4 órás munkaviszony


kicsijudit # 2008.02.11. 21:33

Üdvözlöm!

Aziránt érdeklődnék,hogy lehet-e egyszerre két különdöző helyen négy órára bejelentve valaki?Ha igen, mik ennek a feltételei?Mennyi a 4 órás munkaviszony nettó és bruttó összege?Mennyi a bér után fizetendő járulékok összege és mit takarnak ezek pontosan?

Előre is köszönöm válaszát!

Üdvözlettel:Judit

Kála # 2008.02.12. 06:52

Annyi munkaviszonyod lehetsz, amennyit el tudsz látni, vagyis igen, lehet egyszerre két négyórás munkaviszonyod is. A munkabérből ugyaqnúgy fognak vonni minden, mint a teljes munkaidős állás esetén.

szota # 2008.02.12. 07:16

4 órás munkaviszonynál is annyit keresel, amennyit adnak vagy tudsz. A minimálbér a 8 órás foglalkoztatottságra van megállapítva, de azért ehhez szokták arányítani a bért. A részmunkaidős foglalkoztatottság nem jelenti azt, hogy kevesebbet keresel pl. az én párom 6 órában dolgozik egy multinál az alapfizu mellett teljesítmény bérezés van és van úgy, hogy a bruttója 0,5 milla feletti.

A leglényegesebb különbség a szolgálati idő számítása nyugdíjazáskor. Ha ugyanis 4 órában vagy foglalkoztatva (azaz összesen heti 20 órát dolgozol és nincs mellette más) akkor csak fele annyi szolgálati időt gyüjtesz...

A cafetéria rendszerből sem esel ki, az általad igénybevehető kedvezmény max összege ugyan annyi, mint a teljes munkaidőben foglalkoztatottaké, kérdés a helyi cafetéria rendszerben ezt hogyan szabályozzák, de jár!!

Szerintem sehol sincs jogszabályban tiltva hogy halálra dolgozd magad, így annyi állásod lehet amennyit el tudsz látni.


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

kicsijudit # 2008.02.12. 15:18

Köszönöm a válaszokat!

Lyonee # 2008.02.12. 18:41

Szota!
"39. § Ha a biztosítottnak a Tbj. 5. §-a (1) bekezdésének a)-b), g) pontja és a (2) bekezdése szerinti biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonya keretében - ide nem értve a Munka Törvénykönyve értelmében teljes munkaidőben, illetőleg az adott munkakörre irányadó, jogszabályban meghatározott munkaidőben foglalkoztatottakat - elért nyugdíjjárulék-alapot képező keresete, jövedelme a külön jogszabályban meghatározott minimálbérnél kevesebb, akkor a 12. § (1)-(3) bekezdésének, a 20. §-ának, a 29. § (1) és (4) bekezdésének, valamint a 34. § (2) és (4) bekezdésének alkalmazása során - az 1996. december 31-ét követő időszak tekintetében - a biztosítási időnek csak az arányos időtartama vehető szolgálati időként figyelembe. Ebben az esetben a szolgálati idő és a biztosítási idő aránya azonos a nyugdíjjárulék alapját képező kereset, jövedelem és a mindenkori érvényes minimálbér arányával."

Ha a 4 órában a keresete a minimálbért eléri, akkor a biztosítási idő teljes egészében szolgálati időnek számít.

andras50 # 2008.02.12. 19:27

sziasztok
4 órás munkaidőben dolgozom 67%-os rokkantnyugdíjasként.
a kérdésem,hogy a 15 nap betegszabadság meg illet-e?
vagy csak a fele??
a másik kérdésem, hogy a betegszabadságba bele számít-e a hétvége /szombat és vasárnap/,a cégek munkanapokat számolnak betegszabadságként??vagy a hétvégeket is beszámolják a 15 napba??
válaszaitokat előre is köszönöm
andrás

szota # 2008.02.12. 19:32

Lyonee,
De hiszen ez nagyon jó hír!!
Nekem eddig az összes könyvelőm azt mondta, hogy nem így van, de ők nem hivatkoztak jogszabájra az ember meg hisz a könyvelőnek.
Amúgy ez melyik jogszabály, (mert csak a paragrafust másoltad ide, ha jól látom)?


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

szota # 2008.02.12. 19:38

hinnye..
jogszabály- természetesen


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

sinus69 # 2008.02.12. 20:36

andras50:
Megillet.
A bsz. munkanapokra vonatkozik, nem naptári napokra.

Lyonee # 2008.02.12. 21:15

1997. évi LXXXI. törvény
a társadalombiztosítási nyugellátásról, egységes szerkezetben a végrehajtásáról szóló 168/1997. (X. 6.) Korm. rendelettel

A 2004. jan. 1 -től megállapított nyugdíjaknál kell alkalmazni.

csillus86 # 2009.01.27. 08:45

Üdvözlet!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy 4 órás alkalmazotti munkajogviszonyra milyen törvényi rendelkezések vannak?
Adózás, szabi, bérezés, ilyesmik.

