Jogász Póker


_Wasp_ # 2009.06.29. 12:56

áááááh ez az új fórummotor...

azt hiszem, nem megy el, hiába frissítek, aztán egyszerre 3szor is beíródik!


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.06.29. 12:55

így kell érteni:

játssz a legkisebb téten ha félted a pénzed, de amikor már jól megy (érted, miért nyersz, és miért vesztesz), ÉS megengedheted magadnak, akkor lépj feljebb.

Ha gondolkozó játékosnak tartod magad, akkor indulhatsz 1-2 dollárról is, ott azért sokkal-sokkal többet tudsz tanulni, bár ott asztalonként már legalább egy stabil plusszos ellenfeled van...

tartsd be (mondjuk) a 20 buyin szabályt, tehát ha befizetsz 50 dollárt (vagy a bónuszokkal együtt összesen ennyiből tudsz játszani, ez most tulajdonképpen mindegy) akkor 2 dollár a legnagyobb SNG amin játszhatsz, és ha vesztesz: 22 és 44 dollár között 1 dolláron játssz. 22-11 dolláros bankroll esetén fél dolláron, 11-6 között 20-25 centen, 6 dollár alatt 10 centen.

100 dollárt ha összeszedsz, akkor lépj csak 5 dollárra, 2-300 dolláron 10-re, 700 környékén 20-ra

Ez elég laza BR menedzsment, szóval jó esélyed van a bankrollod nullázására is, de gyorsabban tudsz feljebb is lépni, ha ügyes és szerencsés is vagy.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.06.29. 12:53

így értsd:

játssz a legkisebb téten ha félted a pénzed, de amikor már jól megy (érted, miért nyersz, és miért vesztesz), ÉS megengedheted magadnak, akkor lépj feljebb.

Ha gondolkozó játékosnak tartod magad, akkor indulhatsz 1-2 dollárról is, ott azért sokkal-sokkal többet tudsz tanulni, bár ott asztalonként már legalább egy stabil plusszos ellenfeled van...

tartsd be (mondjuk) a 20 buyin szabályt, tehát ha befizetsz 50 dollárt (vagy a bónuszokkal együtt összesen ennyiből tudsz játszani, ez most tulajdonképpen mindegy) akkor 2 dollár a legnagyobb SNG amin játszhatsz, és ha vesztesz: 22 és 44 dollár között 1 dolláron játssz. 22-11 dolláros bankroll esetén fél dolláron, 11-6 között 20-25 centen, 6 dollár alatt 10 centen.

100 dollárt ha összeszedsz, akkor lépj csak 5 dollárra, 2-300 dolláron 10-re, 700 környékén 20-ra

Ez elég laza BR menedzsment, szóval jó esélyed van a bankrollod nullázására is, de gyorsabban tudsz feljebb is lépni, ha ügyes és szerencsés is vagy.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.06.29. 12:53

játssz a legkisebb téten ha félted a pénzed, de amikor már jól megy (érted, miért nyersz, és miért vesztesz), ÉS megengedheted magadnak, akkor lépj feljebb.

Ha gondolkozó játékosnak tartod magad, akkor indulhatsz 1-2 dollárról is, ott azért sokkal-sokkal többet tudsz tanulni, bár ott asztalonként már legalább egy stabil plusszos ellenfeled van...

tartsd be (mondjuk) a 20 buyin szabályt, tehát ha befizetsz 50 dollárt (vagy a bónuszokkal együtt összesen ennyiből tudsz játszani, ez most tulajdonképpen mindegy) akkor 2 dollár a legnagyobb SNG amin játszhatsz, és ha vesztesz: 22 és 44 dollár között 1 dolláron játssz. 22-11 dolláros bankroll esetén fél dolláron, 11-6 között 20-25 centen, 6 dollár alatt 10 centen.

