Szemezsoka belerondít a Fórumba


elfmage999 # 2016.01.07. 14:54

Mea Culpa, előkerült a topic.
(hogy honnan az egy jó kérdés)

Most már csak egy hozzászólásomat hiányolom, az "ajánlott Szemezsókáknak" topicból, de az már mindegy.

elfmage999 # 2016.01.07. 12:30

Meg ha jól látom a Strassburgos topikomat is kivágta valaki :)

groszfater@gmail.com # 2016.01.07. 11:50

Dehogynem,éppen mostanában avatkozott be és tüntetett el végleg egy "jogász-nőt....

Rexor # 2016.01.07. 11:43

Teljesen mindegy ki, mit akar, ezen a fórumon moderáció már elég régóta nem működik.

groszfater@gmail.com # 2016.01.07. 11:39

Vajon neked mi-érdeked fűződik ahhoz, hogy SzemeZsokát kitiltsák innen ?!
Úgy hét-nyolc évvel ezelőtt azon munkálkodtál te és az "osztály" társaid KBS tűnjön el a fórumról.

orangeman # 2016.01.07. 10:57

Na igen. Amikor a "házam" nem a "házam"-at jelenti. Lehet, hogy itt az eljárásjogi értelemben vett házadra utaltál, én meg az anyagi jogi házaddal kevertem? :)

A mondandóm fő része az volt, hogy remélem, hamarosan kiteszik innen a szűröd.


For God and Ulster

orangeman # 2016.01.05. 14:53

"De hát ugye itt nem is ez történik: nem a házadba rontottam be, hanem egy téren vagyunk, ahol más is, én is mondom a mondandómat, nem én ordibálok, hanem mások, és nem rakhatsz ki, mert a tér nem a tulajdonod, hanem közös. Ezektől a hibáktól eltekintve jó az analógiád.”"

De én soha sem mondtam, hogy ez az én házam. De nem is közös tér, hanem a moderátorok háza, akik remélem hamarosan kiteszik a szűröd.


For God and Ulster

Sammrita # 2016.01.05. 13:04

Szemezsóka: Eddig is és eztán is sajnálom akinek te adsz tanácsot. irigyellek a rengeteg idődért és további örömeket a kétes sikereidhez.

Sammrita # 2016.01.05. 12:16

ogangeman
pontosan fogalmaztál:)

Szemezsóka, hogy ki a szakember? Aki ért hozzá, az ezt tanulta és gyakorolta is, te a jog esetében nem vagy az.
Legközelebb az autód fékrendszerét javítsd meg, aztán indulj útnak, hiszen szerinted mivel járkálsz bíróságra a párod családi ügye miatt, ezért értesz hozzá, tehát mivel már többször is fékeztél autóval, vagy legalábbis ültél fékező buszon, ezért biztos értesz egy autó fékéhez is.

orangeman # 2016.01.05. 11:43

Én ritkán adok a fórumon tanácsot (azért szoktam, de főleg a GYiK-en teszem), de az itt emberkedők azt nem értik meg, hogy a jófej jogász a saját nem számlázható szabadidejéből ad jogi tanácsot az errejáróknak (ami amúgy pénzbe kerülne).

Igen dühítő tud lenni, ha idióták szétszpemmelik a topikot, leugatják a hozzáértőket, stb.

Szemezsóka, ha jogász lennél, akkor tudnád, hogy a szólásszabadság nem azt jelenti (Amerikában sem), hogy berontasz a házamba és ordibálsz, mert akkor egész gyorsan kirakhatlak. Remélem a fórum moderátorai is hamarosan ezt teszik.


For God and Ulster

Kelvin (törölt felhasználó) # 2016.01.05. 11:39

Szóval egy más személynek adott, számára valamiért sérelmesnek tartott hozzászólást felhozni példának, úgy feltüntetni, hogy soha nem adtam még érdemi választ, hogy is mondjam, eléggé gyenge...

Kelvin (törölt felhasználó) # 2016.01.05. 11:37

Most néztem, hogy amit belinkeltél az nem az én kommentem, hanem "szg69" nicknevű felhasználóé volt.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2016.01.05. 11:35

Nyilván megvolt az oka, hogy ilyen írtam ;)

elfmage999 # 2016.01.05. 11:20

Kevin:

Ez nem neked szólt az egyik idézett linkedről:
"köszönöm a tanácsot elfmage999

Kelvin, érdekelne, ha nincs jogkérdéssel kapcsolatos észrevételed (merthogy szemmel láthatólag nincs) mit keresel ezen a fórumon az off-topic kommentjeiddel.
Persze igazából nem érdekelne, csak minőségi ugrást hozna a fórumban ha nem szemetelnéd tele a személyeskedő fröcsögéseiddel. Próbáld kérlek inkább kiélni magad VV Éva rajongói oldalán. Nem fog a nívó kilógni. tx.
"

Látod-látod, mondtam hogy csendben lapítani kéne...

