Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.02. 09:59

Azt hiszem, írnod kellene az ügyfélszolgálatnak (support). Pillanatnyilag csak angolul értenek. Most keresnek magyar nyelvű alkalmazottat. Tényleg, nem érdekel? Németül kell tudni, és vállalni kell a kiköltözést Gibraltárra.

Impossible # 2009.08.02. 09:23

Ki van pipálva a beállításoknál, de ezzel együtt azt írja fent, hogy még nem választottam termet...milyen baromság ez? Hát pont azért van kipipálva, mert választottam. És nem hétvégén választottam, hanem hétköznap, csüt vagy szerda...nemértem.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.02. 06:56

A bronz akkor lesz meg, ha megérkezik az 50$.
De előfordulhat, hogy valami nem stimmel, mert nálam az van rólad, hogy a pókerszámlát a PS oldalán még nem írtad be.
A Beállítások menüpont alatt listázza a partnertermeket. Ha ott ki van pipálva a bwin, akkor talán csak a hétvége.

Impossible # 2009.08.01. 18:29

kbs,

már tegnapelőtt megcsináltam.

"3. lépés

Lépj vissza erre az oldalra, és add meg a pókerszámlád nevét.
Felhasználónév: pipa" (ki van pipálva)

De még mindig kezdő a státuszom, nem bronz, és az 50 dollár se jött meg. Valamit szarul csináltam, vagy még várni kell?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.01. 16:57

JUt eszembe Wasp, nem próbáltad ki a csokipókeren a BPO elő-atelitet? Nekem már két jegyem van. Tegnap sikerült megint megnyernem a csiprollt. (Négyből kétszer első hely. Milyen vagyok?)

Volt egy Selindek18 nickű versenyző, akit egy közhelyes csapdával búcsúztattam; többek szerint "az" a Selindek. Nem tudom, nem akármilyen skalp lenne.
Nekem azért az jut eszembe, amikor egy 5$-os Stars versenyen az egyik kolléga jelentette, hogy "itt ül az asztalomnál Béla bácsi".

  • És mi a nickje? - kérdeztük.
  • Hát mi lenne: belabacsi87...
Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.01. 10:31

Menjünk sorban.

  • A PS oldalán a bwin-számládat be kell jelenteni, különben nem tudják, hova küldjék a pénzt.
  • Amikor beülsz egy asztalhoz, vegyél zsetont 20BB értékben. Csak ezután fogja megkérdezni, hogy vársz-e a nagyvakra, vagy azonnal beszállsz. (Ha nem fizetsz be, akkor éppenséggel csak néző vagy. Bár ez elülés nélkül is lehetséges; szokott lenni egy "observer" vagy "watch table" opció.
  • Mellékkassza (side pot) csak akkor alkaul ki, ha legalább egy versenyző allin van, és az ő tétje kisebb mint a többieké. Pl. hármasban felveritek a licitet három dollárra, de az egyik megadónak (caller) csak 2 dollárja van. A bank 3+3+2=8 lesz. Nyilvánvaló, hogy a két dolláros, ha nyer, csak 2+2+2=6 dollárt kap. (Mert nem nyerhet többet, minta mit feltett. A maradék mkét dollár a mellékkassza, ami a másik két játékos között dől el.
Impossible # 2009.08.01. 09:11

kbs,

köszi. Még mindig nem jött meg az 50 dollár, pedig már tegnapelőtt nyitottam számlát. Ez normális? :)

A bwin kliensében tudod mit jelent a "mellék kassza"? Van olyan, hogy "mellék kassza 1", "mellék kassza 2", "főkassza". Ezt nem értem. Eddig csak olyat ismertem, hogy "pot", azaz kassza és kész. Mik ezek a mellék kasszák???

A harmadik kérdésem pedig az lenne, hogy ha nincs "wait for big blind" kapcsoló a kliensben, hogy a francba tudok leülni SSS-ezni a nagy vak pozícióba? Hol kell lennie ennek a kapcsolónak? A legelején ott van, hogy üljön le (arra nem gondoltak, mi van, ha csak nézni szeretnék, leülni nem...ezt csak úgy lehet megoldani, ha nem vásárolom be magam), na miután leültem be kellene fizetni valamennyit, de én nem fizettem be. Szerintem úgy lenne logikus, hogy ugyanebben a kis ablakban megjelenik a várj a nagy vakra jelölőnégyzet....de nem. Lehet, hogy ha befizetek, utána kérdezi csak meg a kliens, vagy egyáltalán nem kérdezi meg? Ha nem kérdezi meg, akkor nem tudom, hogyan oldható meg, hogy úgy szálljak be, hogy én legyek a nagy vak.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.30. 21:14

Nem kell különbözniük, én is ugyanazt használom a PS-en és az összes teremben. (A legtöbb terem nem is különbözteti meg a felhasználói nevet és az asztalnál megjelenő nicket.)