100 dollárt ha összeszedsz, akkor lépj csak 5 dollárra, 2-300 dolláron 10-re, 700 környékén 20-ra

Ez elég laza BR menedzsment, szóval jó esélyed van a bankrollod nullázására is, de gyorsabban tudsz feljebb is lépni, ha ügyes és szerencsés is vagy.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.06.29. 12:40

wasp,

most akkor döntsd már el, melyik. :D Legalábbis nekem eléggé összeegyeztethetetlennek tűnik az utóbbi 2-féle véleményed.

Egyik:

"Pénz nélkül nem lehet megtanulni pókerezni, mert nagyon gyengék a játékzsetonos asztalon az ellenfelek, meg te sem érzed azt a stresszt, amikor az egy napi (heti-havi) béred felteszed egy lapra, csak azért mert 60%-ra saccolod a nyerési esélyed. (ez attól még jó megmozdulás, hogy az átlag embert a hideg rázza tőle)."

Másik:

"És én is azt mondom, hogy a lehető legkisebb téten játssz, és ha jól megy, lépj feljebb."

Nem mellesleg köszi a segítséget. :)

_Wasp_ # 2009.06.29. 12:35

ja igen:
ha gondolkozó játékos vagy, akkor inkább 2 dolláros SNG-któl indulj el, egyszerűen azért, mert 10 centen a sok hülyétől az embernek tikkelni kezd a szeme, mint a jégkorszakbeli Motkánynak a kedvenc makkja újabb elvesztésekor.

(édesapámmal ellen szoktam itt játszani néha, mert nem a pénz számít, hanem a közös szórakozás)

szóval picit magasabb téten is érdemes lehet játszanod, mint a minimum, de csak abban az esetben, ha tudsz ABC pókert játszani szinte gondolkozás nélkül.

(ha pl a potodds saccolása nem okoz gondot, és nem csinálsz nagy butaságokat)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.06.29. 12:30

a pokerstrategy az teljesen jó oldal, amiket leír, egy kezdőbb játékos számára teljesen jól átgondolandónak tartom!

én azt mondanám, indulj el (én SNG-t javaslom, mert én is így tanultam meg, és mert a CG-nél nem tudom biztosra, hogy hogy lehetne legjobban elindulni, tanulni, csak véleményem van, és nem személyes tapasztalatom)
És én is azt mondom, hogy a lehető legkisebb téten játssz, és ha jól megy, lépj feljebb.

Viszont nem fog jól menni az elején. Miért csodálkozol a várható veszteségen? A pókerben, ha nem megy valami jól, akkor az pénzbe kerül...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.06.29. 12:24

wasp,

én nem értek hozzá, és nekem azt írják a pokerstrategy.com oktató cikkében, hogy először 1 dollároson játsszon a kezdő, aztán ha az jól megy, lehet feljebb lépni stb. Ezért furcsáltam, hogy azt kérdezed, mennyi pénzt szánnék rá. Akkor ezekszerint nem értesz velük egyet?
A másik kérdésem pedig az volt, hogy tanulásra leginkább az SNG-t ajánlod-e, ha jól látom, erre még nem válaszoltál, de jó lenne, ha válaszolnál. Köszi. :)

Impossible # 2009.06.29. 12:19

ja akkor elolvastad, ok :D

Impossible # 2009.06.29. 12:18

ja akkor elolvastad, ok :D

Impossible # 2009.06.29. 12:18

wasp,

írtam neked alább, olvasd el :)

_Wasp_ # 2009.06.29. 12:18

wasp, te elvileg értesz ehhez, nem? Ehhez képest furcsálom a kérdésedet. Nem szánok rá pénzt, amíg nem megy annyira, hogy valamennyit rászánjak

én értek hozzá valamennyire, de te úgy látom, hogy nem :)))

ezért hát, ha leülsz pénzben játszani akkor a várható eredményed mínuszos lesz.

