Rokkantsági nyugdíj és munkaviszony


Ildó66 # 2011.11.12. 15:33

Az I. és II. csoportba tartozó rokkantak már súlyosak. A férjem akkor volt II. csoportba tartozó rokkant amikor teljesen magatehetetlen volt és esély sem volt a felépülésére.
Arra viszont nem válaszolt Nekem senki még,hogy jól értelmeztem valamennyire ezt az egész változás-tervezetet, vagy talán nem így lesz:és aki mondjuk rehabilitációs járadékra lesz jogosult és munkát vállalt eddig, akkor most majd azt mondhatja,hogy mégsem dolgozom, mert inkább a rehab. járadék?Vagy ez azért mégsem?Azt mondta az egyik barátom,hogy próbáljak meg arra gondolni,hogy ezek ellen a változások ellen úgysem tehetünk semmit csak szenvedő alanyai lehetünk a döntéseknek. Ez így van. Mindig azt mondják,hogy sneki nem maradhat ellátás nélkül. De ebből az ellátásból meg is lehet majd élni?Hát ez itt a nagy kérdés!

TamasHungarian # 2011.11.11. 11:31

Hát ez az, ezért nem értem. Kapásból amikor mondja valaki, hogy havi 40 ezret hagy a patikában ... (és ebből a közgyógy nagylelkűen 6 ezret vállal), hát bizony elakadok.
Nem kell semmi luxust számolni, na de könyörgök, hát csak egy másfél szobás lakás rezsijét próbálja meg kifizetni, és már az se nagyon megy sztem.
És hát igen, én is akiket ismerek, azok csak úgy tudnak létezni, hogy legalább erős szülői háttér van.

szafika # 2011.11.11. 10:42

TamásHungarian , akkor még örülhet, aki, ilyen keveset kap, h esetleg nincsen tök egyedül ! Mert a fizetnivalók mellett, kenyérre se futja !

TamasHungarian # 2011.11.11. 09:32

szafika, ez egy katasztrófa, én tudom, na csak úgy elkezd az ember számolgatni, akkor valahogy sehogy se értem ... egyszerűen számtanilag nem tud kijönni a dolog, úgyhogy nekem egy rejtély ...

TamasHungarian # 2011.11.11. 09:30

ők is nyugodtan lehetnek úgy,ahogy az I. és II. csoportba tartozó rokkantak.

azaz?? hogyan is ??? egy vagon kérdés merül fel ezzel kapcsolatban sztem.

Ildó66 # 2011.11.11. 09:13

Tegnap óta folyamatosan figyelem a sajtót, TV-t, rádió híreit a rokkant nyugdíj további sorsára vonatkozóan. Tehát: aki korhatár feletti azok maradnak simán nyugdijasok. Akik 5 évvel a nyugdíjkorhatár alatt vannak, ők is nyugodtan lehetnek úgy,ahogy az I. és II. csoportba tartozó rokkantak. A többi egészségkárosodottat ( ellátástól függetlenül) felülvizsgálják. Aki rehabilitációs járadékban részesül és mellette dolgozik annak az ellátás a munkaviszony idejére fel lesz függesztve. Aki rokkantsági járadékos marad a mostanihoz hasonló feltételekkel dogozhat.
Jól értettem?És mi a vélemény róla?
A rehabilitációs járadék összegét talán 57 ezer Ft-ban maximálják.
Magam vonatkozásában végiggondolva: Engem felül fognak vizsgálni: III. csoportba tartozó rokkant vagyok, de az eddigi vélemény szerint nem rehabilitálható. Akár még ezt is megváltoztathatják bármilyen irányba?( hozzáteszem: az állapotom inkább folyamatosan romlik, esély sincs rá,hogy javuljon..)Vagy akinél egyszer-kétszer már eldöntetett,hogy nem rehabilitálható az marad ezentúl is így?Tudom,hogy csak véleményt és eszmefuttetást tudtok mondani, de én arra is kíváncsi vagyok!

szafika # 2011.11.08. 03:15

TamásHungarian, pedig hidd el, h vannak emberek, akik ennyiből kínlódnak,/ 70e ft / sőt kevesebből is , mert nekik nem jár ilyen-olyan pótlék, v ha járna is , soknak , aki ledolgozott 35-40 évet, egyszerűen megalázó kuncsorálni !! Nem úgy mint azok, akiknek 10-15 év munka után minden jár ! Mert jár, holott ma nagyon sokan dolgoznak nem 8 órát 65-70e ft fizetésért, mégse jár nekik semmi ! És senkit se érdekel, h ennyiből nem lehet élni !