Impossible # 2009.07.30. 17:45

kbs,

az baj, ha a bwin felhasználónevem és az asztalnál használt nevem ugyanaz? Már nem lehet megváltoztatni az asztalnál hazsnált nevet, én pedig csak most vettem észre a PS leírásában, hogy ezeknek különbözniük KELL egymástól. Hát nekem már nem különbözik. Ilyenkor mi a helyzet? (A bwin oldal nem írta oda, hogy különbözniük KELL, hanem csak azt írta, hogy különbözHET.)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.28. 19:57

Viszont ha már nyitottál számlát a bwinen, akkor írd be a Pokerstratégiánál. Anélkül nem tudják küldeni az 50$-odat.

Impossible # 2009.07.28. 18:38

Ja, tényleg. Most hogy belegondoltam. :D

_Wasp_ # 2009.07.28. 18:36

a "play money" szavak sokat segítenek :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.07.28. 18:35

A trial game play money a játékpénzes játék? (bwin-en)

Impossible # 2009.07.25. 15:11

A Jimmy Fricky vagy hogyhívják az elképesztő, ráadásul sokkal fiatalabb a többieknél, tegnap többszöröse volt a zsetonja a többiekénél, és szerinte a játékosok nagy része idióta, és on-line játékkal tanult meg. Jópofa volt a közvetítés, azt mondták róla, hogy algoritmusok szerint működik az agya, csak 0-ban és 1-ben képes gondolkodni, és csipszet zabál. :DDD
Tagnapelőtt meg aszondja a közvetítő: micsoda malac!!! Utána hozzáteszi: nem a kinézetére gondoltam, hanem a szerencsére. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.25. 15:02

Ja, egyébként no limit cash gamet játszanak szerintem.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.25. 15:00

Hisz mondtam: ezeknek saját stratégiájuk van, amit mi úgy látunk, hogy nincs is stratégia. Így például nemigen követnek semmiféle induló kéz táblázatot. (KKT) Természetesen megjátszanak mindent, amit egy feszes játékos, de sok mást is, akár a 72o-t is. (Ami köztudottan a leggyengébb lap a flop előtt.) Hogy a gyenge meg a szemét lapokat mikor és hogyan játsszák meg, ahhoz annyi szempontot vesznek figyelembe, hogy elmondani is sok lenne. (Nem is tudnám elmondani, legfeljebb példálózni.) Harrington például az órája másodpercmutatójának aktuális helyzetét is figyelembe veszi. (Véletlengenerátor)
A flop utáni játékuk még bonyolultabb. Ráadásul ez élő játék, ahol egymás minden rezdülését is figyelik.

De nem kellene ezen problémáznod; hidd el, a kis limiteken egy jó ABC-játék bőven elegendő a nyereséghez.

SH (shor handed)= olyan játék, ahol 3-6 játékos van. Szemben az FR (full ring) és a HU (heads up játékokkal, ahol 9-10 illetve 2.

Impossible # 2009.07.25. 14:20

Az SH az mi? Tulajdonképpen azért kérdeztem, mit játszanak, hogy el tudjam helyezni az általam ismert rendszerben, és rájöjjek, hogy helyes képet alakítottam-e ki magamban a rendszerről. Simán elképzelhető, hogy valamit félreértelmezek. Ugyanis az én felfogásomban jelenleg úgy áll a helyzet, hogy van limit meg van no limit, és a no limitben van a kis letétes meg a nagy letétes stratégia, meg a sit and go. Ezek ha leülnek versenyezni a sportklub-os közvetítésen, melyiket alkalmazzák? Egyiket sem? De akkor az mégis micsoda, amit játszanak, és hogyan illeszkedik a pokerstrategy-n megsimerhető rendszerezésbe? Erre nem találom a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.24. 19:53

Még nem láttam, de valószínüleg SH cash gamet. Magyarul: nem verseny, hat vagy kevesebb résztvevő. A stílusuk meg profi. Nekünk még nem javasolt. Kezdő szemmel nézve például Hansen egy gyakorló elmebeteg. A nyálas Durrr meg nem kezdő szemmel nézve is egy szerencsés idióta. CSak a vaKszerencse nem szokott évekig tartani.

Impossible # 2009.07.24. 15:28

Na pl. a sportklub-on (TV-csatorna) esténként van pókeres műsor (Hansen is ott van), azok milyet játszanak?

Zummike # 2009.07.21. 14:45

milyen szép kis elméleti tudástárrá válik lassan ez a fórum téma....:-)

reservoir: kérlek küld e-mailen pontos elérhetőséget, hogy fel tudjalak jegyezni, köszi!

Impossible # 2009.07.15. 17:58

bajusz: kbs fejében található :D

Impossible # 2009.07.15. 17:58

kbs: a "nemis" egybe írandó! lol

bajussz # 2009.07.15. 16:27

hol található ez a netikett?:)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.15. 15:01

Zoli, ne kötekedj. A netiket szerint nem javítjuk egymás helyesírási hibáit. Pláne, ha nem is durvák.

_Wasp_ # 2009.07.15. 10:32

Élő játékra Zümmikénél jelentkezz...

ha elegen összejövünk akkor összehozható a dolog.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása