Rokkantsági nyugdíj és munkaviszony


Veci # 2011.03.04. 10:16

Cinthya
Jelezz vissza légyszíves, mit sikerült rendeznie.


Üdvözlettel Veci

Cinthya # 2011.03.04. 10:03

köszönöm a választ, és segítséget... mindjárt átnézek a másik helyre, és visszaolvasok.
most van bent személyesen, hogy kitudja, mi az amit nem vettek figyelembe.
neki nincs mi kiessen. nem volt passzív táppénzen sem. első gyerek előtt is volt már 6éves munkaviszonya, folyamatos, egy helyen, utána lett a 2. ahol kb 30 éve van. közben volt a 3 gyerek gyes, de összesen a 4 gyerekkel 9év gyesen volt.
tehát, nem lehetett előtte passzívon. ebből a 9ből ugye beszámítanak 8 évet. tehát, csak 1 év veszlik, viszont leigazolt bedolgozott, tényleges, folyamatos munka volt 42év! ezért nem értjük. mert amikor beadta "kiszámolásra", a helyi ig.-ben is a hölgy azt mondta, bőven meg van...
de semmi indoklás, semmi utalás arra, hogy mire "vontak" le 12 évet.
bocsánat, ha rossz helyen írok, írtam... és köszönöm!

Veci # 2011.03.04. 08:53

Cinthya
Nem lehetséges az, hogy a gyes előtt nem volt elég munkaviszonya ahhoz, hogy nem passzív jogon lehetett gyesen? Ez ebből is adódhat, mert már írtak a másik topicban hasonló esetről, azzal indokolták, hogy nem volt a gyes előtt azt hiszem 180 napja, így passzív jogon volt gyesen.
Gyere át a másik topicba, olvass vissza a beírásokban kb. megtalálod 1 hónapon belül: http://www.jogiforum.hu/forum/16/25795
Írtad, hogy nem volt passzívon, ez passzív táppénzt jelent? Mikor született édesanyád? A szülés, gyes, stb. előtt volt-e munkaviszonya?

  • A szolgálati időbe beletartozik a passzív jogon igénybevett gyes, gyed, stb. munkanélküli ellátás, ápolásidíj, passzív táppénz, tanulmányi idő is. Ezért vam 42 év igazolva.
  • A 40 év jogosultsági időbe csak a munkaviszony és a gyermekekkel otthon töltött időt számítják a 40 évbe (ez utóbbi, ha nem passzív jogon volt gyes-en)

A helyében én tértivevényes levélben kérnék írásbeli indoklást, nem az ügyintézőnek címezve persze.


Üdvözlettel Veci

gattaga # 2011.03.04. 07:23

Cinthya

Javslom a fórum:

40 év munkaviszony után nyugdíj c. topikjában feltenni a kérdést.

http://www.jogiforum.hu/forum/16/25795#…


By
gattaga

Cinthya # 2011.03.03. 17:36

Szép estét!
olyan kérdésem lenne, hogy mit lehet tenni, hová lehet fordulni, ha:
anyukám kérte a 40éves munkaviszonyhoz kötött nyugdíjazását. Leigazoltak neki több mint 42évet, de a 40éveshez csak 30évet vettek figyelembe. Semmi indoklás, hogy mit vettek ki, semmi felvilágosítás.
Több helyen megkérdezte /helyi nyug.ig.ben is/, hogy mi az ami ki esik, mindenhol azt mondták, neki semmi, csak a gyes. Ami neki kb 9év!
Folyamatos munkaviszonya volt, nem volt passzívon, nem volt hosszas kieső táppénzen...
Akkor hogy csináltak a 42évből, 30at?
Hogy, hol lehet felülvizsgálatot kérni, és azt megtudni, mi az a kieső 12év?
Tartok tőle, ha csak a határozat ellen lebbez fel, annak sok értelme nem lesz.
Köszönöm a segítséget!

gattaga # 2011.02.24. 08:33

Szabi44

Itt nagyon kevés orvos,ügyvéd/jogász van jelen,főleg ezen a topikon.
A megállapított rokkantsági foktól függően tudunk tanácsot adni,hova kihez kell fordulni,az esetleges jogszabályok feltüntetésével.Főleg az elutasító határozatok témakörében.Mint a topik címe is mutatja a Rokkantsági nyugdíj ÉS munkaviszonyra vonatkozó kérdéskör a preferált.Nem azt jelenti,hogy itt nem lehet kérdezni,de megvan a rokkantsági nyugdíjjal összefüggő topik is:

Rokkantnyugdíj:

http://www.jogiforum.hu/forum/16/3229#…

Amennyiben valakinek Rehabilitációs járadékot állapítanak meg:

Rokkantsági nyugdíj kontra Rehabilitációs járadék:

http://www.jogiforum.hu/forum/16/11498#…

Átolvasva ezeket a topikokat,és főleg az utolsóként említettet,vélemény alkotható a mostani eljárásokkal kapcsolatban.Megjegyezném,hogy akinek egyik lába amputált,még azt is előhúzzák sokszor a kalapból,mint a mutatványos nyulat.Hajmeresztő betegségekkel tesznek ki embereket a rendszerbő,sőt be sem fogadja őket a rendszer.
"Sikert" kívánok a továbbiakban,márha ez sikernek nevezhető.


By
gattaga

gattaga # 2011.02.24. 06:10

kabada

A területileg illetékes Nyugdíjfolyósító Intézetnél kell elkezdeni első körben az intézkedést.
Rokkantnyugdíj igénylést kell benyujtani.
A kitöltött igényléssel együtt,Személyi azonosításra allkalmas okmány,lakcím igazolására allkalmas okmány, munkakönyv,katonai igazolvány és egyéb szolgálati időt igazoló dokumentumokat is csatolni kell.Amennyiben életkorához mérten rendelkezik a jogosultsághoz alapot adó szolgálati idővel,részére rokkantnyugdíjat állapíthatnak meg,mejnek feltétele a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal álltal végzett felülvizsgálat.Ennek eredménye alapján lehet továbblépni:Rokkantnyugdíj,Rokkantsági csoport besorolása,esetlegesen a II. csoporttól felfele intézményi szinten történő elhelyezés.
Minden a NRSZH vizsgálatán múlik.A leírt eset alapján elkell kezdeni a rokkantnyugdíj igénylését,mint új igényt.


By
gattaga

kabada # 2011.02.23. 20:29

Az előző írásomban elfelejtettem leírni, hogy apám 60 éves lesz augusztus 21-én, pedig ez fontos a kérdésem szempontjából.
Várom mielőbbi segítségét bárkinek, mert teljesen tanácstalan vagyok.
Köszönöm előre is.

kabada # 2011.02.22. 12:49

Tiszteletem!
Nevelőapám miatt kérnék tanácsot. Január hónapban kapott agyi infarktusa után jelenleg is rehabilitáción van. A kórházban tanácsolták, hogy intézzünk neki valamilyen pénzellátást. A helyzet, azonban nem egyszerű. Apám alkoholista volt, kb.15 éve nincs bejelentett munkahelye, alkalmi munkákból élt. A testvérével lakott, nagyon ritkán találkoztunk. Édesanyámtól elváltak már régen.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen pénzellátást lehetne neki megigényelni, mert tartósan ellátásra szorul. (lebénult) Én, és testvéreim nem tudjuk magunkhoz venni, anyagilag támogatni sem, hiszen mindannyian hiteleket törlesztünk.
Kérem, aki tud segítsen.
Előre is köszönöm.

Veci # 2011.02.01. 11:16

spulika
Őszintén együttérzek az anyai aggódással és sajnálom a helyzetet. Minden jót kívánok!


Üdvözlettel Veci

spulika # 2011.01.31. 09:45

Köszönöm!Teljesen egyetértek Önnel!
Fiam nevében kértem tanácsot.Mert Ő erre sem lett volna képes, bármennyire hihetetlen.
Egyébként hiába keres magának és "talál munkahelyeket, ha max.3 hónapot tűrik meg, mert valóban rokkant....(Pszichésen),A reményt mindig meg kell Neki adni hogy legalább 6 hónapot "dolgozhat". Egyenlőre becsülendő, hogy mindig akar dolgozni még annak ellenére is, hogy 1 év alatt 4-5mhelyről küldik el, mert mégsem tudja ellátni, ami nem kellemes egy embernek, még mindig jobb, mint fiatalon otthon tétlenül nézni a falat....vagy cigarettázni,számítógép előtt ülni,azaz semmit tenni...vagy élősködni a barátnőjén, vagy a szülein..
A magas nyugdíjat 2 évre adták a korábbi magas keresete miatt!
Különböző sorsok szituációk vannak.
Mindettől függetlenül egyetértek Önnel
üdv.egy édesanya

Veci # 2011.01.31. 08:59

Bocs! 83450Ft nettót!


Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.01.31. 08:59

spulika
Az az összeg belefér. Így nem kell szerintem megszüntetni a munkaviszonyt, a lényeg, hogy az egymást követő 6 havi átlag beleférjen a "keretbe", mert túllépés esetén megszüntetik a rokkantnyugdíj folyósítását.
Már megbocsáss, aki havi 120000 Ft-ért a 85000 Ft-os rokkantnyugdíj mellett dolgozik (60 %-os rokkantként)! Hááát! megértem, ha felülvizsgálatot akarnak! Tudom a jog adta lehetőséggel élnek az érintettek, de egy aktív korú embernek ez a megélhetését, a szolgálati idejét alapozná meg.
Mostmár lehet engem megkövezni!
Azt szoktam javasolni, hogy ilyen példák irritálóak azoknak, akik munkanélküliek, akik hasonló egészségi állapot mellett, aktívan dolgoznak, magasabb adót, járulékot fizetnek a rozoga nyugdíjkasszába, amiből a nyugdíjakat, rokkantnyugdíjakat fizetik (ne írj ki ilyen nagy számokat, mégha csak példaszám lenne is!).
Sok aktív dolgozó ugrálna örömében, ha 85000 Ft lenne a nettója.


Üdvözlettel Veci

spulika # 2011.01.31. 08:45

Kedves Veci!Köszönöm a választ.Mégegy kérdés ha pl.munkát vállalok brutto 120ezerért, akkor ezt csak 6 hónapig végezhetem, majd szünet, majd újból hat hónap?
A lényeg hogy rokkantnyugdíj mellett mindenesetben 6 hónapig lehet munkát vállalni???
Üdv.

Veci # 2011.01.30. 19:33

spulika
Terád az első vonatkozik, mert a rokkantnyugdíjad magasabb, mint a minimálbér.


Üdvözlettel Veci

spulika # 2011.01.30. 19:05

Tisztel fórumozók!
60%-os mértékű rokkant nyugdíj összege 83450Ft.
A jelenlegi rendelkezés sz. 6 egymást követő hó bruttó keresetének átlaga nem haladhatja meg a folyósítás összegének 2X-ét,ill.a minimálbér összegét.
Melyik feltétel vonatkoztatható rám?
Az első feltételt kell figyelembe vennem vagy a minimálbér összegét?
Köszönet és üdv.

agica20 # 2011.01.27. 18:48

Kedves Dtida!!!!!!!!!!Kedves Veci !!!!!!4

Nagyon köszönöm nektek !

Ági

Veci # 2011.01.27. 11:24

tanki
A járadék nem csak most, hanem már évek óta nem emelkedik, mint dtida is írta. Az évenkénti nyugdíjemelést törvény írja elő, de a járadékok emelésére nincs törvényi kötelezettség.

agica20
A másik topicban írt válaszomat dtida megerősítette. Ott megtalálod a nyomtatvány elérhetőségét.


Üdvözlettel Veci

tanki # 2011.01.27. 11:12

Kedves Dtida!

Köszi a választ,így már érthető.
Tanki

dtida # 2011.01.27. 08:55

tanki: a járadék fix összeg, az idén nem emelkedett (33.330,- Ft).

agica20: ha a nyugdíjas dolgozik, kérheti az előző évek jövedelmei után a nyugdíjemelést, ami a havi átlagkeresetének 0,5 %-a lesz. (az a fontos tehát, hogy jövedelme legyen a tárgyévben, nem kell 365 nap)

tanki # 2011.01.27. 08:28

Kedves Mindenki!

Fiam születése óta mozgássérült.Soha nem dolgozott./29 éves/ rokkantsági járadékot kap.Neki nem jár nyugdijemelés?!-mert hogy nem kapott.

Köszi a válaszokat tanki

agica20 # 2011.01.26. 17:28

Kedves Veci,Nandy és Mindenki !

A sógornőm már évek óra öregségi nyugdíjas.Miután nagyon alacsony a nyugdíja mindig kellett mellette dolgoznia.
Valahol azt olvastam,hogy ilyen esetben van mód a nyugdíjának felemeltetésére évente egyszer,ha ledolgozza a 365 napot.
Hülyeséget kérdezek? Lehet,hogy csak valamiket összekeverek?Hol olvashattam ezt? Van a nyugdíjtörvénynek olyan §-a ,ami ezzel foglalkozik?

Ha tudnátok ezzel kapcsolatban segíteni,megköszönném.

Üdvözlettel! Ági

mokuskerek # 2011.01.26. 17:19

gattaga!
Köszönöm megtisztelő válaszát, valóban sokat segített.

kovács1001 # 2011.01.26. 13:59

2011 júniusában 62 éves leszek.1995 óta 67 százalékos rokkant nyugdíjas vagyok.
Kérdésem,ha 2011 februártól folyamatosan megszakítás nélkül dolgozom vonatkozik e még rám a hat hónapos kereset korlát?
Válaszát várva Tisztelettel
Kovács Géza

gattaga # 2011.01.25. 05:39

mokuskerek

az irányadó nyugdíjkorhatárt még be nem töltött, egészségkárosodáson alapuló saját jogú nyugellátásban és rendszeres szociális ellátásban részesülők keresetkorlátozásának 2011. évi szabályairól az 1997. évi LXXXI. törvény, a 2007. évi LXXXIV. törvény, valamint a 387/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet vonatkozó rendelkezései alapján

3. Az egészségkárosodott személyek szociális járadékairól szóló 387/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet alapján megszűnik a 2007. december 31-ét követően megállapított átmeneti járadékra, rendszeres szociális járadékra, valamint a bányász dolgozók egészségkárosodási járadékára való jogosultság, ha a járadékra jogosult keresőtevékenységet folytat és hat egymást követő hónapra vonatkozó keresetének, jövedelmének havi átlaga meghaladja a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegének (2011-ben 78.000 forint) 80 százalékát, azaz 62.400 forintot.

Ez a rendelkezés 2011-ben sem vonatkozik azokra a felsorolt járadékokban részesülőkre, akiknek az ellátását 2008. január 1-jét megelőző időponttól állapították meg. Az érintett személyek esetében az ellátás folyósítása melletti keresetkorlátra vonatkozó fenti szabályt 2010. december 31-e után kellett volna alkalmazni, a 358/2010. (XII. 30.) Korm. rendelet 17. § (2) bekezdése azonban - 2010. december 30-ai hatállyal - úgy módosította a 387/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet vonatkozó, 22. § (7) bekezdését, hogy esetükben 2012. január 1-jét megelőzően (azaz 2011. évre) még a 2008. január 1-je előtt érvényes szabályok az irányadók.

Igazoló link:

http://www.onyf.hu/?…

Remélem segítettem.


By
gattaga