Munkavállalói rendes felmondás


DzzD # 2018.03.07. 15:40

Köszönöm a válaszokat.

lewho: egyszerűen csak tele a hócipő, és fel akarok mondani. Semmi rendkívüli - bár ilyen kártyát is előhúzhatnék -, szépen letöltöm a felmondási időt és elválunk békességben. Vagy a max 60 napot, vagy amit a munkáltató ezen belül még elfogadhatónak tart.
A lényeg, hogy a 60 nap akkor onnan indul, ahogy én leírom, hogy fel szeretnék mondani, és attól a naptól ketyeg a felmondási időm.

wers # 2018.03.07. 10:25

Csak egyszerűen írd le, hogy a munkaszerződést felmondod. Nem kell nagyon cifrázni. Aztán írjad alá és egy példányt vetess át a titkárnénivel.

lewho # 2018.03.07. 09:23

Ha 60 nap szerepel, az 60 naptári napot jelent.

Hogyan akarsz felmondani? Eccerű, rendes felmondással?

DzzD # 2018.03.07. 09:17

Tisztelt Fórumozók.

A munka tvkönyvben 30 nap, a kollektív szerződésünkben 60 nap felmondási idő szerepel. Az viszont számomra nem világos, hogy ez naptári napot, vagy munkanapot jelent.

A másik kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e segíteni, hogy egy felmondáshoz alkalmazható formanyomtatványt honnan tudnék letölteni. Akárhol kerestem, csak fizetős formátumot találtam.

Köszöntem előre is!
Zoli

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.05. 17:16

Nem. Úgy tekinthető, hogy újabb munkaszerződést kötöttek. Érvénytelenül, mert nem foglalták írásba, de erre a munkáltató nem hivatkozhat. Sőt, már a munkavállaló se.

workaholic # 2018.01.05. 17:08

T. Jogi Fórum!
Egy eset kapcsán érdeklődnék állásfoglalás iránt...
Egy munkavállaló március 01-én a munkaviszonyát rendes felmondással megszüntette, indoklásul előadva, hogy ellátási nehézségek miatt munkakörét nem tudja ellátni. A munkáltató a munkavállaló felmondását elfogadta, egyben arra kérte, hogy a hat hét tartamú felmondási időt töltse le. A munkavállaló április 10-től azonban továbbra is bejárt dolgozni, és folytatta korábbi tevékenységét. Május - június hónapokra a munkáltató munkabért és célprémiumot is fizetett a részére. A nyári szezonban aztán a közvetlen felettes közölte a munkáltatóval, hogy a munkájára mégsincs szükség, mert „minek jár az olyan dolgozni, aki már felmondott”. Kérdésként merül fel, hogy a munkavállaló felmondási időn túli munkavégzése tekinthető -e úgy, hogy a felmondást a munkáltató hozzájárulásával visszavonta?
A választ előre is köszönöm...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.01. 21:08

És szerinted ez egy jogi kérdés...

Tupac # 2018.01.01. 19:48

Konkrétan:
a szakhatóságok hiába állapították meg, hogy a dolgozó hibája okozta a balesetet, a rendőrség felelősüket keres, amiben én is érintett vagyok.
A gyanúsítás érinti a céget is néhány munkavédelmi kérdésben, de a rendőrség konkrét személyi felelősüket keres.

Attól tartok, hogy felmondásom miatt, a későbbiekben, ha a cég kényes helyzetbe kerül, megpróbálja majd rám hárítani a felelősséget mint egyszemélyi felelős.Tehát a felmondással mintegy "magamra haragítom" a céget.
Tudom, hogy a munkajog és büntetőjog két különböző terület, de ezért kérdeztem, hogy van-e erre valakinek esetleg tapasztalata?

Köszönöm az eddigi válaszokat!
BÚÉK

drbjozsef # 2017.12.30. 22:21

Mi lenne, ha konkrétan leírnád mitől tartasz?
"Rád verik" a "balhét"?
Erre a válasz kb. : A habarcsolástól nem fogjuk a vakert.

wers # 2017.12.30. 22:18

Rád verik-e a rendőrségi balhét? Na, ez nem attól függ, felmondtál-e, vagy még ott dolgozol.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.30. 19:39

No, erre mondtam, hogy nem értem.

