szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


myrtocle # 2009.02.25. 08:10

Úgy értem ha megmondod kik azok név szerint, akkor esetleg tudok róluk infót írni, mivel ott végeztem.

ferka442265 # 2009.02.25. 08:08

myrtocle!

Erre vagyok én is kiváncsi!!!
A gugle, 2 nevet adott ki, akik a miskolci egyetm közigtanszékén dolgoznak és cenzorok.

szóval, holnap jön valaki?

csajun # 2009.02.25. 08:00

Sziasztok!

Elküdltem a gmailes címre egy TB nayagot, az a 14 oldalas. Remélem nem törli ki sneki, mert nem tudom, hogy a korábban feltett anyagok hova lettek...
Én összehasonlítottam a törvényszöveggel és kb. ugyanezeket találtam én is lényegesnek. Szerintem ez az anyag is jó.

Pink29!
Nem olvastam az új EU könyvet, én egy régebbi verziót kaptam kölcsön, de nem igen tetszett. de azért sok minden nem változott, csak az Unió bővült. :) Az eljárások, jogesetek nem igen módosultak. Nekem azt mondták, hogy jogeseteket az 5-ért kell tudni én ezekkel úgy voltam, hogy elolvasgattam, de nem memorizáltam. Egyébként tőlem alap dolgokat kérdeztek, nem voltak nagyon szívózósak egyik tárgyból sem.

myrtocle # 2009.02.25. 07:56

Kik azok a miskolci cenzorok?

myrtocle # 2009.02.25. 07:56

Az Mt-ben én valahol a munkaidőnél adtam fel. Nem vagyok se képes se hajlandó olyan részletesen megtanulni. A másik mumus meg a tb, azt úgyse lehet megúszni, talán a munkánál reménykedem, hogy Ktv-s kérdést kapok, ha már köztisztviselő vagyok. Még jó, hogy a többiből meg már egyszer közig szakvizsgáztam, így kicsit könnyebb azokat tanulni.

ferka442265 # 2009.02.25. 07:34

Kedves Mindenki!

Holnap jön valaki?????? (csütörtök)
Az u.n. miskolci cenzorokról valaki tud valamit?

Szakvizsgázom ments ki innen.................

fer

Szisz78 # 2009.02.25. 07:22

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Nos, EU, én is nekiestem a napokban.
A szegedi ügyvédi kamarás anyag az valóban egy az egyben az 52 oldalas hasábos. Szerintem az nagyon jól össze van foglalva, akárki is csinálta. Ott vannak a százegynehány oldalasak, azok nekem kuszák kicsit, és nem épp tétel szerint vannak, de azokba is beleolvastam, talán annyiban jó, hogy a jogeseteknél egy kis történetet ír, így talán könnyebb valamihez kötni.
Továbbá ott van a Novissimás könyv, abban 60 tétel van a 80 helyett, és nem is a tételsort követi, ahogyan a többi Novissimás könyv.
A történeti részt én a Várnay-Papp könyvből néztem át, de az benne van nagyon jól a hosszabb anyagokban, és a Novissimásban is.
Szóval szerintem az 52 oldalast ha tudja valaki betéve, sok félnivalója nem lehet, mondom ezt úgy, hogy még én sem voltam vizsgázni:(:(:(
Talán ezzel vigasztalom magam:)

Viszont a TB-nél emlegettetek valami 14 oldalas anyagot, azt hol lehet megtalálni? Nekem csak egy 24 oldalas van, baromi apró betűs, nagy betűvel az van vagy 50 oldal:(

Ill. még egy, munkajogból szerintetek kell olyan részletességgel úgy kb. a 100. § -tól, hogy ki, mikor, milyen feltétellel, az Mt-hez képest a koll. szerz. v megállapodás alapján hány órával, hány nappal, milyen feltételekkel...stb térhet el?
Ott én a részletszabályok, és alpontok alpontjában kezdtem feladni...
Azt hogyan tanuljátok?

