Munkaügyi per


Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.18. 08:44

Nem. Elég, ha például megszüntetik a beosztásodat.

Érdeklődő_1 # 2009.07.18. 08:08

Kedves KBS!

Köszönöm a választ.
Ha jól értelmeztem az eddigieket azonnal csak akkor mondhatnak fel ismét, ha arra okot adok?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.17. 19:47

Nem biztos, hogy jó ötlet. Ha visszahelyeznek a munkakörödbe, akkor nincs 2-12 havi átlagkereset, aka "fájdalomdíj". És ha azonnal felmondanak - amire van esély - akkor a végkielégítés ennél lehet sokkal kevesebb is.

Érdeklődő_1 # 2009.07.17. 15:02

Köszönöm a válaszokat!

Egyjogász
Sajnos a most folyamatban lévő per egy részében is azt igyekszem bizonyítani, hogy mondvacsinált ürüggyel mondtak fel.

Mivel sajnos mostmár hónapok óta munkanélküli vagyok, és a lehetőségek mostanában igencsak szerények, elgondolkoztam azon, hogy kérem eredeti munkakörömbe a visszahelyezésem.

_Wasp_ # 2009.07.17. 11:46

nincs, csak a rendes felmondásra irányadó határidők.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Egyjogász # 2009.07.17. 11:46

A munkáltatónak ilyen esetben az a kötelezettsége, hogy a munkavállalót tovább foglalkoztassa munkakörében. Felmondási tilalom nincs, azaz jogszerű indokokkal ezen munkaválalónak is fel lehet mondani
(mint bárki másnak).
Mondvacsinált ürüggyel viszonmt senkinek nem lehet felmondani.

Érdeklődő_1 # 2009.07.17. 11:42

Tisztelt fórumozók!

A követkeő kérdésem lenne. Ha a munkavállaló kéri a munkaügyi per során, hogy helyezzék vissza eredeti munkakörébe, és a Bíróság ezt meg is teszi, akkor van-e valami kötelezettsége a munkáltatónak ami szerint pl. x ideig mindenképpen alkalmaznia kell?
Vagy esetleg valami mondva csinált ürügyel akár egy hónap múlva ismét utcára kerülhet a munkavállaló?

t.Tanácstalan # 2009.07.12. 16:16

És akkor mi az aminek súlya van?
Azt elismerték, hogy az email forgalom valós.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.12. 09:32

Nehogy azt hidd már, hogy egy emilnek (vagy akárminek) a lemezre másolt változata nagyobb bizonyító erővel bír, mint a papírra nyomtatott. Elég súlytalan mind a kettő.

t.Tanácstalan # 2009.07.12. 07:42

Kinyomtatott papír formátum volt becsatolva. Az utolsó tárgyaláson az eredeti digitális változatot akartam becsatolni. Egyrészt azért mert másodfokon (ha oda kerülne az ügy) ismert bizonyítékot tudomásom szerint már nem lehet becsatolni, másrészt az ellenfél szerintem meg fogja kérdőjelezni a szakvéleményt.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.12. 06:37

Ha egyszer már ott volt az ügy iratai között, sőt szakvélemény is volt róla akkor minek akartad mégegyszer benyújtani?

t.Tanácstalan # 2009.07.12. 06:11

Kedves KBS!

Kérem szépen kicsit bővebben kifejteni.

Ez egy korábban becsatolt papír formájú bizonyíték elektronikus változata -amiről szakvélemény is készült- melyet nem vett el a bíró.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.12. 05:54

Az az "csatolni kívánt anyagtól" függ.

t.Tanácstalan # 2009.07.12. 05:36

Tisztelt fórumozók!

Jogosan jár-e el a bíró a tárgyalás során, ha a csatolni kívánt anyagot nem veszi el?

Grád András # 2009.07.08. 19:26

Kedve Építésvezető!

Attól, hogy több topikba írja le ugyanazt, nem fog több vagy jobb választ kapni. A másikban már válaszoltam. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

epitesvezeto # 2009.07.08. 17:27

Tiszteletem!

