Joghallgatóknak szakdolgozat téma


Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.09. 17:26

miért pont a Szegedi Ítélőtábla járt el?
Ez egy sokat támadott új szabály a Pp.-ben. Az úgynevezett kiemelt ügyekben az OBH elnöke jelölheti ki a (hatáskörrel rendelkező) eljáró bíróságot (és nem a tanácsot). A kijelölés során figyelembe kell vennie az egyes bíróságok leterheltségét, az átlagos pertartamokat, hogy a per minél gyorsabb befejeződhessen.

Dr.Attika # 2016.05.09. 17:15

Tárgyaltam múlt évben 3 napot a Szegedi Ítélőtáblán. Engem is meglepett Béla, hogy milyen nagy az aktivitás a szegedi joghallgatók körében. Mind a három nyilvános ülésen volt vagy 20 fő joghallgató. A nyilvános ülések végén még kérdeztek is tőlünk ügyvédektől. Mondták, hogy szakdolgozat témákat keresnek.

Dr.Attika # 2016.05.09. 17:08

Nem a rossz bírósági döntést javasoltam szakdolgozati témának, hanem annak kapcsán felmerült jogértelmezési problémát.

Egyjogász # 2016.05.06. 10:15

Lehet, hogy van akinek evidens, de azt lehet tudni, hogy Hunvald büntetőügyében egyébként miért pont a Szegedi Ítélőtábla járt el?

A napokban hallottam nyilatkozni Hunvaldot valahol, ő közölte, hogy (bár nem gyakorló) jogász létére ő nem tudja, hogy miért került ez az ügy Szegedre.

Ha jól emlékszem egy másik egykori szoci főember (talán Hagyó) ügyében is valamelyik vidéki bíróság járt el.

A Fővárosi Ítélőtábla elfogultságot jelentett volna be? Ha igen, miért?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.06. 10:13

Ugyan már! Egy rossz bírósági döntésből még nem lesz szakdolgozat.

BataG # 2016.05.06. 08:11

Háát, ez nem semmi !

Dr.Attika # 2016.05.06. 07:40