határozott idejű szerződés, felmondás


jogiforum_user # 2018.12.05. 18:37

Tisztelt Jog tudók!

Egy összetett kérdésben szeretném a segítségeteket kérni.

Adott egy Kttv. kinevezés, mely határozott időre szól, szülési szabadságát töltő személy helyettesítésére.
A határozott idejű kinevezés lejárata 2020. x. x., de legkésőbb a nevezett szülési szabadságát töltő személy visszatéréséig szól.

Megszüntethető-e ez a kinevezés úgy, hogy a munkáltató SZMSZ módosításra hivatkozva "rendes felmondással" 2 hónapos felmentési idő mellett.

Ilyenkor, tekinttetel a kinevezés határozott idejére keletkezik-e a munkáltatónak fizetési kötelezettsége a munkavállaló részére a határozott idejű kinevezés hátralévő részére vagy sem.
Ha igen, akkor milyen paragrafus alapján?

Miben változtat a helyzeten, ha a szülési szabadságát töltő személy nyilatkozik, hogy későbbiekben nem kíván visszatérni a munkahelyre? (Ez az információ nincs a birtokomban, csak elméleti szinten).

Milyen szinten vonatkoznak, ha vonatkoznak a Mt. rendelkezési a Kttv. kinevezésekre?

Segítségeteket előre is köszönöm!

drbjozsef # 2018.11.09. 05:40

n_gery,

Szerintem nem. A nagyobb fizetés másik helyen nem aránytalan sérelem, még akkor sem, ha 3x annyit keresnél, ráadásul, bár azt hiszem a munkáltatói felmondásnál kötelező elem, hogy a munkavégzéssel legyen kapcsolatos, azért ez nem a munkaadó érdekkörében felmerülő probléma, hogy ezért el kelljen fogadnia a határozott idejű szerződés felmondását.

Persze, közös megegyezéssel (szinte) bármit lehet, ha beleveszitek a szerződésebe, akkor már teljesen megfelel.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.08. 20:17

Azért az az indoklás sem lehet akármilyen.

n_gery # 2018.11.08. 17:03

Sziasztok Szakértők!

Határozott idejű munkaszerződés megkötése előtt állok, olvastam hogy munkavállalóként is megkötést jelent egy ilyen szerződés felmondás szempontjából, mégjozzá hogy indokolnom kell. A munkavégzést lehetetlenné tevő körülmények érthető. A munkavégzés a körülményeimre tekintettel aránytalan sérelemmel járna feltételnél kérdés, hogy aránytalan sérelemnek számít ha például azért mondok fel, mert egy jobb (anyagi vagy más ok miatt) állást találtam? Vagy ez nem elég indok, és inkább kérjem, hogy ez kerüljön be a munkaszerződésbe, hogy a leendő munkaadóm elfogadja, ha azért mondom fel a határozott idejű szerződést, mert találtam egy jobb helyet?

okkati (törölt felhasználó) # 2018.08.02. 06:58
A sztorim folytatása: Mivel 2018.július 24-én munkáltatóm (kormányhivatal) visszavonta a korábbi kinevezés módosításom ill. visszamenőlegesen 2018. június 30-val (előző határozott idejű kinevezésem vége) megszüntette a jogviszonyom küldött egy nyilatkozot melyet aláírva vissza kellett volna küldnem. A nyilatkozat arról szól, hogy a kinevezés visszavonását elfogadom. Ezt természetesen nem tettem meg, a Közszolgálati Döntőbizottsághoz fordultam panasszal, erről a munkáltatót is értesítettem. Közben a táppénz iránti kérelmem is visszautasíításra került jogosultság hiányában. Még élő jogviszonnyal ill. kinevezéssel 2018. július 4-6-ig szóló időszakra táppénzes papírt adtam le. Mai napon postai úton megérkeztek az elszámoló lapok, melyet aláírva vissza kellene küldenem. Elszámolólap II. a következőt tartalmazza 2018. 07. 24. nappal bezárólag ismert utolsó munkából való távolmaradás a tárgyévben és innentől távollét oka -, jelentett időszak
  • és aláírva a hivatal részéről. Most akkor mi van????
nonolet # 2018.07.24. 20:08

SŐT ki is nevezték...

"(kaptam 2018.júl.2-án és arról szól, hogy kinevezésem meghosszabbításra került 2018.12.31-ig)."

ÉS

3 hétig élt a jogviszonya!!! hivatalosan is

"(kaptam 2018.07.24-én, mely arról szól, hogy a júl. 2-án kapott kinevezés módosítást visszavonja)."

Most akkor?

nonolet # 2018.07.24. 19:51

KBS

Ha egyszer bejárt melózni, akkor azt valamiként rendezni kell...

Hisz de facto munkaviszonyban van az első plusz naptól kezdve a munkáltató tudomásával.

Sőt a munkáltató ígérete alapján!
Amiről írása is van... ráadásul.

okkati (törölt felhasználó) # 2018.07.24. 16:32

A következő iratok birtokában vagyok a mai napon:
Kinevezés módosítás állami szolgálati jogviszonyban (kaptam 2018.júl.2-án és arról szól, hogy kinevezésem meghosszabbításra került 2018.12.31-ig).
Kinevezés módosítás állami szolgálati jogviszonyban
(kaptam 2018.07.24-én, mely arról szól, hogy a júl. 2-án kapott kinevezés módosítást visszavonja).
Kinevezés módosítás állami szolgálati jogviszonyban
(kaptam 2018.07.24-én, mely arról szól, hogy állami szolgálati jogviszony 2018.06.30-án a kinevezésben foglalt határozott idő lejárta miatt 2018.06.30-án megszünik).