Kicsit hosszú lett, bocsi.

Jó tanulást mindenkinek!

Szisz

myrtocle # 2009.02.24. 17:31

Persze ha van rá időd, akkor EU-ból a könyv a legbiztosabb, abban gondolom bőven ki van fejtve minden. Részemről úgy gondolom, ha minden tételnek tudom a lényegét, és a jogesetekből is képben vagyok, akkor nem fognak csak azért kivágni, mert nem tudok valamit, ami csak a könyvben van.

pink29 # 2009.02.24. 15:52

Hello!

Megnéztem a kéthasábos változatot, amit írtatok. Az a szegedi ügyvédi kamara változata csak két hasábban szerkesztve. Megrendeltem a könyvet. majd meglátom mennyi időm lesz rá, ha nem lesz marad a kidolgozott rövidített.
Jó tanulást!

progcic # 2009.02.24. 14:45

pink29:

először abból szóbelizel, amiből írtél, ha ez az első vizsgád.

Ha nem az első vizsga, megkérdezik, hogy melyik résszel szeretnéd kezdeni.

pink29 # 2009.02.24. 14:29

Szia csajun!
te láttad az új könyvet? Pedig állítólag 1 hete jelent meg. Akkor megkeresem az 50 oldalas két hasábosat bár eddig nem láttam olyat a gmailen.Még átgondolom a könyv dolgot.

nagydrpeter # 2009.02.24. 13:52

Helló Myrtocle!
Akkor együtt írunk alk-közigből 9-én. Ma én is lerakom a munkát aztán hajrá. Még egyszer sem értem a végére, nem tudom mi lesz... Ha lesz valami infód akkor küld el, meg ha gondolod segíthetünk is egymásnak ha már egy hajóban evezünk... E-mail: nagydrpeter@citromail.hu

csajun # 2009.02.24. 13:46

Sziasztok!

Én az EU-hoz a kéthasábos (ha jól emlékszem kb. 50 oldalas) verziót ajánlom. Szinte ugyanaz, mint a könyv, a könyv nagyon elveszik a jogesetek kidolgozásában. Nekem az bejött, én azt tanultam, és egyáltalán nem volt kevés az 5-öshöz! :)

myrtocle # 2009.02.24. 12:34

Több féle is van a gmailen EU-ból, van amelyik hosszabb, én mindet elolvasom aztán annyi. 9-én megyek írni közig-alk-ból, 11-én szóbelizni. Én még a héten dolgozom, de már tanulgattam, átolvastam mindent. Könyvet semmiből nem láttam, csak jogszabályokat, meg a gmailes anyagokat.

pink29 # 2009.02.24. 12:16

Azaz! Nekem adtak a régi évfolyamtársak kidolgozott anyagot A4ben 315 oldal és régi fajta. Azt mondták, hogy a 100 oldalas kidolgozás nem elég...szerintük részletesebben kell tudni és van pár ismerős akit ebből a részből vágtak ki. Mindegy. Szóval ez a könyv kisalakos A5ös, tehát a 368 sem 368:)És megnéztem a tartalomjegyzéket, a tételsor szerint van kidolgozva és egyébként vegyes: van tétel ami 2 oldal és van ami 5....
nem tudom....Nekem az alk.rész is a könyvből van kimásolva kisalakú az is...igaz csak 185 oldal....
megy vki márc27-én?

nagydrpeter # 2009.02.24. 12:10

Helló Myrtocle! A két hét melyik napot jelöli, én is akkor megyek kb. Én sehogy nem állok, ma dolgozom utoljára aztán nagy hajrá. Legalább nyugtasson meg valaki, hogy lehet még esély...

myrtocle # 2009.02.24. 10:50

Ha ez az:
http://www.dialogcampus.hu/index.php?…

akkor 368 oldal. Én tuti nem veszem meg, maradok a gmailes anyagoknál. Már csak 2 hetem van.

pink29 # 2009.02.24. 10:20

Sziasztok!