Pénz nélkül nem lehet megtanulni pókerezni, mert nagyon gyengék a játékzsetonos asztalon az ellenfelek, meg te sem érzed azt a stresszt, amikor az egy napi (heti-havi) béred felteszed egy lapra, csak azért mert 60%-ra saccolod a nyerési esélyed. (ez attól még jó megmozdulás, hogy az átlag embert a hideg rázza tőle).

Tehát veszíteni fogsz az elején. Attól függően hogy mennyire vagy tanulékony és okos, (és szerencsés) lesz a vesztő időszakod hosszabb vagy rövidebb.

Én azt javaslom, (ismét) hogy szánj rá napi egy két dollárt a pókerre, és ha elveszíted a keretedet, akkor arra a napra (hétre) hagyd abba a játékot, a felszabadult időben pedig olvass cikkeket.

ha mégis nyersz, az csak jó, de az első egykét hónapban inkább a szerencsének tudd be.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.06.29. 12:12

kbs,

én mondjuk annyira utálom a minimumbeülős ellenfeleket, mint a hatnapos kulát, mert mert teljesen tönkreteszik a játékomat.

Bár igazából kevesen vannak, akik tényleg jól nyomják, sok marha van, aki beül olyan asztalhoz, ahol van már másik négy shortstack. Igazából az ellenjátéka se bonyolult, csak vinni kell a vakjukat, de annyira a pre flop szakaszra koncentrálódik emiatt a játék, hogy az ember inkább hagyja a fenébe.

az SSS-el az a baj, hogy minél többen játszák, annál jobban a veszteségesség felé hajlik a dolog, és igen könnyű megtanulni, igen könnyű pénzszerzést igér. Nem hiszem, hogy az olyan hálózatokon, ahol adnak lehetőséget a minimum 50(100) nagyvakos beülős asztalokra (és egyre több hálózat van ilyen) ott lenne jövője a SSS-nek, hiszen a deep stack-ben játszani szerető ellenfelek utálják az őket hiénázó SSS-eket, ezért be se ülnek 50BB minimumnál kisebb követelményű asztalhoz, ahol meg nincs minimumkövetelmény, ott egymást gyilkolják a kisletétesek, és végül csak egyvalaki keres vele: a kaszinó.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.06.29. 12:10

wasp,

te elvileg értesz ehhez, nem? Ehhez képest furcsálom a kérdésedet. Nem szánok rá pénzt, amíg nem megy annyira, hogy valamennyit rászánjak, ha már megy, akkor pedig rászánok 1 dollárt, és ha így is jó vagyok sokáig, akkor majd feljebb lépek nagyon apránként (1 dolláronként).
Időm van bőven, nem sürgős megtanulnom, ha egy évig tart, akkor egy évig tart, nekem inkább az a fontos, hogy a lehető legjobban tudjam csinálni, nem az, hogy minél gyorsabban, vagy hogy minél többet nyerjek. Ha napi szinten kérdezed az időt, akkor az előbbiekből adódik a válaszom: nyilván lesz olyan nap, amikor nem foglalkozom vele, meg olyan nap, amikor több órát foglalkozom vele.
Amiket irogatsz, nemnagyon értem, ezért megkérdezem: tanulásnak leginkább az SNG-t ajánlanád?

_Wasp_ # 2009.06.29. 12:01

Imp,

írd meg, hogy mennyit szánsz rá havi szinten (pénzt és időt) hogy megtanulj játszani, és akkor tudunk javasolni esetleg konkrétabbat is.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.06.29. 11:46

Kacsa,

persze hogy értetlen vagyok, mégis mit várjunk egy kezdőtől, ha nem azt, hogy értetlen? Ez nem szégyen, hanem egy természetes állapot, és nemcsak én vagyok vele így, te sem érthetsz mindent azonnal, ez neked max. azért nem tűnik fel, mert sosem kezdtél bele bonyolultabb dolgokba.

Az sem igaz, hogy sokba fog kerülni, ha az ember nem tesz kockára nagy pénzt, nemis bukhat nagyot, a kezdők pedig nem tesznek kockára nagy pénzt, épp ezért.

