Jogászi hivatás - jogi pályák


Sherlock # 2015.01.10. 13:42

Ez nem asszisztens állás a leírás alapján, sokkal inkább olyasmi, mintha vezető jogtanácsos mellé/alá keresnének jogtanácsost - nyilván nincs külön titkárnőjük, ezért van benne olyan feladat is.

barrerra # 2015.01.10. 13:29

Ez tetszik :D Álláshirdetés

"Jogi asszisztens

munkatársat keresünk, aki a gazdasági társaság vezetőinek segít a belső vezetői koordinációs tevékenységek végrehajtásában, szakmai munkájában és támogatást nyújt a jogi ismereteket, tájékozottságot igénylő feladatok ellátásban.

Feladatok:
Szakmai szervekkel történő ügyvezetői állásfoglalások jogi előkészítése.
Vezetői üzleti levelezés véleményezése.
Jogi dokumentumok, okiratok (pl. határozatok, idézések, értesítések, nyilatkozatok, belső szabályzatok, utasítások, beadványok, stb.) előkészítése, feldolgozása, ellenőrzése szakmai, alaki szempontból.
Jogi szakmai feladatokhoz kapcsolódóan ügyviteli folyamatok szervezése, irányítása, ellenőrzése.
Dokumentumok jogszabály szerinti nyilvántartása, kezelése, tárolása.
Megbeszélések, értekezletek, ülések, tárgyalások szervezésében való közreműködés, azokon való részvétel, munkaanyagok jogi előkészítése, emlékeztető készítése.
Jogi ügyek intézéséhez adat- és információgyűjtés, -tárolás, -feldolgozás.
Kapcsolattartás hatóságokkal, egyéb szervekkel a jogi eljárásnak megfelelő munkavégzés érdekében.
Ügyfelek, partnerek, munkavállalók jogvitáinak, panaszos ügyeinek vizsgálata, eljárásokban való közreműködés.
Jogszabályváltozások követése.
A Kft. jogi képviseletét ellátó ügyvédi irodával való együttműködés.
Vezetők munkájának támogatása.
Elvárások:
Jogi egyetemi végzettség és szakvizsga (!!!)..." - tovább nem is folytatom.. :D Ki az a hülye, aki jogi szakvizsgával jogi asszisztensként fog elhelyezkedni? :D

barrerra # 2014.11.27. 07:37

Én arra lennék kíváncsi, hogy szabadalmi területen milyen a jogászi munka? Az elméleti része nagyon tetszik nekem, de a gyakorlatban milyen ezen a területen a munka? Agyalós, "kreatívabb", vagy inkább ilyen "favágós"? Mert ha nem favágós, akkor lehet, hogy váltanék.. :D

marcia (törölt felhasználó) # 2014.11.25. 18:47

Sziasztok!
érdeklődnék a végrehajtói és a multi cégek, bejutási esélyiről , feltételeiről, várható anyagi juttatásairól.
Ebben a kettőben gondolkodom , de más tippeket szívesen fogadnék hogy szakvizsga előtti időben hol lehet leginkább jól keresni.(vidéki vagyok, szülők nem támogatnak stb. )
Multikhoz hogy lehet bekerülni, szükséges e a jogi szaknyelv ismerete? mennyi gyakorlatot várnak el, milyen további kritériumoknak kell megfelelni? mire lehet számítani anyagiak terén szakvizsgáig?
Önálló bírósági végrehajtó tudom elsősorban nem annyira jogászok által választott pálya, valahol mintha ezt olvastam volna.Érdekelne hogyan lehet valaki az ? mennyire esélyes( nőként, nem veszélyes -e), és mennyire éri meg, szeretnék többet tudni erről a pályáról is.( jelölti, helyettesi fizetések, ügyfelek tekintetében kijelölt területek vannak amiket egy végrehajtó megkap?)
Nagyon köszönöm a választ előre is !

