Fórum joghallgatók régebbi elöl     új hozzászólás

szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)

gorgeouslife # e-mail 2017.08.15. 11:53

A közös e-amil felhasználói azonosítóját és jelszavát szeretném elkérni!
Többek között az írásbelire szeretnék anyagot.
Illetve, ha valaki rendelkezik hasznos, hatályos és felhasználható anyaggal, amit bátran ajánl, kérlek küldjetek el a gorgeouslife85@yahoo.com e-mail címre. Ezer köszönet és hála!

gorgeouslife # e-mail 2017.08.15. 11:52

A közös e-amil felhasználói azonosítóját és jelszavát szeretném elkérni!
Többek között az írásbelire szeretnék anyagot.
Illetve, ha valaki rendelkezik hasznos, hatályos és felhasználható anyaggal, amit bátran ajánl, kérlek küldjetek el. Ezer köszönet és hála!

Judit19 # e-mail 2017.08.07. 17:49

Sziasztok!

Alkotmány-közig írásbelihez valami jogeset gyűjtemény létezik? A régi hozzászólásokat olvasva alkotmányból inkább véleményt, álláspontokat kell megfogalmazni, és közigből kell esetleg határozatot írni. Ez tényleg így van?

Gegszi # e-mail 2017.08.04. 09:18

Sziasztok!

A C vizsgarészhez keresek eladó könyve(ke)t, elsősorban Munkajog+TB (Dialógós) szakvizsga könyv érdekelne.

Ha valaki eladná a sajátját, várom szíves jelentkezését a:

dr.gergo.kovacs@mensa.hu - e-mail címen.

Köszönettel,
Gergő

TheVoice # e-mail 2017.08.03. 23:43

Sziasztok!

Én is a C vizsgarészhez keresek könyveket (elsősorban a Patrocínium kiadótól).

Ha valaki meg szeretne válni a sajátjaitól, kérem, keressen meg az alábbi email címen:

z.olt4n@yahoo.com

Köszönettel:

Zoltán

maruci # e-mail 2017.08.02. 12:02

Sziasztok!

Szükségem lenne Munkajog-Patrocínium Kiadó (szerk.:Hajdú-Kun) szakvizsga könyvre!

Akinek esetleg van eladó, kérem írjon!!

Köszönöm

mara.horvath.dr@gmail.com

Tulipán99 # e-mail 2017.08.01. 17:33

Sziasztok!

Eladók a következő könyvek:

Közigazgatási Jog (Patrocinium Kiadó, 2016.) - nincs kihúzva, 4000,- Ft (eredeti ár: 4300,- Ft)

Az Európai Unió joga (Dialóg Campus Kiadó, 2015.) - kihúzott, 3000,- Ft (eredeti ár: 5980,- Ft).

Érdeklődni: szkonyvek@freemail.hu

norianne # e-mail 2017.07.31. 16:30

Sziasztok!

C vizsgarészhez keresek könyveket a Patrocínium kiadótól!

Akinek van eladó könyve, kérem erre az e-mail címre írjon:

norian@citromail.hu

Bianka1234 # e-mail 2017.07.29. 13:52

Kedves fórumozók!

A C részvizsgához időközben elkeltek a könyvek.

Sok sikert mindenkinek a felkészüléshez!

norianne # e-mail 2017.07.25. 19:48

Sziasztok!

"C" részvizsgához van esetleg valakinek kidolgozott anyaga? A könyvekből mennyire érdemes készülni?

Előre is köszönök minden segítséget és tanácsot!

Bianka1234 # e-mail 2017.07.18. 14:54

Sziasztok!

Sikeres C részvizsga után eladóvá váltak az alábbi könyvek:

Európai Unió joga-Dialóg Campus Kiadó
Társadalombiztosítás-Patrocínium Kiadó
Közigazgatási jog- Patrocínium Kiadó
Munkajog-Patrocínium Kiadó (szerk.:Hajdú-Kun)

Mindegyik a legutolsó kiadás.
18.980,- Ft volt a 4 db könyv, ha valaki egyben elveszi, akkor lényeges kedvezményt tudok adni :)

Személyes átvétel Budapesten vagy Szegeden.

Ide írjatok: viragbia@gmail.com

Bianka1234 # e-mail 2017.07.18. 14:53

Sziasztok!

