szakvizsga - "B" rész (büntető)


avokádó # 2008.11.17. 12:10

Nyugtassatok meg, hogy az anyag ismétlésénél mások is úgy vannak vele, mintha nem is ennek a feldolgozásával töltötték volna az elmúlt heteket...Mindegy, egészség legyen...

doroteus # 2008.11.13. 13:27

Sziasztok!

Hétfőn voltunk írásbelizni:

BH2001. 408. - másodfokú ítéletet
EBH2005. 1291. elsőfokú ítéletet

Ctrl c ctrl v : a tényállások teljesen megegyeztek.

Szóbeli:
Csak általánoságban: az írásbelivel kapcsolatban kezdtünk el beszélgetni, abból indul ki a szóbeli. Érdemes átgondolni, h mikre lehet rákérdezni a jogeset alapján, nekem ez a módszer bejött.

Leállítanak, ha elkezded a választ, nem kíváncsi senki a törvényi tényállásra sem, sztem lazább, mint egy államvizsga.

Tőlem nagyon sok elméleti részt kérdeztek, alapelvek, halmazat, materiális jogellenesség, szóval azt se ugorjátok át!

sok sikert!

szigiri1 # 2008.11.09. 13:48

Akinek nehézséget okoz a BK->BKv dilemma, íme egy megoldás rá:
a gmailes szakvizsgazok@gmail.com címre mind a beérkezett, mind az elküldött levelek között megjelent az összes BKv (büntető kollégiumi vélemény) tömörítve.
A feladó "saját magam". Érkezett/elküldve nov. 9. 14.42-kor.
Lehet küldözgetni magatoknak, jelszó: szakvizsga.

vivi1111 # 2008.11.04. 11:05

khmm. szóval az alábbi cím helyesen: szakvizsgazok@gmail.com

vivi1111 # 2008.11.04. 11:04

sziasztok!
Vérbulcsú:
köszönjük a beszámolót és gratulálok! :)

a BH gyűjtemény, úgy láttam, fent van már a következő email címen: szakvizsgazok@gmail.címen(jelszó: szakvizsga)

valaki nem tudna erre a címre még bármilyen kidolgozott büntetős anyagot küldeni? pl. tudtommal kering Bp.-en egy különös részi kidolgozott anyag is...

Hasselbaink # 2008.11.04. 08:50

Szevasztok,

A BH gyüjteményt át tudnátok lőni nekem is?

Kösz.

edena # 2008.11.03. 16:43

Sziasztok!

November 6-án megyek szóbelizni büntetőből a PKKB II. emelet 249. szobájába. Ha valaki már vizsgázott ott, vagy van valami infója a vizsgáztatókról nagyon megköszönném, ha megosztaná velem, az idő rövidségére tekintettel SOS.

Előre is köszi. edena

hunfrakk # 2008.11.03. 13:31

gnera! bh gyűjtemény továbbítva

gnera # 2008.11.03. 13:01

Sziasztok!

Én december első két hetére kértem az időpontot, de még nem jött semmi.

Ha valaki el tudná küldeni nekem a BH gyűjteményt a gnera@freemail.hu-ra, azt nagyon megköszönném.

Vérbulcsu # 2008.10.31. 22:11

Sziasztok !

Megvan a bünti, ezzel végeztem ! :)
A vizsgáról:
Bünti - bűnsegéd, felbújtó csak a tvszöveg majd gyakorlati eset, mikor mi (arra volt kíváncsi, hogy a bűnsegédlet beleolvad a felbújtásba) majd hogy a minőségi túllépésért a fb nem felel, a fb fb-ója mi (természetesen fb :)) szekérrel ittasanátmennek valakin, meghal - ha min eset fennáll, ugyanúgy büntetendő mintha gépi meghajtásút vezettek volna

Be - ideigl kényszergyógyk. és elmeállapot-megfigyelés - különbség, kül. védett tanú tárgyaláson kihallgatható-e, óvadék-biztosíték különbség, perújítás vádlott terhére meddig, távoltartás mennyi ideig tart, szaktanácsadó

Bv - kényszergyógykezelésés -gyógyítás különbségei, Szs- mikor van szsi őrizet

OIT-on volt, biz. legendák alapján tartottam is a helytől, de csak jót tudok mondani - erről a bizottságról mindenképpen; nagyon korrektek és segítőkészek voltak - akkor és ott 3-4 esek születek, nem is tartottak sokáig.
A tanulásról - részemről 3 hetet folyamatosan nyomtam, meg előtte hétvégén + m.idő után, szal kb. 4 hét, de ily módon többször ALAPOSAN át tudtam ismételni.
Büntihez ált. részhez nekem nem lett volna elég a tv, bár szerintem pl. az egyetemi tank. alapdogmatikája elég. Kül rész- a tv + az alapBKv-k stb. (bár ez se könnyű, de pl. ált,kül-ből is volt HVG-s könyvem - sok esetben jó hozzánézni, DE RÉSZLETESEN MEGTANULNI ENNYI IDŐ ALATT NEM LEHET !) Be nekem 7 nap volt (tv-ből- nem leányálom), a fenti ismétléses kitétellel .
Bv (szintén jsz-okból) sztem is 3 nap (Szs-el),
Így hullafáradtan ennyi jutott eszembe, ha beugrik még vmi, megírom.

