Jogtárak!?


weblex # 2009.05.03. 12:19

Ja igen a "jogtárak". Épp hogy tudomásul veszi az egyszeri halandó a miheztartás miatt az éppen aktuális jogokat, máris annak módosításával kell szembesülnie.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.02.03. 15:26

Nyomtatott cégközlöny már most sincs.

Legislator # 2009.02.03. 15:25

Majd az lesz a szép világ, amikor nyomtatott közlöny sem lesz...


Sunshine after the rain.

mbarbara # 2009.02.03. 14:36

Most beszéltem a Complex-esekkel, szerintük az új lemez két gépre telepíthető, de én is csak egyről tudok. Valóban eléggé megnyirbálák a szolgáltatásokat, szóval alig várom, hogy legyen egy jól használható konkurens jogtár, aki nem csillagászati árakat kér. Egyenlőre úgy látom, hogy az Opten a befutó, de még ő is messze van. Szívesen vennék Opten felhasználói véleményeket. Egyenlőre csak az ár, ami meggyőző.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.01.31. 04:07

Két online hatályos jogszabálygyűjtemény is működik. Az a laikusnak bőven elég.
Csakhogy jogásznak sokszor nem elég a hatályos jogszabály. A kollégák erről beszélnek.

efi99 # 2009.01.30. 21:15

Teljesen egyetértek.
Mégis honnan a fészkes fenéből kellene tudnunk a kötelességeinket, ha ezek megismeréséért fizetnünk kell !?

Karandas # 2009.01.30. 20:57

Rögeszmém, hogy ezek alanyi (állampolgári) jogon kellenének, hogy on-line járjanak. Vagy laikusként illúziókat kergetek?

Egyjogász # 2009.01.30. 10:24

Nem bizony, annyi elérhető belőle, amire előfizetsz.

Régebben pl. szabadon elérhető volt az iratmintatár, most arra is külön kell előfizetni, meg a munkajogi adatbázisra, stb.

Sőt 2009. januártól a lemez már csak kizárólag egy gépre telepíthető, én sem értem pontosan, de a korábbiakól eltérően a telepítéshez regisztrálni kell, és ha a rendszer észleli, hogy a lemez már telepítve lett, további gépekre, más felhasználók részére nem engedi a telepítést (ill. csak akkor ha "több felhasználós" lemezt veszel)

_Wasp_ # 2009.01.30. 09:49

hmmm... nekem benne vannak az új BH-k (2008 asokat nézegettem), és benne van az új Pp kommentár is.

nem tudom milyen előfizetés (céges) nem én intéztem. Azt gondoltam, egységes, de eszerint mégsem az?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

mbarbara # 2009.01.30. 08:55

Úgy tudom a complexen már a Pp. kommentár nem elérhető és a többi frissítése is megállt 2008. augusztusában. A friss kommentárokat külön CD-n lehet megrendelni (természetesen külön áron). Ugyan ez a helyzet a BH-al is. Ha megnézed a teljes BH gyűjteményt akkor látod, hogy már a frissek nincsenek benne (szintén külön megvehető)
Ezért gondoltam én is a váltásra.

_Wasp_ # 2009.01.29. 14:00

én a complex-et használom, noha elég nehéz megszokni, mert korszerűtlen és csúnya a felülete, lassú az adatbáziskezelője, viszont eléggé naprakész, van benne bh és kommentár, valamint ha megszokja az ember, akkor eléggé gyorsan kezelhető.

(Csak ne kéne várni a kattintások után.... agyamra megy. Az ember nem azért van kitalálva, hogy a gépre várjon. Fél másodpercet se!)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

mbarbara # 2009.01.29. 13:44

Kedves Kollégák!

A jelenleg piacon lévő jogtárak közül igen nehéz a választás, ezért a segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni. Az általam ismert két lehetőség a KJK-Kerszöv és az Opten Kft. terméke. Míg az egyik jóval drágább és lassanként teljesen leegyszerűsített (kommentároktól és az újabb BH-tól mentes), addig a másik nehezen kezelhető, a kereshetősége nehéz és hibás és még sok egyéb apró bosszantó hibája van.
Kiváncsi lennék egy Opten felhasználó véleményére, illetve esetleg más cégek által nyújtott lehetőségekre.

Véleményeteket, hozzászólásotokat előre is köszönöm.