18.980,- Ft volt a 4 db könyv, ha valaki egyben elveszi, akkor lényeges kedvezményt tudok adni :)

Bianka1234 # e-mail 2017.07.18. 14:53

Sziasztok!

bajussz_ # e-mail 2017.07.18. 10:11

Sziasztok!

Olvasom, hogy van egy emailfiók, amin mindenféle infók és anyagok találhatóak.

Ahhoz ha valaki el tudja küldeni a hozzáférést, megköszönném.

Üdv

Rekka3 # e-mail 2017.07.11. 14:00

Kedves Vizsgázók!

A könyvek elkeltek.

Rekka3 # e-mail 2017.07.08. 10:39

Sziasztok!

Tudom, nem itt kéne, de itt egyszerűbb a könyveimet hirdetni. Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

1.) Alkotmányjog (2. átdolgozott kiadás, Patrocinium kiadó 2016) végig ceruzával aláhúzva a lényeg 2.500 Ft
2.) Közigazgatási jog (szerkesztette: Tóth András, Patrocinium kiadó 2016) az alkotmány résznél ceruzával a lényeg aláhúzva 2.500 Ft
3.) Társadalombiztosítási jog (Patrocínium kiadó, 2016) újszerű, kihúzás nélküli 3.000 Ft.

Ajándékba fel tudok még ajánlani egy kinyomtatott Mt. anyagot (lényegében a jsz. röviden), egy kinyomtatott EU anyagot, valamint az alkotmány-közig írásbelihez szükséges kinyomtatott jogszabályokat A/5-ös méretben spirálozva.

Jövő hét szerdán Budapesten oda tudom adni.

rekka3@freemail.hu

gyongyi1104 # e-mail 2017.07.07. 17:22

Kedves Vizsgázók!

Az általam hirdetett könyv elkelt.

Jó felkészülést mindenkinek!

Atti1980 # e-mail 2017.07.06. 14:18

Sziasztok!
Abban tudna valaki segíteni, hogy a szakvizsga bizonyítványban feltüntetett érdemjegyet hogyan számolják ki? Tudom, kicsit bután hangzik a kérdés, de 3,9-es átlagra közepes érdemjegyet kaptam. Ez már nem 4-es?
Köszi előre is!

szakvizsga2015 #   2017.07.06. 07:09

Sziasztok!

Szükségem lenne a Munkajog - Társadalombiztosítási jog című Dialóg Campus Jogi Szakvizsga Segédkönyvre. A lila színű.

e-mailcímem: drsantamonika@gmail.com

gyongyi1104 # e-mail 2017.07.03. 12:04

Kedves Vizsgázók!

Eladóvá vált a C rész szakvizsgához egy Alkotmányjog (Patrocinium, 2. átdolgozott kiadás, 2016.) felkészítő kötet. Kicsit viseltes, kevés aláhúzás található benne. 2.000.-Ft-ért odaadom. Postázni tudom.

Érd: gyongyi1104@freemail.hu

Anna19880815 # e-mail 2017.06.29. 15:25

Sziasztok!

Az általam korábban hirdetett könyvek elkeltek.

DrKorpi # e-mail 2017.06.26. 18:23

Sziasztok!

A mai írásbelim alkotmány-közigből: A családok védelméről szóló 2011. évi CCXI. törvény 22§ (2) bekezdése szerinti gyermekek utáni kedvezmény járhat-e olyan szabályozással, hogy a kedvezményt a fennálló házassághoz kötik.

Ti mit gondoltok?

Köszönöm a segítséget! :)

Lujzus # e-mail 2017.06.25. 18:44

Sziasztok!

Hétfőn voltam írásbelin, és szinte egyedüliként alkotmányjog - közigjogból írtam.
Jogesetem röviden a következő volt:
Egy szervezet vezetője bejelentette e-mailben a rendőrségre, h aznap este gyertyás megemlékezés lesz a Margitszigeten. A rendőrség már délután meghozta a tiltó határozatát, és futárral kézbesítette is. A szervező 4 nap múlva bírósághoz fordult. Értékelje a rendőrség határozatát, és a bíróság döntését.
Az írásbelim jó lett, és mivel a szóbelin nagyon rendes bizottság volt, így sikeresen letudhattam a c. részt. Szóbelin az alábbi kérdéseket kaptam
Alk-közig:
 Elektronikus ügyintézés (írásbelimhez kapcsolódva)
 Minősített adatokkal kapcsolatos kérdések (Személyes adat, a szenzitív adat és még néhány dolog)
 Kormányhivatal, járási hivatal
 Helyi önkormányzat saját bevételei
Munkajog-Tbjog:
 Tanulmányi szerződés
 Cafeteriát hogyan érinti az azonnali felmondás
 Baleseti ellátások, valamint a baleseti táppénz és a táppénz közötti különbségek
Eujog
 Uniós polgárság ill. személyek szabad mozgása
 Eu képviselő választás, ill helyi pm választás hogy érinti az itt élő külföldi állampolgárt
 Szlovák áp itt dolgozott és munkanélküli lett, akkor jár-e neki valami, vagy meddig maradhat itt.
Sok sikert mindenkinek, és nagy kalappal!

violavirag # e-mail 2017.06.24. 15:04

Sziasztok!
Mivel én is sok segítséget kaptam innen, így én is leírom a tapasztalataimat.
Hétfőn munkajog jogesetem:
Munkavállaló iskolarendszerű képzést kezd el.Előtte munkáltatónak odaadja az órarendjét, hogy mikor szeretne távolmaradni.
Az oktatásokra munkáltató elengedi,(de távolléti dIjjat nem fizet) de vizsgák előtt közli, hogy mivel sok a munka csak vizsgánként 1 napra tudja elengedni.
Munkavállaló vizsga előtt már 3 nappal nem megy be dolgozni.
Mikor legközelebb bemegy, azonnali hatállyal felmondanak neki.Bírósághoz fordul a felmondás, és az elmaradt távolléti díj miatt.Ön hogy döntene bíróként? Igazából nem volt nehéz.
Szóbeli:
Vezsprémi Kormányhivataltól egy hölgy közigből:
sommás eljárás, függő hatályú döntés, Önkormányzat szervei, közgyűlés képv. testület mi a különbség
Munkajog:Felmondás itt kérdezték az is, hogy a felmondás indokának minek kell megfelelni, az írásbeliről beszéltünk, csecsemőgondozási díj, és még az elejéből pár pici kérdés
Európa: Egy szép fiatal nő volt aki a EU Biztottságánál dolgozik.Versenyjogból az állami támogatásokról beszéltünk, de Nagyon nagyon rendes volt.Ki engedélyezi, ...stb
Sajnos én egy kicsit túltanultam magam. És a gyermekeim is betegek voltak előtte, úgyhogy majdnem szó szerint megkukultam.És nagyon nagyon rendesek voltak.4, 4, 4
Jegyeket kaptam, és kb 80 %-ban tudtam is az anyagot, de szó szerint úgy húztak ki belőlem minden szót....
Summa summárum tényleg nagyon függ a bizottság összetételétől.
Ily módon eladóvá vált 3 db kihúzott könyvem.

Patrocínium kiadó:
Alkotmányjog 2016
Közig. jog 2016
Tb jog 2017 március A három együtt 5000 Ft
Bp. XVI ker, vagy az Örs környékén, esetleg Kecskeméten, Kiskunfélegyházán tudom átadni.Esetleg postázom is.

Charlotterose # e-mail 2017.06.23. 11:02

Sziasztok!

Tegnap voltam vizsgázni, szerencsére sikerült, egy nagyon rendes vizsgabizottság volt. A Közig Minisztériumba kellett maradni. A kérdéseim:

• Munka-tb: munkáltató személyében bekövetkező változások, mikor hogyan, felmondásról minden. Tb-böl nem volt kérdés.
  • Eu: unios polgárság és diploma elismerése, chen ügyet kérdezték, meg hogy a diplomáshoz tudok-e?
  • Alkotmány-Közig: képviselötestület, polgármester, eljárás felfüggesztése.

Csak a lényeget kérdezték és kitalált jogeseteket kellett megoldani. Mindegyik részböl 4-est kaptam.

Továbbá két jogi szakvizsga könyvem eladóvá is vált:

• Jakó Nóra-Mikes Lili-Szabó Zsolt: Alkotmányjog 2016.szeptember 1.lezárási dátumú, 2. átdolgozott kiadás
  • Homicskó Árpád Olivér- Társadalombiztosítási jog 2017. március 7. lezárási dátumú, 2. átdolgozott kiadás.

A könyvek kihúzottak, eredeti áraik 4300, 4200 ft volt, a kettö egyben 5000,- ft-ért elvihető. Érdeklödni a dr.takacs.edina@gmail.com emailen lehet.