Külföldi munkavállalás


smallville80 # 2018.12.27. 15:32

Tisztelt Szomorú örökös!
Nem tudom meg éri e?
Csak forgalom vizsga-ból már 2 szer buktam ugy ez az én hibám!!!
Csak igy hogy tolódik hónapokat a kiut nem nagyon tudok tovább várni....
az érdekelne hogy eltünik e nekem amit eddig elértem kresz meg a többi ?
Vagy ha ugy döntenék hogy 1 év után hogy leszeretném tenni a C-jogsit akkor innen tudnám folytatni???

Szomorú örökös # 2018.12.27. 11:59

smallville80

én már nem szeretnék várni mert kaptam egy jó lehetőséget hollandlábba és élni szeretnék vele.....ugyan ugy vane mint a B jogosítványnál hogy ha a KRESZ meg van akkor van 2 év hogy folytassam gondolom ha ott hagyom a tanfolyamot a akkor amit eddig elvégeztem az nem tűnik el a közlekedési hatóság rendszeréből?

Az a kisebbik gond szerintem, hogy elveszik-e az, amit eddig elvégeztél,
ugyanis valami egészen mást is írtál a történettel kapcsolatban:

Indult egy tanfolyam amit egy német cég a megbízó aki a közvetítésel egy magyar céget bízott meg .C kategóriás jogosítványról van szó.Skeres vizsgát követően pedig a német cégnél kell dolgozni.....ők fizették a tanfolyamot és a hallgatóknak 4 hónapig keresetpótló támogatást

Ezt akkor a megbízó német cég csak úgy letudja, mint veszteség? Kétlem.
Vajon belekalkuláltad, hogy ezeket a költségeket a német cég visszakövetelheti rajtad? Megéri így is? :-O

smallville80 # 2018.12.27. 10:38

Tisztelt Fórumozók!!!
Kellemes Ünnepeket kívánok!
A Kérdésem a következő lenne Indult egy tanfolyam amit egy német cég a megbízó aki a közvetítésel egy magyar céget bízott meg .C kategóriás jogosítványról van szó.Skeres vizsgát követően pedig a német cégnél kell dolgozni
ők fizették a tanfolyamot és a hallgatóknak 4 hónapig keresetpótló támogatást.
de sajnos a tanfolyam elhúzódott május ban kezdődött és elvileg szeptember közepéig tartott volna
de most ott tartunk hogy kb februárban lesz vége.Keresett pótló támogatást pedig csak szeptemberig kaptunk .
Engem az érdekelne hogy amit eddig elvégeztünk: Kresz .Munkavédelem .Szerkezettan.R utin vizsga.már csak a forgalmi vizsga hiányzik
de én már nem szeretnék várni mert kaptam egy jó lehetőséget hollandlábba és élni szeretnék vele.A kérdessem pedig ugyan ugy vane mint a B jogosítványnál hogy ha a KRESZ meg van akkor van 2 év hogy folytassam gondolom ha ott hagyom a tanfolyamot a akkor amit eddig elvégeztem az nem tűnik el a közlekedési hatóság rendszeréből?
M ert ha úgy döntenék hogy 1 év múlva leszeretném teni a C JOGSIT amit eddig elértem az meg lenne gondolom?

wers # 2018.08.18. 15:52

Ha jól értem a munkavégzés helye Németország. Munkáltató Szlovák. A magyar hölgy ki is a történetben?

ObudaFan # 2018.08.18. 10:19

Ha a munkavégzés helye Szlovákia, akkor a szlovák bírósághoz.
Ha esetleg felmerül, hogy nem is akart fizetni a hölgy, akkor akár a magyar rendőrséghez is.

nonolet # 2018.08.18. 09:12

Az illetékes bírósághoz...

De előtte, célszerű

1.
Az írásos felszólítás határidővel.
Ha fizet rá oké!

HA nem fizet rá, akkor

2.
"Fizetési meghagyás" kibocsátása közjegyző által

Innen megy a maga útján az ügy.

zsanrieta1231 # 2018.08.17. 13:30

Abban kérném a segítséget h hova/kihez tudok fordulni ha egy magyar hölgy, szlovák céggel Németországban dolgoztat viszont dolgozóit nem fizeti ki?Segitsetek legszi!