Gratula azoknak akik túlestek rajta, és én is kellően beparáztam:(
Most hallottam, hogy kiadták az uniós részből a szakvizsgához szükséges könyvet. A Dialog Campus által jelent meg, de nem tudok róla semmit, mert Szegeden nem lehet kapni!
Látta valaki? Ha 100 oldalnál több nem érdekel:)))))
A vizsgán nem az Mt-vel kezdenek és a vége csak az eu? Azt hittem azt kell legkevésbé tudni....én is hallottam hogy abból húznak rendesen....tuti jó!

csajun # 2009.02.23. 07:09

Szia Szisz!

A szakvizsga.hu oldalon fennt van a tételsor, és ott le van írva, hogy melyik tételhez milyen jogszabályt kell tudni. Alkotmányból a 12-es tételhez a 2007. évi I. és a 2007. évi II. törvényeknek a meghatározott szakaszai kellenek.

Üdv.
Judit

nahaj # 2009.02.21. 13:06

Kedves Sz!

Munkajogból én a törvényt és kommentárt tanulom csak, könyvem ebből nincs (de szerintem nem is szükséges, örülök, ha ennyit is meg tudok tanulni). Az EU "hasábos" rövidített verzió nekem is megvan, sajnos én már mást nem tudok tanulni, akár jó az, akár nem, mert már csak pár napom van (tény és való, hogy az eléggé lerövidített verzió, de most még ez is soknak tűnik...). Tb-ből szintén elég szerintem a gmailes anyag, ahogy elnéztem a gyakori kérdéseket, abban mindegyik megtalálható. Alk, közig.-t Novissimás könyvből tanulom,a 12-13. tételnél (ami már nem aktuális) csak a törvény lényegét.

n.

Szisz78 # 2009.02.21. 12:02

:)

még egy kérdés

Az Alkotmány-közig Novissimás könyvből a 12-13. tétel nem aktuális.
Melyik törvényt tanultátok hozzá, helyette?
A 2007. évi LXXX. tv. a menedékjogról...és még esetleg melyik kell a témakörhöz???

Mára befejeztem:)

köszönöm mindenkinek,
Sz.

Szisz78 # 2009.02.21. 11:43

Sziasztok!

Segítséget, véleményt szeretnék kérni.
Szerintetek, aki már tanulta, vagy most tanulja, munkajogból a törvényszöveg tanulása elegendő, itt az Mt-re gondolok. Illetve tb-ből a gmail-es fiókon fent lévő huszonoldalas anyag? szintén elég?

Ill. még egy, a Novissimás EU könyv elég kusza nekem, abból, ha kidolgozottat tanul valaki, akkor a fennlévő több fajtából melyiket? Van egy 50 körüli oldalas, hasábokra szedett kidolgozott verzió, olyan mélységű tudás szerintetek elég?

Köszönöm előre is a válaszokat,

jó tanulást mindenkinek,
Szisz

progcic # 2009.02.20. 20:01

fer:

a szakvizsgazok@gmail.com címen találhatsz hozzá anyaokat. A 78. és 80-as tételek ki vannak dolgozva, azt hiszem a Lisszaboni Sz. -hez is van anyag ott, de erről szerintem akármennyi anyag van a neten is.

A 79-es tétel szerintem ugyanaz, mint a 46-os. Legalábbis én egyenértékűként kezeltem vele.

Dr. Szabó Sándor pedig az a figura, akit el kell kerülnöd cenziként :)

ferka442265 # 2009.02.20. 17:02

Jó estét mindenkinek!

Eu.-ból, az utolsó 4 tétel hogyan honnan és ki az a Dr. Szbó Sándor aki ezt kitalizta nekünk?
HELP

köszi: fer

kunigunde # 2009.02.20. 10:42

Gratulálok a sikeres vizsgákhoz! Ezekkel az élménybeszámolókkal sikeresen bekerült a zabszem arra a bizonyos helyre... :))