És végül: épp azért tanulok, hogy majd ne az asztalnál kelljen okoskodnom.

Most érdemben reagáltam, annak ellenére, hogy a hozzászólásodat nyilvánvalóan csak piszkálódás céljából írtad. Az ilyenek miatt szoktam mondani, hogy figyelmen kívül kellene hagyni téged, de lásd, kivel van dolgod, nem hagytalak figyelmen kívül.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.29. 10:51

Egyébként az ipoker hálózat az, amely szinte teljesen alkalmatlan az SSS-re. Mikrolimiten eleve nem is engednek beülni 20 nagyvakkal, ahol meg már igen (NL10), ott minden asztal tele van, és elképesztő rosszak a mutatóik: 10BB körüli átlagos bankméret, 10-15% flopnézés; plusz 10 emberből 6 20BB alatti zsetonnnal ül, ami legalábbis gyanús.
Ha valami csoda folytán mégis akad egy elfogadható asztal, akkor arra 8-9 ember vár előtted.

Na, ezért kezdtem el a BSS-t. Ami NL2-n ragyogóan működött (30BB/100 ötezer leosztásból); NL-en azonban katasztrófa. Sec perc alatt elvesztettem az összes nyereményt, azóta pedig épp csak a vonal fölött tartom magam. Vagy megpróbálkozom az SnG-kal, vagy hagyom a fenébe a bónuszt.
Elvégre az is része az önmenedzselésnek, hogy ott és azt játszd, amiben a legnagyobb a profitod. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.29. 10:43

Igen, 1-2BB/100-at szoktak mondani, de kiderült, hogy ezt egyrészt magasabb limitekre (NL25+) értik, másrészt olyan termekre, ahol kedvezőtlen a klíma. :) Értve ez alatt, hogy túl feszesek az ellenfelek, illetve túl sokan akarnak SSS-t játszani melletted.
Viszont nekem NL10-ig alatt két teremben is kijött 15-20BB/100, mindegyikben a legkisebb tétről indulva, és a bankrollal lépve följebb. Kb. 40.000-40.000 leosztás alatt. Úgy hogy nem mondhatnám különösebben szerencsésnek magam. Az első teremben - ott próbáltam először az SSS-t az elején majdnem lenulláztam magam, ami értelemszerűen rontja az átlagot.
A másik teremben még folyik a kísérlet, hogy melyik limitig lehet felmenni az SSS-sel, 10BB/100-nál nem rosszabb eredménnyel. Most járok NL25-nél, és még fölötte van. (Pedig a szintlépés itt is egy brutális pechszériával kezdődött. Pl. kilenc ászpáromból nyolc vesztett.)

_Wasp_ # 2009.06.29. 10:14

15BB/100???

Az nagyon sok. Ezt SSS-el éred el? Nem akarom azt írni, hogy hihetetlenül sok, de 5 felett már nagyon jónak számít, 10 felett pedig kevesen hoznak.

Én a pókerre kb napi max egy-egy órát tudok szánni, de abban "minden" benne van, az is, hogy előveszem a laptopot, és az is, hogy elrakom. Úgy éreztem, hogy emiatt pont a SNG-k mennek jól, ennyi időm van pont le tudok egy-kettőt játszani (ha formában érzem magam, akkor négyasztalozok)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.06.29. 10:05

naná hogy nem neked írtam az utolsó bekezdést... csak belekeveredett :(

köszi, de nem 25% a roi-m, csak 20 körül mozog, és akkor ennyi, ha egy asztalon játszok. 2 asztalon lecsökken 15%-ra, két asztal felett (max 6-on tudok még "jól" játszani, de az már nyomasztóan strapás) 8-10%.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.29. 09:44

Ugye, az utolsó bekezdést nem nekem írtad?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.29. 09:43

25%-os ROI egyáltalán nem rossz. Sőt. Ha egyszerre négy asztalon játszol, akkor az - a mondott limiten - óránként 16$. Ha csak napi egy órát játszol, akkor az havi majd 100K HUF. Ennyiért egy ügyvédjelölt teljes munkaidőben dolgozik.

Abban igazad van, hogy aki szórakozni akar, az inkább versenyeket játszon. Én viszont a pénzért tolom, arra meg - teremetől, limittől függően - jobb az sss. Ha szórakozni akarnék, akkor bridzseznék, meg edzeném a Runescape karakteremet (lvl 130).

Ami pedig a BSS-illeti: több mint egy éve játszom, elfogadható bankrollt építettem, de a BSS-sel már NL4-en is masszív bukó vagyok. Pedig nem vagyok egészen hülye, elhiheted. És mégis. Úgyhogy inkább nem, kösz. Az SSS-t akár kilenc asztalon tudom nyomni egyszerre, sokkal magasabb limiten, mint a BSS-t, és így egész szépen hoz. Cca: 15BB/100 vagyis óránként 90. Az NL10-en óránként 9 dollár. Hol jön ez össze 10centes SnG-ból?

_Wasp_ # 2009.06.29. 09:14

kbs:
1 centes SNG-król nem írtam, 10+2c a legkisebb, bár fél dollárért sem éri meg keccsölni egy órát... Én 20+2$-on szoktam játszani, de ott a várható nyereményem nem sokkal haladja meg a 4 dollárt, szóval órabérnek még az se erős. (pedig úgy gondolom, hogy nem játszok rosszul)

A póker szerintem a legtöbb játékos számára a szórakozásról szól, mivel kevesen tudnak olyan jók lenni, hogy stabil plusszal zárjanak. (mondjuk havi szinten)

az sss-ről: értem amit mondaaz, talán van is benne valami, csak az a baj, hogy az SSS nem ad semmit - a némi várható nyereségen felül - hiszen azt, hogy korai, középső, hátsó pozíció, és ezekben az emelésre, visszaemelésre alkalmas lapok köre memorizálható kb 10 perc alatt. A többi idő, amit benn ülsz SSS-ként egy készpénzes asztalnál tanulás szempontjából általában elvesztegetett idő (najó, arra tényleg jó lehetne, hogy megnézze az ember, hogyan megy a játék, de lássuk be, az alacsony tétű CG asztaloknál rengeteg idióta ül, azoktól nem érdemes tanulni). talán az SSS fejlesztett verziójánál lehet a fejlődést megcélzó játékosoknak keresnivalója, ahol azt is figyelni kell, hogy az ellenfél laza, vagy feszes.

Ha ezzel szemben beülsz egy 2 centes nagyvakú CG-re teljes beülővel, vagy még inkább 10+2c-re, akkor ugyan sokkal több a várható veszteséged (CG-nél teljesen pocsék játékosok esetén óránként kb 10-20, vagy akár 40 cent, SNG-nál játékonként 4-5 cent) de sokkal többet is tanulsz. Tekintsd befektetésnek, hiszen az SSS is általában gyenge pénzkeresetnek számít.

Nézd meg, hogyan licitálnak az ellenfelek, próbáld fejben tartani milyen lapokkal teszik meg ezt, próbálj a jó lapjaidból minél többet kifacsarni, az elromló lapjaidat pedig időben elengedni (ez utóbbi a sokkal nehezebb), a javulásra váró kezeiddel pedig a banki esély határain belül maradni. Szerintem ha ezeket szem előtt tartod, akkor garantált a javulás, természetesen ha nulla tudásról indulsz, akkor az SSS is jó lehet - egy rövid ideig.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.06.29. 08:23

"melyik a nagyobb, az ász vagy a király?"

Kacsa1111 # 2009.06.29. 07:45

Kedves Impossible,

bakter, ha ennyire értetlen vagy, akkor inkább bele se kezdj...sokba fog kerülni
+
az asztalnál nem lehet okoskodni...:)


Kacsa11