2007 elején elhelyezkedtem, egy (akkor még megbízhatónak tűnt) állásba!
(Előtte vállalkozó voltam, és elegem lett a körbetartozásokból!)
Társasház építkezéseket folytattunk. A munkáltatom, korrektnek tűnt, így a saját gépeimet, szerszámaimat bevittem kölcsön a cégbe, azt ígérte, hogy majd elszámoljuk! Sőt az én autómmal szállítottuk az embereket, és volt, hogy az anyagot is az én pénzemből vásároltam! Az anyag számlák még a mai napig nálam vannak, (sajnos a gépek, állványok, és szerszámok használata, csak szóbeli szerződés volt)!
Miután eltelt több mint egy év, és én nem lettem elszámolva, idegileg összeomlottam!
Egy évig voltam betegállományban, amiből négy hónapot kórházban töltöttem.
Miután kiírt az orvos, kivettem a tavalyi szabadságomat, de arra sem kaptam elszámolást!
Másfél évi munkabéremről, a gépeim kölcsönzéséről, valamint a számlákról, amit én az ő cégébe fektettem a mai napig nem láttam semmit!
Az építkezést az óta már egy másik cégbe átmentette, és ott folytatják!
Tegnapi beszélgetésünkre azt tanácsolta, hogy menjek el munkanélküli segélyre, ha pénzt akarok, mert hamarosan felszámolják, a céget ahol be vagyok jelentve!
Két kiskorú gyermekem egyedül nevelem a 20,000.- gyerektartásból, és a 29,600.- családi pótlékból!
Azóta teljesen depressziós vagyok!
Tanácstalan vagyok, kihez forduljak, mit lehet ilyenkor csinálni?
Köszönöm!
Üdvözlettel!

Érdeklődő_1 # 2009.07.08. 16:25

Please.

Érdeklődő_1 # 2009.07.07. 18:26

Esetleg más is nem tudna érdemben hozzászólni?

Érdeklődő_1 # 2009.07.07. 18:24

KBS

Köszönöm.
Akkor nem vagy teljesen biztos benne?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.07. 10:34

Szerintem nettó - merthogy nem képez járulék és adóalapot.

Érdeklődő_1 # 2009.07.07. 10:12

A keresetlevélben anno ez irányú követelésem a bruttó havibérem alapján határoztam meg. A per során az alperest kötelezte a bíróság, hogy nyilatkozzon az átlagkeresetemről. Az alperes által nyilatkozott összeg (amit nettó értékben adtak meg) viszont bruttósítva jelentősen több mint amit én anno megjelöltem követelésként. Az alperes ebbe az összegbe beleszámította a passzív táppénzt, és a végkielégítés összegét is.

Ezért kérdeztem, hogy ez a bruttó átlagkereset alpján kell, hogy történjen?
A bruttó átlag keresetbe bele számít a végkielégítés, és a passzív táppénz?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.07. 06:11

A keresetlevélben kellene. Anélkül a perérték sem határozható meg.

(Egyébként nem kártérítés, hanem a munkaviszon jogellenes megszüntetése miatt alkalmazott jogkövetkezmény.)

Érdeklődő_1 # 2009.07.07. 04:34

Kedves fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy per során mikor meg kell jelöljem a követelésem a kártérítés kapcsán (a 2-12 hónapig járó összeg), ugye ennek bruttó átlagkereset alapján kell történnie?
Az bruttó átlagkeresetbe beleszámít-e a kapott végkielégítés is?

t.Tanácstalan # 2009.07.06. 17:07

Kedves _Wasp_

Akkor ha jól értem az ellenérdekeltségű fél ügyvédje a per során mint képviselő tul. kép állíthat bármit, mivel az nem minősül vétségnek?

_Wasp_ # 2009.07.06. 15:36

ha úgy látja, hogy az ügyvéd etikátlanul járt el, akkor érdemes lehet panaszt tenni, viszont nem gondolnám, hogy az ellenérdekű fél képviselete, annak álláspontjának bíróság előtt való ismertetése bármilyen etikai vétséget megvalósíthatna.

természetesen ügyvéd is lehet tanú, ez esetben tud hamisan tanúskodni is, de itt vélem nem erről volt szó.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása