Táppénz alatt céges tanfolyam


Jusztasz # 2018.05.10. 11:27

Johnco 2018.05.10. 11:17

Térdműtét miatt táppénzen vagyok még 3 hétig.
Járni már tudok, de dolgozni nem, mert fizikai álló munkát végzek.
A főnököm, be akar hívni egy céges tanfolyamra, mert "ott csak ülni kell"
Mivel munkaidőben van az oktatás, nem számít táppénz csalásnak ha bemegyek?

(Gondolom a kérdés költői.)

Aki, munkahelyén megjelenik és dolgozik -beleértve az előadások hallgatását is- azt munkabér illeti meg.

Az, aki a keresőképtelenség ideje alatt munkabérben részesül /teljes keresetét megkapja/ táppénzre nem jogosult.

Az, aki a keresőképtelenség ideje alatt bemegy a munkahelyére dolgozni betegen, 50/60%-os táppénzért, miközben 100%-os bérre jogosult azt inkább nem minősítem.

Mit fog csinálni a munkáltató, ha az előadás szünetében megbotlik, a seb felszakad, vagy térde újra eltörik... stb.? Elismeri munkabalesetként?

Vagy mit fog csinálni Ön, ha egy ilyen baleset üzemiségét az egészségbiztosító elutasítja, amelynek következményeként elesik max. 365 napig járó 100%-os táppénztől, miközben esetlegesen a térdét egymás után többször is műteni kell és 1 évig nem tud munkába állni?

Egyebekben a keresőképtelenség elbírálása orvosszakmai kérdés. A munka törvénykönyve szerint pedig erre az időre mentesül a rendelkezésre állási kötelezettség alól, azaz jogszerűen munkahelyi tanfolyamon sem kell megjelennie.

Johnco # 2018.05.10. 09:17

Térdműtét miatt táppénzen vagyok még 3 hétig.
Járni már tudok, de dolgozni nem, mert fizikai álló munkát végzek.
A főnököm, be akar hívni egy céges tanfolyamra, mert "ott csak ülni kell"
Mivel munkaidőben van az oktatás, nem számít táppénz csalásnak ha bemegyek?