szakvizsga - "B" rész (büntető)


Ildico # 2009.03.24. 16:36

Tehát nem párhuzamosan.

Ildico # 2009.03.24. 16:35

Katti!

A 89§ (5): ha valaki éppen tölti a büntetését, és a végrehajtás közben kap egy felfüggesztettet, pl. 2 évet 3 évre felfüggesztve, akkor a 3 évet csak akkor kezdik számolni, amikor a büntetést letöltötte.

Katti # 2009.03.24. 16:19

Akkor röviden.

Miért van Btk 72§-re és 89§-re egyaránt szükség?

89§ (5) -re tud nekem valaki egyí példát mert egyáltalán nem értem.

Köszi,

K.

Katti # 2009.03.24. 16:17

Itt limitálva van az üzenet hosszúsága?

igamed # 2009.03.24. 16:08

sziasztok!

a szakvizsgához szükséges gyakorlati időről szeretnék kérdezni. konkrétan: azt tudom, hogy a gyes,illetve táppénz idejéből 3 hónapot vesznek figyelembe. ez összesen 3 hónap vagy külön-külön? és ha táppénz után újra gyes/gyed-re megyek akkor az újabb 3 hónap vagy összesen?
nekem ez nem derül ki a rendeletből ha valaki tudja „hány éves a kapitány?“ :D az segítsen léci.

előre is köszi

Thalia # 2009.03.24. 15:52

Én április 6-án írok bv-ből (IRM-Szalay u.) 8-án meg szóbeli...valaki sorstársam esetleg ezeken a napokon?

Ildico # 2009.03.23. 16:57

Bocsánat,Tóth Mihály vizsgáztatott,nem Károly.

Impossible!
Én a Herke Csongor: Be szakvizsga könyvből tanultam, persze a jogszabályokat hozzá olvastam. Ez bevált.
Sok sikert!

drpici # 2009.03.23. 12:05

Akkor már csak meg kell tanulnunk. :)

Thalia # 2009.03.22. 10:53

drpici...időközben nekem is...:)

peppa # 2009.03.22. 09:30

http://mail.google.com/

felhasználói név:szakvizsgazok
jelszó: szakvizsga
A levelekben csatolt fájlként az anyagok.
Amiket nagyon köszönök azoknak akik fáradtak vele.
Jó tanulást!

Ildikóka82 # 2009.03.22. 09:25

hmmm... furcsa, én sem tudok belépni :(
(elvileg a f.a.: szakvizsgazok, jelszó: szakvizsga ugye?)


Iwikó

igamed # 2009.03.22. 09:19

sziasztok!

segítsetek már abban, hogy a g-mailes fiókot hogyan kell használni.
előre is köszi és mindenkinek jó tanulást.

Bobi22 # 2009.03.20. 18:49

Sziasztok!

Mindenki okulására, aki szeretne esetleg büntiből írásbelizni, azzal szeretném megosztani ezen tételemet is, mert személy szerint nekem elég nagy hiányérzetem volt vizsga előtt, hogy egy jogesetet sem láttam.

A feladatom az volt, hogy írjak elsőfokú bírósági határozatot. Iratminta nagy segítségemre volt,de persze figyelni kellett a formaságokra (ügyszám, milyen bíróság az illetékes, tanács vagy egyesbíró jár-e el, stb.)

A konkrét eset:
Az I. r. vádlott élettársi viszonyban élt a sértettel. I. r. vádlott és II. r. vádlott már hosszabb ideje ismerték egymást. A vádbeli napon a sértett és a vádlottak együtt italoztak. Szóváltás alakult ki, mert I. r. vádlott kérésére nem adott pénzt a sértett a további italozásra. A sértett szidalmazta a vádlottakat. Az I. r. vádlott megüttötte a sértettet, majd lelökte az ágyra. Amikor sértett megpróbált felkelni, visszalökte. A II. r. vádlott is visszanyomta a felkelni próbáló sértettet, melynek következtében nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett. Az I. r. vádlott belenyomta a sértett arcát a párnába, és a halál ennek következtében állt be.Ezután elmentek a helyszínről, majd I. r. vádlott javaslatára visszamentek, és önakasztásnak állították be az esetet. A sértett egyébként is meghalt volna pár napon belül, betegsége miatt.

Ennyi a jogeset. Nyilván lehet vitatkozni a minősítésről, de az eshetőleges szándékkal elköv. eö (I. r. vádlott) és a kts. meg bűnpártolás (II. r. vádlott) esetében valszeg megáll.

Egyéb körülmények (ismerték egymást, sértett betegsége) büntetés kiszabásánál irányadóak.

Üdv!

Impossible # 2009.03.20. 17:11

"Minden használható ötletre vevő vagyok, hogy a Be-t hogyan lehet hatékonyan tanulni. :)"

alázattal :DDD

Csipke # 2009.03.20. 14:27

Szia Katti!

Én böcsülettel elolvasok mindent, de nem biztos, hogy mindent meg is tanulok... :) Én arra gyúrok, hogy az elhatárolások lesznek a lényegesek, inkább azt fogják kérdezni.

Kedves mindenki, aki túl van már rajta és nem büntetőjoggal foglalkozik!