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.24. 15:12

(Ez azért nem ilyen egyértelmű. A korábbi Mt. expressis verbis szabálya az új Mt.-ből kimaradt, és vitatott, miért. Nem beszélve arról, hogy a kérdező jó eséllyel nem is tartozik az Mt. hatálya alá, és csak pongyola szóhasználat miatt ír munkaszerződést kinevezés helyett.)

nonolet # 2018.07.24. 14:39

Ez eddig a múlt lepapírozása.

Azonban mivel TÉNY, hogy TOVÁBB dolgoztál (és dolgozol?) ÉL a határozatlanná változott munkaviszonyod, amire muszáj lesz új a papírt írniuk.
(ehhez ragaszkodj is, ha nem megy magától a dolog)

Aztán majd fel is mondhatják persze az újat...

okkati (törölt felhasználó) # 2018.07.24. 14:34

nonolet ma (ügyfélkapun keresztül reggel 8.45-kor) megkaptam az új kinevezés módosításom, ami visszavonja a munkaviszony meghosszabbítását és megkaptam a munkaszerződésem 2018.06.30-i dátummal (előző szerződésem lejárta) megszünését.

nonolet # 2018.07.24. 11:19

Már írtam 1X ...

Írásban!!!
-
Kérd az élő munkaviszonyod írásba foglalását.
Hisz az a "tovább dolgozás"-sal létrejött, jogfolytonosan.
-

Azaz most van egy élő határozatlan idejű jogviszonyod.

okkati (törölt felhasználó) # 2018.07.24. 05:03
Kovács_Béla_Sándor és nonolet, köszönöm a válaszokat, én természetesen dolgozni szerettem volna, jó munkahelyi légkörben, a szakmámnak megfelelő feladatom volt itt. Ezek után viszont elbizonytalanodtam. Igen van írásban egy 2018. december 31-ig szóló kinevezés módosításom, bár kilépő papírokat még mindig nem kaptam, de az ügyfélkapum szerint
  • tegnap délután óta - visszamenőleg 2018.06.30-ával (ez előző szerződésem eddig szólt) megszünt a munkaviszonyom. Azóta eltelt több mint 3 hét, közben dolgoztam is ugyanott, ugyanazt, aztán táppénzen is voltam. Papírok hiányában sehol nem vagyok regisztrálva erre a 3 hétre és még jövedelempótló támogatást sem kapok.
Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.23. 18:20

Kicsit zavaros. Most akkor van írásbeli hosszabbítás vagy nincs?

nonolet # 2018.07.23. 17:47

TE MIT szeretnél?
Mi lenne a jó neked?

okkati (törölt felhasználó) # 2018.07.23. 17:32

Kovács_Béla_Sándor Délutánra felpörögtek az események, bár írásbeli dokumentumot még mindig nem kaptam, de az ügyfélkapumon a munkaviszonyom délután 5 óra megszünt méghozzá 2018.06.30-án azaz a szerződésem lejártakor. Igaz, hogy azóta 23 nap telt el. Írásban, hogy tovább tudjak lépni még mindig semmi.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.23. 15:22

szóban tájékoztattak a munkaszerződés meghosszabbításáról , amit írásban is megkaptam pár nap múlva.

Akkor mi a probléma? Mi kell még?

okkati (törölt felhasználó) # 2018.07.23. 14:02

Nonolet 2018.12.31-ig hosszabbították meg a szerződésem. Ügyfélkapun ebben a pillanatban is látom, hogy él a munkaviszonyom:

5113 20161101 20171117
20171120 20171231
KORMÁNYHIVATAL 3910 20180101

nonolet # 2018.07.23. 13:34

Ráadásul immár "határozatlan idejű" munkaviszonyként...

Amit ugye nem sima ügy felmondani.

nonolet # 2018.07.23. 13:31

Kérd az élő munkaviszonyod írásba foglalását.

Hisz az a "tovább dolgozás"-sal létrejött, jogfolytonosan.

okkati (törölt felhasználó) # 2018.07.23. 12:57

Kormányhivatalban dolgoztam határozott idejű munkaszerződéssel mely 2018.június 30-án lejárt. Még júniusban szóban tájékoztattak a munkaszerződés meghosszabbításáról amit írásban is megkaptam pár nap múlva. Ennek megfelelően július 2-án és 3-án is dolgoztam, majd a nap végén telefonon a megyei főosztályvezető arról tájékoztatott, hogy mégsem engedélyezték a szerződésem meghosszabbítását és már adott időpontban sem lehettem volna ott a hivatalban. Július 4-13-ig táppénzes állományba vett a háziorvosom, amit felettesemmel közöltem is. Munkahelyemről semmiféle megkeresést, felmondást, kilépő papírt nem kaptam, a nyilvántartási rendszer szerint a munkaviszonyom "élő". Az elmúlt héten emailben fordultam a járási hivatal vezetőjéhez, de megkeresésemre továbbra sem történt semmiféle reakció. Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.16. 13:19

És a munkaviszonyod sem szűnt meg táppénz közben. :) Maradjon is így!

Nytyke # 2018.07.16. 13:15

Kedves Kovács_Béla_Sándor köszönöm szépen! Látszik, hogy nem szoktam táppénzre menni :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.15. 18:41

Nincs már passzív táppénz. Évek óta nincs.

nonolet # 2018.07.15. 17:49

El.