Munkavállalói rendes felmondás


Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.28. 06:42

Tekintheted felmondásnak - akkor felmondási időd van, amit le kell töltened.

lacesz2 # 2017.07.28. 05:50

Sima felmondást irtam. Ebben az esetben neki kell hivatkozni ? Munkaügyi per esetén mik az esélyek?

drbjozsef # 2017.07.27. 19:40

Persze, lehet úgy is indokolni, hogy ez mégiscsak felmondás, nem közös megegyezés, tehát jár a fizetés a felmondási időre, csak a munkavégzéstől tekintett el a munkáltató, de a munkavállaló a kifizetéstől nem, hiszen az nem lett beleírva.
Erre nincs egészen konkrét passzus.
Egy próbát megér, bepróbálkozhatsz a munkáltatódnál. Hátha.

drbjozsef # 2017.07.27. 19:22

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

X. fejezet 63-70 paragrafusok.

Olvasd el. Nincs rá passzus.

Vannak a szabályok a felmondásra (rendes felmondás már nincs). Ha ettől eltértetek, akkor már az közös megegyezésnek számít. Arra pedig nincsenek megkötések : amit beleírtok, az lesz. Ha nem kérted a kifizetést, akkor nem jár. Kb. ez a rendszer a dologban.

lacesz2 # 2017.07.27. 17:13

Én nem irtam ,hogy ellentétes dolgok.Akkor erre nincs §. ? Egyedi elbirálás alá kerül. Nem értem. PL: ezt nem értem " akkor van esélyed ,szerintem pedig akkor se.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.27. 15:52

A 70. § a munkáltató felmondásáról szól.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.27. 15:51

A jog és az erkölcs nem ellentétes dolgok. Sőt. A jogalkotó, jogalkalmazó törekszik rá, hogy a kettő minél inkább egybe essen. Bono et equo...

lacesz2 # 2017.07.27. 15:00

Szerintem a MT. 70.§(3) pont ide szól. Szerintem erre lehet hivatkozni.

lacesz2 # 2017.07.27. 14:53

Gondolom ügyvédi szemmel nézve is vannak olyan ügyek ami nem igazságosak ,de jogilag helytálló?

lacesz2 # 2017.07.27. 14:49

Kifejtenéd a "szerintem pedig akkor se "jogilag hogyan értelmezhető? Akkor sem etikus vagy akkor sem követelhető :))

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.27. 12:19

ha a felmondásodban kérted, hogy a felmondási idő letöltésétől tekintsenek el és a munkáltatói jogok gyakorlója ehhez hozzájárult, akkor van esélyed.
Szerintem ( :) ) pedig akkor se.

lacesz2 # 2017.07.27. 11:49

Ebböl:

M.Enikő 2016.06.22. 15:29
Tisztelt Szakértő!
Az lenne a kérdésem, hogy ha a munkavállaló mond fel rendes felmondással, 30 nap felmondási idővel és a munkáltató felmenti a munkavégzés alól a felmondási időre, akkor jár-e a munkavállalónak a felmondási időre távolléti díj vagy ilyenkor a felmondási időt fizetés nélküli szabadságnak kell tekinteni?

ObudaFan 2016.06.22. 16:57
Jár, fizetés nélküli szabadságot csak a munkavállaló hozzájárulásával lehet kiadni.

pazs # 2017.07.27. 11:24

Tehát tavaly még tudtam volna élni ezzel a lehetőséggel, mint ahogy M.Enikö kérdésére is reagáltak.
Ezt nem tudom, miből szűrted le, a jogszabály nem tavaly változott, hanem öt éve. A lényeg: ha a felmondásodban kérted, hogy a felmondási idő letöltésétől tekintsenek el és a munkáltatói jogok gyakorlója ehhez hozzájárult, akkor van esélyed. Amikor bemész, semmiképp ne írj alá olyan papírt, amiben kijelented, hogy nincs további követelésed, ha nem fizetik ki az egy hónapot. Ekkor még mindig eltűnődhetsz, érdemes-e perelni.

