lehet két 8 órás munkaviszonyom egyszerre?


Immaculata # 2016.11.14. 17:14

:) Nekem is a barátaim segítenek.

  1. Ki kell állítani egy baleseti jegyzőkönyvet a munkahelyen a munkavédelmi kollégának.
  2. Ha a munkahely kifizetőhely, akkor a baleseti jegyzőkönyv alapján határozatot kell hoznia, a költségeket neki kell megelőlegeznie és a baleseti jegyzőkönyvet, a határozatot és a kifizetésről szóló igazolást be kell küldeni az OEP-be.
  3. Ha a munkahely nem kifizetőhely, akkor az OEP hoz határozatot. Foglalkoztatói igazolást kell kiállítania a munkahelynek és be kell küldenie az OEP-be.
Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.14. 15:50

Az elmaradt táppénz(különbözet) nem kárigény?
Az lenne - ha a társadalombiztosítás nem fizetné meg a különbözetet. De szerintem megfizeti, csak ahhoz a volt munkáltatónak intézkednie kell. A kérdésem az, hogy mi a teendője.

(A kártérítésben otthon vagyok - a tb-ügyintézéshez nem értek.)

Immaculata # 2016.11.14. 15:18

Vagy jövedelemkiesés, gyógyszerköltség, rehab. stb. A sok kérdőjel megzavart.

Immaculata # 2016.11.14. 15:17

Az elmaradt táppénz(különbözet) nem kárigény?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.14. 13:59

??
Tessék? Én a baleseti táppénzről beszélek...

Immaculata # 2016.11.14. 13:19

Meg kell várnia, amíg a kárigényt a munkavállaló benyújtja. Akkor még mindig el lehet vitatkozni azon, ki mennyiben hatott közre.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.14. 09:55

Lyonee, mi a teendője a KLIK-nek, ha jogerős (közigazgatási) bírósági ítélet mondja ki, hogy a közfoglalkoztatottja munkabalesetet szenvedett nála? Bonyolítja a dolgot, hogy a közfoglalkoztatási jogviszony időközben megszűnt.

Lyonee # 2016.11.13. 18:58

Felesleges keresni a kiskapukat.
Ápolási díj mellett-ha a munkavégzés nem otthon történik- legfeljebb napi 4 órás időtartamban folytatható kereső tevékenység.

Lyonee # 2016.11.13. 18:31

Joggal való visszaélés megvalósul, mert a munkáltató a fizetés nélküli szabadságot nem arra adja, hogy más munkahelyen dolgozzál.

Immaculata # 2016.11.13. 17:07

schg

Neked nem két állásod van, hanem otthonápolási segélyt kapsz a vállalt feladatokért.

schg # 2016.11.13. 16:31

Kovács_Béla_Sándor: értem, melyik lépés az, ami joggal visszaélés?

Ha jól értem, jogom van bármikor új munkahelyet létesíteni. Ezen jogomban korlátozhat-e a jelenlegi munkáltatóm?

Értelmezésem szerint az a joggal való visszaélés, ha nem ugyanúgy járok el mindkét munkáltatóm felé. Vagyis, ha az egyiknek beadok egy kérelmet, a másiknak nem adok be. (A táppénz, ahogy eddig megtudtam, kicsit más kérdés, mert az munkakörhöz kötött, pl. egy kézsérüléssel asztalosmunkát nem tudok végezni, de pl. egy oktatást igen, de hasonló munkaköröknél ezt is azonos módon kell kezelni).

Jól gondolom a fentieket?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.13. 07:04

Nekem joggal visszaélésnek tűnik.

schg # 2016.11.12. 22:34

wers: Sajnos nem ennyire egyszerű a helyzet, nem igazán van hajlandóság a megegyezésre, ezért próbálom a helyzetemet védeni.
A fizetetlen szabadságot Édesanyám ápolására kérném, akinek nemrégiben balesete volt, és ténylegesen ápolásra is szorul (kórházi papírokkal igazolható), ehhez tudomásom szerint nem kell a munkáltató hozzájárulása, elég, ha én bejelentem. A kérdésem az volt, hogy jogilag ez idő alatt létesíthetek-e máshol munkaviszonyt.

drbjozsef: köszönöm a reakciót, a választ úgy értelmezem, hogy akárhány munkáltatóm lehet, és nem feltételnül kell pl. ugyanazon fizetetlen szabadság okot bejelentenem az összes munkáltatómnak. Jól gondolom?

drbjozsef # 2016.11.11. 17:57

schg,

egyszerr öt helyről is kaphatsz fizetést.

wers # 2016.11.11. 16:41

Mindenképpen a munkáltató hozzájárulása kell, ha eltekint a munkavégzéstől. De minek ezt fizetés nélküli szabival cifrázni, ha e nélkül is megegyezhettek.

schg # 2016.11.11. 15:03

Elfelejtettem hozzátenni, hogy egyik munkaviszony sem közalkalmazotti.

schg # 2016.11.11. 15:01

Lehet-e úgy két 8 órás munkaviszonya valakinek, hogy az egyikben fizetetlen szabadságra megy? Lehet-e felmondási idő alatt fizetetlen szabadságra menni? Beleszámít-e a fizetetlen szabadság a felmondási időbe?

A kérdések arra irányulnak, hogy az alábbi konstrukció működőképes-e: ha van egy 8 órás munkahelyem, de nagyon szeretnék kezdeni egy másik munkahelyen, akkor beadom a felmondásomat, egyúttal fizetetlen szabadságra megyek. A másik céghez másnapi dátummal belépek, mint 8 órás munkaidejű alkalmazott. A felmondási időm végén kilépek az előző cégtől. Egyszerre mindig csak egy helyről kapok fizetést.

drbjozsef # 2016.10.15. 07:15

Még.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.14. 20:52

Jogilag meg aztán végleg. Ez egy szabad ország.

efi99 # 2016.10.14. 20:36

Elméleti kérdés: a hatóság, de főleg a NAV elfogadja-e azt, hogy ha én 3, sőt 4 db 8 órás munkaviszonnyal rendelkezem? És ezt persze úgy értem, hogy heti 40 mindegyik egyenként, vagyis van legalább 3 (3 db-nál), vagy 2 (4 db-nál) olyan nap, amikor a napi óraszám 24 illetve 32 óra :)
Gyakorlatban ez ugye tulajdonképpen megvalósulhat, mert mondjuk szemet hunynak felette, hogy valahol nem vagyok bent, csak papíron (vagy afelett, hogy bent vagyok, de alszom az asztalon), na de jogilag? Főleg a 24 óra alatti 32 óra esete ?

Judy79 # 2016.10.13. 16:57

A kérdésem a következő lenne, főállású egyéni vállalkozóként tudok e 8 órás bejelentett munkaviszonyt létesíteni rendes munkaszerződéssel? Milyen közterheket kell megfizetni? Válaszát köszönöm

CST90 # 2016.10.10. 14:51

Igen, sajnos úgy látom, hogy a munkavállalók sokkal nehezebb helyzetben vannak, számomra megdöbbentő, hogy azt mondják, hogy nem tudnak pótolni, de amint betegszabadságra mennék, csodák csodájára megjelenne a helyettesem...mindenesetre köszönöm a válaszokat.

pazs # 2016.10.10. 13:18

Nem, az nem megfelelő indok azonnali hatályú lemondásra, hogy nem fogadták el a közös megegyezésre tett ajánlatodat. És az sem, hogy se Erzsébet-utalvány, se bérlet nem fog járni, mert - hacsak nem volt benne a kinevezésedben - az mindig is csak adható volt. "Sima" (két hónapos) lemondásra viszont mindez elég, tekintettel arra, hogy azt nem kell indokolni.
Gyorsan add be a lemondásodat és szólj az új munkáltatódnak, hogy mi a helyzet.

CST90 # 2016.10.10. 12:52

Igen az vagyok, bocsánat ha nem fogalmaztam rosszul. Gazdasági Szervezet, és mind ez befog olvadni a klik-be jövőre.

CST90 # 2016.10.10. 12:51

Még annyit, hogy ha nem fogadták el a közös felmondást, azonnali hatállyal sem mondhatok fel? Pl., hogy megszűnik a cég, átkerülünk, erzsébet-utalvány nem jár, se bérlet, a fizetésünk is csak az alapbér lesz indokkal? Ennek mi lenne a következménye? Visszafizettetnek velem valamit?

CST