Mindenkinek sok szerencsét a vizsgához, és legalább ennyi kitartást a felkészüléshez !

doris # 2008.10.31. 11:36

Avokádó!
Én nem javasolnám, hogy csak a GYIK-ből tanulj...Tapasztalatom szerint olyan kérdéseket tesznek fel, amivel elsősorban azt szeretnék leszűrni, átlátod-e a rendszert, érted-e és tudod-e az összefüggéseket. Ehhez pedig muszáj átrágnod magad az anyagon.

avokádó # 2008.10.30. 22:10

Ismerősök szerint a Gyakran Ismétlődő Kérdések átnézése általában már elegendő lehet a vizsgára, legalábbis tőlük mind olyat kérdeztek. Másnak is ez a tapasztalata? Az itt leírt kérdéseket látva talán, de kicsit félek, hogy olyanba kérdeznek bele, amivel kapcsolatban lövésem sem lesz.

vivi1111 # 2008.10.23. 08:27

sziasztok!
kérdésem az lenne, hogy ki miből készül(t) a Btk. általános részét illetően?
és még az is, hogy mennyi idő szükséges a "B"-re való felkészüléshez (csak szóbelizem)...
köszönöm előre is.

sz.andi # 2008.10.22. 09:06

Sziasztok!

Most megyek az elso szakvizsgara,es probalok anyagokat gyujteni. Halas lennek barmilyen anyagert, amit at tudnatok kuldeni: kidolgozott anyag, BH-k, barmi.
BV-bol irasbelizek, jo tanacsokat is varnék.
szalaiandi@yahoo.co.uk

Elore is koszonom mindenkinek a segitseget!
Andi

Zsanni # 2008.10.20. 11:59

Sziasztok!

Van valakinek valami használható anyaga büniből? BH-k, kidolgozott anyag, kidolgozott gyakori kérdések?

Bárminek hálás lenneék, cserébe kidolgozott EU-s anyagot tudok adni cserébe..

Valakinek valamik tapasztalata ha utolsóként megy büntiből, és mondjuk nem a kedvence?....
Köszi: k.zsanni@gmail.com

Prosecutor (törölt felhasználó) # 2008.10.17. 12:12

Mármint úgy alatt, hogy az utána következő az :):)

Prosecutor (törölt felhasználó) # 2008.10.17. 12:12

Benne van a jogtárban (joganyag keresésésnél a BK állásfoglalás alatt, mint BK vélemény). Egyébként a Legfelsőbb Bíróság honlapján is elérhető.

lewho # 2008.10.17. 09:20

Ő hogyazamennydörgősfűzfánfütyölőrézangyalát!!!

Akkor a Bkv 21. az a BK46.........Aztajómindenségit....oszt az a Jogtárban hun van benne így, hogy BKv? Sehun, marad a NET! Nagyon köszönöm!!!

Avita # 2008.10.17. 08:54

BK vélemény.

A leánykori neve a nemesen egyszerű "BK" volt...
Jön valaki 22-én szóbelizni?

lewho # 2008.10.17. 07:21

Üdv!

Tudja valaki, mi a fene az a BKv rövidítés?
Pl. B/2 11. tétel BKv 21???????????

Hasselbaink # 2008.10.15. 06:56

Szevasztok,

Valaki megtenné, hogy elküldi a BV tételsorban szereplő BH-kat mailen?

il.capo.crimini@gmail.com

Köszi.

Impossible # 2008.10.11. 03:02

vivi,

"még egy kérdés: szerintetek lehet baj abból, ha szeptemberi törvényekből készülök a novemberi vizsgára?"

1 hónap alatt azért minden nem fog megváltozni... :D Csak józan paraszti ész. :D

vivi1111 # 2008.10.10. 20:44

szia doroteus!
mikor adtad be a jelentkezésedet?

mbmb # 2008.10.10. 15:05

Sziasztok!

Van valakinek eladó Be.-Bv. iratmintatára (Complex); Büntetőjog I-II. (Dialog Campus); Be. (Dialog Campus)?

Ha van, légy szíves írj az e-mail címemre.

Kösz.

doroteus # 2008.10.10. 11:12

Sziasztok!

El tudnátok küldeni nekem is a BH-kat? November 10-ére kértem, és akkora is osztottak be. 10 írásbeli, 12 vagy 13 a szóbeli.
mailcímem: doroteus@gmail.com
Köszi előre is