szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Zs.F. # 2008.10.31. 19:36

az anyyit az annyit, az ere meg erre. csak diszgráfiát kaptam a sok olvasástól.

Zs.F. # 2008.10.31. 19:35

Szevasztok!
Ez a közös gmail ez nagy ötlet. Szét is néztem gyorsan, mindenkinek köszi
Kaptam C időpontot nov. 19-re.
Olvasom a Dialogos Alkotm. könyvet. Könyvtári, de az Alk. csak nem változott anyyit. meg kivettem a dialogos Munkajogot, meg Novissimás EU és TB. Úgy saccolom, hogy a jegyzetek, meg a könyvek átolvasására lesz időm.
Szerintetek elég ere ennyi idő? (3 hét) közepes óraszámmal.
Biztató szavakat várok. Az számít, hogy ez az utolsó?

Kacsa1111 # 2008.10.30. 12:52

Kedves drpici,

túlliheged a dolgot...:)))


Kacsa11

drpici # 2008.10.30. 10:25

Sziasztok!

Lehet h hülye kérdés lesz...
Szóval én éppen a jogszabályok nyomtatásával vagyok elfoglalva, és amellett h elég elrettentő már a mennyiség is, most elakadtam gondolatban ezeknél a régi, hatályon kívüli állampolgársági jsz-oknál. Mert vki írta itt a fórumon, h az írásbelin pont egy ilyen régi jsz-ra volt szüksége a jogesethez. Szóval a kérdés az, h ti hogy csináljátok, kinyomtatjátok a közlöny szerinti szöveget és hozzá az összes módosítást? Ez elég szöszölős dolognak tűnik... V túllihegem a dolgot? :) De ha nem lesz nálam pl. ebben a témában 1879-től az összes verzió, akkor gondolom elég nehéz lesz megoldani egy ilyen jogesetet....

drmmoni # 2008.10.29. 20:26

Friki!

Tb-ből lehet, hogy jó a Novissimás könyv, csak nekem nagyon tömény. Jó lett volna valami rendszerezett, a felsorolásokat kiemelő vázlat. Ennek hiányában nekem is a Novissimás könyv "lenyelése" marad.

Friki # 2008.10.29. 15:24

Sziasztok! Szerintem tb.-ből talán elég és viszonylag jó a Novissimas 2008-as kiadású könyv. Mivel nincs jobb, én ebből tanulok.

csaba311 # 2008.10.29. 13:54

Elnézést kérek mindenkitől, de kórházban voltam, így a vállalt tételt nem tudtam kidolgozni. Annyit sikerült összehozni, amit a netről tudtam leszedni, de most könyvtárba menni nem volt lehetőségem. Akit a netről összeszedett dolgok érdekelnek, annak elküldöm szívesen. 3 heti kórházban töltött idő miatt a vizsgám is elúszott, így csak jövőre tudok nekifutni.

drmmoni # 2008.10.24. 21:07

Jó lenne, ha a Gmail-es címre valaki tenne Tb-ből is anyagot. Köszi szépen

irena # 2008.10.24. 13:31

Jelzem, hogy végre elkészültem az alk-közig gyakori kérdések kidolgozásával. Átküldtem a közös postafiókba, ha vkinek szüksége van rá letöltheti, és ha tudjátok a választ azokra a kérdésekre, amikre én nem örülnék, ha megosztanátok velem ( kb3-4 kérdés )

progcic # 2008.10.24. 07:39

nem kellene esetleg propagálni a polgári és büntető fórumon is?

progcic # 2008.10.24. 07:35

zsoldosand:

nagyon jó 5let volt ez a postafiók :)

huby # 2008.10.24. 07:10

Sziasztok!

Közig íresbelinél használható tételsornak én is nagyon örülnék. A g-mailes postafiók jó ötlet volt. Csajun, ha kaptál valami illyesmit átküldenéd nekem? Novemberre jelentkeztem, de még nem kaptam levelet a szakvizsga bizottságtól.

drpici # 2008.10.22. 11:10

Zsoldosand, szuper az 5let! :) Már egy ideje töröm a fejem, h vmi tárhelyre fel kellene pakolni a cuccokat, de ez az egyszerű megoldás nem jutott eszembe. :)

Köszönöm a válaszokat a vizsganapokkal kapcsolatban! Ezek szerint szinte bmilyen napra eshet a szóbeli...

irena # 2008.10.22. 09:01

Zsoldosland!

Nagyon jó az ötlet!

