Igazságügyi Ügyintéző - szervező


Legislator # 2008.11.17. 18:30

Magonc,

BSc. vagy MSc., vagy miféle diplomád lesz?
Ha főiskolai szintű, azaz BSc. (3 éves) diplomád van/lesz, akkor négy év, hatvan kreditet számolnak be az ELTÉ-n (300 helyett 240 kredit kell, ha jól emlékszem). Azt hiszem, esti már nincs, csak levelező, de nézd meg pl. az ELTE ÁJK honlapját. Lehet, hogy a Károlin kevesebb, nem tudom, de minimum három év. (Bár ilyen szerintem elvben nincs). Arra ne számolj, hogy sokmindent elfogadnak, az ELTE pl. a köziget is csak részben (egy félévet engednek el a háromból). Ha esetleg egyetemi diplomát kapnál (azt hiszem, két ilyen évfolyam indult a bolognai buli bevezetése előtt a Ménesi úton) akkor nem tudom, van -e egyéb kedvezmény, aligha.


Sunshine after the rain.

Papiniana # 2008.11.18. 09:09

Akiérdekel,
Ajánlom, hogy alaposan böngészd át a www.felvi.hu-t.


Papiniana

Akiérdekel # 2008.11.19. 11:00

Köszönöm, de az az oldal jóformán semmit nem ér. :)
Ergo, ilyet nem találtam ott, hogy mennyi lenne annak, aki elvégzi ezt a szakot.

Papiniana # 2008.11.19. 17:17

Akiérdekel,
Utána kérdeztem a dolognak. A DE-ÁJK-n az igazgatási képzést végzettek (azaz a Bsc-sek) számára 3 és fél év a jogi egyetemi diploma megszerzése. Ez az információ valóban nincs fenn a felvi.hu-n, azonban a december közepén megjelenő felvételi tájékoztató tartalmazni fogja.


Papiniana

Akiérdekel # 2008.11.19. 17:25

Húúúúúúú, nagyon szépen köszönöm. Mondjuk engem PTE-ÁJK-n érdekelne. Akkor ezek szerint lehet ott is 3,5 fél év lenne?

Papiniana # 2008.11.19. 19:09

Nem mindegyik jogi kar hirdeti meg ezt a képzést és a képzési idő is eltérhet karonként. Ha konkrétan tudod, hogy melyik intézmény érdekel, akkor a legjobb lenne felhívni a tanulmányi osztályukat és ott kérni információt. Vagy várd meg a felvételi tájékoztatót.

Remélem, azért egy kicsit tudtam segíteni!


Papiniana

Akiérdekel # 2008.11.19. 21:43

Az a helyzet, hogy megnéztem tanrendbe, és én is úgy láttam a tantárgyaknál, hogy 3,5 év (Pécsen), de konkrétan így leírva nem találtam sehol. Na de majd megtudakolom. Azért írtam ide, hátha tud valaki segíteni.:)
De köszönöm, hogy visszaírtál.

limma # 2009.02.19. 16:03

sziasztok!

a közig alapvizsga alól lehet mentesülni iü. üi végzettséggel?

köszi a válaszokat

Impossible # 2009.02.19. 17:53

kérdezd Legislator-t, Leg inkább alkalmas erre.

*Lillus* # 2010.06.05. 09:20

Sziasztok!
Jövőre fogom elvégezni a jogi asszisztensi szakot,és nagyon érdekel az igazságügyi igazgatási szak.
Azt szeretném kérdezni,h tudja-e valaki,h azokat a tantárgyakat amiket már tanultam,vizsgáztam is belőle,azt beszámítják-e a fősulin? Esetleg rövidülhet-e a képzés?
Előre is köszönöm :)

bajussz # 2010.06.05. 11:24

szia!

a jogi asszisztens szak miben különbözik a jogász szaktól?

hunfrakk # 2010.06.05. 12:53

a "jogi asszisztens" szak az egy OKJ-s szakképzés

az "igazságügyi igazgatási szak" pedig főiskolai BsC szak

szerintem van beszámítási lehetőség

*

és Lillus, miért nem "jogász" szakra mész?
nem nehezebb, viszont jóval többet ér, mint a "jogi asszisztens" szak - és ott is van beszámítás

*Lillus* # 2010.06.05. 19:06

hunfrakk! Igazából nem tudom... :D Még most kezdtem el nézelődni. Szerinted a jogász szak akkor többet ér mint az igazságügyi igazgatás szak? Miért gondolod?

bajussz # 2010.06.05. 19:48

Lillus: állítsd mérlegre:

okj-s papír diploma

hunfrakk # 2010.06.05. 21:00

Kedves Lillus!

