táppénz alatt felmondás?


Thomas70 # 2013.11.03. 14:05

Köszönöm a választ!

Megnéztem és igen, marad a 30 nap "rendes" felmondásom esetén, mivel munkaszerződésem nem tartalmaz egyebet.
(már csak remélni tudom, hogy nem leszek úgymond hirtelen pótolhatatlan munkaerő...)

Megj:

  • nem voltam többed magammal vagy 15 éve betegállományban a cégnél, azért ez egy érdekes adat, mivel sem én sem munkatársaim nem "vasemberek"... :)

Még1x köszönöm a választ!

Tamás

ObudaFan # 2013.11.03. 11:28

Pont ezért írtam ezt így le külön. :)

Egyjogász # 2013.11.02. 16:02

"betegszabadságra persze elmehetsz, ha valóban beteg vagy"

Úgy látszik, nálunk ezt még sokan ma sem így gondolják (mármint, hogy táppénzre, betegszabadságra akkor kerül az ember, ha tényleg beteg lesz, azaz ez elvileg nem is tudható előre), biztos ez még a cucializmusból maradt ránk...:))

Sosem felejtem el, a 80-as évek közepén az első munkahelyemen az egyik kolléga lazán közölte, hogy jövő hónapban három hétig beteg lesz, mert akkor jön az épülő házához a kőműves és a burkoló, és segítenie kell nekik...:)))

ObudaFan # 2013.11.02. 12:52

Egyrészt az új Mt. alapján csak akkor lehet 30 napnál több a felmondási időd, ha ezt kifejezetten tartalmazza a munkaszerződés, vagy kollektív szerződés.
Másrészt betegszabadságra persze elmehetsz, ha valóban beteg vagy, ez bele is számít a felmondási időbe.

Thomas70 # 2013.11.01. 18:19

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Sajnos munkáltatóm és köztem, mint munkavállaló elmérgesedett a viszony, ezért szeretnék felmondani. Ledolgozott éveimből adódóan 60 nap felmondási idővel számolhatok.

Kérdésem: amennyiben felmondok (rendes felmondással) és megkezdem a letöltését a felmondási időnek, ezalatt igénybe vehetem-e az éves 15 nap betegszabadságomat (még nem használtam fel) és ha igen, ez az idő beleszámít-e a felmondási időbe vagy sem?

Válaszát előre is köszönöm!
Tamás

anne01 # 2013.11.01. 07:45

Megszűnt már a passzív táppénz lehetősége.

somebody1211 # 2013.10.31. 20:27

Tisztelt Hölgyem/Uram!
Egy olyan ügyben kérnék segítséget, hogy szeptember 15-től volt munkaviszonyom a mai napig, amikor is a munkaadóm próbaidóre való hivatkozással felmondott nekem. Érdeklődnék, hogy van-e lehetőségem még a hétfői napon elmenni táppénzre?
Segítségúket előre is köszönöm!

szafika # 2013.10.31. 07:30

Lehet , h olyan munkatársuk nem volt , akinek egyszerre járt volna mind2 .

Egyjogász # 2013.10.30. 16:54

Érdekes, hogy ennyire meglep a helyzet, a ti szervezeteteknél eddig még nem volt beteg soha senki?

ObudaFan # 2013.10.30. 12:35

A táppénz alatt közös megegyezés, vagy azonnali hatályú felmondás, de előbbihez kell a munkavállaló, utóbbinak meg szigorú feltételei vannak.

Rika1960 # 2013.10.30. 11:51

Munkavállalónk már megkapta a 15 nap betegszabadságot és most azon túli táppénzét tölti. A héten kaptam a TB-től egy levelet miben a táppénz összegének 1/3-át kérik a munkáltatótól, vagyis amíg kolléganőnk táppénzen van addig minden hóban fizetnünk kell az 1/3-át. Mivel civil szervezet vagyunk és a bér + járulékokat pályázati támogatásban kapjuk, egyesületünknek nincs plusz pénze (minden támogatás címkézett) A táppénzt viszont nem téríti a támogató. Milyen lehetőségem van a munkaviszony megszüntetésére? Ha ez így megy tovább becsődölünk :-(
Kérnék valami segítséget a helyzet megoldására
Üdv: Rika

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.25. 11:22

De kérdezhetem úgyis: kaphat rokkantsági ellátást, aki munkaviszonyban áll?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.25. 11:22

Így tehát nincs jelentősége a kérdés szempontjából, hogy táppénzre egyébként jogosult-e."
Na ja. De valahogy csak igazolni kell azt a keresőképtelenséget. Azt meg a "táppénzes papírral" lehet.

ObudaFan # 2013.10.25. 11:01

Egyébként:

126. § (1) A munkáltató a munkavállaló számára a betegség miatti keresőképtelenség tartamára naptári évenként tizenöt munkanap betegszabadságot ad ki.

ObudaFan # 2013.10.25. 11:01

Mt. 68. § (2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő legkorábban az alábbiakban meghatározott tartam lejártát követő napon kezdődik:

  1. a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év.