marcia (törölt felhasználó) # 2014.11.25. 18:47

Sziasztok!
érdeklődnék a végrehajtói és a multi cégek, bejutási esélyiről , feltételeiről, várható anyagi juttatásairól.
Ebben a kettőben gondolkodom , de más tippeket szívesen fogadnék hogy szakvizsga előtti időben hol lehet leginkább jól keresni.(vidéki vagyok, szülők nem támogatnak stb. )
Multikhoz hogy lehet bekerülni, szükséges e a jogi szaknyelv ismerete? mennyi gyakorlatot várnak el, milyen további kritériumoknak kell megfelelni? mire lehet számítani anyagiak terén szakvizsgáig?
Önálló bírósági végrehajtó tudom elsősorban nem annyira jogászok által választott pálya, valahol mintha ezt olvastam volna.Érdekelne hogyan lehet valaki az ? mennyire esélyes( nőként, nem veszélyes -e), és mennyire éri meg, szeretnék többet tudni erről a pályáról is.( jelölti, helyettesi fizetések, ügyfelek tekintetében kijelölt területek vannak amiket egy végrehajtó megkap?)
Nagyon köszönöm a választ előre is !

Legislator # 2009.03.19. 07:34

Nem tudom...


Sunshine after the rain.

_Wasp_ # 2009.03.19. 00:10

nem vagyoni kár összegének megállapítása az értelmi-testi fogyatékosok javára

minősített elektronikus aláírással ellátott dokumentumok okiratiságának nemzetközi elismerése, és az okiratiság időmúlás következtében történő elvesztése

a szakmaiság igénye nélkül:

vietnámiak és roma származásúak személyiségi jogainak összevetése ( http://tigga.blog.hu/…s_ciganyozas)

vagy az ugyanitt olvasott: a távolságtartás intézményének széleskörű bevezetésének hatása a nők által elkövetett erőszak látenciájára, és a gyermekelhelyezésre
( http://tigga.blog.hu/…i_lesz_velem )

Mennyi ötletem lenne még... csomó szakdolgozati téma :))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Legislator # 2009.03.17. 19:37

Mondanál/mondanátok egy ilyen területet a jogban?


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.17. 19:18

Miért lenne gáz, ha nincs szakirodalom vagy joggyakorlat? Pont ezek a területek várnak arra, hogy felfedezzék, érdemes lenne foglalkozni velük.

Legislator # 2009.03.16. 17:54

Nagyon gáz, ha pl. egy kis témában nincs szakirodalom, sem joggyakorlat. De ritka az ilyen eset a (magyar közigazgatási) jogtudományban. Én nem tudok egyet sem, de biztos lehet ilyet találni. Aki ilyesmire vállalkozik, valójában a lehető legnehezebb helyzetben van:-). Szóval, két óceánt sem lesz elég kiinnia.

Impi vigyázz!
Ha leszarod (Te, vagy bárki más) a cecelegyeket, akkor lehet, hogy könnyen nemi életet kezdhetnek élni, így akaratlanul is elősegíted a szaporodásukat. Persze, ehhez valahol Afrikában kéne lenned:-), vagy egy európai cecelégy laboratóriumban lolz.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.16. 17:21

A cecelegyek életét azért könnyű tanulmányozni, mert kb. senki sem foglalkozik vele. Ha valaki talál a jogon belül olyasmit, amit annyira leszarnak mint a cecelegyeket, akkor nem kell kiinnia a tengert.

Legislator # 2009.03.15. 16:36

Szia, András!

Ami a (jogi) szakirodalom olvasását illeti, arról tapasztalatból elmondhatom, hogy teljes egészében igazad van.


Sunshine after the rain.

Grád András # 2009.03.15. 15:33

Szia Leg!