Tupac # 2017.12.30. 19:22

Elsősorban arra gondolok, hogy felmondás után, miután eljöttem a régi cégemtől a felmondásom miatt megpróbálják "rám verni" a rendőrségi balhét.
Van erre esetleg tapasztalat?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.30. 16:03

Felmondtál, a felmondási idő telik. Miféle negatív munkáltatói intézkedésre gondolsz? (A büntetőeljárás is folyik, ezen a felmondás nyilván nem változtat.)

wers # 2017.12.30. 15:22

Az első mondat szerint valakivel baleset történt. Utána magad történetével folytatod. Nem derül ki, hogy a kettőnek mi köze egymáshoz.

Tupac # 2017.12.30. 14:16

Kérdésem az lenne, hogy érintheti-e a felmondásomat negatív intézkedés/hozzáállás a munkáltató részéről a munkáltatót is érintő rendőrségi ügy miatt?
Vagy a felmondás és a rendőrségi ügy függetlennek tekinthető.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.30. 13:22

Én nem érem a kérdést.

Tupac # 2017.12.30. 11:20

Tisztelt Jogi Fórum!

Munkahelyemen az egyik dolgozóval baleset történt, 8 napon belül, károsodás nélkül (szerencsére).
A szakhatóságok már lezárták az ügyet, a dolgozó hibáját állapították meg, de a rendőrség tovább folytatta a nyomozást.
Gyanúsítottként fognak beidézni, valószínűleg 1 hónap múlva.

Kérdésem a következő lenne:
az eljárás alatt állást váltanék (nem emiatt, ez már korábban elindított folyamat). Ha felmondok, mire számíthatok/kell-e egyáltalán számítanom negatívumokra a munkáltató részéről?
Ebben szeretnék tanácsot kérni!

Előre is köszönöm!

drbjozsef # 2017.12.22. 17:41

Hát ha a törvény pontos passzusát is, és a napokat is beírták, és a kettő üti egymást, akkor inkább a törvény a mérvadó.
Bár az Mt. jónéhány rendelkezésétől el lehet térni, csakis a munkavállaló javára. De ha előbbire hivatkozással írták a 3 napot, tehát nyilvánvaló a hiba, akkor megintcsak inkább a törvényt venném alapul, az attól való eltérést konkrétan kellene jelezni.

Ennyire sokat számít két nap?

A papírjaid nem kellenek másik munkahelyre rögtön, ha esetleg emiatt gondolnád.

drbjozsef # 2017.12.22. 17:38

A mai napon hatályos verziója így néz ki :

(2) A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.

harmankardon # 2017.12.22. 16:39

Tiszteletem!
Tudnak abban segíteni,hogy a 2012.évi.i.tv.80.§(2.) részében leírt rendelkezések 3 vagy 5 napon belüli elszámolásról szólnak az utolsó munkanaptól kezdődően? (mert az interneten jelenleg 2 "változat" is 3 és 5 nap is szerepel)

A másik kérdésem az lenne,hogy ha a rendes felmondásban a 2012.évi.i.tv.80.§(2.) részébe 3 nap lett megadva,és ezt alá is írták.....akkor ahhoz kell tartaniuk magukat?

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.07. 17:46

A munkaviszony megszűnésének feltételeire és jogkövetkezményeire a megszűnéskor hatályos rendelkezések az irányadók.

Tiboak # 2017.11.07. 16:51

Érdeklődni szeretnék, ha a munkaszerződésemet 2012 jún. 21. én kötöttük az 1992 évi XXII törvény szerint. Akkor az én felmondási időmet (munkavállalói rendes felmondás) még az akkori törvény szerint kell megállapítani ami 45 nap?

előre is köszönöm a válaszukat

nonolet # 2017.10.12. 12:14

"az egyiket átveteted (írják rá, hogy átvettem, dátum, aláírás)"

Ez a bevett szokás...

Ha nem veszik át, akkor feladod postán tértivevénnyel.

Ádee # 2017.10.12. 12:13

pazs

A személyes átvetetésnél elég ha a közvetlen felettesem írja alá vagy a munkáltatói jogok gyakorlójának(ő van hogy egy hétig sincs bent) kell?

Más: Megkezdett felmondási idő alatti táppénz beleszámít a felmondási időbe vagy meghosszabítja?

pazs # 2017.10.12. 11:56

A tervezett beadás napja előtti napon feladod elsőbbségivel és tértivevénnyel postán. A tértivevényen rajta lesz az átvétel napja.

Vagy két példányban írod, az egyiket átveteted (írják rá, hogy átvettem, dátum, aláírás) és azt a példányt magadnál tartod.