lehet két 8 órás munkaviszonyom egyszerre?


Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.25. 21:21

Már megbocsáss én értem, de akinek ilyen jó a fizikuma (szerencsére)számomra ő nem rokkant! Rehabnál eltörölték az időkorlátot, most már azonos a rokkant ellátott szabályaival. Tb kiskönyv? Ha munkára alkalmas üzemorvos szerint, akkor kaphat. Üzemorvostól függ!

ildocska # 2016.09.25. 21:09

T Attila !
Nem én vagyok rokkant ellátáson. A családban valaki, aki rokkant ellátáson van és van egy 4 órás munkaviszonya. Mivel a megélhetéshez kevés a pénz és úgy néz ki, lenne lehetőség egy szintén 4 órás munkaviszonyt létesíteni, így lenne összesen 8 óra a munkaviszony , ami két 4 órásból tevődne össze. A Rehab mellett nem lehet, csak 4 órás( illetve lehet több is, csak akkor felfüggesztik az ellátást, amíg 4 óránál és a 4 órás minimálbérnél többet keres) , azon már túl van. A Rokkant ellátásnak vannak fokozatai , lehet dolgozni ,( aki tud )csak kereset korlát van ( minimálbér)
A TB kiskönyv a kérdés :)

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.25. 20:29

Rehab. ellátás mellett lehetséges 8 órás meló, mert az jóval enyhébb fokú, na de súlyosabb rokkant ellátás mellett 8 órás???

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.25. 20:26

T. Ildocska!

Rokkant ellátás mellett 8 órás melót??? Egyáltalán jogosult vagy rokkant ellátásra, mert megleptél.

ildocska # 2016.09.25. 20:20

T Fórum !

Rokkant ellátás és 4 órás minimálbéres munkaviszony mellett lehet-e még egy másik 4 órás minimálbéres munkaviszonyt létesíteni ? Ha igen, akkor a TB kiskönyvet el kell kérnem a jelenlegi munkáltatótól és vinni az új helyre ?
Köszönöm !

végrehajtó1 # 2016.09.25. 18:39

Irásban mond fel a szerződésedet.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.25. 14:58

Na, azt nem!

Agica67859 # 2016.09.25. 13:25

Üdv
Én azt szeretném megkérdezni: hogy jelenleg közmunkásként dolgozom és szeretnék az egyesült királyságban dolgozni az állás már megvan csak szeretnékbiztosra menni és ugy gondoltam hogy kiveszem a 2 hét szabadságomat és kiutazok ha tényleg ez alatt a 2 hét alatt munkába tudok állni akkor lehet egyszerre ott is munka viszonyom illetve magyar országon is körülbelül 2 3 hétig miutan mar ot dolgozom?? és a munka viszonyt meglehet e szüntetni ugy hogy nem jövök haza??
Segitségüket elöre is köszönöm!!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.11. 12:50

Szerintem lehet.

Ferenc08 # 2016.04.11. 12:41

T. Forum,
jelenleg Magyarorszagon van bejelentett munkahelyem. Ezzel egy idoben lehet-e bejelentett munkahelyem Svajcban.
Koszonettel:
Ferenc

wers # 2016.03.16. 15:44

igen

vpetti # 2016.03.16. 10:00

Köthetek-e egy új munkáltatóval új munkaszerződést április 1-től abban az esetben ha előző munkáltatómmal fennáll még a jogviszonyom április 30-ig?

Eset leírás::
Jelenlegi munkáltatómmal március 1-én közös megegyezéssel úgy döntöttünk, hogy munkaviszonyom április 30-án megszűnik.
Március 1-től fel lettem mentve a munkavégzés alól.
Március 1. és április 30. közötti időszakra vonatkozó munkabérem elszámolása távolléti díjjal történt, melyet egy összegben már át is utaltak részemre.

wers # 2016.01.22. 15:58

Lehet én vagyok fáradt..

A másik cég eleve tudja, kit akar alkalmazni, kicsit érdekes úgy tervezni valakivel munkaviszonyt, hogy eleve kizárja... ? Akkor miről tárgyalnak?