ugribugri # 2011.11.07. 10:40

TamasHungarian "MINDENKINEK JOGA VAN A MEGÉLHETÉSRE!”....
hmm tovább is kellene gondolnod a megfogalmazas szellemében, joga van éhen halni,megfagyni és sorolhatom tovább...:) most épen ez van soron

TamasHungarian # 2011.11.07. 06:53

Olvastam egy érdekes dolgot!

"MINDENKINEK JOGA VAN A MEGÈLHETÈSRE!”"

Ha ez a szempont, akkor eleve minimálbért is valahol az ötszöröse körül kellene megállapítani. De még így se biztos hogy a havei 40-50 ezres gyógyzserköltség meg az alkalmankénti 50-100 ezres hálapénzek beleférnek.
Ezen már sokszor elgondolkodtam és csak simán nem értem az egészet. Pl 70 ezerből ki tud fenntartani egy lakást meg netán gyereket nevelni meg netán megélni is, enni, ruhát venni? És akkor ehhez képest meg hallom a 40 ezres nyudíjakat.

TamasHungarian # 2011.11.07. 06:36

Magdee
sztem te nem tudod mit és miről beszélsz ...
Én ismerek olyan 100% rokkantat aki sportos fiatalember és ránézésre nem gondolná senki, csak persze azt meg szintén nem látja senki, amikor napokig nem tud felkelni az ágyból.
Sztem ne hamarkodd el az ilyen kijelentéseidet, főleg ha közöd nincs hozzá és járatlan vagy a témában!

A másik pedig, ki ez az Atttila nevű jófej csávó ? :) Olvastam a bejegyzéseit és ez az ember kész van teljesen. Most ilyen IP-címes nyomozgatásokkal sztem egy ilyen nyílt fórumon felesleges fenyegetőzni, hát mondja csak amit akar, aztán max nem olvassuk el, de nem hiszem, hogy bárki komolyan venné.
Csak mert tudok olyan fórumról, ami pont emiatt meg is szűnt nagyjából, mert aztán volt pár hasonló IP címes feljelentgetés, és ezek után persze már senki nem merte leírni amit valóban gondol, aztán szépen lassan leállt a fórum és áll azóta is.
Tehát emiatt nem szerencsés dolog ez sztem.

Ildó66 # 2011.10.28. 08:51

Kedves Munich!

Tudod mi jutott eszembe a leveledről?Az az anekdota,hogy mindenki panaszkodik, de ha kivinné a gondját,baját a piacra és "kiterítené" a többihez, akkor a sajátját összecsomagolná és hazavinné, nem cserélné el senkijével.
Mi is panaszkodunk, aztán amikor olvassuk egymás sorait rájövünk,hogy bizony sokan vannak akik még rosszabb helyzetben vagyunk mint mi.Senkinek sem könnyű, de ahogy olvasom a soraidat abból kitűnik,hogy Neked akár betegségből akár anyagi nehézségből kijutott. Remélem azért sikerül végigjárnod az utadat és megkapni azt a járandóságot amely jogosan jár Neked.
Ha szükséged van itt Magyarországon jó szemészorvosra -akár szakvélemény elkészitéséhez - írj privátban és segítek Neked amiben tudok.

szafika # 2011.10.27. 03:41

Munich , igazad van , azoktól kellene elvenni " akik sok pénzért csak pöffeszkednek valahol , a nagy semmiért ! " így igaz ! csak tudod, ezt a társadalmat itt nagyon jól sikerült megosztani az illetékeseknek , mert sokan tényleg ott tartanak , h talán irígylik azoktól is a nem sokat, akiknél 1x 2x 3x többet fizettek életük során a közös kalapba, ma mégis kapnak 35-6-8 év után 100 eurónak megfelelő összeget,hidd el vannak jó néhányan ! és a tisztelteket nem érdekli , beteg, nem beteg, családja van ,v egyedül kínlódik, jönnek a csekkek mindenkinek ! a politikus pedig úgy van vele, h ő az, aki a sokat megérdemli, mert ó sokkal többet tesz, és sokat tanult , épp a napokba hallottam az egyiktől . / hogy nem szakadt még bele a sok munkába ?! /

Munich # 2011.10.26. 16:24

Mägdee!
Remélem, ha netán a munka frontján lerobbannál, Orbán Viki személyesen küld neked egy "aranyozott" golyót, amivel agyonlöheted magad, nehogy "Rokkantnyugdíjat" kérvényezzél vagy beállj a "csalók" közé!