Minden használható ötletre vevő vagyok, hogy a Be-t hogyan lehet hatékonyan tanulni. :)

Üdvözlettel,


Csipke

Ildico # 2009.03.20. 14:18

Sziasztok!
Ma voltam be pótviszgán az OIT-ban.
Nagyon rendes volt a bizottság, Tóth Károly, Zamecsnik ügyvéd úr, a múltkori szerencsétlen "sorsolás" után nekem is lehet szerencsém.
A vizsga gyors volt, de ha nem tanultam volna ennyit,probléma lett volna, mert mindösszesen ilyeneket kérdeztek, hogy hol vannak a be-ben, mivel összefüggésben a következők:

  • bekerített hely
  • kiemelkedő súlyú ügynél
  • regionális, kisebbségi
  • különösen védett tanúnál mikor indítványozhatja a védő ill. a terhelt, hogy ne különösen védett tanú legyen.

Volt még vagy 5-6, de ennyi jutott eszembe.
Szeptemberben polgári! Sok sikert mindenkinek a büntihez!

Bobi22 # 2009.03.20. 13:22

Üdv!

Szeretném veletek megosztani a vizsgakérdéseimet.
Btk: emberölésről minden, elhatárolások, illetve az önkényuralmi jelképek használata (nem egy tipikus kérdés).
Be: nyomozási bíró feladata a nyomozás során (azt akarta hallani, hogy a bíróság fa-it látja el a nyomozás alatt.) meg az írásbeli jogesetemhez kapcsolódóan mit tennék az ügyész helyében, mert a bíróság nem rendelkezett egy olyan kérdésben, amit az ügyész a vádiratban feltüntetett (válasz: fellebbezés)
Bv.: szabadságvesztés végrehajtásának felfüggesztésének részletszabályai (csak jogszabályból tanultam)
Szabs: szab.s hatóságok (különös tekintettel a
35. §-ra)

Jó tanulást mindenkinek! Ja, egyik kolléganőmnek van dialóg campus (2008-as) jog-ász kártyája be-ből, eladná, 2500 Ft-ért. Ismétléshez kiváló, mivel címszavak szerepelnek rajta, ismerni kell az anyagot, hogy használni tudd.
Ha érdekel, írj, és megbeszéljük.
szép napot mindenkinek!

Katti # 2009.03.20. 13:10

Koszonom Csipke!

Kerdesem meg, h elolvastatok-e az osszes ABH-t, Jogegysegi Hatarozatot?

En most epp azon vagyok.

Valamint, h en a Buntetojog Nagy Kezikonyvebol kezdtem el tanulni a jogszabalzok mellett. Volt meg valaki, aki ezt hasznalta? Velemeny?

Koszonom!

Csipke # 2009.03.17. 14:29

Szia Katti,

Complex jogtár-törvényből.

A vizsgakor hatályosat kérdezik.

Üdvözlettel,


Csipke

Katti # 2009.03.17. 12:24

Sziasztok,

Májusban megyek én is vizsgázni, gondoltam rendelek szvizsgakönyvet a neten, de azt láttam, 2009 második felében fognak megjelenni a "hatályosított" (már elnézést) szvkönyvek.
Tudja valaki, h miből érdemes tanulni MOST, és a "mikor" hatályos joganyagot kérdezik?

Köszönöm a segítséget.

szlobi1 # 2009.03.16. 20:40

Sziasztok !

2009. május 5-15. közötti időszakra kértem pontos időpontot. Figyelem a levelezést és érdeklődve figyelem a híreket. Ha van jó anyaga valakinek email címemre külve köszönettel veszem.

Tudom rengeteg a tanulni való, ezért is lenne jó egy rövidebb, de hatályos összegzés.

Segítséget előre is köszönöm.

drpici # 2009.03.16. 11:53

Thalianak (meg aki még aggódik esetleg :)):
Nekem megérkezett időben az értesítés.

dr Abu-Dhabi # 2009.03.16. 09:05

Kedves Everybodri!

kidolgozott tételsor büntetőből (Be nemsokára felkerül) a szakvizsgazok@gmail.com címen (jelszó:szakvizsga).

Nyulmacska a szerző (állítólag jól vizsgázott belőle), drbea megkapta, és most fent van.

minden jót,

siker3 # 2009.03.13. 21:05

Ja, és nem írtam a jegyeimet: 4 4 4 :-))).

siker3 # 2009.03.13. 21:02

Sziasztok!

Eddig én is hasonlóan csak olvasgattam a fórumot, azonban múlthéten sikeresen letudtam az utolsó vizsgámat, így gondoltam megosztom mindenkivel végső vizsgatapasztalatomat.
Az OIT-hoz kerültem, nagyon rendes, segítőkész bizottság kérdezett.
Anyagi jogból tényállás nem kellett, ha elkezdtem leállítottak, elegendő volt, ha elmondtam az elk. magatartásokat. Kizárólag jogeseteket "elemeztünk", (kényszegyógykezeléssel, adócsalással, vagyon elleni bcs-kkel kapcs.) egyáltalán nem kérdeztek felsorolásokat és minősített eseteket sem. Tényleg arra voltak kiváncsiak, hogy átlátom-e a témát.
Hasonló volt a Be. is, nyom-i bíró milyen feladatokat láthat el - ez példa révén, bírósági hatáskörök, igazolási kérelem, perújítás, tárgyalás mellőzése, védő szerepe.
Bv-ből elévülési határidő, (szubj., obj.), fenyítések, szabs. őrízet, kártérítési joga az elítéltnek,biztonsági elkülönítés, szabveszt. felfügg. megszünése.)
Ennyi jutott eszembe.
Annyi tanácsot tudok mindenkinek adni, hogy szerintem ne vesszen el senki a részletekben, nagyjából tudni lehet, h. melyik bűncselekmények a fontosak, melyeket kérdezik részletesebben, arra érdemes készülni.
Mindenkinek kellemes készülést, és sikeres vizsgát kívánok!