Posztgraduális képzés vs. másoddiploma


Kacsa1111 # 2009.03.30. 07:39

Kedves Avelina,

wbs nem tűnik rossznak, de igazából inkább keresnék LLM-et mint MBA-t
van egyáltalán online LLM?

meg tudod adni az oxbridge-i linkeket? szívesen browse-olnék a weblapjukon...:)


Kacsa11

Avelina # 2009.03.30. 06:16

Kedves Kacsa!

Gyorsan átfutottam Oxbridge online képzéseit(Lifelong learning alatt) de idén nem találtam MBA online képzést mást igen de MBA –online-t nem.A University of Warwick viszont indított egy MBA 3 éves online képzést. Maga az egyetem összeségében a 6 helyen áll a UK-ban. Az MBA /distance learning / kurzusa pedig az első helyen áll. Ez az egyetem amire gondoltam, hogy jóval előbb van.

„The Warwick MBA by distance learning The fee for distance learning in July 2009 is £5,200 for the first year. The provisional fee for January 2010 is the same, but will be confirmed by early March 2009.”
Itt vannak a linkek ha érdekel:

http://www.wbs.ac.uk/…learn/dl.cfm
http://www.wbs.ac.uk/…es/index.cfm#dist

Üdv:Avelina


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Kacsa1111 # 2009.03.29. 21:30

Kedves Avelina,

ránézek Oxbridge honlapjaira is az online képzés mókára...
megnézem mire lehet velük menni.:)

tudsz linket?


Kacsa11

Avelina # 2009.03.29. 19:06

Szia Zoli!

Remélem nem hangzott fellengzősen amit írtam , mert nem annak szántam:)
UK Good University Guide 2009:

1.Oxford
2.Cambridge
3.Imperial College
4.LSE
5.St.Andrews


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.29. 18:40

Vivien,

mik tartoznak az első ötbe? (Felsorolós kérdés.) :D De tényleg kíváncsi vagyok, megírhatnád. Köszi.

Avelina # 2009.03.29. 16:21

Kedves Kacsa!
"UK-ben mire lehetne menni ezzel a diplomával? online rendszerű képzést nem ítélik meg hátrányosan?"

Ha UK-ban akarsz vele utána dolgozni akkor nem ér hátrányos megkülönböztetés mert ugyanúgy elfogadják elismerik a nívós egyetemek online kurzusait is.Hátrányos megkülönböztetés azokat érinti akik gimi után elmennek online kurzusra valami alacsony rangsorolású egyetemre.Oxford és Cambridge is hirdet online kurzusokat meg part-time kurzusokat szóval nem lehet rossz.MO-al ellentétben itt az a fontos , hogy HOL végzel.Általában az első 50 egyetem végzettjei közül válogatnak.Jobb helyre az első 20, még jobb helyen az első 5 végzősei közül.

Ha Mo-on akarsz vele elhelyezkedni akkor itt sztem még annyira sem számít hogy online képzés-e vagy sem.Az a lényeg , hogy nívós angol egyetem,MBA.

Én az árat jobban megfontolnám, mert ezért a pénzért mehetsz 10 hellyel jobb helyen lévő egyetemre is.Plus, ha utána UK-ban dolgozol akkor gyorsabban visszajön az ára.

Üdv:Avelina


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.27. 12:56

"viszont ha már kapcsolatba léptek velem, akkor már meghallgatom, hogy mit tudnak…"

LOL

ezt hívják magabiztos hozzáállásnak :D

Kacsa1111 # 2009.03.27. 08:45

Kedves Avelina,

kösz a linket, természetesen nem néztem meg...(komolyan)
:)

hirtelen felháborodásomban - melyet bizonyos emberek és intézmények oktalanul és ostobán elém gördített akadályai váltottak ki - jelentkeztem erre a képzésre, melynek hirdetése a yahoo weblapján villogott csábítóan...

a 21ezer font tényleg sok, de nem tudom biztosan, hogy mennyi, tekintve, hogy nem néztem meg alaposan, csak 200as vérnyomással kattintgattam.:)))

viszont ha már kapcsolatba léptek velem, akkor már meghallgatom, hogy mit tudnak...

UK-ben mire lehetne menni ezzel a diplomával? online rendszerű képzést nem ítélik meg hátrányosan?


Kacsa11

Avelina # 2009.03.26. 18:00

Kedves Kacsa!

Ha financial support-ra gondolsz akkor az EU/UK student-nek scholarship postgrad-on,
http://www.liv.ac.uk/…/funding.htm Bár sztem ezt már megnézted.
Emellett van student loan ha már megvan a spot az egyetemen, bár azt nem ajánlom csak ha tényleg nincs más lehetőség.
Egyetemfüggő, hogy milyen támogatást tudnak nyújtani, attól is függ hogy az alumni mennyire támogatja az egyetemet.Szóval ezt tényleg csak tőlük tudod meg , hogy a te végzettségeddel, tapasztalatoddal melyik /milyen támogatási rendszerbe tartozol.

Én túlságosan soknak tartom a majdnem 7 mill FT-ot online képzésért főleg ha még nincs vele konkrét célod és nem tudod mire akarod felhasználni.Bár messze vagyok attól, hogy a te karriered véleményezzem..:)

A prospektust nem kell kérned, azt csak kitöltöd és küldik.

Üdv:Avelina


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Kacsa1111 # 2009.03.26. 17:14

Kedves Avelina,

az egyes a befutó, és 21ezer angol font a tandíj...természetesen nem szeretném up-front kifizetni, ezért én arra voltam igazán kiváncsi, hogy nekem milyen finanszírozási lehetőségeim vannak...

(prospektust egyébként nem ígértek, csak emilezünk és telefonos interjút ígértek...de még vacillálok mert nem tudom mire megyek egy MBA-vel, mégha finance&accounting-ból is szerezném...)


Kacsa11

Avelina # 2009.03.26. 15:32

Kedves Kacsa!

Nem írtad melyik liverpool-i egyetemről van szó mert kapásból tudok 3-at is.

1.University of Liverpool.A 2009 UK University Guide alapján a 34.helyen áll,megelőzve ezzel a híres londoni Queen Mary London-t, Sussex-et, Brunel-t.A 34. hely az első 113-ból nagyon jónak számít hiszen a listán nemcsak angol hanem skót és wales-i egyetemek is vannak.
A sulit hallomásból is ismerem, a középszerű mezőnyt messze meghaladja és nagyon segítőkészek a diákok felé.Érezhetően szolgáltatást nyújtanak azaz fontos, hogy elégedett légy.Mivel nem tudom erre gondoltál-e így csak találgatok:
http://www.study2u.com/…general-mba///university-of-liverpool

ezen az oldalon található egy request form:
http://forms.ohecampus.com/…estform.aspx?…

Ha ezt kitöltöd ingyen küldenek MO-ra egy prospektust a képzéssel kapcsolatban.(A húgomnak többet is kértünk különféle egyetemekről és mindenhonnan díjtalanul kb 1-2 héten belül megkaptuk.)

2.Liverpool John Moores University-t kevésbé ismert suli de 2005-ben Queen's Anniversary Prize díjas lett nem hiszem hogy rossz lenne.

3.Liverpool Hope University, erről végképp semmit sem tudok csak annyit hogy léteznek.

4.MBA-ben belül milyen szakosodás van? Sajnos nem tudom többnyire Inns of Courts: BVC/LPC nézegettem.A prospektusban szerintem minden benne lesz, ha jóra tippeltem.
5.Finanszírozás jelentősen kevesebbe kerül mint a part-time course.Az árakat ki kell írniuk a prospektusban ez kötelező még ha a honlapon elbújtatják is.Azt fontos figyelembe venni, hogy Angliában az egyetemek képesek ugyanazért a kurzusért teljesen más árat kérni postgrad-on . Bár az Undergraduate degree-vel kapcsolatosan született egy tv hogy £3145 -nél per year nem lehet több, sajnos ilyen nincs még postgradon.
5.Általában jó a véleményem a postgrad online course-ról és másoknak is hiszen azt több éves tapasztalat és egyetemen eltöltött tanulás előzi meg.

