető!
Arra kérek iránymutatást, ha a kérdező nem a szájíze szerinti választ kapja és ezért "lehülyézi" a választ adó jogászt, akkor milyen módon kell tőle elnézést kérni? Elég ha a fórumon "meaculpázunk" vagy esetleg nyilvánosan elkövetett harakirit kell alkalmaznunk?