Munkaügyi per


Érdeklődő_1 # 2009.09.07. 04:42

Senki nem tud segíteni?

Érdeklődő_1 # 2009.09.06. 15:33

Kedves fórumozók!

Jól tudom, hogy a munkaügyi perekben a pertárgy értékének meghatározásához a munkavállaló átlagkeresetébe nem számít bele a végkielégítés, és a munkaviszony megszűnése után fizetett passzív táppénz?

Köszönöm.

nandy # 2009.09.06. 14:41

Csak akkor, ha időközben volt a cégnél béremelés. Azt is figyelembe kell venni, hogy a hasonló munkakörben/végzettséggel dolgozók kaptak-e emelést.

single # 2009.09.06. 14:27

Tisztelt Fórumozók!

Légy szíves segítsetek az alábbi problémámban.

Gyes-en vagyok, és jelentkeztem a cégemnél, hogy vegyenek vissza állományba és a béremet korrigálják. Sajnos csak munkaügyi bírósággal való előhozakodással sikerült visszavetetnem magam, viszont a béremet nem hajlandók megemelni. A válságra, illetve a jelenleg a helyemen dolgozók bérére hivatkozva nem emel.

Követelhetem a bíróságon a bérem emelését (2004 óta változatlan a bruttó bérem)?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Érdeklődő_1 # 2009.09.06. 08:09

Kedves fórumozók!

Jól tudom, hogy a munkaügyi perekben a pertárgy értékének meghatározásához a munkavállaló átlagkeresetébe nem számít bele a végkielégítés, és a munkaviszony megszűnése után fizetett passzív táppénz?

Köszönöm.

nandy # 2009.08.28. 11:06

Jó lenne, ha sürgősen keresnél egy munkajogban jártas ügyvédet... Ha még felmondást sem kaptál, akkor miről beszélünk? A munkaviszonyt nem lehet szóban megszűntetni, olyan meg nincs, hogy belépéskor már aláíratják a papírt... ki dátumozza be később??

_Wasp_ # 2009.08.28. 11:05

szerezd meg a felmondásod.

sajnos a főnök közölte hogy ezt a felmondó levelet ők a belépéskor aláíratják hogy lekerüljenek minden félre értést

akkor ezt kéne leíratnod. azt se tudod, mikor szűnt meg a munkaviszonyod, mi volt az indoklás. szerezd meg ezeket az adatokat mielőbb.

lehet, hogy még mindig munkaviszonyban állsz náluk? vicces lenne.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

zsu0505 # 2009.08.28. 10:56

Sajnos az probléma tovább bonyolódik mert nem kaptam felmondó levelet és nem is írtam ilyet alá,sajnos a főnök közölte hogy ezt a felmondó levelet ők a belépéskor aláíratják hogy lekerüljenek minden félre értést.Viszont én ilyen papírt nem láttam ráadásul munka közben iratták alá a papírokat így előfordulhatott az is hogy be3csusztatták a papírok közé viszont ez az után történhetett hogy én átnéztem hogy minden rendben volt-e.És akkor mkost mit tehetek az ügy érdekében inditsam vagy sem.? Köszönöm a rengeteg segítséget mindkettőpjüknek!!

_Wasp_ # 2009.08.27. 21:23

ha akkor, amikor felmondtak neked, (amikor közölték) terhes voltál, és nem voltál valóban kioktatva a bírósági határidőről (alapvetően kétlem, mert ezt azért szokták tudni a munkáltatók), akkor biztos hogy rossz a felmondásod (kivéve a jogszerű rendkívüli felmondás esetét, de az ritka mint az ingyendolgozó ügyvéd)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

zsu0505 # 2009.08.27. 20:08

Még annyit hozzáfűznék a történetemhez hogy sajnos mielött kirugtak elötte 4 héttel vetéltem és táppénzről mentem volna vissza és akkor mondták hogy ne menjek.de nem tudotam hogy ilyen szabott határidők vannak hogy eddog meg eddig nem rughatnak ki.Ráadásul mire a kirugásom lezajlott addigra ismét teherbe estem és nem kaptam munkát és közöltem a munkaügyi központban is és azt mondták hogy nem tudnak mit csinálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 20:05

Ha valóban nem volt kioktatás abban a felmondásban (nem mellette), akkor nem 30 napon hanem 3 éven belül indíthatsz keresetet. Ezért kérdeztem.

zsu0505 # 2009.08.27. 20:03

Köszönöm a választ!
Sajnos gondoltam hogy lecsúsztam de sajnos nem volt semmilyen tájékoztató a felmondás mellett a bíróságról, illetve lehetőségéről.Hát sajnos így jártam sajnos nagyon keveset tudunk mi pálya kezdők lehet ezen kéne egy kicsit korrigáni de hát ki fogja ezt megtenni?
Köszönöm mégegyszer:zsu0505

blind # 2009.08.27. 18:25

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!
Sokat segítettetek, ill. megerősítettétek a döntést.
Azt hiszem "felvesszük a kesztyűt".
Mégegyszer köszönöm az értékes hozzászólásokat.

_Wasp_ # 2009.08.27. 15:46

akkor jó, ha nem érsz rá :))))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Grád András # 2009.08.27. 15:42

Szia Wasp!

Igen, mire válaszoltam, láttam, hogy Te orrhosszal megelőztél, ráadásul nagyjából ugyanazt írtuk (talán nem véletlenül). :-) Viszonylag kevés időm van feljönni, tegnap pl. sikerült reggel 8-délután 6-ig megállás nélkül ügyfelet fogadni, pedig a bíróságok igazából még be sem indultak. Azért persze megnézem azt a topikot, és majd ott reagálok! Szia!


