pedagógus szabadság


tim.si # 2007.07.03. 20:36

Sajnos abban a világban élünk, hogy vagy nyelsz, vagy szívsz. Nekem is több éven keresztül volt határozott idejű munkaszerződésem általában szept. 1-től jún. 15-ig. Nyárra nuku fizu, aztán szeptembertől írtam mindig alá a következő tanévre a szerződésem. Megfeleltem, csak épp nyárra nem akartak fizut adni. Mit tehettem volna... Ha kinyitom a szám, akkor megköszönik szépen, és szeptembertől nem lesz állásom.
Ezt persze nem csinálhatják hosszú ideig, de amíg megtehetik (talán 3-4 év) addig meg is teszik, kihasználják az embert. Sajnos...

Lyonee # 2007.07.03. 20:16

Sajnos nem ő az egyetlen határozott idejű sz. közalkalmazott, akit át akarnak verni a szabival. Tapasztalat, hogy csak a konkrét jogszabályokra való hivatkozással lehet elérni valamit.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.03. 20:15

Bocsánat, de a kérdésben nem szerepelt, hogy utólag. Csak annyi, hogy hivatkozhat-e rá. Így, persze, más a leányzó fekvése.

nyusz66 # 2007.07.03. 19:49

Köszi!

Ebből nekem az jön le, hogy Jenner munkáltatója NEM hivatkozhat UTÓLAG arra, hogy az ő számára a szünetek nem tanítás nélküli munkanapok voltak, hanem szabadnapok. Azokat ugyanis el kellett volna rendelni, illetve ki kellett volna adni, aláíratni, stb. Tehát csak át akarják verni.

Lyonee # 2007.07.03. 19:38

A közalkalmazottnak is kéne tudnia, hogy mikor van szabadságon. Kiadás, aláírás, és nem utólag. A téli, tavaszi szünet ideje tanítás nélküli munkanapok, de ki is lehet adni a szabadság egy részét, amit a közalkalmazott aláír!
A 46 nap időarányos része jár:
(21alap +25 pótszabadság+(esetleg gyermek ápolásra gyermekenként 2-2 nap) )
Ez 17,5 alap +20,83 pótszabadság=38,33~39 nap felfelé kell kerekíteni ,úgy tudom. A 25 nap pótszabiból 15 napot oktatási nevelési célra igénybe vehetnek, ez arányosítva 12,5 nap. Ha ilyen célra igénybe vettek, erről tudnál, és akkor is még maradna 38,33-12,5~26 nap szabadság.

138/1992 Korm. Rend.
(2) A pedagógust a tárgyévi pótszabadsága idejéből kötelező munkavégzésre – legfeljebb tizenöt munkanapra – a következő esetekben lehet igénybe venni:

  1. továbbképzés, foglalkoztatást elősegítő képzés;
  2. a nevelési-oktatási intézmény működési körébe tartozó nevelés, oktatás;
  3. ha a pedagógus szabadságát részben vagy egészben a szorgalmi időben, óvónő esetében — a június 1-jétől augusztus 31-ig tartó időszak kivételével — a nevelési évben adják ki.

11. §
(1) A pedagógusnak az iskolában az őszi, a téli és tavaszi szünet munkanapjai tanítás nélküli munkanapok.
(2) A pedagógus szabadságát — a tizenhat évesnél fiatalabb gyermek után járó pótszabadság kivételével — elsősorban a nyári szünetben, óvodákban a június 1-jétől augusztus 31-ig tartó időszakban kell kiadni. Ha a szabadság a nyári szünetben nem adható ki, akkor azt az őszi, téli vagy a tavaszi szünetben, a szünet munkanapjait meghaladó szabadságnapokat pedig a szorgalmi időben, illetve a nevelési év többi részében kell kiadni.

nyusz66 # 2007.07.03. 18:49

KBS!

Csak úgy, utólag hivatkozhat arra, hogy "Ja, akkor az szabadság volt, elfelejtettem volna szólni? Bocsika!"

Nincs ennek valami menete: mondjuk X nappal előtte értesíti a munkavállalóját, hogy "ekkor és ekkor" szabadságra küldi, és ezt alá is aratja vele?
Hiszen, ha fordított eset van: munkavállaló nem megy be, akkor UTÓLAG nem mondhatja azt, hogy "Ja, az egy szabadnap volt."

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.03. 16:13

Igen, hivatkozhat. A határozott idejű munkaszerződés a határozott idő lejártával megszűnik, külön aláírásra nincs szükség.

jenner # 2007.07.03. 11:47

Gyors segítséget szertenék kérni. Tavaly szeptember 01-vel határozott idejű ( 2007.06.30 ) közalkalmazotti jogviszonyt létesítettem mint tanító. Feladatom tanítás és napközis nevelés.
A kjt. szerint 21+25 nap évi szabadsággal rendelkezem (arányosan 10 hónapra 38 nap ). Munkáltató közölte max 17. Hivatkozhat e arra, hogy a téli ill. a tavaszi szünetben kiadta a szabadságomat ? A határozott idelyü munkaszerződés megszüntetését alá kell írnom, ha a fentiekkel nem értek egyet ?