Előre is köszönöm!

lollycsipi # 2010.04.29. 07:08

Azt szeretném kérdezni hogy ha valaki 4 órára van bejelentve akkor a munkáltató fizeti-e utánna tb-t és táppénzt?köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.29. 07:18

Ahogyan egy 8 órás munkaviszonyban. (A táppénzt egyébként nem a munkáltató fizeti, a tb-t pedig nem csak a munkáltató.)

Igazából mi a problémád?

lollycsipi # 2010.04.29. 08:42

Most kezdtem egy új munkahelyen és 4 órára leszek bejelentve.Csak nem tudom hogy ha 4 órában vagyok alkalmazva akkor is fizeti a munkáltató a tbt utánnam...

pazs # 2010.04.29. 09:00

Ebből a szempontból minden ugyanaz. De ha úgy leszel 4 órában bejelentve, hogy igazából 8-at dolgozol, az neked nagyon nem jó, azt ugye tudod?

lollycsipi # 2010.04.29. 18:23

Igen köszi

lollycsipi # 2010.04.29. 18:33

4 órára vagyok bejelentve és annyit is dolgozom!de ez nagyon kevés jövedelem még a számlákra is!
míg nem volt munkám munkanélküli segélyt sem igényeltem!Csak az a kérdésem,h 4 órás munkaviszony mellett van-e valamilyen segély amit lehet igényelni az önkormányzatnál?

lexy8888 # 2018.01.14. 16:30

Üdv!
Egy cukrászdában pultosként fogok dolgozni bejelentett 4 órás részmunkaidőben. ( 4 órát is fogok dolgozni ténylegesen naponta). A kérdésem az, hogyha heti 6 napot dolgozom, akkor a 120.000 Ft-os nettó fizetést érdemes -e megkérni vagy kérdezhetném úgy is, hogy reális -e? Nem nagyon volt még tapasztalatom e téren és azért a realitás talaján maradnék. Egy vidéki, de jól menő családias cukrászdáról van szó.
Köszönöm a tanácsot előre is !

nonolet # 2018.01.14. 23:08

Itt tudsz netto/brutto bért nézegetni.

https://www.hrportal.hu/…or_2018.html

SZAKKÉPZETTSÉGET igénylő munkakörben
az adható legkisebb bér (8 órára): 180500 Ft/hó bruttó
(garantált bérminimum)

4 órára a fele jár, mai: 90250 Ft/hó bruttó

Ami családi adókedvezmény nélkül
a fenti bérkalkulátor szerint
nettó: 60016 Ft/hó nettó

Szakképzetlen állásban pedig csak 138000 Ft/hó bruttó a minimálbér.
Ami 4 órára csak nettó 45885 Ft/hó lenne.

Az 1-2-3 gyerekre járó családi adókedvezmény a nettót növeli, de erre jogosult gyermekről nem írtál...

- -

Ha 120000/hó nettóban gondolkozol 4 órára.
Akkor az 240000 nettó/hó teljes állásban...

Ami 300752 Ft/hó bruttó fizetés lenne (gyermektelenül) 8 órásban.

Szerinted reális?
Egy vidéki cukrászda pultjában...

Jómagam nem gondolom annak, manapság.
120000 nettót inkább 8 órában szokás kapni vidéken
egy pultos állás esetén, vagy még annyit se....

De informálódj a környéken és használd a fenti bérkalkulátort is.

efi99 # 2018.01.15. 20:20

Heti 6 nap 4 órával, az nem 4 órás állás, hanem 4,8 órás.
Heti 5 nap lenne a 4 órás.

hope08 # 2018.07.18. 14:51

Sziasztok!
Én egy hónapja helyezkedtem el 4 órában.Rehabosként.A munkaköri leírásban szerepel ,hogy a középfokú végzettség kell!Nekem az van de nem abban a munkakörben amiben felvettek.Szeretném tudni ,hogy rám melyik fizetés forma vonatkozik,a minimálbér,vagy a garantált bérminimum,persze 4 órában? A jelenlegi alap 825ft bruttó.köszönöm!

nonolet # 2018.07.18. 18:30

google 8 másodperc és... lőn csoda!

2018-ban

A minimálbnéres órabér: 794 Ft/óra
A garantált(szakmai)béres órabér: 1038 Ft/óra

A 825 Ft/óra az TÖBB mint a minimálbér.
DE NEM a garantált(szakmai)bér.

Azaz nem vagy a garantált(szakmai)béres besorolásban.

- -

NEM a munkaköri leírás számít.
Hanem a munkaadó által a munkakörhöz előírt végzettség.

DE mit ír konkrétan a munkaszerződésed erről?!

hope08 # 2018.07.19. 15:49

Munkakörrel összefüggő egyéb kérdések,elvárások(végzettségek,képességek,stb.)

  • középfokú végzettség
  • személyi és környezeti higiénia betartása
nonolet # 2018.07.19. 17:44

Attól, hogy tőled elvárják az érettségit,
(felvétel feltétele)

még nem biztos, hogy az kell is a munkakörhöz...
(munkakörben dolgozás feltétele)

A magasabb bér akkor jár, ha a munkakörben dolgozás feltétele a szakképzettség.

hope08 # 2018.07.19. 18:49

Köszönöm szépen!