A "csalók "alatt" persze azokat értsük, akik nem teszik meg azt a szívességet, hogy rögtön agyonlövik magukat, ha netán az egészségük már nem felel meg a munkapiaci elvárásoknak!

Igy "csak" teher lehetsz a társadalomban, ahol csak "Fiatal" és egészséges embereket türnek, 100%-os munkabírással?

Az, hogy olyan emberek is léteznek, akik nemcsak magukról, hanem családtagjaikról is kell, hogy gondoskodjanak, az már csak az ö pechjük, nemde?

Az, hogy a nyugdíjbiztosítónak évekig ha tetszett, ha nem, levonással befizettek , az tök mindegy?
Ha egy biztosítótól pénzt kérsz, a hoszúéves fizetség ellenébe, akkor már CSALÒ-nak nevezhetnek? Àlljon meg a menet! Ez a demokrácia, na meg a szociális szolidaritás? A gyengéket megtapossuk és még feljelentsük és bezárjuk? Azt hiszem, te téves érában születtél....!
MINDENKINEK JOGA VAN A MEGÈLHETÈSRE! NEM A ROKKANTNAK A SZÈGYENE AZ, hogy olyan kis nyugdíjat kap, amiböl lehetetlen megélnie, és netán még a családját is fenntartania!
Az viszont nagy szégyen, ha valaki ezt a kevés pénzt is ennyire irigyli valakitöl, amiért megszerezte a jogosultságot! Nem a rokkantaktól kellene a pénzt elvenni, hanem attól a sok marhától, akik csak nagy pénzért pöffeszkednek valahol, a nagy semmiért!

Munich # 2011.10.26. 15:54

Kedves Ildó66!

Teljesen egyetértek avval, amiket írtál.
Nem csak névrokonok, hanem ahogyan olvastam a rokkantságunk szempontjából is sorstársak vagyunk.

Èn is gyengénlátó vagyok és szemrákom volt, ennek következtében csak 1 szemem van már, amin szürke hályog van kialakulóban.

Az én esetem talán még nonszenszebb! 1980 óta élek Németországban, 1993-ban lettem szemrákos, 1994-ben amputálták az egyik szemem. Ennek ellenére még dolgoztam, söt újabb foglalkozást is kitanultam.

Az idegeim annyira legyöngültek, hogy már nem tudtam megfelelni a követelményeknek és munkanélküli lettem. 10 évig semmilyen munkanélküli segélyt, semmit sem kaptam, mikor is a munkahivatal kiközvetithetetlennek minösitett és megkérték hivatalból a leszázalékolásom.
"Súlyos rokkantnak minösitettek" és a Reha után is munkaképtelennek lettem minösitve. Vegre megkaptam a kis rokkantnyugdíjam -10%-os levonással, majd 60 évesen az öregségi nyugdijat is "súlyos rokkant" emberek számára.
Mo-n 11 éves munkaviszonyom volt. itt is beadtam a rokkantnyugdíj kérelmem, amit I. és II. fokon elutasítottak, mondván nem vagyok "súlyos rokkant"! Igy megy a húza-vona 2 éve, a német vizsgálatokat nem ismerik el, pedig az EU konformitas szerint mindegy, hogy hol végezték olyannak kell tekinteni, mintha sz ORSZI végezte volna. De, nem. Ùjból elölröl akarnak mindent kezdeni vagy elutasitani, mert most hasracsapással "csak" 46%-ot számoltak ki LÀTATLANBA! Azonkivül lekorholnak, hogy én nem müködök velük együtt, pedig utiköltségeket is nekem kell állni...Stb. stb. A 11 év után talán 100Euró nyugdíjam járna, ha! Ettöl megy tönkre Magyarország, mert én ilyen pofátlan vagyok, hogy megkértem azt, ami jár nekem!Sorolhatnám még......!
A rokkant emberekbe csak belegázolnak és viccfigurát csinálnak belölük. A "felülvizsgálatokr"a annyi pénzt elpocsékolnak, hogy abból már böven sok rokkantat elláthatnának!
Az én esetemben arra gondolnak, hogy vastag nyugdíjat kapok Németországban, pedig az utolsó 10 év az számitana, de én hülye fejjel "kihúztam", pedik már 1993-ban kellett volna beadni a kérelmet.
Most én kell, hogy megmentsem a magyar nyugdíjintézetet, avval, hogy még 2 évet kell kihúznom, ha csak addig nem törlik el teljesen a nyugdíjellátást a külföldön élöknek? Az Orbántól minden kitelik.............?

