Hatósági határozatok


Vadsuhanc # 2018.12.05. 13:46

És milyen indokkal utasította el a keresetedet a Munkaügyi Bíróság?

Mofa21 # 2018.12.05. 13:40

Nem a bírónő súlykolta hogy a per tárgya aláírtam vagy nem írtam alá. De ha az a papír hamis és ezzel érvelt az alperes vagyis a hatóságot megtévesztette nem gobdolod hogy a logikád orbitális ficamot kapott?

Mofa21 # 2018.12.05. 13:40

Nem a bírónő súlykolta hogy a per tárgya aláírtam vagy nem írtam alá. De ha az a papír hamis és ezzel érvelt az alperes vagyis a hatóságot megtévesztette nem gobdolod hogy a logikád orbitális ficamot kapott?

Mofa21 # 2018.12.05. 13:37

Szakértő kirendelése is nyomozati cselekmény ugyebár. Drbjozsef erről valami jogi hivatkotást hol találok? Köszönöm

Vadsuhanc # 2018.12.05. 13:33

Kedves Mofa21!

A leírásodból arra következtetek, hogy a bíróságon azt vitatod, hogy a munkaviszonyod megszűnése közös megegyezéssel szűnt-e meg vagy sem.

A Munkaügyi Bíróságot nem érdekli, hogy az aláírás milyen körülmények között született, hanem az, hogy valójában milyen körülmények között szűnt meg a munkaviszonyod. Ő ezt fogja megállapítani.

Gyanítom, hogy az az ügyészségi rat arról szól,. hogy a feljelentést elutasították mivel a cselekmény elévült és nem arról, hogy megállapította a bűncselekmény elkövetését. Szerinted az ügyészség miért nem emelt vádat és miért nem jutott el oda az irat?

Mellesleg megjegyezném, hogy amennyiben az okirathamisítás elévült nagy valószínűséggel a munkaviszonnyal kapcsolatos igényeid is elévültek már. ( 3 év )

Így látatlanban azt mondom, hogy a Munkaügyi Bíróság hozott ítéletében is ez van.

drbjozsef # 2018.12.05. 13:21

Bíróságnak nyomozni?

Azt nincs.

Mofa21 # 2018.12.05. 13:20

Pedig megállapította. A cselekmény elévült és ezért nincs büntető bíróság. Bárlehet azt sem jól állapították meg. A lényeget leírtam. Van joga a munkaügyi bíróságnak nyomozni aláíráshamisításban vagy sem? Ez bűncselekmény.

Vadsuhanc # 2018.12.05. 12:37

Kedves Mofa21!

Maradjunk annyiban, hogy az ügyészség semmit nem állapít meg. Az hogy történt-e bűncselekmény azt kizárólag a bíróság állapíthatja meg senki más.

A második kérdésedre látatlanban annyit mondok, hogy a Munkaügyi bíróság nem azt vizsgálta, hogy követtek-e el bűncselekményt, hanem azt hogy ha követtek el bűncselekményt annak van-e köze a keresetben előterjesztett kérelem elbírálásához.

Nézd én itt befejeztem. Amíg nem írsz konkrét tényállást felesleges itt találgatni, hogy neked mi a problémád. Csak azt írod le amit érdemesnek tartasz, de abban is tévesen gondolkodsz. ( ügyészség megállapítja a bűncselekmény elkövetését)

Mofa21 # 2018.12.05. 12:37

Köszi Béla kedves vagy hogy így igyekszel de nem tőled várom.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.05. 12:21

Várhatjuk még, hogy előállsz egy kerek, konkrét tényállással, vagy marad a konkrétumok nélküli panaszkodás? (Aminek egyébként megvan az az előnye, hogy nem kapsz választ - olyat se, ami esetleg nem tetszene.)

Mofa21 # 2018.12.05. 11:18

Kedves Vadsuhanc.

És szerinted hatékony jogvédelmet biztosít az a a bíróság akinek tök rendben van az hogy a becsatolt nyomozó ügyészségi határozatban megállapítást nyert az a tény hogy a munkaügyi bíróságra alperes által becsatolt közös megegyezésen szereplő aláírásomat meghamisították. Perújításomat elutasították. Már eleve a abban súlyos eljárásbeli vétséget követett el a munkaügyi bíróság hogy bűnycselekményt vizsgált illetve tíz körömmel sikálta el. Nincs hatásköre nyomozó hatósághoz tartozó ügyet vizsgálni. Nekem ez a meglátásom.

Vadsuhanc # 2018.12.05. 07:27

Kedves Mofa21!

