Munkaügyi kérdés


ObudaFan # 2018.08.18. 10:21

Mi lenne az a károd, ami már felmerült emiatt?

manafest # 2018.08.09. 20:26

Tisztelt Fórumozók!

A szituáció a következő:

Tavaly augusztusban bejelentettek 2 órában, 2 hónap próbaidőben egyeztünk meg a munkaadómmal. Ennek leteltével módosítottunk volna 4 órás munkaviszonyra, otóberben megegyeztünk, hogy emeli az órabérem, és inkább újévtől jelent be 4 órás munkaidőbe és kapok órabéremelést is. Januárban többször is kértem, hogy megegyezésünk szerint módosítsa a bejelentést. Az órabéremelést mindkétszer megkaptam, és azt mondta, hogy a bejelentés módosítása megtörtént. Ez a dolog elfelejtődött, és így nem kaptam új munkaszerződést sem. Az utóbbi hetekben kiderült, hogy még mindig 2 órás a munkaviszonyom, így szóltam a munkaadómnak, aki annyit mondott, hogy "elfelejtettük". A mai nappal kezdődően módosította a munkaszerződést, a korábban megbeszéltek szerint.
A kérdésem az lenne, hogy neki hamarabb észre kellett volna venni, hogy nem is a megbeszéltek szerint vagyok bejelentve, pl. bérpapírok alapján? (én ilyet nem kaptam)
Tudok-e tenni ezügyben valamit, lehet-e igényem valamilyen kártérítésre a munkaadóm felől?

Tisztelettel, egy kétségbeesett alkalmazott