Így tehát nincs jelentősége a kérdés szempontjából, hogy táppénzre egyébként jogosult-e.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.25. 10:45

Nem kevered a betegszabadsággal? (Ráadásul az is 25 már, azt hiszem.)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.25. 09:41

Rokkantsági ellátás mellett kaphat valaki táppénzt?

Rika1960 # 2013.10.24. 12:02

Üdvözletem!
Tanácsot szeretnék kérni, mint munkáltató. Van egy kollégánk, (megváltozott munkaképességű)aki súlyos műtéten esett át. Június óta beteg. Valószínűleg ki fogja használni az 1 éves betegállományt. Szeptember 1-től rokkantsági ellátásban részesül. Nekünk szükségünk elenne egy őt helyettesítő munkatárs felvételére,(a takarítónőnkről van szó) de mivel létszámunk adott (tovább nem bővíthető) bajban vagyunk.
Ketten végezték az épület takarítását és amióta munkatársunk beteg sajnos a másik takarítónőt nem tudjuk egy két napnál hosszabb időre elengedni szabadságra. Számunkra az lenne a jó megoldás ha a beteg kollégánktól megválhatnánk és helyére új takarítónőt vehetnénk fel. Tisztelettel kérem jelezze, hogy van-e lehetőségünk a munkaviszony törvényes megszüntetésére
Válaszát várom Tisztelettel: Rika

Zengőbérci # 2013.10.18. 13:48

Meli3267

Ha jól látom Önnek rövid jogviszonya van, de a biztosítása fennáll, ezért ha rászorul az igényjog kimerítését követő időre kérhet méltányossági táppénzt.

A kérelmet az egészségbiztosítónál, vagy a kormányablaknál nyújthatja be.

anne01 # 2013.10.16. 11:32

Valószínűleg igazolatlanként jelentettek le 10.03-10.15-ig. Kérdezz rá OEP-nél, ők bele tudnak nézni a rendszerbe.

senora58 # 2013.10.16. 09:12

Köszönöm a gyors választ, megnéztem az ügyfélkapun. A munkaviszony vége 10.15., de alatta van még egy sor, csak a kezdő és befejező dátum alatt 10.03.-10.15.-ig de szöveg hozzá semmi.... hogy ez mit jelent, azt majd csak a kilépő dokumentumok alapján tudhatom meg, biztosan postázzák majd.

Meli3267 # 2013.10.16. 07:08

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Segítségüket kérném.
2012.juliustol, dolgozom egy cégnél. Sajnálatos módon nagyon komoly betegségem lett, mellyel 2013 január 10.-én el kellett mennem táppénzre, mikor egy kicsit jobban voltam mint minden ember féltve a munkahelyem vissza mentem dolgozni február elején, de sajnos ez csak egy hétig tartott, állapotom nagyon rossz lett ezáltal 2013 február 15től folyamatosan táppénzen vagyok. A táppénzem november 4én letelik, a leszázalékolásom folyamatban van.
Amig nem hivnak be leszázalékolásra mit tudok tenni hogy ne maradjak jövedelem nélkül, kaphatok valami féle ellátást, vagy mit kell tennem?
Köszönöm és várom mihamarabbi válaszukat.
Üdvözletem: Meli

anne01 # 2013.10.16. 06:58

Nézd meg a saját ügyfélkapudon, hogy kijelentettek -e már. Kijelentésre is van határidő, kiléptetéstől számított 8 napon belül meg kell tenni. Ez akkor lehet érdekes, ha esetleg visszadátumozott papírokat akarnak veled aláiratni. Táppénz (betegszabi) addig jár, amíg a biztosításod fennáll. Ha még nem merítetted ki a betegszabadságodat, akkor azzal fogod kezdeni (1 évben 15 munkanap), és ezt a munkáltató fizeti.

senora58 # 2013.10.15. 15:44

2013 október 1-én mentő vitt el a munkahelyemről este 8 órakor,( dokumentálva van hogy a munkahelyről vittek el ) másnap 2-án szabadnapos voltam, a vezetőm felhívott, hogy 3-tól írt be betegnek. A háziorvos ezért 3-tól vett táppénzbe.( javította a 2-át 3-ra ) Próbaidős vagyok, tehát azonnali hatállyal táppénz alatt is megszüntethetik a munkaviszonyomat.( a főnököm telefonon tudomásomra is hozta ezt ) Kérdésem : meddig kapom a táppénzt ha közben megszüntetik a munkaviszonyt. És mi a helyzet, ha letagadják a 2-i szabadnapot ( a beosztás bármikor átírható, saját példányt nem kap a dolgozó ) és 2-tól mondanak fel. A kérdés bonyolult, és a munkáltatóm nem a korrektségéről híres ) minden információnak örülnék , köszönöm

Egyjogász # 2013.10.04. 15:00

"Próbaidő alatt nem felmondás van, hanem indokolás nélküli megszüntetés"

Az indokolás nélküli az stimmel, de próbaidő alatt is felmondás van, azonnali hatályú felmondás.