Rokkantsági nyugdíj és munkaviszony


Mägdee # 2011.10.19. 10:52

Én nem értem, hogy ha valaki annyira beteg, hogy rokkantsági nyugdíjba került, akkor miért szeretne még dolgozni? A rokkantsági nyugdij alanyi jogon jár ezeknek az embereknek?
Én azt hiszem, ha valaki igazán megérett a rokkantsági nyugdijra, az nem keperkedik azon, hogy mellette még dolgozhasson, hiszen rokkant, vagy mi?
Itt van a gond. Ezért van annyi rokkantsági nyugdíjas. Aki tud dolgozni, az maradjon a munkajában és dolgozzék, mit keres rokkantsági nyugdijban? Ezeket én nem a munkába venném fel, hanem büntető feljelentést tennék ellenük, hiszen ők csalók.

yulika46 # 2011.10.14. 15:38

Kérdésem lenne!Eddig a rokkantnyugdíjasok kaptak utazási kedvezményt,ki tud arról,hogy jövőre ez hogyan alakul?Gondolnak arra,hogy azért,hogy nem rokkant nyugdíj lesz a neve,faluról ugyan úgy átkel járni az orvoshoz.
Köszönöm a választ!

Nero49 # 2011.10.12. 05:16
Ilona53 # 2011.10.06. 07:40

T. Mimoka

60éves leszek jövő májusban, rehabilitácios nyugdijra
van lehetőségem, lehet e mellette munkát válalni?

Köszi sepipapa

Ildy68 # 2011.10.03. 17:37

2009. decemberében rosszindulatú daganattal műtöttek, majd kezeléseket kaptam (sugárterápia, kemoterápia). 2010-ben az egy éves betegállomány alatt elküldtek a "Bizottság" elé, ahol 53 %-os egészségromlást állapítottak meg, 2013. decemberéig, akkor kellene visszamennem felülvizsgálatra.
43 éves vagyok és 24 év munkaviszonyt igazoltak le. Ám az összegből, amit kaptam volna az "állunk is felkopott volna". Tehát, ahogy letelt a betegállomány, visszamentem dolgozni, jelenleg is dolgozom (igaz igen gyakran vagyok a végletekig fáradt, elcsigázott). Hogy mit akar a kormány...hm...leginkább: pusztuljon a magyar!

Ildy68 # 2011.10.03. 17:37

2009. decemberében rosszindulatú daganattal műtöttek, majd kezeléseket kaptam (sugárterápia, kemoterápia). 2010-ben az egy éves betegállomány alatt elküldtek a "Bizottság" elé, ahol 53 %-os egészségromlást állapítottak meg, 2013. decemberéig, akkor kellene visszamennem felülvizsgálatra.
43 éves vagyok és 24 év munkaviszonyt igazoltak le. Ám az összegből, amit kaptam volna az "állunk is felkopott volna". Tehát, ahogy letelt a betegállomány, visszamentem dolgozni, jelenleg is dolgozom (igaz igen gyakran vagyok a végletekig fáradt, elcsigázott). Hogy mit akar a kormány...hm...leginkább: pusztuljon a magyar!

buboka # 2011.10.02. 15:09

Mimóka!

Akkor azok alapján, amit leírtál, hogy "rokkant nyugdíj" mellet nem lehet dolgozni, megint ellentmondanak maguknak is, mint már annyiszor, hiszen azt akarják, hogy minél többen dolgozzanak. Aki dolgozik az fizet járulékot, adót, tehát hozzájárul "hő szeretett vezéreink" megélhetéséhez. Szeretném, ha ők is hozzájárulnának a Mi megélhetéseinkhez, hiszen több évtizede fizettük többek között a nyugdíjjárulékot is. Azért mert az egészségünk nem engedi a 8 órás munkavégzést, a 4 órásat még el tudnánk látni. Valahogy megint nem tudom követni a logikájukat, de lehet nem is érdemes.

mucogi # 2011.10.02. 13:08

Kedves Mari55!

Köszönöm gyors válaszod!
Gondoltam,hogy valami ilyesmi lehet.Viszont akkor gondolom a nyugdíjfolyósítóhoz kell beadni a kérelmet.Határozatot vinni kell,de ebben az esetben visszamenőleg is megadják 08.09-ig vagy csak a beadás napjától?

Korall54 # 2011.10.02. 12:08

Bocs! Elnéztem valamit!


Üdv: Korall (53-as nö)

Korall54 # 2011.10.02. 12:06

Nálam eltűntek a szept.20-okt.2-ig írt hsz-ek.


Üdv: Korall (53-as nö)

mucogi # 2011.10.02. 11:58

Sziasztok!

Nekem olyan gondom lenne,hogy augusztusban voltam felülvizsgálaton 43%ot kaptam.Dolgozni nem tudok,mert olyan eü állapotom van,hogy senki nem érti miért 43.
beadtam a papírt az önkormányzathoz,hogy ez van,megigényeltem azt a nagy összeget és elutasították.
Segítene valaki?lehet nem is jó helyen intéztem?Köszönöm.

Akire58 # 2011.09.20. 07:14

Köszönöm szépen a választ!

skorpió13 # 2011.09.19. 18:19

Akire58!1989töl számolják és bruttóbérből kezdték számolni.Ma nem tudom.A munkaviszony megszünése napjáig számit a kereset.

Akire58 # 2011.09.19. 16:26

A következő kérdésre szeretnék választ kapni. Ha valaki tud, kérem segítségen. A rokkantsági nyugdíj összegét mi után állapítják meg, nettó, bruttó vagy átlagkereset? A megrokkanás előtti 4 havi kereset számít? Azt tudom, hogy A rokkantsági nyugdíj mértéke

■a megrokkanás időpontjában betöltött életkortól;
■a megszerzett szolgálati idő tartamától; és a
■a rokkantság fokától
függ.

Köszönöm a segítséget!

Ildó66 # 2011.08.30. 16:09

Köszönöm a válaszotokat, bár nem nyugodtam meg!Az,hogy dolgozom még nem azt jelenti,hogy teljesen munkaképes vagyok. A munkaképességcsökkenésem mértéke sem 100%!Egyszerűen fel nem foghatom azt,hogy mennyivel lenne az jobb,ha mi nem dolgoznánk?Legalábbis papíron nem, mert azért valamiből csak meg kell élni. Most nem annyi járulékot vonnak le tőlem mint amit visszakapok. És mi lesz azzal a sok munkahellyel ahol egészségkárosodottakat foglalkoztatnak?Mert valószinű,hogy egészséges emberek nem fognak oda menni mert ezeken a helyeken esetleg jóval kevesebbet fizetnek.Én talán most azt tudnám elképzelni,hogy valami kis vállalkozásba kellene majd fogni - mondjuk a nyugdijas szüleim nevén - amiből meg tudnék élni, ehhez viszont egészséges ember kellene.De ha meghagynának rokkantnak az sem lenne elég a megélhetésre,főleg nem a 18 éves fiam taníttatására. Ha viszont visszasorolnak munkaképesnek nem bírok teljes foglakoztatásban dolgozni. Most kontaktlencsével látok valamennyire. Délelőtt az egyik szememben van a lencse, délután a másikban, mert egész nap egyik sem bírja. Nem emelhetek, nem hajolhatok, és bár most olyan munkát végzek ami számitógéphez is köt, ez nem azt jelenti,hogy képes lennék ezt 8 órában végezni.Most arra tartalékolom a szabim,hogy amikor teljesem rossz állapotba kerül a szemem ki tudjak venni egy-két napot, mert akkor teljes szobafogságra vagyok ítélve. Jelenleg kilátástalannak érzem a helyzetünket.

Mimóka # 2011.08.30. 05:32

Ildó66
Amiről írtam a nyugdíjasok munkavégzésének korlátozásáról az a kormány jövő évi nyugdíjreformjai között szerepel.
A kormányunk gyűlöli a nyugdíjasokat,legfőképp a rokkantnyugdíjasokat,az ő szemükben mindannyian csalók vagyunk.
2012-től aki nem töltötte be az öregségi nyugdíjkorhatárt,az nem nyugdíjat,hanem rokkantnyugdíjasok esetében egészségkárosodási járadékot fog kapni,ez nem emelkedik majd évente,mint a nyugdíj egészen addig,ameddig be nem töltjük a nyugdíjkorhatárt,és mindenfajta munkavégzés tilos mellette!
Ez áll a tervezetben,amit majd szeptemberben tárgyal az országgyűlés.
Számomra nem kétséges,hogy megszavazzák,hisz ki szavazna ellene,2/3-os többségük van!
Miért nem jó a jelenlegi rendszer,ami szerint a minimálbér összegéig dolgozhatunk,hisz ezzel is alig csak a létfenntartásunkat tudjuk biztosítani.?
Ez egy kényszerhelyzet,hogy akinek alacsony a nyugdíja,részmunkaidőben keservesen de megdolgozunk a létfenntartásunkért!Nem segélyért állunk sorba!
Magam példájábólkiindulva:gyógyszereim és lakásrezsi költségeire nem elég a nyugdíjam,akkor miből éljek?
Nem értem mi ezzel a baj,hisz ebből mi járulékot fizetünk,adózunk!
Ha ezt a lehetőséget elveszik,biztos vagyok benne,hogy akkor "fekete munkával" fogja megteremteni a kieső jövedelmet mindenki,akinek csak lehetősége lesz rá,ez jobb lesz??
Ebből se adó,sem járulék!!
Jó lenne,ha ezeket is figyelembe vennék a törvényhozók!

Ildó66 # 2011.08.29. 16:11

Mimókától - de a többi fórumozótól is - szeretném kérdezni,hogy hol olvasott arról a változásról,hogy a rokkantnyugdíj mellett nem lehet majd dolgozni?
Én 45 éves vagyok, 2004 óta rokkantnyugdíjas.A férjem 2006-ban meghalt ( 36 éves volt), azóta egyedül nevelem a fiamat. A nyugdíj mellett 5 órás munkakörben dolgozom, és dolgoztam akkor is amikor leszázalékoltak. Azóta kétszer voltam felülvizsgálaton, mindkétszer meghagyták a nyugdijat. Az első ment nehézkesen, akkor - a régi rendszer szerint - 40%-ot kaptam I. fokon, 50%-ot II. fokon, majd a Munkaügyi Bíróság által kirendelt orvosszakértő 85%-os munkaképesség csökkenést állapított meg, visszamenőleges hatállyal. Én most mindenhol kutattam azt,hogy mi van azokkal aki rokkantnyugdijasként dolgoznak?Lehet-e ez továbbra is így, mert jelenleg a jogszabályon nem változtattak, és azt sem értem,hogy miért lenne az jó,hogy mi sem dolgoznánk akik eddig dolgoztunk?Borzasztó keservesen dolgozom,teljes munkaidőben nem tudnék semmi ffeladatot ellátni Az egyik szememet többször operálták,a másik még műtétre vár, de a bizonytalan kimenetel miatt halogatják. A régi munkáltatómnál maradhattam továbbra is ahol 21 évet dolgoztam. Fogalmam sincs mi lesz velem ha nem dolgozhatok?Vagy hagyjam ott előre a munkahelyem,hogy megmaradjon a nyugdijam?És ha két szék közül a földre esek?közeli ismerősöm a lakóhelyünkhöz közeli NYUFI kirendeltség vezetője. Tőle kérdeztem mi várható?Semmit sem tudott mondani.
Nagyon várom a választ!!

Mimóka # 2011.08.11. 10:13

60 éves rokkantnyugdíjas nő vagyok.Véglegesítettek 2 éve.A jelenlegi szabályok szerint dolgozhatok mellette,ha nem éri el a jövedelmem a minimálbért.

Ha jól értem a tervezett változtatásokat jövőre nem dolgozhatok mellette?

Belegondolt abba valaki,hogy akinek olyan kevés a nyugdíja mint nekem is /51 000 Ft/,mit csinálunk.
A lakásrezsit sem birom kifizetni ebből,és akkor hol vannak a gyógyszerkiadások és talán élelemre is kellene egy kis pénz?

Az ilyen embereknek ki képviseli az érdekeit,senki?

Velünk azt tehetnek,amit akarnak?
Nem szabad lenne a létünket fenyegetni,ilyen összegű nyugdíj mellett aki dolgozik azt szükségből teszi.
Miért nem jó az a szabályozás ami jelenleg van /minimálbér összegéig/?

Mi erről a fórumozók véleménye?

skorpió13 # 2011.08.08. 16:00

Talán ha nem 25év munkaviszony után mentek volna művészeink nyugdijba,több nyugdijuk lenne.

golaxo # 2011.08.08. 12:54

http://www.nyugdij.biz

de ezzel sokkal előrébb nem jutunk...

jácintka # 2011.08.08. 07:00
Veci # 2011.07.08. 19:38

Bocsi, nem akartam ennyiszer elküldeni.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.07.08. 19:36

szimigiza

  • A rendszeres szociális járadék időtartama nem számít bele a szolgálati időbe, de ha ez idő alatt dolgoztál, az a munkaviszony igen a ma még hatályos törvény szerint.
  • A rokkantnyugdíj ideje alatti munkavégzés nem számít bele, mert a 0,5 %-os nyugdíjemelésnél vették/veszik ma még figyelembe.
  • a ma hatályos tv. szerint, amit már 2012-re módosítanak, a rokkantnyugdíj időtartamát az előrehozott nyugdíjál figyelembe veszik. Tekintettel arra, hogy te 1957-ben születtél, a törvénymódosítás akár ezt is érintheti (majd kiderül)

Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.07.08. 19:36

szimigiza

  • A rendszeres szociális járadék időtartama nem számít bele a szolgálati időbe, de ha ez idő alatt dolgoztál, az a munkaviszony igen a ma még hatályos törvény szerint.
  • A rokkantnyugdíj ideje alatti munkavégzés nem számít bele, mert a 0,5 %-os nyugdíjemelésnél vették/veszik ma még figyelembe.
  • a ma hatályos tv. szerint, amit már 2012-re módosítanak, a rokkantnyugdíj időtartamát az előrehozott nyugdíjál figyelembe veszik. Tekintettel arra, hogy te 1957-ben születtél, a törvénymódosítás akár ezt is érintheti (majd kiderül)

Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.07.08. 19:34

szimigiza

  • A rendszeres szociális járadék időtartama nem számít bele a szolgálati időbe, de ha ez idő alatt dolgoztál, az a munkaviszony igen a ma még hatályos törvény szerint.
  • A rokkantnyugdíj ideje alatti munkavégzés nem számít bele, mert a 0,5 %-os nyugdíjemelésnél vették/veszik ma még figyelembe.
  • a ma hatályos tv. szerint, amit már 2012-re módosítanak, a rokkantnyugdíj időtartamát az előrehozott nyugdíjál figyelembe veszik. Tekintettel arra, hogy te 1957-ben születtél, a törvénymódosítás akár ezt is érintheti (majd kiderül)

Üdvözlettel Veci