Rexor # 2016.01.22. 15:50

Másik cégről van szó...

wers # 2016.01.22. 15:38

Csak tudja milyen szerződést kötött magával (ha van munkaszerződés), de ha tiltja, hát megengedi magának, és módosítja.

Rexor # 2016.01.22. 14:48

Ha a munkaszerződés nem zárja ezt ki...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.22. 13:32

Igen.

kjuice # 2016.01.22. 12:31

Tisztelt Ügyvéd úr!

Az lenne a kérdésem, hogy egy kft. ügyvezetője lehet-e munkaviszonyban másik cégnél.

Köszönöm!

ZoliV # 2015.09.01. 09:39

Üdvözlöm!

Munkajogilag lehet-e 8-8 órás közalkalmazotti jogviszonnyal foglalkoztatni alkalmazottat?

wers # 2015.05.20. 16:10

jogilag lehet-e 2 munkahelyem 8-8 órás jogviszonnyal?
lehetni lehet

adóbevallás során mi a mérvadó” az adóalapba tartozó jövedelmed

szjimant.com # 2015.05.20. 10:44

Üdvözlöm!

Itt csak a feltett kérdéseket láttam, a rájuk adott válaszokat nem, ezért keresem meg kérdésemmel:
Jelenleg 4órás szerződéssel dolgozom, ami a próbaidő lejártával 8órára változik, viszont tegnap kaptam egy ajánlatot egy másik cégtől 8 órás állásra.

Mindkét cégnél rugalmas a beosztás, a műszakok remekül összehangolhatóak. Jogilag lehet-e 2 munkahelyem 8-8 órás jogviszonnyal?

Másik kérdésem, hogy amennyiben csak egy 8 órás állást vállalok el, és kiegészítésként vállalkozóvá válok, milyen járulékok fizetendők, és adóbevallás során mi a mérvadó: a vállalkozói státuszom, vagy a főállású munkatársi viszony?

Üdvözlettel:

Szécsényi János

3333Éva # 2015.04.25. 06:49

Tiszteletem!

A kérdésem a következő. Dolgozom főállásban 8 órát egy helyen, mellette van egy 4 órás másodállásom ez is bejelentett munka. De találtam még egy munkát ami heti szinten 8 órás munka lenne ami megint csak bejelentene. Tehát jogilag dolgozhatok ilyen sok bejelentett munkahelyen? És kötelező ezt elmondani a fő munkahelyemen?

Era34 # 2015.04.08. 07:21

Tisztelt ügyvéd úr!
Van egy bejelentett főállásom,de távmunkában végzem.
Elég sok szabadidőm marad,szeretnék még egy munkát vállalni.Csak 4 órást vállalhatok vagy esetleg 6-8 órást is?Akkor a jutalékokat mindkét munkáltatónak fizetnie kell utánam?Vagy csak az egyiknek?És ha csak az egyiknek akkor melyiknek?
Válaszát előre is köszönöm.

fhlevi # 2015.03.31. 18:09

Tiszteletem!

A kérdésem a következő lenne: van egy 8 órás főállásom ami mellett lehetőségem lenne alkalmanként tanácsadóként munkát vállalni. Ez heti pár órás elfoglaltság lenne. Ezt egyszerűsített foglalkoztatással meg lehet oldani? Vagy milyen módon lehet ilyen esetben munkát vállalni? Vállalkozói igazolvánnyal nem rendelkezem!

Előre is köszönöm a segítséget.

zacskosleves # 2015.02.24. 20:53

Tisztelt Ügyvédúr!
A cég ahol dolgozom, fizetés képtelené vált, mind beszállítók a hitelezők és a dolgozók felé is, nem kaptam meg a januári fizetésem és nem fogják tudni kifizetni a további béremet sem,a felszámolás még nem indult meg valószínű még elhuzódik március végéig ezt a homályos tájékoztatást kaptuk,számítanak még valami befektetőre de ez nem biztos, ködösítenek,de azt biztosan jelezték, hogy a béreket nem fogják kifizetni,vagy beindul az üzlet vagy majd a felszámoló fogja rendezni az elmaradásokat, az lenne a kérdésem, hogy a jelenlegi munkaviszonyom mellett vállalhatok -e másik teljes munkaidős állást?