lehet két 8 órás munkaviszonyom egyszerre?


pafo # 2008.07.07. 10:50

Lehet két 8 órás munkaviszonyom egyszerre?
Egy közalkalmazotti és egy multi cégnél?
Közalkalmazottként munkámat nagyrészt hétvégén látom el, a multinál pedig nincs túlórázás, tehát elvileg nem zavarnák egymást. Az esetleges átfedéseket szabadságom terhére tudom megoldani. Mindkét helyen ragaszkodnak a 8-órás munkaviszonyhoz. A helyzet max 2 évig tartana, utánna maradna csak a közalkalmazotti jogviszony.

Amennyiben nem lehetséges, de mégis bevállalom, milyen következményei lehetnek?

Amennyiben valaki tud válaszolni, kérem tegye meg, elég sürgős.
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.07. 11:02

Melyik a fennálló munkaviszony?

monalisa1 # 2008.07.07. 12:10

A kettő közül az egyik esetleg nem lehetséges un. megbízási szerződés alapján?! (Másképp az adózás, de másképp a munka elvégzésének korlátlan időkerete is...)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.07. 12:14

Az abból a szempontból, hogy lehetséges-e, és hogyan, nagyjából mindegy, lisa.

monalisa1 # 2008.07.07. 12:19

Köszi. (Hiába no, téged még a nyelvezet dolgában sem lehet esetlegesen pongyolára venni - igazad is van.)

Maple-Leaf # 2008.07.07. 12:27

A lehetséges maximális munkaidőt munkaviszonyonként kell figyelembe venni. Hiszen vannak olyan munkavállalók, akik valahol főállásban dolgoznak napi 8 órában, majd további 4-5 órát takarítanak másodállásban. Az Mt. nem korlátozza egyrészt a több munkaviszony lehetőségét (pl. másodállás), másrészt azt sem, hogy ezek a munkaviszonyok teljes munkaidős, azaz napi 8 órás munkaviszonyok legyenek. Egyedül arra kell figyelni, hogy a szabadság kiadását érdemes szinkronizálni, hiszen, hiába vagyok A-munkahelyen szabin, ha B-munkahelyre úgy is be kell mennem. Tehát a magyar jog szerint ennek nincs akadálya.

Ezzel szemben pl. Németországban nem lehetséges ez. Ott a maximalizált munkaidőt valamennyi munkaviszonyra kell érteni. Ezt csak úgy érdekességként említettem.

pafo # 2008.07.08. 09:08

rbs

a közalkalmazotti a fennálló munkaviszony

Maple-Leaf

tehát, ha jól értem akkor lehet egyszerre két 8 órás munkaviszonyom!?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.08. 10:39

Kjt.
41. § (1) A közalkalmazott nem létesíthet munkavégzésre irányuló további jogviszonyt, ha az a közalkalmazotti jogviszony alapján betöltött munkakörével összeférhetetlen.
(2) Az összeférhetetlenség egyes eseteit a közalkalmazotti jogviszonyra vonatkozó szabály állapítja meg.
(3) A munkáltató az összeférhetetlenségről való tudomásszerzés után haladéktalanul köteles nyolcnapos határidő kitűzésével írásban felszólítani a közalkalmazottat az összeférhetetlenség okának megszüntetésére.
41/A. § 200
42. § A munkáltató a vele közalkalmazotti jogviszonyban álló közalkalmazottal munkaköri feladatai ellátására munkavégzésre irányuló további jogviszonyt nem létesíthet.
43. § (1) Amennyiben a közalkalmazott munkaideje a közalkalmazotti jogviszonyban és a munkavégzésre irányuló további jogviszonyban - részben vagy egészben - azonos időtartamra esik, a munkavégzésre irányuló további jogviszony csak a munkáltató előzetes írásbeli hozzájárulásával létesíthető.
(2) A hozzájárulás megtagadásával szemben munkaügyi jogvita nem kezdeményezhető.
44. § (1) A közalkalmazott munkaidejét nem érintő munkavégzésre irányuló további jogviszony létesítését a közalkalmazott köteles a munkáltatónak előzetesen bejelenteni, amely összeférhetetlenség esetén a további jogviszony létesítését megtiltja.
(2) A munkáltatónak a munkavégzésre irányuló további jogviszony létesítését megtiltó intézkedése ellen munkaügyi jogvita kezdeményezhető.

