Rokkantsági nyugdíj és munkaviszony


skorpió13 # 2011.07.08. 17:33
skorpió13 # 2011.07.08. 16:32
skorpió13 # 2011.07.08. 15:17

Szimigiza!Ugy tudom,hogy munkaviszonyba nem számit,de szolgálati időbe igen.Kérdezd meg a nyugdij biztositót,az pontosan megmondja.

skorpió13 # 2011.07.08. 15:14

Citrom!látom beírásodból,jellemes ember lehetsz!Gondolom szívesen cserélnél a rokkant nyugdíjas ismerősöddel.Szerencsére a döntés és a diagnózis felállitása nem a Te kezedben van,hagyd azt az orvosokra és a felülvizsgálatokra.

szimigiza # 2011.07.07. 13:49

Üdv.
6 évig voltam 67% rokkant nyugdíjas,majd 3 évig 40%-os eü károsult( 27000FT ).Mivel nem tudok ebből megélni kénytelen voltam munkát vállalni.1957 10 hóban születem nő vagyok és szeretném meg tudni hogy a nyugdíj kiszámításnál figyelembe veszik rokkant nyugdíjas éveket és a szociális járadék éveket. Mikor mehetek nyugdíjba a mostani törvények alapján.
Előre is köszönöm ha valaki válaszol !!

bedina1 # 2011.07.07. 12:40

Üdv !
Én egy 57 éves rokkant nyugdíjas vagyok! 10 éve véglegesítettek ! 19 év munkaviszony áll rendelkezésemre ! 67% -al lettem leszázalékolva , 1995-ben! A kérdésem az lenne , hogy valószínű lehet -e az ,hogy engem is vissza terelnek munkára ? Betegségem az 1995-ös állapotomhoz képest nem javult hanem még romlott ... A betegségemről megállapították ,hogy életem végéig légzőkészülékkel kell aludnom , alapbetegségem mellé minden évben társult újabb és újabb betegség ! Súlyos cukorbetegség , magas vérnyomás , szívelégtelenség , agysorvadás ! És még társuló betegségek ! Minden évben minimum kétszer fekszem hosszabb ideig kórházban , és mindenezek záró jelentésekkel tudom igazolni !
A válaszukat és segítségüket előre is köszönöm!

skorpió13 # 2011.07.07. 12:04

http://www.epalya.hu/forum/tema.php?… lilien66 ezt olvasd el,a vége talán fontos Neked!

Citrom_ # 2011.06.07. 17:40

Üdv!

Van egy ismerősöm, aki rokkantnyugdíjs, de persze feketén dolgozik és szemmel láthatóan semmi baja, egész nap biciklizik, ugál, táncol meg minden. Még viszonylag nehéz dolgokat cipelni is láttam. Ezt valahol be lehet jelenteni? Ha igen hol?

lilien66 # 2011.06.04. 06:31

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi problémámmal keresem meg Önöket. 2007-ben üzemi balesetet szenvedtem. 2009 áprilisában rokkantsági nyugdij iránti kérelmet adtam be.I.fokon 40%-ot kaptam, majd fellebbeztem, levették 38 %-ra, majd ismét fellebbeztem és két bírósági orvosszakértői is megállapitotta az 50%-os munkaképességcsökkenésemet, és mindkét orvosszakértő véleményében kijelentette, hogy ez 2009. áprilisáig visszamenőleg is 50% volt. A T. Munkaügyi Biróság hivatalos itéletében 2011. márciusában megitélete, hogy 2009. áprilistól 2011. márciusig 50%-os munkaképesség csökkent vagyok.Mivel dolgozni nem tudtam igy álláskeresési járadékot és segélyt kaptam. Ez év februárjában az is lejárt. Most jövedelem nélkül vagyok. Kértem rehabilitációs járadékot, de elutasitottak, de ismét 50%-ot állapitottak meg. A Nyugdijfolyósitó még határozatot nem hozott, sőt azt mondták, hogy mivel munkanélkülin voltam, igy nem jár nekem a rokkantnyugdij, mivel rendelkeztem munkanélküli segéllyel.Nekem a T. Biró úr azt mondta, hogy megkapom visszamenőleg a rokkantnyugdijamat. Ez egy ördögi kör, miért nem fizethetem vissza a jogalap nélkül felvett munkanélküli segélyt és kaphatom meg a rokkantnyugdijamat visszamenőleg,vagy tud valaki valamilyen hasonló esetről.

babika # 2011.05.17. 16:09

Rokkant nyugdij helyett szoc.járadék? 2007. november 01.től voltam 67%-ra leszázalékolva. 2009.november 10-én csak 40%-ot kaptam a másodfokun pedig 43%-ot. Leirnám,hogy mit irt a másodfokon a főorvos asszony:Jelenlegi,vagy az egészségkárosodást megelőző munkakörében,illetve képzettségének megfelelő más munkakörben való foglalkoztatásra rehabilitáció nélkül nem alkalmas.Jelenlegi,vagy az egészségkárosodást megalőző munkakörében rahabilitációval foglalkozatható. Rehabilitálható, de komplex (intézményes) rehabilitációja nem szükséges. Azt nem értem,hogy van egy jogszabály,hogy aki 2007. ben kapott rokk.nyugdijat arra mi vonatkozik és aki 2008-vagy utánna kapott rokk. nyugdijat arra mi vonatkozik. Szeretném megkérdezni,hogy a jogszabálynak megfelelően jártak el velem szemben az illetékesek.Mert szerintem nem átlátható kérem mielöbbi válaszát. Köszönettel

Györgyi1 # 2011.04.08. 09:15

Tanácsot szeretnék kérni. II foku 80%-is rokkantnyugdijas lettem. Eddig egyéni vállalkozóként dolgoztam. Az új szabályozás szerint dolgozhatok-e?

Köszönettel Györgyi

gattaga # 2011.03.30. 05:33

spotika

Őszintén szólva talán még hasznosnak is érezném magam.

Ez a lényeg!Nem minden a pénz,mint sokan gondolják.
A "szabadidő" hasznos eltöltése olyan,mint az aktív pihenés,sokat segít az ember állapotának karbantartásán.


By
gattaga

spotika # 2011.03.29. 18:23

gattaga

I. csoport, de nem végleges, mivel nincs a mai napig sem pontos diagnózisom.
És bár igen, teljes ellátásra szorulok, ezt a munkát még én is el tudnám végezni (még az ágyból is), hála a mai modern technikának.
Őszintén szólva talán még hasznosnak is érezném magam.
Linkeket köszönöm!

spotika # 2011.03.29. 18:03

Köszönöm a segítséget!

gattaga # 2011.03.29. 11:49

Rengeteg visszajelzés érkezik arról, hogy a különböző hatóságok eltérő állásfoglalásokat adnak ki, arra nézve hogy a rokkantak dolgozhatnak-e. Hát szerintem a társadalombiztosításról szóló törvény 29 §-sa elég egyértelmű kategóriákat használ.

  1. a III. rokkantsági csoportba tartozik az, aki rokkant, de nem teljesen munkaképtelen,
  2. a II. rokkantsági csoportba tartozik az, aki teljesen munkaképtelen, de mások gondozására nem szorul,
  3. az I. rokkantsági csoportba tartozik az, aki teljesen munkaképtelen, és mások gondozására szorul.

Ez alapján az a véleményem, hogy bárki akit beperel a nyugdíjbiztosító, vagy az Apeh, hogy I. vagy másodfokú rokkantnyugdíj mellett dolgozott elveszti a pert és vissza kell fizetnie. Szerencsére erre eddig nem volt példa, de ez nem jelenti azt hogy ez a veszély nem fenyeget.

Mondjuk ezt az idézetet egy másik oldalról "hoztam" ide.
Igen korrekt oldalnak tartom,én is nemrégen akadtam rá.Az oldal üzemeltetője NEM laikus,bemutatkozását olvasva.Akit érdekel az elérhetőség:

http://spicivas.lapunk.hu/?…

Végigböngészve az oldalt és főleg a fórumot meglehetősen friss információkra lehet szert tenni,korrekt tályékoztatással.


By
gattaga

Veci # 2011.03.29. 08:55

spotika
Tudtommal csak a III. rokkantsági csoportban lévők esetében van keresetkorlát (2010-ben még így volt). Mindenképpen azt javasolom, hogy a Nyugdíjbiztosítót kérdezd meg, hogy a te esetedben (I. rokkantsági csoport) lehet-e munkát végezni a rokkantnyugdíj folyósítása mellett.
OLVASD el az alábbi tájékoztatókat is:

TÁJÉKOZTATÓ az irányadó nyugdíjkorhatárt még be nem töltött – egészségkárosodáson alapuló – saját jogú nyugellátásban részesülők keresetkorlátozásának 2010. évi szabályairól
http://www.onyf.hu/index.php?…

TÁJÉKOZTATÓ
http://www.onyf.hu/index.php?…


Üdvözlettel Veci

gattaga # 2011.03.29. 04:05

spotika

2005. augusztu­sában rokkantosítottak le 100%-ra (ez az új törvény szerint 83%), négyvégtagi bénulással.

A II. rokkantsági csoportba tartozik az, akinek egészségkárosodása 79 százalékot meghaladó
mértékő, de mások gondozására nem szorul.
Az I. rokkantsági csoportba az tartozik, akinek egészségkárosodása 79 százalékot meghaladó
mértékő, és mások gondozására szorul.

Melyik kategóriába lettél sorolva?
Gondolom négy végtag bénulása esetén az önellátás kizárva,igy marad az I. kategória.
Az állapot véglegesítve van?
A határozaton feltüntetett (orvosi,szoc.szakértő mellet)kizáró tényezőknél mit soroltak föl?

Nem akarok megsérteni,vagy teljesen félreinformálni senkit,ezért lenne szükség még egy-két adatra.

Igazoló link:

http://www.onyf.hu/index.php?…


By
gattaga

spotika # 2011.03.28. 13:42

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék Önöktől tanácsot kérni.
2005. augusztusában rokkantosítottak le 100%-ra (ez az új törvény szerint 83%), négyvégtagi bénulással. Most azonban lehetőséget kaptam arra, hogy otthon, napi 4 órában dolgozhassak. A kérdésem az lenne, hogy ilyen magas %-nál elvállalhatom-e a munkát, illetve ezért megvonhatnak-e tőlem bármit is?

Köszönöm a segítségüket!
Egy 29 éves nő

jácintka # 2011.03.24. 14:48

Jancsik56 !
Én ugylátszik nagyon ügyetlen vagyok.
Mert van ez is meg amaz is , meg még más is.
Hogy aztán még is , hogyan számolnak és főleg számoltak az már az ORSZI vagy tudta és tudja az uj nevet felvevő ,de alpjába véve ugyan az van köpönyeg alatt.

sisimoto # 2011.03.24. 13:28

Tisztelt Uram,Hölgyem!

A kérdésem a következő lenne röviden:betegségek miatt pár éve leszázalékoltak 50% fölött.Vállalkozó voltam de vissza adtam az ipart pár éve és azóta nem dolgozom,a betegségem és külömböző körülmények miatt.Miután megtörtént a leszázalékolásom úgy gondoltam,hogy a nagyon alacsony rokkant nyugdíj összege miatt muszáj kiegészíteni!Milyen módon lehet hivatalosan munkát vállalni privát szektorban nagyon rövid munkaidőre és milyen adó szabályok vonatkoznak a rokkantnyugdíjas munkavállalókra/vállalkozókra?

Üdvözlettel és köszönettel!

sisimoto

Jancsika56 # 2011.03.17. 04:44

http://webcache.googleusercontent.com/search?…

Itt megtalálható. % számitás modja.

post # 2011.03.14. 12:51

Üdvözlök mindenkit én új vagyok és szeretném elmesélni a történetemet! A férjem aki most 37 éves 1996 óta rokkant nyugdíjas. Akkor azt mondták állapota végleges ennek ellenére kétévente visszahívják. 2009 januárjában is megkapta idézését,de akkor kórházban volt így kértünk új időpontot. Behívták február negyedikére. 01.28-án jött haza a kórházból le vették a lábujját még cipőt nem tudott felvenni úgy vittem el. Jött a határozat rehabilitálható. Természetesen fellebbeztünk s érdekes ekkor egy csoporttal feljebb rakták. Mi lett volna ha nem fellebbezünk? S még ezek után is az idén is visszahívták, még határozatot nem kaptunk hát nagyon kiváncsi leszek!

post # 2011.03.14. 12:51

Üdvözlök mindenkit én új vagyok és szeretném elmesélni a történetemet! A férjem aki most 37 éves 1996 óta rokkant nyugdíjas. Akkor azt mondták állapota végleges ennek ellenére kétévente visszahívják. 2009 januárjában is megkapta idézését,de akkor kórházban volt így kértünk új időpontot. Behívták február negyedikére. 01.28-án jött haza a kórházból le vették a lábujját még cipőt nem tudott felvenni úgy vittem el. Jött a határozat rehabilitálható. Természetesen fellebbeztünk s érdekes ekkor egy csoporttal feljebb rakták. Mi lett volna ha nem fellebbezünk? S még ezek után is az idén is visszahívták, még határozatot nem kaptunk hát nagyon kiváncsi leszek!

Cinthya # 2011.03.04. 12:04

na, hát egyenlőre jó hír, de majd a végén örüljünk.
szóval, ma bement a területi ig.be, ott mindjárt "kedvesen" a hölgy elhajtotta a francba, hogy ott van kiszámolva, fehéren-feketén, számolgasson, és nyújtson be fellebbezést, ha szerinte nem jó.
közben anyukám nézegette, a 85kódos sorokat, az az ami kiesik, nem számítódik bele, és feltűnt neki közel 2év, amit 85össel bekódoltak, holott tudja, hogy dolgozott, hisz előtte-utána folyamatos munkaviszonya volt, a 2. egyben utolsó munkahelyén.
ekkor felhívott egy másik ügyintézőt, aki elővette az aktáját, és elnézést kért, mondta: hogy ő is látja, hogy ott valami nem stimmel, ma már nem, de hétfőn első dolga lesz átnézni, és újraszámolni...
na pff. egy elírás, elütés, és már is eltűnt 2év, és nincs meg az ideje.
szóval, 41év lesz az a 41év! :) bízom benne.
hát, most újra várni, mire ugye újraszámolják... stb.
de legalább úgy néz ki, meg van az! remélem.
megérdemli már a pihenést! kemény 42évet ledolgozott, fizikai munkát, nappal-éjjel 12órázott. elég volt.

ha biztosabb lesz bármi, írok még!

Cinthya # 2011.03.04. 10:39

megírtam a másik topikba is...
kíváncsian várom én is, mit mondanak neki :(
délutánra okosabbak leszünk. remélem. és írok!
amúgy, azt nem is írtam, hogy január elején adta be, és tegnap kapta az elszámolást...