Rokkantsági nyugdíj és munkaviszony


gzsuzsi # 2012.04.09. 09:30

Tisztelt szakértő!
Kérdésem az lenne,hogy mivel 67%-os rokkant vagyok 2004 óta,58 éves leszek májusban.Engem már véglegesítettek,kérdésem az,hogy dolgozhatok -e a rokkant nyugdíj mellett 4 órában,és mennyit szabad keresnem,hogy el ne vegyék a rokkantságit.A nyugdíjam 58.165 Ft
Nagyon megköszönöm a válaszát!

zsuzska1954 # 2012.03.19. 12:47

Tisztelt Szakértő!

Kérdésem a következő lenne:Rokkant ellátásban részesülök és 4 órában dolgozom mellette.Sajnos beteg lettem,de nem tudom jár-e részemre táppénz.Mivel már nem nyugdij hanem ellátás a megnevezés szeretném megtudni,hogy mennyi ideg jár.
Válaszát előre is köszönöm

zsuzska1954 # 2012.03.19. 12:46

Tisztelt Szakértő!

Kérdésem a következő lenne:Rokkant ellátásban részesülök és 4 órában dolgozom mellette.Sajnos beteg lettem,de nem tudom jár-e részemre táppénz.Mivel már nem nyugdij hanem ellátás a megnevezés szeretném megtudni,hogy mennyi ideg jár.
Válaszát előre is köszönöm

csoli66 # 2012.02.24. 21:34

Tisztel szakértő!

2007 óta vagyok rokkantnyugdíjas(Mozgásszervi betegségből kifolyólag). A nyugdíj mellett egyéni vállalkozó voltam 2011 december végéig.Sajnos az új jogszabályok miatt egyenlőre szüneteltetem a vállalkozásom mert ezt a járulékterhet nem tudom kitermelni a szerény vállalkozásomból.
A szüneteltetés alatt ha jól tudom semmiféle járulékot nem kell fizetnem.
Ugyanakkor most azt hallottam,hogy mégis csak kell a havi 6.400ft-ot fizetni(Egészségbiztosítási adó).Mivel nem vagyok nyugdíjas hanem csak rokkantsági ellátáson lévő személy.Az ingyenes orvosi ellátásra pedig akkor leszek jogosult ha ezt a pénzt befizetem EZ IGAZ???
A választ előre is köszönöm.

rozsam # 2012.02.22. 09:05

Én azt szeretném pontosan meg tudni, hogy az idén mennyi járulékot kell fizetnem pontosan?
1996 óta II. csoportba tartozó rokkant vagyok.Az állapotom végleges. 21 éve egyéni vállalkozó vagyok, ami azért szükséges, mert nem tudnék máshol másnál dolgozni, és 10100 ft-al kezdtem. Emelnem hajolnom nem szabad, és nem is tudok.Ezt csaka saját boltomban tudtam meg csinálni.
Eddig azt az 5100 ft-ot ki tudtam fizetni.Most lett 51000 ft a nyugdíjam. Ha 58000ft járulékot kell fizetnem, akkor sajnos vissza kell adnom a vállalkozásom,mert jó ha havi 20-30000 ft hasznom volt.De valami kiegészítő muszáj.
Kérem, ha valaki tudja a pontos választ, segítsen!
Köszönöm!

