lehet két 8 órás munkaviszonyom egyszerre?


pazs # 2016.10.10. 12:50

Milyen cég? Azt mondtad, közalkalmazott vagy.

CST90 # 2016.10.10. 12:14

Nem számoltam sajnos a felmondási idővel, mert megígérték, hogy mivel megszűnik a cég, mindenkit elengednek ha talál helyet....

CST

pazs # 2016.10.10. 12:11

A közalkalmazotti jogviszonyodat megszüntetni te egyoldalúan csak úgy tudod jogszerűen, ha lemondasz és kitöltöd a két hónapot. Minden máshoz kell a munkáltatód beleegyezése. Ha ez hiányzik, akkor számolhatsz kártérítéssel (mármint amit te fogsz fizetni a munkáltatódnak).
Tanulság: számolj legközelebb a lemondási időddel, biztos, amit biztos, mielőtt bemondod az új helyen, hogy mikor tudsz kezdeni. Meg fogják érteni. Ha meg nem, akkor nem biztos, hogy érdemes odamenni.

Ja igen, a közös megegyezéses ajánlatod nem tekinthető lemondásnak, hacsak ezt bele nem írtad (hogy el nem fogadás esetén ezúton lemondasz).

CST90 # 2016.10.10. 12:04

Értem, köszönöm. Akkor nincs semmi lehetőség arra, hogy a másik helyen legyen mondjuk egy 4 órás munkaidős állásom addig, amíg a mostaninál nem telik a két hónap? Illetve most kaptam tőlük egy levelet, hogy nem fogadják el, a közös megegyezéses jogviszony megszüntetési kérelmemet, de hogy amennyiben meg akarom szüntetni, akkor erre van lehetőség egyoldalú írásbeli nyilatkozattal és itt bemásolták a törvényt, hogy lemondás. Ahol szintén két hónap a lemondási idő, és csak akkortól kezdődik, hogyha a munkáltató átvenné a papírom, ergo még jobban kitolódna a dátum ami most van. Akkor ha a közös megegyezést nem fogadták el, mármint ők más dátumot mondtak, nem érvényes? Mindenképp ezt a lemondást kéne kitöltenem?

Üdv:

CST

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.10. 11:52

hogyha valaki keresőképtelen beteg, akkor az mindenütt keresőképtelen beteg, nemc csak a volt munkahelyén.
Ez túlzott általánosítás. Az orvosnak elvileg mindig a konkrét munkakört kell figyelembe vennie. Így például egy törött kisujjal a szakács alighanem keresőképtelen, de a magyartanár valószínűleg nem.

Egyjogász # 2016.10.10. 11:41

"Október 31-el közös megegyezéssel felmondtam. Munkáltatóm kötelez mégis, hogy töltsem le a két hónapos felmondási időd"

Itt valami nem stimmel.

Ha október 31-el közös megegyezéssel szüntetted meg a munkaviszonyt, akkor az nem felmondás, és a munkáltató hozzájárult ahhoz, hogy a munkaviszony október 31-el megszűnjön.

Ha viszont te mondtál fel egyoldalúan, akkor szó sincs közös megegyezésről, és a munkáltató jogszerűen igényt tarthat arra, hogy a felmondási időt ledolgozd.

Abban meg egyetértek drbjózseffel, hogyha valaki keresőképtelen beteg, akkor az mindenütt keresőképtelen beteg, nemc csak a volt munkahelyén.

drbjozsef # 2016.10.10. 11:05

CST90,

Táppénz = keresőképtelenség.

Nem dolgozhatsz alatta így. Nincs jogszerű kibúvó a felmondási idő letöltése alól.

Ha nem töltöd ki a felmondási idődet a munkáltatód megtéríttetheti veled az őt ért kárt.

CST90 # 2016.10.10. 10:47

Üdv!

Október 31-el közös megegyezéssel felmondtam. Munkáltatóm kötelez mégis, hogy töltsem le a két hónapos felmondási időd (közalkalmazott vagyok). Viszont az új helyemen meg kezdenem kéne, mert nem tudnak annyi időt várni. Van-e esetleg valami kiskapu, hogy itt táppénzre megyek a másik helyen meg valamiféle megbízási szerződéssel pl. elkezdenék dolgozni (nagy kereskedelmi cég). Lehet-e bármilyen fajta hátrányom, esetleg, hogy a jelenlegi munkahelyem jogi útra terelje a dolgot, ha nem járnék be tp-el, a másik helyen meg kezdenék.

Köszönettel:

CST

Dr.Attika # 2016.10.08. 09:47
Peti86 # 2016.10.07. 19:07

Üdv.: A kérdésem hasonló lenne az előzőekhez, csak abban a formában, hogy főállású egyéni vállalkozás mellett lehet-e másik teljes munkaidős munkát vállalni, mind a mellett, hogy a járulékokat ugyanúgy megfizetem magam után??
Köszönöm a választ.