Akkor üzenem Mindenkinek, hogy az általam eddig kidolgozott anyagokat ( munkajog + alk-közig 1/3-a ) átküldtem a szakvizsgazok@gmail.com-ra, + azokat az anyagokat is átküldöm, amiket eddig én kaptam a Kedves Fórumozóktól ( remélem, nem sértem vele senki szerzői jogát:)))

lencs # 2008.10.22. 08:10

Sziasztok!

Valaki tudna nekem TB és munkajog kidolgozott anyagot küldeni? Látom már ez is kering a rendszerben. Cserébe van EU-m és TB-m, bár ez utóbbi nem túl jó sajna.

Köszi: mersi@freemail.hu

csajun # 2008.10.22. 07:03

Sziasztok!

Én is novemberre jelentkeztem, de még mindig nem kaptam értesítést...

Ha valakinek lenne közig. írásbelihez használható kérdéssorra, én is nagyon örülnék neki!

Illetve TB-s anyagot és EU-s anyagot tudna valaki küldeni? Légy szíves segítsetek, ha tudtok!

Az e-mailem: judit.csabina@gmail.com

Előre is köszi!

Diandra # 2008.10.21. 21:09

Sziasztok!

Irena ahogy látom nagyon kapós az anyagod munkajogból....én is nagyon megköszönném.

Üdv

Friki # 2008.10.21. 11:23

Sziasztok!

Én ma kaptam behívót pénteki napra.

doris # 2008.10.21. 10:51

Sziasztok!

Ha esetleg vkinek EU-ból van az új tételekhez anyaga, legyen szíves küldje át nekem! Köszönöm!

drpici!
Hétfő-szerda vagy hétfő-csütörtük.

drpici # 2008.10.21. 10:35

Én megkaptam, amit kértem, köszönöm! :)

Akkor ezek szerint hétfő-szerda, csak rosszul emlékeztem a csütörtökre. Vagy vkinek volt ettől eltérő napon vizsgája?

irena # 2008.10.21. 06:11

Sziasztok!

Remélem, mindenki megkapta a kidolgozott kérdéseket, aki kérte.

Drpici! Nem feltétlenül hétfő és csütörtök a vizsga napja, én pl. büntiből hétfő-szerda voltam, a mostani C- vizsgám is szerdai napra esik. Ez még sztem jobb is, az írásbeli után már legszívesebben túl lennél az egészen és akkor elég rossz még két napot várni. Nekem a keddi nap is totál idegbetegség volt, még egy napot nem bírtam volna ki. Bár, úgysem rajtunk múlik.

Köszi a BH-t, így már rémlik nekem is az egyetemi tanulmámyokból...:))

nanetti # 2008.10.20. 17:28

Sziasztok!

Életmentő kérésem lenne:

A barátnőm hétfőn megy közigből írásbelizni, és írásbeli kérdéssorra (BH-k, iratminták, stb.)lenne szüksége. Tudna valaki segíteni? Nagyon-nagyon örülnénk ha a nanetti@freemail.hu címre tudna valaki használható anyagokat küldeni!

Előre is köszönöm a segítséget!

huby # 2008.10.20. 12:19

Szia Irena!

Légyszi küld át nekem a kidolgozott munkajogot.

Előre is köszi szépen.

drpici # 2008.10.20. 11:03

Sziasztok!

Berni (vagy Huby, ha közben hozzád eljutott) elküldenéd nekem is a TB-t?

Irena, én nagyon megköszönném a munkajogot, v bmit :)
A kérdésedre én csak egy BH-ttaláltam hasonló témában: BH 1998.557., illetve a kommentár mond ennyit a beszerzési árról:
"Ha például a káresemény miatt megsemmisült a munkavállaló szemüvege, amit a két éve vett, akkor jelen szakasz előírásaira tekintettel a kár összegét a kártérítés megállapításakori ár alapján, a jelenlegi beszerzési áron kell figyelembe venni. Ha azonban a szemüveg csak eltört, és az megjavítható úgy, hogy továbbra is rendeltetésszerűen használható, akkor csak a szemüveg megjavításának költségét kell vagyoni kárként figyelembe venni."

Mkinek előre is köszi, ha külditek, amitek van! :)

Ja, a címem: nobivoj@gmail.com

Még egy kérdés. Az igaz, h a vizsgák úgy vannak, h hétfőn írásbeli, csütörtökön szóbeli?

zitah # 2008.10.19. 18:53

A címem lemaradt

zita_hajdu@edimension.eu