Akkor ismét: A Munkaügyi Bíróság feladata „.."hogy eljárásával a közigazgatási tevékenységgel megvalósított jogsértéssel szemben - erre irányuló megalapozott kérelem esetén - hatékony jogvédelmet biztosítson..." ” Ennek értelmében pontosan az a feladata, hogy a meghatározott határozatokat felülvizsgálja így azoknak semmiféle kötőereje nincs a bíróság előtt, hiszen ezeket vizsgálja felül.

Azt meg szinte kizártnak tartom, hogy ugyanabban az ügyben amelyben már jogerős ítélet született a Munkaügyi Bíróság ismét eljárjon ugyanis akkor a kereset elutasításának lett volna helye. HA pedig olyan kérdésben foglal állást, amelyben más bíróság nem döntött nyilván ismét nincs olyan jogerős döntés más bíróság által, amelyet figyelembe kellene vennie.

drbjozsef # 2018.12.05. 05:51

Mofa,

Egy szóval sem mondtam, hogy a törvényektől függetlenül kell működniük. Te kérdeztél határozatokról, meg más hatóságokról.
A bíróság a RÁ vonatkozó törvények szerint jár el, minden mástól, más hatóságokra vonatkozó törvényektől és azok határozataitól, végzéseitől függetlenül.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.04. 20:18

Ennyire nehezedre esik egy konkrét tényállást közölni? Attól tartasz, hogy akkor esetleg válaszolna valaki - és nem lenne már miért panaszkodnod?

Mofa21 # 2018.12.04. 19:02

Kedves Vadsuhanc.

No végre valaki normális hangnemben beszél. Köszönöm. Úgy vélem jogszabályok szerint kellene működni a hatóságoknak és minden bíróságnak vagy hivatalnak van fellebbviteli illetve felülvizsgáló szerve. Ezért teljességgel nem tudok egyetérteni hogy a bíróság teljesen független. Mit gondolt DrbJózsef a törvényektől független? Gyakran úgy képzelik magukat az biztos. :D :D :D

Igen, erre volnék pontosan kíváncsi hogy pl. a nyomozóhatóság által hozott határozat mint bizonyíték, azzal mi a teendőjük, milyen kötelezettségek és jogszabályok vonatkoznak a munkaügyi bíróságra az ügyészi okiratokat illetően. Vagy más hatóság vagy bíróság által hozott ítéletre vagy határozatra. Köszönöm.

Vadsuhanc # 2018.12.04. 10:57

Kedves Mofa21!

Sajnos már a kérdésed eleve rossz szerintem. A hatáskörébe tartozó ügyekben a Munkaügyi Bíróság feladata eleve az ilyen más hatóság által hozott határozatok felülvizsgálata.

Tényleg sokat segítene, ha leírnád mi a konkrét problémád és mit sérelmezel.

drbjozsef # 2018.12.04. 09:42

Látod, látod, amiről nem tudsz, arról állítasz, ami pedig kiszúrja a szemed, arról kérdezel. Hát nem fog ez így menni... :)

Mofa21 # 2018.12.04. 09:29

Illetve. Ügyvédek vagytok?

Mofa21 # 2018.12.04. 09:28

Te ügyvéd vagy?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.04. 09:06

Ja, már látom, te nem kérdezni jöttél, hanem panaszkodni. Lelked rajta.

drbjozsef # 2018.12.04. 09:01

Tényleg nevetséges, hogy a bíróság független?

Hogy jön a munkaügyi bírósághoz a nyomozó ügyészség?

Mofa21 # 2018.12.04. 08:50

Na nee. Jogszabályi hivatkozást légyszi mert ez így nevetségesen hangzik. A kérésed nagyon inkább arra helyeződik hogy éppen valakinek az érdekeit hogyan védjed, de ami a legrosszabb hogy nem a kérdezőét. Legalábbis ez jön le. Minden hatóságnak van ellenörző szerve pl a nyomozó ügyészségről hallottam hogy annak van hatásköre ki még?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.04. 06:35

Úgy érted, melyikhez van kötve? Egyikhez sem.

De jobb lenne, ha előadnád a konkrét tényállást és a konkrét problémádat: kivel, milyen pered van, és mi a határozat, amelyről beszélsz?

Mofa21 # 2018.12.03. 18:44

Üdvözlet.
Az lenne a kérdésem hogy a Munkaügyi Bíróságnak milyen más hatóságok határozatait köteles elfogadni a munkaügyi perben mely ítéletet meghatározó lehet?