Regina880 # 2016.10.07. 14:17

A jelenlegi munkahelyemen fennallo korulmenyek segitettek hozza, hogy keresokeptelen allomanyba keruljek es mivel ezek nem valtoznak- nem tervezek oda visszaterni.
Azert maradnek tappenzen, hogy ne kelljen tenylegesen letoltenem a felmondasi idot.
Az uj helyen (ahol par napon belul kezdhetnek) viszont gond nelkul el tudnam latni a feladatomat.A tappenz csak kiskapu.

lajcsó # 2016.10.06. 21:24

"letesithetek a felmondasi ido alatt uj munkaviszonyt egy masik munkaltatonal?"
Igen. De akkor egyik helyen keresőképtelen vagy a másikon meg keresőképes? Vagy egyből keresőképtelen minőségben akarsz kezdeni az új helyen is?

Regina880 # 2016.10.06. 16:41

Tiszteletem!

Segitseget szeretnek kerni a kovetkezo helyzetben:

Jelenleg keresokeptelen allomanyban vagyok, ekozben- mint munkavallalo- szeretnem megszuntetni a hatarozatlan ideju munkaviszonyomat rendes felmondassal.
Elkepzelhetonek tartom, hogy a munkaltatom ne akarjon majd eltekinteni a 30 napos felmondasi ido letoltesetol. Am en semmi esetre nem kivanom letolteni.
Ha jol tudom- megtehetem azt, hogy a felmondasi ido alatt tappenzen maradok (es ez nem hosszabitja meg a 30 napot).
Ugyanakkor letesithetek a felmondasi ido alatt uj munkaviszonyt egy masik munkaltatonal? Vagy ez jogellenes?

Dr.Attika # 2016.10.04. 14:10

Van erre egy egyszerűbben megfogalmazott magyar közmondás: Egy fenékkel két lovat nem lehet megülni.

limma # 2016.10.04. 07:50

Akkor azt úgy szokták megfogalmazni, hogy havi x óra, vagy negyedévre vagy fél évre tetszés szerint - aztán rád van bízva, hogy éjjel vagy hétvégén csinálod.

drbjozsef # 2016.10.04. 06:43

Ezért írtam, hogy "ha nem jelent problémát". Ha ugyanakkor kellene legyen két helyen, az nem fog menni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.04. 05:13

Kjt. 43. § (1) Amennyiben a közalkalmazott munkaideje a közalkalmazotti jogviszonyban és a munkavégzésre irányuló további jogviszonyban - részben vagy egészben - azonos időtartamra esik, a munkavégzésre irányuló további jogviszony csak a munkáltató előzetes írásbeli hozzájárulásával létesíthető.
(2) A hozzájárulás megtagadásával szemben munkaügyi jogvita nem kezdeményezhető.

És vannak összeférhetetlenségi okok is.

drbjozsef # 2016.10.04. 04:51

Ha a két munkahelynek nem jelent problémát, és mindkettőnél megfizeted az előírt közterheket, akkor explicite semmi sem tiltja. Lehet. Bejelenteni sem kell egyik helyen sem a másikat.

citrom gyuri # 2016.10.03. 14:58

Jogos a kérdés, de mint írtam, igazából csak papíron lenne nyolc órás a második, határozott idejű. Valójában tudományos munka, ritkán igényli, hogy konkrétan a munkahelyen megjelenjek, kötetlenül végezhető. De leírás szerint szintén nyolc órás, ezért is a kérdésem.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.10.03. 14:07

:)

Dr.Attika # 2016.10.03. 14:03

Kommunisták fő jelmondata volt: 8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás. Melyiket akarja megrövidíteni a kétszer 8 órás munkaviszonnyal?

citrom gyuri # 2016.10.03. 13:54

Üdvözlet!

A kérdésem az volna, hogy lehet-e 8 órás, határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyom egészségügy területén, és mellette egy határozott idejű megbízási szerződéses munkám más területen, amely szintén 8 órás (papíron, de valójában rugalmas munkaidő és nem ütközne a kettő)? ilyenkor elég a munkaadók felé bejelenteni a másik állást és kész, lehet két 8 órás egymás mellett? Egyáltalán: kötelező-e bejelenteni egyiknek a másikat, ha nem ütköznek?

Köszönöm a választ előre is.

ildocska # 2016.09.25. 21:54

Köszi a linket :)

ildocska # 2016.09.25. 21:48

Nem csak az kap rokkant ellátást, akinek a fizikuma rossz....nagyon sokféle betegség ( és állapot) van és sokféle munka...ezért is vannak gondolom fokozatai a rokkantság megállapításának és az ahhoz kapcsolódó ellátásoknak. Van egy 4 órás munkahelye, ahol ott van a TB kiskönyv. Az a kérdés, hogy a második 4 órás munkát is ha elvállalja, akkor oda kell-e vinni a TB kiskönyvet , amit ha elvállal, így sem haladná meg a rokkant ellátás e besorolásába eső megengedett jövedelmet.
Ha változtattak a rehabosok munkavállalásával kapcsolatban, az sok rehabosnak jó. Amikor minket érintett , akkor még heti 20 óra volt.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.25. 21:35

Rosszul írtam, keverem az egészségügyi kiskönyvvel. Oda kell az üzemorvos!
Tb. Kiskönyvhöz.

http://www.hrportal.hu/…0150224.html