Ildó66 # 2011.10.26. 10:06

Beütöttem a keresőbe a "rehabilitációs kártya" címszót. Több oldalt is kiad. Ahogy olvasgattam én úgy értelmezem,hogy akik rehabilitációs járadékban részesülnek, vagy rokkantnyugdíjasok és rehabilitálhatók azokat szeretnék a munka világába visszavezetni.Arról viszont nem ír,hogy aki rokkantnyugdíjas, nem rehabilitálható - mint pl. én is - azokat felülvizsgálják-e és esetleg rehabilitálhatóvá tehetik...hmmmmm ezt nem tudom. Segítsetek értelmezni ha tudjátok!

Ildó66 # 2011.10.26. 09:06

Köszönöm szafika a megértő szavaidat!Csak bízni tudunk abban,hogy kedvező döntések is születnek Ránk nézve és az aktívakra nézve is. Minden vonatkozásban...A baj az,hogy még mindig nem tudunk semmit arra vonatkozóan,hogy mi lesz jövőre, dolgozhatunk-e az ellátás mellett, vagy sem.
Ha valakinek lesz valami információja közölje velünk!Szerintem sokan várunk rá!

szafika # 2011.10.25. 10:03

Ildó66, minden tiszteletem a Tied, meg a hozzád hasonló felfogású emberkéké, mert becsülnivaló, h nem sirámokkal van tele az , akinek ilyen problémái vannak ! hanem minden problémája ellenére is próbál talpon maradni ! Az biztos , h a politika megosztja rendesen az embereket, nekem is vannak olyan volt kollegáim , akik 43-44 év munka után már úgy beleélték magukat, h jövőre talán lesz belőlük nyd-as, erre minden átmenet nélkül keresztülhúzzák a számításaikat, pedig öregek már , elkoptak a fizikai munkába , mindegyikük helyére jönne 3 fiatal is ! Azért még reménykedem benne , hátha egy kis józanság szorult beléjük ! és változtatnak , hiszen sok múlik rajtuk, h legközelebbi szavazásnál az emberek köszönhetnek nekik jót is, v csak haragudhatnak rájuk a szivatásért !

Ildó66 # 2011.10.25. 07:07

Mindenkinek aki bántja és védi a rokkantnyugdíjasokat! Én tudom,hogy tulajdonképpen nem is konkrétan arról van szó,hogy bárki is meg akart bántani bárkit. Egyszerűen ez a hülye világ a nagy munkanélküliséggel, a rengeteg adóssággal, az agyonterheltséggel hozza ezt ki belőlünk. Azt sem mondom,hogyha én a másik oldalon állnék - tehát nem lennék rokkant - nem ugyanaz lenne a véleményem ami azoknak akik itt most nemtetszésüket fejezik ki. Itt tényleg egy a lényeg - amit az előttem szóló is írt: mi olyan munkát végzünk és annyiért amit egészséges ember nem vállalna el- mert nem tudna ebből megélni és eltartani a családját, fizetni a fizetnivalót. Bár tudom,hogy aki dolgozni akar az mindent elvállal ha meg akar élni. De én is hangsúlyoztam az előző levelemben,hogy részmunkaidőben vagyok itt, nagyon kevés bérért.Mivel nyugdíjasként alkalmaznak bármikor kitehetnek ezért a számat sem nyithatom ki, és bármennyi feladatot pakolnak rám el kell végeznem.Nem jó ez így senkinek sem, csak kényszerhelyzet..Gondoljatok bele: otthon a 80 éves szüleim segítenek azért,hogy amikor hazamegyek a munkából egy kicsit kíméljem az agyonoperált szememet,hogy másnap tudjak menni dolgozni.Szabadság nélkül. Mert a szabadságom kell arra ha esetleg beteg leszek, hiszen nincs táppénzre jogosultságunk. Ennek ellenére nem panaszkodom. Egyenlőre még dolgozhatok, ha keservesen is. El sem tudom képzelni mi lesz sokunkkal ha nem lesz munka?Persze én minden fillért félre teszek azért,hogy akkor ne kelljen segélyért kuncsorogni.Én mindenkinek azt kívánom,hogy találja meg a helyét a munka világában és reméljük akkor egymást sem kell bántanunk!

buboka # 2011.10.23. 11:37

Kedves Mägdee!