Üdc:Avelina


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Legislator # 2009.03.26. 14:12

Pool:-) lol.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.03.26. 14:09

Kedves Avelina,

belefutottam a Liverpool-i egyetem on-line MBA képzésére való felhívásba...

mi a véleményed:

  • az liverpool-i egyetemről?
  • az on-line képzésről angliában?
  • MBA-n belül milyen szintű a szakosodás?

képzés finanszírozásáról tudsz esetleg valamit?


Kacsa11

Avelina # 2009.03.26. 14:09

Csak te félsz tőle meg a vitáitoktól:D Nekem is tök jó tanácsot adott amiért hálás vagyok, néha kell az hogy az embernek megmondja egy tapasztaltabb ember, hogy hülye lépésre készül.(Az én helyzetemben pusztán a honvágy miatti kényeskedés miatt képes lettem volna itthon 5 évet lehúzni a jogon..)
Zoli, egyébként még mindig nem mondtad mivel foglalkoznál szívesen.Mihez kezdesz ha megvan a szakvizsgád?Mennyi idő még?

Üdv:Avelina


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Kacsa1111 # 2009.03.26. 14:08

Kedves Beck,

ha a pénzügyi érdeklődésed inkább jogi, mint közgazdasági, akkor a CEU szakait bírom neked ajánlani:

  • Economic and Legal Studies
  • International Business Law

ezek közül bármelyik megfelel a számodra tartalmilag, mivel jogi területen használható tudást adnak, és nem kell elővenned a számológépet.
mindkettő egyéves képzés
tandíj attól függően (és annyi) van, hogy hogyan teljesítesz a felvételin.

http://web.ceu.hu/legal/

angolul kell rendesen tudni...ennyi.
kérdés?


Kacsa11

Impossible # 2009.03.26. 13:38

Hát én már előre féltem szegényt (Kacsától). lol

Avelina # 2009.03.26. 09:08

Kedves Beck!

Ha megengeded tovább adnám azt a jó tanácsot amit én is kaptam:ne kezdj el még egy egyetemi vagy főiskolai alapképzést, mert nem éri meg.Mire végzel hátrányban leszel azokkal szemben akik már a közgáz mesterdiplomát elvégezték.Sajnos pénzügyes téren nem vagyok otthon, nem tudom milyen tovább képzési lehetőségeid vannak.Arra majd válaszol Kacsa11 és a többiek.

Üdv:Avelina


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Beck # 2009.03.26. 08:37

Sziasztok!

Amennyiben megengeditek, szeretném a segítségeteket kérni. Biztosan vagytok néhányan, akik jártasak vagytok ebben a témában. A közelmúltban végeztem az egyetemen, és szeretném magam továbbképezni. Anno a polgári-, kereskedelmi-, és a nemzetközi magánjog érdekelt leginkább. Éppen ezért ezen területeket elmélyítő tudást szeretnék szerezni. Nem a papírra, és nem egy újabb titulusra hajtok.
Jelenleg ott tartok, hogy nem tudom eldönteni, hogy egy közgazdász szakirányú továbbképzés, vagy egy közgáz egyetemi (főiskolai?) másoddiploma lenne a legcélravezetőbb? A választásnál mérvadó kritériumok a következők:

  • ne a jogi oktatásban már belénk vert jogszabályokat ismételjék el újra, hanem gazdasági-pénzügyi téren valami plusz tudást is nyújtson
  • gyakorlatban hasznosítható ismereteket szerezzek, ami ad egy széles körű rálátást az adott szférára
  • ne kergessenek a halálba többoldalas matematikai képletekkel, de kapjak stabil, és használható elméleti alapokat is
  • az oktatás során (ami levelező képzés lesz) lehetőségem legyen idegen nyelv (szaknyelv) tanulására is.

(Gyors kérdés: a képzés színvonala, és az elhelyezkedési lehetőségek terén tényleg annyival jobb a Corvinus Egyetem, mint amennyivel drágábbak a tandíjai? Például a posztgraduális képzés díja náluk két és fél-háromszorosa az átlagnak.)

Jelenleg a közszférában dolgozok, de szeretnék olyan tudást szerezni, amivel pénzügyi területre válthatok - lehetőleg mielőbb.
Kérem, hogy a rosszindulatú hozzászólásokat mellőzzétek.

Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot, és némi tanáccsal szolgál.