Persze itt nyilván számít a tudományterület mérete is, ha pl. valaki egy kisebb területre specializálja magát (megint direkt más szakmából választok példát - valósat!), ha valaki a cecelegyek nemi életére specializálja magát (doktori értekezés volt!), e téren a szakirodalom, a megoldásra váró problémák száma nyilván viszonylag csekély. :-) De mondjuk a jogászi hivatás, mint olyan lényegében kimeríthetetlen terület, 100 élet is kevés lenne a legfontosabb szakirodalom elolvasásához is. De nem véletlenül találtuk ki mi jogászok a megoldást: a tengert nem kiinni, hanem átúszni kell! :-) Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Legislator # 2009.03.15. 15:18

Igen, én pl. a régi nyomtatványokat illetően látom, hogy a leggondosabb önképzés, szakirodalomolvasás, adatbázisnézés, sőt, a témáról való publikációim ellenére is gyakran látok a saját szűkebb területemen is olyan könyvet, amiről csak nem is hallottam.(Szerencsére az antikváriusok is vannak így. Pl. a napokban 900 forintért vettem egy olyan szerzői álneves művet /egy kb. 50 oldalas kis füzet/, ami egyébként 6.000 ft körül van.)


Sunshine after the rain.

Grád András # 2009.03.15. 14:59

A "nem az idő számít" témához csak annyit, hogy régi bölcsesség, hogy az ember mennél többet tud, annál nagyobb lesz a felület, ahol a számára még ismeretlennel találkozik. Ez pedig - sajnos - eléggé időfüggő, ugyanis egyikünk sem találkozik naponta 200 új megoldandó jogesettel, perrel stb. A saját példámon keresztül tudom mondani - reményeim szerint illő szerénységgel - hogy így öreg fejjel is naponta tanulok újat, mert muszáj, mert mindig akad valami új, és sajnos úgy tűnik, még vagy 10x ennyit sem lenne elég élnem, pedig ez végképp lehetetlen, ráadásul pont úgy nem vagyok tévedhetetlen, mint bárki, akivel az életben találkoztam. Direkt nem a saját hivatásunkból hozom a példát: Elég régen gyűjtök régi fegyvereket, valamicskét így 20 év után értek is hozzá, de van egy régiségkereskedő barátom, aki naponta lát tízszer annyi régi fegyvert, mint én egy hónap alatt, és még ő sem tévedhetetlen, pedig nagyon jó szakember, ő tanítja pl. a becsüstanfolyamon a hallgatókat. Az időre visszatérve annyit, hogy persze számít a tehetség (nyilván van, aki 50 éves korára sem jutna el egy szakvizsgáig), de ez csak egy határon belül igaz. Valahogy úgy, mint ahogyan aki felmegy egy lépcsőn, általában egyesével szedi a fokokat, aki sántít, utánahúzza a lábát, aki meg nagyon gyors, akár hármasával is szedheti a fokokat. Igen, de senki nem ugrik fel még az első emeletre sem, nemhogy a többire, legfeljebb előbb ér oda valamivel. Úgyhogy szerintem a tehetség egy bizonyos határon belül szorzótényező, egyébként meg az idő sokat számít. Sajnos, mivel ekként párszáz év hiányzik a kiteljesedésünkhöz! :-) Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Impossible # 2009.03.15. 14:18

Köszi, elolvastam.

Legislator # 2009.03.14. 17:15

Mail ment, Imp.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.14. 16:35

Ok, ha nem akarod, én nem erőltetem, hogy megírd, de ha nem gond, örülök neki, ha megírod. :)

Legislator # 2009.03.14. 15:13

Az egyikkel nagyon régen voltam kapcsolatban, nem tudom, praktizál-e még.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.14. 12:53

Aha, hátha elmegyek hozzájuk szerencsét próbálni. :D

Legislator # 2009.03.14. 09:27

Most írhatnék két nevet, de nem hiszem, hogy túl ismertek, viszont nekem jók velük a tapasztalataim. Megírjam magánba, Impi:-)?


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.13. 17:38

he?

Impossible # 2009.03.08. 12:44

Leg,

és az titok, hogy kik azok? :)

Legislator # 2009.03.08. 11:04

Általánosságban igaz, amit Rite mond, de nem feltétlenül. Rengeteg olyan ügyvéd van, akire (az egyébként nem létező) macskámat is bűn lenne rábízni, de vannak olyanok is, akiket hallgatni is öröm (én két ilyen ügyvéddel találkoztam).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.07. 14:57

Szerintem elsősorban nem az idő számít, és ha ezt vesszük alapul, akkor a 3 év is sok lehet.