És a reménybeli munkáltatót is illik előzetesen tájékoztatni.

kovacs.nora # 2010.07.19. 08:43

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérek. Jelenleg tartósan beteg gyerekemmel GYesen vagyok( 8 éves a kislányom). 2010. június 9-től a munkahelyemen visszahelyeztek passzív állományból aktív állományba és a GYES idejére járó szabijaimat ettől sz időponttól fogom ki venni. Kérdésem az, hogy Gyes és munkaviszony (lásd előbb szabadság letöltése) mellett alkalmi munkavállalóként dolgozhatok-e?
Válaszukat előre is köszönöm

munkavállaló81 # 2011.05.23. 10:13

Tiszteletem!
Érdeklődni szeretnék jelenlegi és jövendőbeli munkaviszonyommal és járulákaimmal kapcsolatban. 5 éve dolgozom egy multi cégnél kölcsönzött munkaerőként. Május elején értesítettek, hogy 05.31-től nem tartanak rám igényt a kölcsönvevő cégnél. A kölcsönadó 06.01-től 06.30-ig biztosítja a járulékomat, ez idő alatt nem kell dolgoznom már a jelenlegi kölcsönvevőmnél, illetve a munkáltatóm ez idő alatt másik munkahelyet keres nekem, majd az ezt követő hónapra is ígértek még egy havi átlagbért munkakeresési hozzájárulásként. Szerencsémnek és végzettségemnek köszönhetően találtam 06.01-től kezdődően munkát, ami szintén teljes munkaidőben foglalkoztat. Mint megtudtam, amennyiben jelzem kilépési szándékomat a jelenlegi kölcsönadóm felé (amit már megtettem szóban), úgy közös megegyezéssel "küldenek el". Így nem kapok az említett 2 hónapra járandóságot. Megtehetem-e azt, hogy 06.01-től hivatalosan dolgozni kezdek az általam talált munkahelyen, párhuzamosan pedig "maradok" a jelenlegi munkaerő közvetítőnél, hogy ne essek el a 2 havi bértől? Probléma-e az, hogy telefonon közöltem a kialakult helyzetet a jelenlegi munkáltatómmal a kilépésem kapcsán? Emiatt eleshetek a 2 havi bértől? Amennyiben ők pl. 06.15-én találnak a számomra megfelelő állást, de én nemet mondok, úgy szintén alá kell írnom a közös megegyezést, vagy fel kell mondanom?
Válaszát előre is köszönöm!

Felisia # 2012.09.20. 10:55

Üdvözletem!

Érdekes helyzetben vagyok. Leépítés lesz a cégemnél, mindazonáltal közölték, hogy nem fognak hozzájárulni ahhoz, hogy aki előbb talál munkát, azt elengedjék közös megegyezéssel, mert hát ugye addig is ki kell szolgálni az adott légitársaságot, amíg végleg nem távoznak. Lehet e egyszerre 2 bejelentett 8 órás munkahelyem?
Amennyiben nem lehet, mik a lehetőségeim, hogy én a legjobban jöjjek ki a dologból, ugyanis úgy fest, hogy alkalmaznának egy másik cégnél, s nem akarom, hogy azért ne alkalmazzanak, mert nem kezdhetnék azonnal, noha fölajánlottam nekik, hogy jelenlegi munkahelyemen betegszabi, s akkor náluk egy hónapot szívesen dolgoznék díjmentesen is, csak vegyenek át, illetve számítsák bele a próbaidőbe.

Konkrét választ szeretnék, az eddigiekből számomra nem vált világossá, hogy mi vonatkozik rám, no meg a munka törvénykönyve is módosult azóta. Várom mielőbbi válaszát egy hozzáértőnek.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.20. 12:28

Lehetne. De nem így.

wers # 2012.09.20. 12:45

Te is felmondhatsz, de a felmondási időt ledolgoztathatják

Eszters # 2012.10.02. 14:11

Tiszteletem!

Azután szeretnék érdeklődni, hogy napi 8 órás munkaviszony mellet van-e lehetőség alkalmi munkavállalásra, amikor szabadságot veszek ki a munkahelyemen, illetve szombat, vasárnap. Esetleg párhuzamos munkavégzésre. Válaszukat előre is köszönöm.

Tokusz # 2013.01.26. 09:41

Üdvözlet!
Jelenleg van egy határozatlan idejű, heti 40 órás munkahelyem. Kérdezni szeretném, hogy jelenlegi jogi környezetben milyen lehetőségeim vannak egy másik munkavállalónál is munkát vállalni? Az új munkahelyemnél maximum hány órás munkát vállalhatok legálisan?
Köszönöm válaszukat!

efi99 # 2013.01.28. 14:47

Tudtommal nincs korlátozás, más kérdés, hogy a pihenőidőre (=pihenésre), szabadságra (=újfent csak a regenerálódásra) vonatkozó elég szigorú szabályozást látványosan rúgja fel ezzel a törvény.

pazs # 2013.01.28. 14:52

Nem a törvény rúgja fel, hanem az, aki erején felül vállal munkát.

Tokusz és Eszters: amennyit csak el bírtok látni.

efi99 # 2013.01.28. 16:14

pazs
Nem egészen. Ha így lenne, akkor - a munkavállaló kérésére - azonos munkahelyen is jöhetne vissza dolgozni 2 óra múlva újabb 8 órában. Márpedig nem lehet.

Konora # 2014.01.22. 12:49

Üdv! Segítséget szeretnék kérni a következő problémámhoz. Jelenleg egy kórházban dolgozom ápolónőként közalkalmazotti jogviszonyban. Felmondtam január 15-vel, de csak márc. 1-vel engednek el (felmondási időt eddig kell ledolgoznom) . A februárt szombat és vasárnapi napokon fogom végig dolgozni. Február 1-vel felvettek egy óvodában óvónőnek. Dolgozhatok egyszerre a két helyen főállásban? Válaszukat előre is köszönöm!

davidek # 2014.06.02. 18:20

egyik melohelybol megyek a masikba - kozos megegyezes alapjan megszunik a munkaviszonyom egyik helyen - de van meg 19 nap szabim - viszont mar kezdenek a masik helyen. Lehet olyat, hogy dolgozok az uj helyen, de a szabit kifizeti az elozo hely?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.03. 12:58

Persze.

HPatrik # 2014.06.13. 19:57

Üdv!

Olyan kérdésem volna egy ügyvéd felé hogy én most csökkentett munkavállaló vagyok, B1 kategória, ha csökkentett munkavállalóként elhelyezkedek valahol 8 órás fő állásban, mellette 4 órás állást is vállalhatok? ha igen, akkor erről kell valahol nyilatkoznom? munkáltatóknak? vagy hogy megy?

Patrik

terika23 # 2014.06.18. 06:25

HPatrik

A másik topicban is írtam, hogy a munkáltatót egyrészt tájékoztatni kell arról, hogy megváltozott munkaképességű munkavállaló. A B1 kategóriával minden bizonnyal rendelkezik rehabilitációs kártyával vagy kérhet Ön után a munkáltató ilyen kártyát, mivel így a munkáltató a szociális hozzájárulási adó egy vagy teljes része alól mentesül.

Dolgozhat 8 és 4 órában egyszerre, de akkor nem fog rehabilitációs ellátást kapni, mivel heti 20 órát meghaladó munkaviszonya van.

SethM # 2015.01.05. 14:24

Üdvözlet!!

Azzal a problémával fordulok önökhöz hogy, az egyik munkahelyemen jelenleg fel vagyok függesztve és a kiléptetésem csak a napokban fog megtörténni. Az új munkahelyemen már megtörtént a beléptetésem.
Ebben az esetben mit tehetek? Hogyan módosítsam az új munkahelyemen a szerződésemet?

A régi munkahelyemen 3 műszakos napi 8-órás munkavégzés van megnevezve az új helyen pedig 2 műszakos napi 8-órás munkavégzés van megnevezve.

Mielőbbi válaszukat várom!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.05. 17:17

???