Diploma tartalma


Tamás2890 # 2018.07.04. 12:02

Ok, viszont a helyébe lépő 1/2015. (I. 14.) MvM rendelet úgyan ezt írja elő. Köszönöm a segítséget.

Tamás2890 # 2018.07.04. 11:57

Nem akarok értetlenkedni de a 30/2014 KIM rendelet 2015.01.28-ig volt hatályban.
Én 2015. júliusban tettem le az államvizsgát.

oligaliga # 2018.07.04. 11:40

Bocsánat, 30/2014. KIM rendelet

Tamás2890 # 2018.07.04. 11:00

A 7/2016. Korm. rendelet miért vonatkozna 2015-re. (?)

oligaliga # 2018.07.04. 10:24

Tamás2890

Sajnos a rendelkezés csak az általános nyelvvizsga kötelezettség alól ad felmentést. A 2014/15-ös tanévre is vonatkozó képzési kimeneti követelményeket a 7/2016. Korm. rendelet határozza meg, és abban egyes mesterszakok esetén szaknyelvi nyelvvizsga szükséges.

Tamás2890 # 2018.07.04. 09:56

Kedves Oligaliga!

2014/15-ben végeztem.

oligaliga # 2018.07.04. 09:54

Tamás2890

A másik feltétel, hogy a hallgató legkésőbb a 2015/16-os tanévben záróvizsgát tett.

Tamás2890 # 2018.07.04. 09:48

kedves Oligaliga!

41 évesen kezdtem meg.

oligaliga # 2018.07.04. 09:38

Tamás 2890

A felsőoktatási tv. hivatkozott rendelkezése azokat a 40 év felettieket mentesíti a nyelvvizsga megszerzése alól, akik az első évfolyam megkezdésekor már betöltötték a 40-et és legkésőbb a 2015/16-os tanévben záróvizsgát tettek.

Tamás2890 # 2018.07.04. 08:55

nonolet te képzett jogász vagy? Vagy egyszerűen egy búnkó magyar????
Ha jogász vagy, akkor add vissza Te a diplomádat és mennyél vissza általánosba és figyel jobban oda az erkölcstan órákra.

Amúgy meg a tv. miért mentesíti a 40 év felettieket? Ha men tudod akkor menjél be a Parlamentbe és kérdezzé rá az OGY-nél.

nonolet # 2018.07.04. 08:40

Dr.Attika

Egyetemi autonómia....

A diploma feltételeként az egyetem EZT IS előírja, önállóan.

Pont mint a matek szigorlatot.

Ennyi.

nonolet # 2018.07.04. 08:38

Mert kéri bazmeg!

"az egyetem vizsgaszabályzatában!!!!!!
katonai szakanyaggal bővített
nyelvvizsga bizonyítvány szükséges!!!!!!"

HA ez a magyar mondat nem világos számodra,
akkor
dobd a kukába diplomád, mert hülye maradtál.
Ezért nem érdemled meg.

Ennyi.

-

De segítek...

A törvény mentesít
DE!!!! az egyetem viszont nem.
Mert szerinte kell a diplomádhoz a nyelvtudás és kész.

Akkor is kéne, ha törvény nem írja elő.
Mivel a diploma feltétele azon az egyetem az államtól függetlenül.

Egyébként pedig nem nagy kihívás egy nyelvet megtanulni.
Egy diplomás számára... az internet korában

Cirka félév napi 1-2 óta tanulással.

Dr.Attika # 2018.07.04. 08:36

Szerintem az egyetemi vizsgaszabályzat nem írhatja felül a közoktatási törvényt. Ne hagyatkozzon arra, hogy mit mond a tanulmányi osztály. Kérje ki és ha elutasítják, akkor le kell járni a jogorvoslati utat.

Tamás2890 # 2018.07.04. 08:24

Kérdésem: Miért nem kaphatom meg a diplomámat?

Hivatkozások:
A 2017. évi XXV. törvény indokolása
a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény módosításáról
107 § (1) pontjára

és a:

2011. évi CXXXII. törvény a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről, valamint a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról1
2. §4 bekezdésére

Előzmények:
41 évesen a 2014/15 tanvében MsC képzésre jártam a Nemzeti Közszolgálazi Egyetemen. Sikeres államvizsgát tettem, de a diplomámat nem kaptam meg. A tanulmányi osztály arra hivatkozott, hogy a felsőoktatási tv. (fent) csak az általános nyevvizsga követelmény alól menetesít, viszont az egyetem vizsgaszabályzatában katonai szakanyaggal bővített nyelvvizsga bizonyítvány szükséges, mint kimeneteli követelmény.

A fenti kérdésemre keresem a választ, mert én úgy gondolom, ha a tv. menetsít egy 40 év feletti diákot a nyelvvizsga megszerzése alól, akkor az egyetem miért kér mégerősebb (szakmai) nyelvvizsgát.

Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.27. 09:38

"Aki lusta és tehetségtelen, azt is tudjuk használni közvetlenül az alakulatoknál."

Sz.Márton # 2010.08.27. 09:35

Impy - akár baraboncas néven!

MÁR LEKÉSTÉL!!!

baraboncas # 2010.08.27. 09:11

Szerintem nem feltétlenül tükrözik a jegyek az alkalmasságot. Ráadásul őszintén bevallom, nekem polgári jogból van pl. 5ösöm és kettesem is. Másrészt nem lehet tudni, hogy egy rossz jegyet esetleg miért szereztél. Lehetséges, hogy az időd volt kevés a vizsgára felkészülésre, az is lehetséges, hogy ennyit tudtál nyújtani maximális tanulásra fordított idővel, de az is lehet, hogy épp bal lábbal keltél fel.
Szerintem sokkal fontosabb, hogy logikus legyen a gondolkodásod, legyen rálátásod és az összefüggéseket értsd.
Ha nem tudsz pontosan idézni a ptkból, nem azt jelenti, hogy alkalmatlan vagy, hiszen ha valamit folyamatosan és sokat használsz, úgyis rögzül. Az egyetem ad egyfajta elméleti tudást, ezt gyakorlatival kell bővíteni.
Persze nem biztos, hogy mindenki osztja a véleményemet, de én így látom.

pazs # 2010.08.27. 07:11

Napoleonnak jó ez a meglátása - én is lusta vagyok :)
Hiszen aki nem lusta, az nem fog egyszerűbb megoldásokat keresni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.27. 06:54

"Aki szorgalmas és tehetséges, az való vezárkari tisztnek."

Kacsa1111 # 2010.08.27. 06:39

Kedves kbs,

Murphy törvénye:
"Ha nehéz feladatod akad, bízd lusta emberre - ki fogja módolni az egyszerűbb megoldást."


Kacsa11

Impossible # 2010.08.26. 22:59

Hol lehet jelentkezni tábornoknak?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.26. 22:52

A jó jogász szorgalmas?
Ezt nem mondtam. A lustaság kötelességtudatta párosulva sokkal hatékonyabb munkát eredményez.

Ismered Napóleon kategorizálását? Azt mondta, a tiszteket két alapvető vonással lehet jellemezni: lusták vagy szorgalmasak illetve tehetségesek (okosak) - tehetségtelenek (nem túl eszesek). Aztán elmondta, hogy a tulajdonságpárokból álló négy csoport melyike mire alkalnas. "Aki lusta, de tehetséges, abból lesz a jó tábornok..."

pazs # 2010.08.26. 10:29

Az első bekezdéssel egyetértek, de mondom, én még nem láttam/hallottam munkáltatóról, aki ténylegesen bekérte volna a diplomát.
Azt írod, "nagyon magas százalékban": általában ezzel is egyetértek. Persze tudok kivételeket, vannak későn érő típusok, akik később tényleg szakértői lesznek annak a területnek, amivel foglalkoznak (publikációk is), hiába is nem érdekelte őket egyetem alatt. Azért fenntartom, hogy a jó vizsgaeredmények nem feltétlenül a használható tudást tükrözik.
A jó jogász szorgalmas? Inkább alapos.
Jogifórum-találkozóra jössz?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.26. 10:16

Körültekintő munkáltató már a jelentkezéshez kéri a diploma másolatát. Különben kitenné magát annak a veszélynek, hogy kiválaszt egy jó fellépésű, magát remekül eladó pályázót, akiről utólag tudja meg, hogy diploma híján nem lehet alkalamzni. Ilyenkor jobb esetben is kínos, ha az elutasítottaknak kell írni, hogy jönnének-e még; rosszabb esetben pedig újra hirdetni kell. Ami idő, költség.

Sa ha már szóba elegyedtünk. „a jegyek általában nem sokat árulnak el a jelenlegi képességekről.” - írod. Nos, ez szerintem csak egyirányúan és úgy is csak fenntartásokkal igaz. Az évekkel korábbi jó vizsgaeredmények valóban nem jelentik azt, hogy az illető ismeretei, tudása most is jelesek. De a színkettes mögött az esetek nagyon magas százalékában tényleg gyenge képességek és alacsony szintű tudás van. VAgy mind a kettő egyszerre.

A summa cum laude végzett doctor iuris pedig ha nem is nagyon okos, de legalább szorgalmas. (Bár igazad van, az nem képesség, hanem jellem.)

pazs # 2010.08.26. 10:07

KBS: tudom, pont ezt mondtam. De még nem láttam/hallottam olyan ügyvédi irodáról, aki konkrétan látni akarta az új kolléga diplomáját, elég volt neki, ha a jelölt intézte a felvételét.
Az előző munkahelyemen, ahol 30-35 jogász dolgozott, a debreceni jogi kar kivételével az össze jogi karról volt jogász, ott nem foglalkoztak azzal, ki hol végzett, ha jó volt.