lacesz2 # 2017.07.27. 11:19

Pontos felmondásom igy szól: Kérném a felmondási idő letőltésétöl eltekinteni. A ügyvezető igazgató.Hozzájárult és aláirta.

lacesz2 # 2017.07.27. 11:17

Értem amit irsz és nagyon köszönöm . Ezért kértem itt a segitséget ,mert nem volt teljesen egyértelmű. Tehát tavaly még tudtam volna élni ezzel a lehetőséggel, mint ahogy M.Enikö kérdésére is reagáltak.

pazs # 2017.07.27. 11:14

lacesz: tényleg hasonló, de:
Egyébként írásos nyoma van annak, hogy eltekintenek a munkavégzéstől a felmentési időre, a munkavállalói rendes felmondást pedig tudomásul veszik.
neked van ilyened? A szóbeli nem elég sajnos.

lacesz2 # 2017.07.27. 11:09

Ha jól látom M.Enikő is hasonlót kérdezett 2016.06.22. 15.29.

pazs # 2017.07.27. 11:09

Ebéd előtt írtam egy hosszabb választ erre, de úgy tűnik, elveszett.

Figyelj, erre az esetre nincs előírás a jogszabályokban. A régi Mt. munkáltatói felmondás esetére úgy rendelkezett, hogy ha a munkavállaló már fel volt mentve a munkavégzés alól és kérte, akkor a kérésének megfelelő időpontban kellett megszüntetni a munkaviszonyát. A most hatályos Mt-ben ez nincs benne, ráadásul nálad munkavállalói felmondásról van szó. A munkáltató helyében azzal érvelnék, hogy nem felmentettelek a felmondási idő alatti munkavégzés alól (amire amúgy járna a távolléti díj), hanem a te kezdeményezésedre közös megegyezéssel megszüntettük a munkaviszonyt attól a naptól, amikortól nem végzel munkát (és ekkor nincs felmondási idő, tehát nem is jár rá semmilyen pénz). Érted? Te tudod, hogy mi történt, megállapodtatok-e valamiben, de vita esetén neked kell bizonyítanod, hogy az első verzió az igaz.

lacesz2 # 2017.07.27. 11:03

Gondolom nem sértettem meg senkit ezekkel a mondatokkal. Rajtam kivül senki nem tudja a felmondásom alapjait és miért szeretném ezt az 1 hónapot kifizettetni , ha lehet. Gondolom ez nem egy Etikai forum hanem egy Jogi forum ami nem ugyanazt jelenti "szerintem":). de köszönöm a segitséget

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.27. 10:43

Inkább nem mondom, mi jut nekem eszembe erről. (Pedig én valamelyest mégis csak szakember lennék. S pazs sem éppen szakszerűtlen.)

lacesz2 # 2017.07.27. 09:05

Kedves Pazs!
Köszönöm szépen válaszát de nekem több információra lenne szükségem mint a "szerintem nem". Gondolom erre vannak jogszabályok is. Szakértő válaszának nagyon örülnék, természetesen ezzel nem kételkedem az Őn tudásában.

pazs # 2017.07.27. 08:57

Szerintem nem, hacsak kifejezetten így nem állapodtatok meg, de arról tudnál.

lacesz2 # 2017.07.27. 08:44

Tiszteletem!
Szeretném megkérdezni a tegnapi napon kiléptem a munkahelyemröl rendes felmondással és kértem a munkáltatót a felmondási idő letöltésétöl eltekinteni. Elfogadták A mai napon nem kellett már mennem. A kérdésem: jár-e a le nem töltött felmondási időre ennek kifizetése? Holnap megyek be a papirjaimért. Köszönöm válaszát

drbjozsef # 2017.06.02. 12:14

Jogos.
Akkor határidőket megjelölve.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.02. 11:36

Csak a perindítási határidőre vigyázni kell. Jogvesztő.