Egy "jogász" oklevél sokkal komolyabb, elismertebb, értékesebb a munkaerőpiacon (és azon kívüli is, bárhol), mint egy "igazságügyi igazgatás" diploma (mely csak pár éves múltra tekinthet vissza).

Azon gondolkozz, hogy milyen lehetőségek várnak, ha ezt, vagy ha azt választod.
A jogász szak többet ad tudásban, mindenben, és nem hinném, hogy sokkal, sokkal nehezebb lenne.

A jogász diploma mellé nem mellékesen még doktorátust is adnak - valakiknek ez sokat jelent.

Igazságügyi igazgatás képzés amúgy a Bp-i ELTE-n kívül csak a pécsi és a miskolci jogi karon van.

(a jogi egyetem, vagyis a "jogász" szak oktatói/professzorai adják elő szinte ugyanazt a tananyagot, ők is vizsgáztatnak!)

Az egyetemek pénzszerzés céljából találták ki és akkrediáltatták ezeket a nem sok mindenre felhasználható szakokat.

Impossible # 2010.06.05. 23:44

"Igazságügyi igazgatás képzés amúgy a Bp-i ELTE-n kívül csak a pécsi és a miskolci jogi karon van."

Pázmányon is van már.

Hát én nem is tudom, melyiket ajánljam, jogot vagy izgatást, én leginkább egyiket se ajánlanám szívem szerint. :DD Nade ha valakit ez tényleg érdekel... akkor hajrá.

Impossible # 2010.06.05. 23:45

Ja bocsánat, a Pázmányon a nemzetközi izgatás van, nem az igazságügyi, ok, félrenéztem. :D

bajussz # 2010.06.05. 23:48

Imp: akkor mit ajánlanál?

*Lillus* # 2010.06.06. 12:12

Köszönöm a választ hunfrakk! elgondolkodtattál... :) Te hol tanulsz,ha megkérdezhetem?

Impossible # 2010.06.06. 13:30

bajusz,

sültszalonnával tűzdelt sült őzet ajánlanék áfonyalekvárral és narancskarikákkal, köretként krokettet, melléje pedig száraz vörösbort. (Ez a kedvencem.) :D

hunfrakk # 2010.06.06. 13:49

Lillus, én a Pázmány Jogi Karán (PPKE-JÁK) végeztem 2007-ben jogász szakon.

Akiérdekel # 2010.06.15. 16:51

Lillus! Igen, rövidül, 3 helyett 2 éves, de vannak akik gondoskodni tudnak róla, hogy 2 helyett legyen 3 vagy esetleg több....

noperi # 2010.11.20. 10:11

Döntés előtt!
Valakinek van-e információja arról, hogy az Igazságügyi Igazgatási alapszakos végzettséget hol fogadják el; esetleg el tudott-e helyezkedni valaki ezzel a végzettséggel?

midi # 2010.12.22. 17:48

Tisztelt IÜ-sök!

Fantasztikusnak látszó áttörésről értesülhettünk a Magyarközlöny hasábjain. Módosították a 9/1995 kt.-k képesít előíró bibliáját. Immáron nem csak a földügyi igazgatásban dolgozhat az IÜ-s, hanem január-februártól mint jogi tanácsadó, stb. Szóval megint kint vagyunk a vízből. Jó persze uniós soros elnökségre felkészülés, de hát Uraim, csak ennyi telik kormányunktól?

tolga # 2011.01.30. 07:46

CSŐDBŰNCSELEKMÉNY segítség kérés

Sziasztok!

Én Igazságügyi Igazgatási szakon csődbűncselekményből írok szakdolgozatot, azonban elég kevés anyagot sikerült felkutatnom hozzá.
Szeretném kérni, ha valakinek lenne ehhez a témához bármilyen anyag amit el tud küldeni, vagy egyéb ötlet a témához, kérem tegye meg a tolga@citromail.hu emil címre.

A fórumot nem igazán használom, ezért kérem hogy a levelezőben jelezzetek.

Előre is köszönöm! T. Olga