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

_Wasp_ # 2009.08.27. 14:23

most én voltam az első :)
kéne valami rendszer, ami alapján látszana, ki ír épp hozzászólást egy témához, és nem küzdenék vele, ha látom, hogy te úgyis megválaszolod.

Benéznél a MÁV biztosítós topicba? lehet, hogy mondtam egy marhaságot, de nem tudom eldönteni...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Grád András # 2009.08.27. 14:20

Kedves Blind!

A munáltató elvben felmondhat bárki határozatlan idejű szerződéses munkavállalónak, - de csak érvényes felmondási ok alapján. A munkaadó nem köteles őt kinevezni egy vezető posztba, de a kinevezés elmaradása éppúgy nem felmondási ok. A közös megegyezést semmiképp sem szabad elfogadni, az a legrosszabb variáció. Ha felmondanak neki a fentiek alapján, előreláthatólag nyer a munkaügyi bíróságon, mégpedig nem keveset, de persze látni kellene azt a felmondást. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

_Wasp_ # 2009.08.27. 14:17

ha nem volt próbaidő (nem is lehetett, hiszen a munkaviszony folyamatos maradt), akkor meg kell indokolják a felmondást. az indokolásnak valósnak és okszerűnek kell lennie.

jár felmondásuk esetén a végkielégítés, a felmondási időre járó bér, a szabadságok esetleges megváltása.

ha nem lesz jó a felmondás (és ha jól értem, nagyon könnyű lesz elrontani), akkor megtámadható 30 napon belül a munkaügyi bíróságon, ez esetben számíthattok egy kis (jelentős) plusz bevételre.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

blind # 2009.08.27. 14:08

Tisztelt Fórumozók,

A véleményetekre lenne szükségem.
Az élettársam egy kereskedelmi cégnél dolgozik 2008.11. hó óta. Eladónak vették fel. A Kft. nyitott egy új kereskedelmi egységet egy másik városban. Párom megpályázta ezt az állást cégen belül és meg is kapta.
Munkaszerződés módosítottak csak a munkavégzés helye, az alapbér, illetve a munkakör változott. (érvényes munkaszerződése van)
Tegnapi nap közölték vele, hogy (nyitás előtt 1 nappal) mégsem ő lenne az egység vezetője, hanem az eddigi helyettesét jelölték ki. 10 perc gondolkodási időt kapott és egy ultimátumot, hogy ha elfogadja akkor maradhat, ha nem elküldik. (erről még nem nyilatkozott írásban, nem írt alá semmit)
A kérdés:
Mivel próbaidő nincs, nem tudom mi lenne az indoklás (és a közös megegyezéstől elzárkózunk) köteles-e ezt elfogadnia ezt a helyzetet, amely megalázó, többek közt azért mert nem volt alkalmatlanságára ok, sem szóbeli, sem írásbeli figyelmeztetés,sem negatív visszajelzés. Az új vezetőt csak szimpátia alapján választották ki, mert a felső vezetéssel "összebarátkozott". Szeretném tudni, hogy ha nem fogadjuk el ezt a helyzetet és elbocsájtják, akkor jogi úton tudunk-e valamit intézni ez ügyben, mert számomra ez vérlázító és undorító dolog, hogy munkáját jól végző emberekkel játszhatnak kedvükre, ha van valaki aki jobban "nyal"(már elnézést a kifejezésért és az ingerültségért). Mindenképp szeretnék ezzel rövid időn belül felkeresni egy ügyvédet, ha van rá esély, hogy ilyen nem fog előfordulni többet ennél a cégnél.
Köszönöm, előre is a válaszotokat.
Üdvözlettel,
blind

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 11:46

Valószínűleg lecsúsztál a határidőről. "Nem kicsit - nagyon".
A felmondásban benne volt a kioktatás a bírósághoz fordulás lehetőségéről?

_Wasp_ # 2009.08.27. 11:46

inkább hagyjad.

januárban-februárban, még lehet hogy kérdeztünk volna pár dolgot, de most augusztus vége van


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.27. 11:44

inkább hagyjad.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

zsu0505 # 2009.08.27. 11:30

Tisztelt hozzáértők és forumozók!
Tavaly kirugtak és most a gyermekemmel vagyok itthon és a Tb-nél közölték hogy jogtalan volt a kirugásom.Érdeklődni szeretnék hogy érdemes-e hozzá fogni egy perhez vagy inkább hagyjam mert nem fognak foglalkozni ezzel az üggyel.
Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 20:00

Ezt neked kell eldöntened. A valós bér magasabb, tehát a megnyerhető összeg is az. Ugyanakkor a perköltség is arányosan több, ha veszítesz. És ott van az a veszély, hogy esetleg a bíróság észleli, hogy bűncselekménnyel vagy alaposan gyanúsítható, és értesíti az illetékes hatóságot.

khan # 2009.08.26. 18:52

kedves forumozok

tanacsot kernek a kovetkezoben:
tervezem volt munkaltatomat perelni jogellenes felmondas miatt.a keresetben a bejelentett,adozott jovedelmem alapjan szerepeljen a kovetelesem,vagy legyen az az osszeg amiben szoban megegyeztunk es amit valojaban kerestem ha van erre tanum? 100ra voltam bejelentve,170et kaptam.
valaszokat koszonom!