Az előző hsz-ből kimaradt, honnan tudja Ön, hogy a rokkantnyugdíjas milyen munkát és mennyiért vállal el. valószínűleg Ön a kapott összeg tízszereséért sem végezné el azt a munkát, illetve olyan körülmények között. Nem ártana, ha tájékozódna, mielőtt felelőtlenül vádolja az amúgy is beteg, rokkant embertársait. Ki kell próbálni és azok után véleményt mondani. Pl.: üljön kerekesszékbe, menjen el az adott munkahelyre, ott végezze el az adott munkát, majd menjen haza és ha ezt legalább egy hétig minden nap megcsinálja és kap érte kb. 10 ezer Ft-t, na akkor lehet feljelentgetni a másikat.
Addig, ha lehet kérni, maradjon távol, főleg az ilyen aljas, kritikus véleményével.

buboka # 2011.10.23. 08:58

Kedves Mägdee!

A csaló kifejezést mindenféle formában, mint rokkant nyugdíjasok visszautasítjuk. Ebből is látszik, hogy Ön nem ebbe a csoportba tartozik, így azt sem tudom, mit keres ezen a fórumon. Ha Ön úgy gondolja, hogy 35-40 ledolgozott év után valaki megrokkan és kap valamennyi nyugdíjat, havonta kb. jó esetben 65-70 ezer forintot, akkor próbáljon ebből megélni úgy, hogy számolja hozzá a havi gyógyszerkiadást, kb. 10-15 ezer Ft, a rezsit és az egyéb megélhetésre szükséges költségeket.
Ön egy nagyon megkeseredett ember lehet, akinek vagy nincs senkije, vagy ha van akkor sem övezi sok szeretet, de ezt valószínűleg magának köszönheti az ilyen megjegyzésekért.

szafika # 2011.10.23. 07:36

Mimóka, nem hiszem, h irigyelne itt egyik nyomorult a másiktól bármit is, és nem kell ahhoz rnyd-asnak se lenni , h az ember havonta hatalmas összegeket hagyjon ott a gyógyszertárba,/ ha egyáltalán van miből / mert akár hiszed, akár nem ,azért 55-60 felé az emberkék javarészének rengeteg egészségi problémája van. Viszont úgy látom, h nincs becsülete a munkának, aki ledolgozott 35-6-8-9 évet , és nem talál ma munkát, nyd-ba nem tud menni, annak odalöknek 20on e ft-ot, pedig , fizetett annyit ilyen hosszú idő alatt, h ne kellene koldulni menni önkorm.hoz, v bárhova, mert az egy dolog, h lehet, h valakinek az 1 főre jutó 30e ft körül van, de jó néhány kellően élelmes emberke hozzácsipeget annyit innen-onnan, a mindenféle támogatással, / ami ugye nem is jövedelem nem is kell adózni utána / lehetőséggel, h aki dolgozik 30-40 éve az se keres annyit! Lehet, h ez csípi sokaknak a szemét ?!

Mimóka # 2011.10.22. 20:24

Szomorú dolog,hogy még itt a fórumon is ilyen bántó megjegyzéseket írnak arra a rokkantnyugdíjasra,aki részmunkaidőben keservesen kényszerűségből dolgozik.
Az emberi írígység úgy látszik határtalan.
Kedves Maddge,mielőtt elkezdesz följelentgetni,gondolkodj el rajta,Te mit tennél hasonló helyzetben,mint Ildó66 leírt?
Hagynád éhenhalni a gyermekedet?
Aki rokkantnyugdíjas,többnyire horribilis összegeket hagy a gyógyszertárban,és azt sem lehet elfelejteni,hogy mennyire ingyenes az egészségügy!
Melyik orvos van tekintettel arra,hogy milyen a beteg
anyagi helyzete,és nem várja el a hálapénzt??
Attól senkinek nem lesz több,hogy a másik szerncsétlen embertől írígyli,ha annak pár forinttal több jut!

