Rokkantsági nyugdíj és munkaviszony


gattaga # 2011.01.25. 05:01

jozsi52

Nem jár táppénz:
• a keresőképtelenségnek arra az időtartamára, amelyre a biztosított átlagkeresetre jogosult, vagy teljes keresetét megkapja. Aki keresetének egy részét kapja meg, annak csak az elmaradt keresete után jár a táppénz,
• a keresőképtelenség azon időtartamára, amely alatt a biztosítás szünetel, munkavégzési kötelezettség hiányában nincs keresetveszteség (fizetés nélküli szabadság),
• a betegszabadság lejártát követő szabadnapra és heti pihenőnapra, ha azt követő munkanapon (munkaszüneti napon) keresőképtelenség már nem áll fenn,
• a gyermekgondozási segély folyósításának idejére, (ide nem értve a gyermekgondozási segély mellett végzett munka alapján járó táppénz),
• előzetes letartóztatás, szabadságvesztés tartamára,
saját jogú nyugdíj folyósításának időtartamára.

Mivel a rokkantsági nyugdíj saját jogú,igy az alkalmazott eljárás törvényes.

Igazoló link:

http://www.oep.hu/…/TAPPENZ.PDF

Remélem sikerült tisztázni a helyzetet,nem szeretem ha valaki csak a saját véleményét írja le és nem támasztja alá megfelelő módon.Elnézést a kései tályékoztatásért.


By
gattaga

gattaga # 2011.01.25. 04:16

Bebi17

Vállalkozónál legfeljebb a ki nem vett szabadság téma merülhet fel,nem tudom avval hogyan állsz?
Végkielégítést a munkaszerződésed említi egyáltalán?
Közös megegyezéssel szünt meg a munkaviszony,vagy a vállakozó mondta fel egyoldalúan?
Mióta vagy rehabilitációs járadékon?A szolgálati idődet rendesen elszámolták a NYUFIG-nál?Mennyi időre állapították meg a rehabjáradékot?ÖEK hány %-os.
Bocs a sok kérdésért,de minnél több adatból lehet következtetéseket levonni,és segíteni a sorstársaknak.


By
gattaga

Veronika13 # 2011.01.24. 19:36

neva60 2010.10.28. 23:49

Nem vagy egyedül.Én az I.és II.fok között "gyógyultam" az alapbetegségből 20%-ot.I.fokon még súlyos volt,40%.II.fokon már csak károsodás és 20%.A felsorolásból pedig már ki is maradt.Senki nem kéri számon,hogy miért.Egyébként valóban nem értem,hogy működik.

Veronika13 # 2011.01.24. 19:21

jozsi52 2011.01.13. 08:20

Nyugdíj mellett nem jár táppénz,azonban az évi egyszeri 15 nap betegszabadság igen!Azt köteles kifizetni a munkáltató,de ha utána beteg leszel,akkor tőle már semmilyen ellátást nem kapsz.

mokuskerek # 2011.01.24. 15:05

Sziasztok!
Egy hozzáértő segítségét kérném a következőben.
1998 01 01-től vagyok 50%-os leszázalékolt és azóta kapom a rendszeres szociális járadékot, jelenleg 27000 Ft-t. A jelenlegi munkahelyemen 3 éve dolgozom napi 7 órában.
Ma kaptam a nyugdijfolyósitótól egy levelet. Ebben a következő áll. "Tájékoztatjuk azon Tisztelt ügyfeleinket, akik egészségkárosodáson alapuló átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban részesülnek,hogy 2011 január 1-től - függetlenül a járadék megállapitásának évétől- keresőtevékenység folytatása esetén megszünik a járadékra való jogusáltság, ha a járadékos 6 egymást követő hónapra vonatkozó keresetének , jövedelmének átlaga meghaladja a minimálbér 80%-át."

Ezzel szemben a munkáltatómtól az alábbi tájékoztatást kaptam:
"A Magyar Közlöny 2010 . december 30. napi számában kihirdetett, az egyes kormányrendeleteknek a pénzbeli szociális ellátásokkal összefüggő módositásáról szóló 358/2010, (XII. 30.) Korm. rendelet 17paragrafus (82) bekezdése értelmében a keresőtevékenységre vonatkozó korlát hatályba lépése a korábbi évhez hasonlóan egy évvel ismét elhalasztásra került.

A mósositás értelmében tehát azok a személyek, akiknek a rendszeres szociális járadékra való jogosultságát 2008 január 1. napja előtt állapitották meg, még 2011 évben is a korábban hatlyos szabályok szerint -azaz a jövedelem vizsgálata nélkül- jogosultak maradnak az ellátásukra."

Most melyik az igaz? A Nyugdijfolyósitő által küldött levélben álló vagy a munkáltatóm által kiadott?
Várom a hozzáértő megtisztelő válaszát.
tisztelettel. P. István

Bebi17 # 2011.01.18. 08:04

Sziasztok!
15 éve dolgozom egy vállalkozónál alkalmazottként.2009 dec.3-tól 2010 dec.3ig betegállományban voltam,közben elindítottam a leszálékolásomat.A rehab.járadékot itéltek meg nekem,ami ezután lép majd életbe.A kérdésem az lenne,hogy ilyen esetben jár-e nekem valami juttatás a munkahelyemtől?Végkielégítés vagy valami más?Válaszaitokat előre is köszönöm .Bebi17

jozsi52 # 2011.01.13. 07:20

rokkant nyugdijas vagyok,emellet eválaltam a postai kézbesitő állást,ez mind rendben volt de megbetegedtem és a munkáltatom csak a ho 15 napjára fizeti az ellátást hivatkozva arra hogy nekem mint rokkant nyugdijasnak nem jár táppénzes ellátás.szeretném az illetékeseket kik ezzel foglalkoznak hogy legyenek olyan szivesek és tájékoztassanak erröl a jogszabájrol előre is köszönetem tisztelettel jozsi52

Jancsika56 # 2010.11.12. 12:33

Tegnap este volt az rtl-en. Címe házon kívül. Több téma van, pl. hasonlítják ki, hogy jár a 16%-os adóval, levágott karú rokkantót is visszább vesznek a %-ban.

jácintka # 2010.11.12. 12:24

Nagynehezen kiadta ,de nem tudom mit keressek ?

jácintka # 2010.11.12. 12:19

Jancsika56
Sajnos az oldal nem elérhető !

Jancsika56 # 2010.11.12. 11:16

Mindenkinek figyelmébe ajánlom a következő linken levő TV.műsort.

http://www.rtlklub.hu/…loknek_a_hon

pyry # 2010.11.02. 11:29

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mit jelent: "rehabilitálható, de komplex rehabilitációja nem javasolt". Édesanyám orvosszakértői véleményéhez van írva.
III. csoportú rokkant, most kap rokkantnyugdíjat?
Köszi előre is!

jácintka # 2010.10.29. 07:12

Szi anev60!.
Bizony előfordul.
Nálam 17 db leletet fel sem tüntetett dr Gorenyák.
17 db-ot átköltött.
mikor fellebbbezést meg írtam tételesen ki veséztem z eltéréseket.
Az " eltünt leletedet szerezd be a kidott orvostól.
Ha kézbe kapoda ORSZI" szkvéleményt" akkor figyelmesen menj végig a beirt leleteken .
Abból kiderül , hogy esetleg mást is eltüntettek nem csak leletet.

Mint láthtó ez a jogi fórum nem egészen azt a célt szolgálja amit szerintem képviselni kellene.
Igen vannak olyn kérdések mikor elég a tanács.
De amikor szükség van igazán szakemberre .Aki képviselné érdekeit a Munkaügyi biróságon az nincs.
Vagyis van de komoly pénzért.

Szerintem az itt tanácsot kérő emberek ezen"eszköz " hiányába vannak.

neva60 # 2010.10.28. 21:49

Kedves Fórumozók!

Tegnap voltam bizottság előtt életemben először és már is negatív tapasztalatom lett. Képzeljétek el, hogy a visszakapott leleteimet rendszereztem ma és feltünt, hogy a pszichiáter által írt /kimondottan a bizottságnak címezve/ összefoglaló leletem nincs meg.
Most mit gondoljak és Ti mit gondoltok? Véletlen lehet, hogy ott maradt? Vagy lehet, hogy ezt direkt félretette és így a %-ban nem is fog szerepelni?
Valakivel közületek történt már ilyen? Csak én vagyok ilyen szerencsétlen?
Nagyon kiváncsi vagyok a határozatra, hogy hány %-ra ítélnek.
Ha megkapom a papírt, megírom, hogy egyáltalán figyelembe vette-e az elveszett leletemet.
De ha nem kapom meg az 50 %-ot, akkor fellebbezést nyújtok be II. fokra.

Üdv: Éva

Jancsika56 # 2010.10.26. 16:54

Valós történet!
57 évesen visszavettek 67%-ról, 42-re. Próbálok munkát találni így aztán rendszeresen nézem az állásokat, munkaügyi központ oldalán is. Volt egy állás, ami lakhelyemtől 6 Km-re van, 55 ezer forint bért ígért. Ezért gondoltam, hogy, ez egy csökkent munkaképességüknek szóló állás. Kiközvetíttettem magam a munkaadóhoz. A munkaadó előadta „nem tudja mért küldtek engem oda, ők Start kártyával rendelkező, maximum 40-41%-os munkaképesség csökkent, érrendszeri, cukorbetegségtől, depressziótól mentes stb. három műszakban dolgozó, de minimum havi két éjszakáshetet vállaló dolgozót keresnek”. Szerintem ezek az úgynevezett álrokkantak, akik veszik a szakvéleményt. Gondoltam talán rendben is lenne, bár start kártyám az nincs, de kiderült, hogy gépsoron 8 órás műszakban kellene dolgozni. Munkaadó azt is mondta „nekik igazából nappalra nem is kellene senki mivel arra annyi munkavállaló van, hogy folyót lehetne rekeszteni vele, és olyanokat vesz fel, akik után sok támogatást kapnak”.
A fentírtakat még azzal egészíteném ki, hogy a mindenkori kormány azt állítja, hogy feketén dolgoznak a csökkent munkaképességűek, mondván nem igaz, hogy a rendszeres szociális járadékból élnek. Sajnos igazuk van, mert nem élnek, hanem döglődnek, mint a partra vetett hal, az igazi betegek.

Veci # 2010.09.30. 14:30

marika561
Tekintettel arra, hogy nem a munkáltató mond fel (ment fel), ezért nem hiszem, hogy kapnál végkielégítést. A végkielégítést munkáltatói rendes felmentés esetén adnak.


Üdvözlettel Veci

marika561 # 2010.09.30. 10:05

Kedves Fórumozók!
54 éves vagyok, 27 év munkaviszonyom van, 16 éve közalkalmazott, most fognak leszázalékolni, a munkáltatómfól jár nekem végkielégités?
marika561

Jancsika56 # 2010.09.27. 16:00

Igen. Ha nem véglegesre adták meg.

leturkish # 2010.09.27. 09:52

Kedves Fórumozók, Szakértők!

Segítségeteket szeretném kérni egy speciális kérdésben, remélem van köztetek olyan, aki tud válaszolni.

Apósom a mai napon megkapta a határozatot, miszerint az új számítási rendszer alapján 42 %-ra leminősítették (előtt 51% volt). Nem rehabilitálható, szakmájában nem végez munkát.

A rendszeres szociális járadékra már korábban is jogosult volt, és utánaolvasás után úgy tűnik, hogy most is az.

Mivel munkát nem tud végezni, az egyetlen lehetősége a megélhetésre a rokkantnyugdíj, azaz tovább kell mennünk másod, harmadfokra.

Kérdés:
Elképzelhető az, hogy másodfokon az esetleges további leminősítéssel (ami kisebb mint 40 %) elveszítheti a rendszeres szociális járadékot?

Köszönöm előre is a válaszokat!
Üdv

ui.: Tetszik a fórum!

zsuzska1954 # 2010.09.23. 21:03

Veci

Nagyon köszönöm a gyors segiséget!
Üdv. Zsuzska

Veci # 2010.09.23. 16:35

zsuzska1954

Ha belépsz regisztrálás után:
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/…glekerd.html

  • Ügyintézés (jobb oldalon): 4. Foglalkoztatási jogviszony lekérdezése
  • Az OEP TAJ-szolgáltatásainak használatával lekérdezhető a foglalkoztatási jogviszony. Ehhez a felhasználónak be kell lépnie a TAJ-szolgáltatások oldalra, majd a Biztosítási jogviszony lekérdezése menüpontot választva, TAJ-számának megadásával lekérheti a rá vonatkozó adatokat. A szolgáltatás igénybe vételéhez Ügyfélkapu azonosító szükséges!
  • Használom a szolgáltatást: Beírod TAJ számot és "tovább" gombra kattints

Üdvözlettel Veci

Jancsika56 # 2010.09.23. 15:18

zsuzska1954

Véleményem szerint, ha beregisztrálsz az ügyfélkapun, TAJ szolgáltatásoknál, Biztosítási jogviszony címszó alatt megtalálhatod, az összes bejelentett munkaviszonyt. Szerintem a munkakönyvi adatokon kívül azokat elég beírni.
Természetes hogy ott a valós adataidal kell.

Veci # 2010.09.23. 08:16

zsuzska1954
Ha fel tudja sorolni a munkáltatókat, akkor a Nyugdíjbiztosító tudtommal felderíti. Az lenne a lényeg, hogy legalább a munkáltatókat soroljátok fel. DE ha megkeresitek a munkáltatókat, azok tudnak igazolást kiadni a munkaviszonyról, Ha munkanélküli ellátása volt, gondolom a Munkaügyi Központtól igazolnák.
Bár 1992 után minden évben kaptunk évvégén az adóbevallási cuccokkal egy TB. járulékfizetésről igazolást, keressétek elő az is segítség. Gondolom eltettétek.
MÁS lehetőség: ha regisztráltok az okmányirodában (ingyenesen) az ügyfélkapun. Utána te is lekérdezheted, de úgy tudom csak 10 évre visszamenőleg.


Üdvözlettel Veci

jácintka # 2010.09.23. 07:25

Kedves Vali911 .
Nekem 190/100 mértek bent az ORSZI -be
Szó nélkül hagyta és be sem került a diagnózisok közé!

Nincs annyi kurázsi a kezelő - szakorvosokban orvos társadalomba , hogy fellépjen ez ellen az mű intézmény ellen?
Csak hallom és hallgatom mikor ők is fel háborodnk amit az ORSZI müvel !
Nézik tétlenül.

zsuzska1954 # 2010.09.22. 21:43

Üdvözlök Mindenkit!
Szeretném a segitségeteket kérni,a következőkkel kapcsolatban.Férjemnek aki 56 éves,2009.decemberében egymás után két infarktusa volt,ami szivizomelhalással is járt. Betettek neki 2 db fém STENT-et,hogy egyáltalán éleben maradjon.A gerincével is problémája van amit műteni kellene,de a szive miatt nem lehet.
Az épitőiparban dolgozott,de sajnos már dolgozni nem tud,igy a kezelö orvosa most elinditota a leszázalékolását.
Össze kellene szedni az éveit,de csak a munkakönyvi adatok vannak meg a későbbi munkaviszonyairól nincsenek meg a papirok.Sajnos csak az emlékezetére hagyatkozhat. Esetleg tudtok valami lehetőséget,akár interneten is ahol utána lehetne nézni a bejelentett munkaviszonyoknak? APEH,OEP,TB?
Segitségeteket előre is köszönöm!