drkety@gmail.com # 2012.02.16. 10:31

Tisztelt Szerkesztő!
2001-óta vagyok rokkant nyugdíjas. 2008-2011-évig, 3 év határozott idejű szerződést kötöttem a NAV-val (közigazgatás). Gyesen lévő kismamát helyettesítettem, természetesen a Nyugdíjfolyósító engedélyével. Mivel nehezen tudok járni. 2 havonta szúrják a gerincemet, így vittek és hoztak a munkahelyemre.
A szerződésem 2011.november 26-án lejárt, hosszabbítani nem tudtak. November 30-án megkaptam a Nyugdíjfolyósító levelét, melyben közölték velem 2011.december 1-től megszüntetik a rokkant nyugdíjamat, mert a szabályzatban leírt nettó jövedelmet, túl léptem kb: 3.000.-Ft-tal. A NYUFI havi 104.000.-Ft nettó bérig engedélyezte a munkavégzést a rendkívüli helyzetemre való tekintettel, én 89.000.-Ft nettót kaptam kézhez. Megjegyzem a munkaügyi osztályon már egy-két hónappal kellett volna szólni, hogy tovább nem dolgozhatok, nem tették, én viszont ott hibáztam, hogy nem követtem nyomon a kifizetéseket.
Az első fok döntését meg fellebbezhettem 15 napon belül, ami meg is történt. Közben átutalta a nyugdíjfolyósító a decemberi rokkant nyugdíj összegét a számlámra. Még decemberben kaptam egy levelet, hogy megindult a másodfokú közigazgatási eljárás ügyemben.
2012.januárban ismét megkaptam a nyugdíjat. Eközben kaptam egy levelet, hogy jelentkezhetek újbóli felülvizsgálatra, vagy maradhatok járadékos. Jelentkeztem felülvizsgálatra.
Január 31-én megérkezett a másodfokú eljárás határozata, melyben úgy döntöttek, elutasítják fellebbezésem és helyt adnak az elsőfokú határozatban leírt döntésnek.
A hideg zuhany ezután érkezett, mikor ismételten kaptam kettő levelet a NYUFI-tól, melyben mellékeltek egy-egy csekket. felhívták figyelmem, hogy jogtalanul vettem fel a decemberi és januári nyugdíjamat, mert ők jogerős határozatban felmondták 2011.december 1-vel a rokkant nyugdíjamat.
Kérem szíveskedjenek nekem választ adni, ha egy határozatba bele írják megfellebbezhetem, majd ezt követően még értesítenek is a másodfokú eljárás megindításáról, melynek a döntése 2012. január végén született meg, ami jóvá hagyta az első fok által hozott határozatot, ebben az esetben mikortól jogerős ez a döntés. Én, a józan paraszt eszemmel, úgy gondolom, mikor a másodfokú eljárás le zajlik akkortól. Nem gyógyultam meg, még betegebb lettem (orvosi igazolások bizonyítják) mint voltam, de ez persze senkit nem érdekel.
Tisztelettel kérem válaszoljanak nekem fenti irományomra.

amazon2 # 2012.02.14. 07:54

Tisztelt Szakértő!

02.20-án töltöm a 62 évemet.
1984 -től élek MO.-on.
Romániába dolgoztam 13 év+ pár napot.
Ha jól olvasom 2011.novemberétől 59 évesen mehetnek Romániába nyugdíjba a nők, ill. erről nem tudtam, ismerősöktől hallom,hogy kérhetem visszamenőleg a 3 évre a nyugdíjat?
A Mo.-i nyugdíjbiztosítónál elindítottam az ügyet, azt nem tudom, hogy a román hatóságoktól nekem kell-e kérnem?

köszönettel válaszukat

Feredey # 2012.02.09. 08:10

Tisztelt Fórumozók!

Abban kérném segítségüket, hogy megtudjam édesanyámat le lehet e százalékoltatni avagy nem. Paranoiás skizofréniával kezelik jelenleg a klinikán, ám még munkaviszonyban van - táppénzen. Valamint azt is szeretném megtudni, hogy milyen esetben jár neki végkielégítés ugyanis nem tudom, hogy ha munkaalkalmasságin alkalmatlannak találják a fent leírtak alapján (ami elég esélyes) akkor jár e neki, és milyen felmondást kell neki aláírnia? 32 éve dolgozik köztisztviselőként és jelenleg abban a korban jár ahol már nehezen találna új állást, főleg betegen. Valamint az öregségi nyugdíjkorhatár is bő 10 évre van...
Az is érdekelne továbbá hogyha ilyen betegségben szenved valaki szoktak e gyámot fogadni hozzá, vagy lehet e, és ennek milyen lehetőségei vannak? Hogyan kell elindulni ezen az úton? (már ha lehetséges)
Kérem aki tud segítsen eme kérdésekben.
Válaszaikat előre is köszönöm!
Feredey

bimall # 2012.02.08. 10:03

Tisztelt szakértő.

35 éves vagyok.Eddig aktívan dolgoztam fizikai munkát.Van egy 14mm-es spina biffida oculta betegségem.Ahoz még társult egy 2 réses gerincsérv,melyet megoperáltak,bár még mindig van gyöki tünetem.Igy kontrol MR-re kell mennem.Érdeklődnék,hogy érdemes-e megindítani a leszázalékolást vagy Sem

Válaszát előre is köszönöm.

kriberion # 2012.02.03. 17:14

Tisztelt Szakértő!
2011. december 31-én rokkantsági nyugdíjban részesültem, amit változatlan összegben rokkantsági ellátásként kapok január 1-e óta. 60 éves vagyok 39 éve fizikai munkakörben dolgozom. Kérhetem-e a felmentésemet a munkavégzés alól mivel még nem vagyok 62 éves, és ha igen megkaphatom-e a 40 éves közalkalmazotti jubileumi jutalmat. Ha mindezeket megkaphatom, vagy megtehetem akkor rám hogyan vonatkozik vagy vonatkozik-e egyáltalán a 6 havi illetve július 1-jét követően a 3 havi átlagbér vizsgálata a rokkantsági ellátás további folyósítása miatt.
Várom válaszát!

marcsaharcsa # 2012.01.26. 06:19

Kedves Veci!
Köszönöm szépen a gyors választ!

Veci # 2012.01.25. 23:15

marcsaharcsa
Úgy kell fizetni a járulékokat, mintha fővállalkozó volna.
http://naplo-online.hu/…_vallalkozok


Üdvözlettel Veci

Burva # 2012.01.25. 17:04

Tisztelt Címzett!!

Én nagyon szeretnék választ kapni a kérdésemre.Én 2002 óta 2 évig rehabilitált voltam azóta,vagyis 2004óta 3. fokú rokkant nyugdíjas vagyok.2008 óta véglegesített voltam.Sajnos sok gondom volt pszichiátriailag is,és reumatológiai gondjaim,szívem ritmus zavarban van,és egyéb gondok.2011 MÁRCIUS 1.elsejével elhelyezkedtem,,igaz többet voltam otthol mint a munkában ,mert nehéz volt az illeszkedés.Nagyon be voltam,vagyok fordulva.De nagyon nagy szükségünk lenne a pénzra ezért próbálkoztam.Igaz hogy a munkáltatóm akkor 7,40 perces munka időt adott ki amit egy rokkant gerincfájdalmas stresszes embernek nagyon hosszú,de nem is ez a lényege hanem hogy normában kell dolgozni,és szeretném meg kérdezni,hogy ezt lehet.e? Mert nekem a munka idő is sok ,és a norma meg főleg.A munka szüneti kapcsolatokat sem hagyják betartani.Vagy ha betartod nem kapsz semmi fizetést,mert nagyon sokat kellene csinálni.Vllany kapcsolókat szereltetnek velünk.Találtam volna egy könnyebb munkát,4 órában és nem normában több pénzért, de egy nap hiányában nem adták ki a paprjaim,mert azt mondták le kell dolgozni a 30 napos felmondást.Tehát maradnom kellet a pénz végett de sokat szenvedek.Kérem írja meg hogy egy rokkant nyugdíjast lehet -e normában foglalkoztatni,és ennyire kizsigereélni,mert 7,40 óra után mindenem nagyon fáj.Már idegileg remegve és hányingerrel megyek dolgozni.Kérem irja meg a véleményét hogy mi a teendőm hogy könnyebbé tegyem a beteg életem.Előre is köszönöm a választ Üdv

marcsaharcsa # 2012.01.25. 16:27

Kedves Veci!
Megint lenne egy kérdésem.
Egy ismerősöm 1954-es születésű nő III. fokozatú rokkant nyugdíjas, vállalkozóként dolgozott még tavaly a rokkant nyugdíja mellett. Nem tudja, hogy az idén tud-e majd kieg.tev.-et folytatva dolgozni, Nem találtam rá vonatkozó jogszabályt vagy hozzászólást. Olyan papírt kapott, hogy mivel 2011.12.31-ig betöltötte az 57 évet már nem kell felülvizsgálatra mennie. Azt kérdezném, hogy dolgozhat-e vállakozóként és mennyi járulékot kell fizetni, van-e havi vagy éves keresetkorlát. Köszönettel: Marcsaharcsa

Kaktusz68 # 2012.01.24. 15:52

Sziasztok,Jó napot!Szeretném megkérdezni ha valaki tanácsot tud adni mi a teendőm.2011 okt végén a rehabilitációs járadékom meg szünt.2011 SZEPTEMBERÉBEN 80%-OS rokkant lettem.Nov.07-én elküldtem az igénylő lapot.Azóta azt sem tudom meg kapom-e a rokkant nyugdíjat vagy nem.Mennyit kaphatok?2 gyereket kellene eltartanom albérletben lakom fával tüzelek.A nyugdíjfolyósító,nyilvántartó.Nem válaszol.Tudnátok segíteni kihez fordulhatnék?Sklerozis multiplexem van nem kezelhető.Köszönöm nektek.

ropi82 # 2012.01.24. 13:22

üdv, nekem egy olyan kérdésem lenne hogy : anyum 57 éves lesz nemsokára, agyvérzett, epilepsziás stb, 1998ban véglegesítették, most megkapta a nyugdij folyosítótól a levelet hogy kérheti a felülvizsgálatát, most az a kérdés hogy mi van ha elveszik tőle a nyugdiját, lehet valahol fellebbezni meg ilyenek, és ha esetleg van valami tapasztalatotok ez ügyben azt nagyon megköszönném,mert mióta megkapta a levelet se éjjele se nappala nincs(gondolom ez is volt a céljuk ezzel hisz ennyivel kevesebb pénzt kell kifizetni)

hattyúdal (törölt felhasználó) # 2012.01.17. 17:44

littre grey!
Neked nem kell kérned most a komplex felülvizsgálatod (gondolom erre nem is kaptál nyilatkozatot) Majdan a sorosra menni kell (2014), de arról akkor úgyis kapsz értesítést.
Addig nyugi!

bzsu69 # 2012.01.17. 17:17

Kérdésem lenne valakitől hátha más is jár hasonló cipőben mint én, vagy valakitől aki jogi ügyekben jártas esetleg?
Gerincműtétem volt tavaly, ..... 2011. 09. 01-től megállapításra került 40 % munkaképesség csökkenés ill. rehabilitáció nélkül sem a jelenlegi sem a végzettségemnek megfelelő másik munkára nem vagyok alkalmas. Ezt 2013. 09. 01-ig vagyis 2 évre megkaptam. Ekkor még munkaviszonyba álltam, ill. táppénz majd a szabadságok letöltése és mivel a munkahelyem nem tudott nekem könnyebb munkát adni, igy nov 21-től lemondással megszünt a munkaviszonyom , de a felmondási időt le kellettem dolgozni ill. nem dolgoztam hanem felmentettek a munkavégzés alól, mivel nem tudtak könnyebb munkát biztositani. A lényeg az, hogy én a - még tavaly - 40% - ra a szociális járadékot még csak most igényeltem meg jan. 21- től, mivel eddig un. munkaviszonyban álltam. Mikor én tavaly megkaptam a HATÁROZATOT abban az állt, hogy ha minden kritériumnak megfelelek, vagyis nem állok tp. vagy munkaviszonyban stb. a megállapítástól számított 24 hónapig igényelhetem a szociális járadékot. Ez akkor igy volt jogszabályban.
Na már most nekem jött egy levél, mivel hiába lennék jogosult rá tavaly dec. 31- ig nem igényeltem meg mivel akkor még nem feleltem meg minden kritériumnak (munkaviszonyt folytattam) , ezért egy újabb felülvizsgálatra kell jelentkeznem és majd csak ha újból megállapitásra kerül akkor fogom megkapni. De mivan, ha csak jó sokára hivnak be és addig itt maradok minden nélkül. Az akkori jogszabályok szerint 2011. 09. 01- től számított 24 hónapig kérhetem, de mivel új jogszabályok vannak, ezért nekem ami jár az sem jár. Ezt az igényt én beadtam tavaly dec.elején, ekkor már tudtam, hogy meddig tart a felmondási időm. Ezért kértem 2012. jan. 21- től az ellátást. De honnan kellett volna nekem azt tudni, mikor a törvénytervezetet is csak dec. közepén fogadták el, hogy ez igy lesz.
Én azt értem, hogy mindenkinek jelentkezni kell új felülvizsgálatra, de amit még csak 3 hónapja kaptam meg az legalább az új felülvizsgálat döntéséig miért nem él?
Most azon gondolkodom , hogy az új felülvizsgálati kérelem mellé írok még egy levelet, hogy valahogy soron kívül hvjanak be, mert attól, hogy a jogszabályok változtak attól én még nem gyógyultam meg a 3 hónap alatt. Most se munkahelyem, se semmi pénzem sem lesz.

little grey # 2012.01.17. 16:28

Azt szeretném megtudni, hogy nekem kell-e felülvizsgálatra jelentkezni? 40 éves vagyok, II. fokú, 85%-os rokkant vagyok, 2014. decemberében lenne aktuális a felülvizsgálat.

kőfi # 2012.01.15. 13:00

Azt szeretném megtudni,hogy kérnem kell -e a komplex felülvizsgálatomataz új rendelet értelmében?Idén leszek 50 éves,szociális járadékot kapok már csak 43%-ot.Határozatomon az van irva,hogy rehabilitálható,de komplex rehabilitációja nem szükséges.

Rosaly # 2012.01.13. 09:33

Tisztelt Fórumozók!
A kérdésem az lenne, hogy egy olyan munkavállaló (29 éves nő), aki egy baleset folytán elvesztette az egyik lábát térdtől lefelé, 100%-os rokkantnyugdíjas, de protézissel járó- és munkaképes, milyen munkaidő beosztással vállalhat állást egy olyan munkahelyen (plázában lévő üzlet), ahol a kötelező nyitva tartás H-Szo 10-20 -ig, V 10-19-ig van, keretmunkaidőben? Hány napot dolgozhat egymás után egyszerre, hány napot (órát) dolgozhat egy hónapban összesen. Van-e napi maximum munkaóra szám? Mennyi bruttóra kell minimum bejelenteni?
Ez azért nagyon fontos, mert úgy tudom, ha túllépi a törvényes kereteket, akkor elveszíti a nyugdíját, tehát nem csak a munkáltatót büntetik meg, hanem őt is. Ezt meg nagyon nem szeretném, érte őt már elég baj ebben az életben.
Előre is köszönöm.
Rosaly

tojcsi # 2012.01.12. 11:29

Kérdésem az lenne, hogy aki 64%-ék rokkantsági nyugdíjat kap, dolgozhat e 6 órás részmunkaidőben?

ikattra # 2012.01.03. 08:13

Az a kérdésem, hogy 2012-ben 59 éves rokkant nyugdíjas nőt heti egy alkalommal foglalkoztathatok e alkalmi munkavállalóként úgy, hogy a rendszeres nyugdíját (ellátását) nem veszélyeztetem.
Köszönettel.

alexander55 # 2011.12.27. 19:46

Forumozó társaim!
Idáig csak olvastam a hozzászólásokat.Nagyon sok okos hozzászólás van,amiből a kép lassan összeáll.
Viszont azt tapasztalom,hogy napokra visszamenőleg valaki törli a hozzászólásokat.Nagyon sok értékes információ veszik el.

Veci # 2011.12.27. 14:06

csicseri
Azt javasolom, hogy az idén kérd az előrehozott nyugdíjad, ha ez a helyzet és ekkor megkapod az emelést januártól. 62 éves korodig ellátást kapsz te is, utána öregségi nyugdíjat. Ha kéred az előrehozott nyugdíjat, majd a korhatár előtti ellátás néven folyósítanak, akkor mellette a minimálbér 18-szorosáig lehet dolgozni.
A helyedben dec. 30 lenne az utolsó munkanapom, dec. 31-től kérném az előrehozott nyugdíjat és januárban akár dolgozhatsz is (legalább 2 napot hagyjál a nyugdíj kezdő napja és azz új munkába állás közben).
Arra figyelni kell, hogy nehogy feketemunkán kapjanak a korhatár előtti ellátás folyósítása mellett, mert akkor megszüntetik az ellátást.
Az idén nagyon jó a valorizációs szorzó, ezért is ajánlom mindezt.
ITT egy kalkulátor, hátha segítene a döntésben:
http://www.venusz-szoftver.hu/…es-bemut.htm


Üdvözlettel Veci