szafika # 2011.10.21. 13:48

Ildo66, ne sértődj meg nem bántott senki, minden tiszteletem a Tiéd, csak tudod, nem ez ez általános,vannak a környezetemben olyan emberkék, akik, töredékét se dolgoztak, de kisírnak maguknak mindent , összecsipegetnek innen-onnan , többet, mint aki dolgozik 35-40 éve és hazavisz 60-65 e ft-ot ! valaki a rnyd-fórumon azt mondta, h nagyon rossz döntés volt a 40 éves akciós, mert 40 év alatt nem fizettek annyit , h 10 -15 évig nyd-at kaphassanak utána ,/ akkor , aki sose dolgozott ? v csak nagyon keveset ?!/ mert legyünk szolidárisak azokkal szemben , akik nem tudnak dolgozni, hát... én szolidáris vagyok azokkal , akik dolgoztak egy életet, és hiába van 35-6-7-8-9 ledolgozott évük, munkát nem talál, nyd-ba menni nem tud, mert mindig odébb lökdösik előtte a nyd-korhatárt, és filléreket kap, ahhoz képest , amennyit befizetett ! A másik az, h ha valaki 30-éve rnyd-as,/ 10-20 év munka után / az ma lényegesen többet kap mint aki dolgozott, fizetett egy életen át, mert a fizetések nem emelkedtek úgy jó sokáig , mint a nyd-ak !

Ildó66 # 2011.10.21. 12:00

Kedves hozzászólók, akik ilyen negatívak vagytok a rokkantnyugdíjasokkal szemben!Én 21 évet dolgoztam a közigazgatásban úgy,hogy a szembetegségemet már a munkakezdés után 3 évvel megállapították! Amig lehetett halogattam a műtétet, de sajnos erre is sor került 2003-ban.Ez egy szövetátültetés volt, ami nagyműtétnek számít a szemészetben, 1 évig voltam táppénzen. Ez alatt az időszak alatt elküldtek az orvosi bizottság elé, ahol megállapították,hogy az egészségkárodásom alapján rokkantnyugdíjra vagyok jogosult. Úgy történt mindez,hogy én a bizottság előtt is elmondtam,hogy dolgozni szeretnék!Ezt követően megbeszéltem a munkáltatómmal,hogy amennyiben alkalmaz továbbra is 4! órás munkakörbe visszamennék. Ne higyjétek,hogy otthon nem szivesebben lógatnám a lábam, de a 21 év után annyi nyugdijat kaptam,hogy a 4 órás munkabéremmel volt annyi mint egy közepes fizetés. A férjem 8! év daganatos betegség után meghalt. Egyedül maradtam a 13 éves fiammal. Ti mit tettetek volna?Egyébként csak megjegyzem,hogy amennyiben nem dolgoznék igénybe vehetnék pl. lakásfenntartási támogatást, közgyógyellátást, a gyerekem után ingyen tankönyvet, étkezést és egyéb pályázati lehetőségeket.Akkor valóban teljesen az állam nyakán - és a tiéteken - élősködnék! Fizetem a nyugdíjjárulékot igy is magam után,semmiféle támogatásban nem részesülőök sem mint egyedülálló, sem mint rokkant.A gyerekem 9. osztályos tankönyve 1 havi fizetésembe került.Tehát nem az aktiv dolgozók tartanak el, hanem én úgy gondolom,hogy a nyugdijazás előtt 21 évig fizettem a nyugdijjárulékot, majd utánna nyugdijasként is, tehát én eltartom magam.És egyáltalán nem érzem úgy,hogy jogosulatlanul venném igénybe ezt az ellátást, hiszen nem 100%-os rokkant vagyok, a bizottság szerint 40 évesen 5! év múlva szükséges a felülvizsgálatom, és több orvosszakértő szerint az állapotom csak rosszabbodhat.

szafika # 2011.10.21. 04:38

....miközben aki simán dolgozik, sz.r.rt -h.gy.rt , az hazavisz 60-65e ft-ot, 30-35-40 évi munkával ! Mindenféle + juttatások, járandóságok, kedvezmények nélkül !!!