Kelvin (törölt felhasználó) # 2016.01.05. 11:03

Nem érzem, hogy nekem kellene bizonygatnom az igazam, de akkor tessék:
http://www.jogiforum.hu/forum/31/26841
http://www.jogiforum.hu/forum/35/30951
http://www.jogiforum.hu/forum/21/40197
stbstbstbstb

elfmage999 # 2016.01.05. 10:57

Kevin:

Nem kell ez a műmájer duma.
Lehet bizonyítani (ez lenne a tisztességes), bizonygatni (ezt teszed), meg lehet csendben lapítani is (neked javallott).

Kelvin (törölt felhasználó) # 2016.01.05. 10:54

Bizonyára velem van a baj, hogy érdemi választ tőlem még nem láttál.... Bizonyára...

elfmage999 # 2016.01.05. 10:50

Kevin:

Tőled még érdemi választ nem nagyon láttam, viszont előszeretettel ekézel mindenkit, miközben bizonyára nagyon jól szórakozol a sekélyes érzelemvilágod tengerében.

A jelen hozzászólásod is olyan érdemi és megfogható. Egy darab általánosítás sincs benne.

Sammrita # 2016.01.05. 10:48

Szemezsóka: A kérdezők szakkérdésekre keresik a választ szakemberektől, nem pedig az nlc café fórumába, vagy véleményrovatába írtak be, ezt nem veszed észre.

elfmage999 # 2016.01.05. 10:47

Rex:

Nem kötelező válaszolni.

De ha valaki válaszol akkor elvárható hogy érdemben és érthetően válaszoljon. A tisztesség elvén.

Nem egyszer előfordul, hogy a válaszadót egy másik válaszadó javítja ki, mert valamit nem jól tudott. Tehát még az is előfordul hogy téved az ingyen válaszoló.

Sokszor van olyan hogy a drága ingyen válaszoló, csak ekézi a kérdezőt. Ezért is fizetni kéne?

Maradjunk abban hogy sok jogász szórakozni jár ide a kérdezők, problémafelvetők kárán.
Ezért is fizetni kéne?

Jogászok másik része innen próbál ügyfelet vadászni, magát fényezni, természetesen nem bevallottan. Ezért is kéne fizetni?

Azt hiszem én vagyok az egyik kérdező, aki már köszönt meg itt a fórumon tisztességes választ.

Akkor most így mire is válaszoltál, és mennyire volt igazad? Te melyik vagy a felsorolt válaszoló típusok közül?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2016.01.05. 10:42

Általában ha valaki nem olyan választ kap, mint amit szeretne látni, akkor a legkönnyebb rávágni, hogy magas lóról ment a válasz, meg a válaszadó lenézi a kérdezőt...

Rexor # 2016.01.05. 10:19

Elfmage: igen, csakugyan bicsknyitogató, amikor itt a "magas lóról" szakemberek ingyen adnak tanácsot a segítséget kérőknek. Ha kitekintesz a szemellenződ alól, talán azt is láthatod, amikor a szegény laikus miután választ kap a kérdésre elkezd okoskodni, hogy az nem úgy van. Ilyenkor a magas lovon ülő szakember lehet hogy elgondolkozik azon, hogy tulajdonképpen mi a túrónak kér tanácsot, ha úgy is tudja a választ. Az már csak a hab a tortán, hogy az esetek 95%-ban a szegény laikus még egy kurta köszönömöt sem nyom oda, ha segítséget kap.

groszfater@gmail.com # 2016.01.05. 10:04

Hú-te, vattás srác lehetsz, nagyon szépen kommunikálsz azzal a te vattás agyaddal...

elfmage999 # 2016.01.05. 10:03

Ennek a topic nyitójának, és a tőbbi bólogatónak javaslom, hogy próbáljanak leszállni a magas lóról.

Bicskanyitogató amikor a magukat nagy embernek gondolók, foghegyről válaszolgatnak az életük komoly problémáját előadó laikusnak.

Amikor meg esetleg egy laikus mer komolyabb kérdésekben állást foglalni akkor pedig a "te hülye vagy ehhez kisfiam" attitűddel van előadva, hogy "műveletlen ember nem értheti ezen magaslatokat nem véletlenül tanulják ezt 10 évig, meg egy életen át".

Én egyik ilyen "szakembert" se fogom sajnálni ha nem ír ide.

Hajrá Zsóka! :)

ártatlan1 # 2016.01.05. 09:59

Te szemeszóka!! mikor mész el már a jó anyukádhoz sírni?...tudod mit nem is kell kicsi Hacker program és már is fogom tudni a valódi neved,csak írj ide aztán szépen posztolom neved címed,remélem valaki lesz a közelben aki jól szájba vág még mielőtt én érek oda!