Gallytörő rács felszerelése


bandeeraz # 2009.03.20. 09:36

Gyalogosvédelmi előírás, ezért nem lehet főszabály szerint. Persze a szabályok betartatása más kérdés.

3gor # 2009.03.20. 08:28

hello
pont a minap beszélgettünk egy ismerősömmel erről és ő mondta, hogy a suzuki ignisére akart venni gyárit és mondták a kereskedésben hogy csak indokoltan lehet rá csináltatni hivatalossan. Itt gondoltak arra hogy vagy összkerékmeghajtású az az ignis, vagy terepjárónak van minősítve. Ezt a felét ismerem csak...azt hogy egyterüre miként van azt nem tudom. De egy hivatalos műhelyben ezt elmondják.Amúgy most találtam erről a zsarumagazin cikkjét: http://www.zsaru.hu/modules.php?…

GYUFo # 2009.03.20. 06:46

Múlt hónapban egy igazoltatásnál a rendőr felhívta rá egyik ismerősöm figyelmét, hogy nem látja a papírok között a gallytörőre az engedélyt. Felhívta rá a figyelmünket hogy egy ilyen felszerelésének van egy engedélyezési eljárása, mivel az autó tulajdonságai oly módon megváltoznak, hogy ha egy gyalogost elütünk az rögtön meghal. Nem büntetett, de mondta járjunk utána.

Az én autómon is van gallytörő, de még egy igazoltatásnál sem tették szóvá.

BenceKékFényes (törölt felhasználó) # 2008.11.21. 03:45

Ez jó kérdés, de annyi kocsin van, hogy nekem eddig eszembe se jutott, hogy valami tiltaná esetleg.
BKF

Akivalaki # 2008.11.20. 22:36

Sziasztok!
Gallytörő rács felszerelésének van-e jogi akadálya olyan kocsira ( kisbuszra, egyterűre ) amelyiken gyárilag nem volt?
Hasznos dolog az út mentén előforduló vadak ellen. Hűtőt legalább megvédi.