Versenytilalmi megállapodás


Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.10. 13:20

OFF
megtörtént de arra sem jött válasz.

Tisztelt Úr!

Nincs három órája, hogy megjött az az üzenet. Ennyire gyors azért nem vagyok. Másrészt remélem, nem haragszik, hogy ha már itt utalt rá, akkor én is itt válaszolok. Sajnos, leterheltségem miatt nincs módomban a megbízást elvállalni, így árajánlatot sem tehetek. (V.ö.: nincs az a pénz!)

ON

wers # 2019.09.10. 13:13

Előbb-utóbb szokott válaszolni.

Allanon # 2019.09.10. 12:35

wers, megtörtént de arra sem jött válasz. :-D

wers # 2019.09.10. 10:59

Allanon, a problémád úgy tűnik túl mutat ezen az ingyenes oldalon. Itt már orvoshoz is kell fordulni, aki először megvizsgálja a pácienst, és felállítja a diagnózist.

(vetkőzni nem kell, elég a szerződésedet elővenni)

Allanon # 2019.09.10. 10:40

A honlapodon lehet tanácsot és árajánlatot is kérni, ráadásul erre a fórumra hivatkozva.
Akkor a weblapod a telefondoktor vagy járóbeteg ellátás kategória?
Kértem hivatalos árajánlatot, remélhetőleg meg is ugrik a segítőkészség ha már pénz is lehet benne.
Az Ajánlatkérés résznél a "Az adatkezelési tájékoztató tartalmát megismertem és elfogadom" hivatkozása az "about:blank#blocked" oldalra visz.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.10. 10:07

Nem muszáj elfogadni a diagnózisomat.

Allanon # 2019.09.10. 10:04

Kedves Béla!

Amennyiben nekem írtad, akkor kérlek vedd figyelembe, hogy a vakbelet alapból szükségtelen eltávolítani. A vakbélgyulladás megelőzéséhez szükséges táplálkozásról, pedig érdemes érdeklődni.Jelen esetben a probléma egyáltalán nem akkut és nem igényel műtétet.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.10. 08:54

A vakbeledet sem a járóbeteg-ellátáson, pláne nem a telefondoktor útmutatása alapján veteted ki, ugye?

Allanon # 2019.09.09. 19:49

Sziasztok!

Kaptam egy jobb lehetőséget egy olyan munkáltatótól, mely a tevékenységi köre alapján, ütközik a versenytilalmi szerződésemmel, de teljesen más lenne a munkám és a beosztásom is.
Ennek legfőképp a szeződésben foglalt elég tág megfogalmazás az oka.
Mely az alábbi: Versenytárs mindazon jogi személy, gazdasági társaság vagy más üzleti tevékenységet folytató személy, aki elektronikus hírközlési szolgáltatónak, vagy médiatartalom-szolgáltatónak; vagy műsorterjesztőnek minősül, valamint műsorgyártással foglalkozó vállalkozások, illetve bármely személy, aki a fenti tevékenységekkel kapcsolatos értékesítést (ideértve a reklámértékesítést is) végez.
A jelenlegi cég fő tevékenységi köre: 6020. Televízióműsor összeállítása, szolgáltatása
Az új cég fő tevékenységi köre: 5911. Film-, video-, televízióműsor-gyártás
A mostani cégnél egy csatorna műsorát rakom össze, alkalmazotti jogviszonnyal. Az új cégnél pedig adminisztratív munkám lenne, megbízottként egyéni vállalkozóként, melynek során a vágók, kreatív munkatársak munkáját fognám össze. Az adminsiztrációjukat és elszámolásukat segíteném.
A két cég semmiben sem konkurenciája (a régi gyártással nem foglalkozik), az új csak gyárt de televíziós műsort nem szolgáltat és nem ügyfele egymásnak.
Mivel eddigi életem során csak médiával foglalkoztam, így csak ebben az irányban van szaktudásom.
Az alábbi kérdéseim lennének:

  • ha a fentiek szerint munkahelyet váltok, akkor a volt munkáltató jogosan követelheti a versenytilalmi szerződésben meghatározott 3 havi teljes bruttó béremnek a kétszeresét kötelezettségszegésenként kötbérként?
  • a szerződés fenti pontja és a tényállás alapján, bírósági pert is nyerhetnek, melyet elvesztek és köteleznek a kötbér megfizetésére?
  • a fentiek alapján milyen lehetőségeim vannak, hogy következmények nélkül (kötbér), az új helyen dolgozzak?
  • amennyiben nincs annyi jövedelmem mint a kötbér összege valamint ingó és ingatlan vagyon sincs a nevemen, hogyan tudja behajtani a munkáltató a kötbért? (Börtönbe nem szeretnék vonulni egy munkahelyváltás miatt. :) )

Légyszíves, ha az időtökbe belefér egy picit részletesebben írjátok le a választ, sajnos nem vagyok jogász.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

MrzNur # 2019.07.16. 19:34

Elnézést kérek a nyelvi hibákért, telefonról a Google sokszor tévesen javítja át a szöveget.

MrzNur # 2019.07.16. 19:13

Szia,

Ha elhelyezkedek máshol (konkurencia). Azonnal perre megy a volt munkáltatóm. Attól tartok, hogy egy perben hátrányba kerülnék, ha én szegény meg a versenytilalmi megállapodást. Ezer helyen olvastam róla, de sehol sem térnek ki arra az esetre, hogyan lehet érvényes egy ilyen megállapodás, ha a munkáltató kilyelenti, hogy nincs szüksége a munkámra (gazdasági okokból). Ezért lenne szükségem tanácsra.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.15. 16:03

Miért kellene támadni? Ha érvénytelennek tartod, akkor aszerint jársz el, és passz.

MrzNur # 2019.07.15. 12:54

Sziasztok,

A segítségetek szeretném kérni:

A munkáltatóm 2015-től versenytilalmi kitétellel egészítette ki a szerződésünket. A versenytilalmi összeget beépítette a munkabérbe, az a bérpapírokon külön nem szerepelt. A munkáltató folyamatosan a bér szerves részeként kezelte, ügyelve arra, hogy a 33%-ot elérje.

Idén a munkáltatóm gazdasági nehézségeivel indokolva megszüntette a munkaviszonyom. Jeleztem, tekintve, hogy ők nem tartanak a továbbiakban igényt a munkámra, szeretnék hasonló tevékenységi körben elhelyezkedni (ebben van tapasztalatom, 10 éve ebből élek), kijelentette, hogy a versenytilalmi érvényesnek tekintik.
A visszakövetelt összeg az utolsó havi bruttó! átlagbér 12x-se +visszamenőleg 2015-ig az ősszes versenytilalmi címén kifizetett bruttó összeg és még nem határozott összegű kötbér.

Kérdésem, megtámadható a fentiek alapján a szerződés?

Válaszotok előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.17. 22:00

Nem kell semmit igazolnod.

kerdeznijo # 2019.01.17. 21:27

Sziasztok, van egy kérdésem a témához, amit biztos alap tudni, de inkább rákérdezek:

Ha megszűnik a munkaviszony, akkor automatikusan elkezdik nekem fizetni a megállapodásban szereplő összeget az adott ideig?

Vagy esetleg igazolnom kell, hogy versenytárshoz akarok menni dolgozni és csak akkor fizetnek?

Köszönöm a választ előre is.

drbjozsef # 2018.10.04. 09:26

Mi van, ha később kilépek, de nem versenytárshoz megyek? visszavonhatja a havonta kifizetett összeget vagy egy részét?

De hát pont azért fizeti, hogy NE menjél. Az neki a jó.

Gomezito # 2018.10.04. 08:52

Sziasztok!

Segítségre van szükségem:
A munkáltató a munkaszerződéssel együtt versenytilalmi megállapodást akar kötni. A munkabéren felül havi fix összeget fizet díjként.

Mi van, ha később kilépek, de nem versenytárshoz megyek? visszavonhatja a havonta kifizetett összeget vagy egy részét?

Megteheti, hogy nem fizeti ki, ha beteg vagyok vagy szabadságra megyek?

Mivel bármikor elállhat tőle, megteheti, hogy visszavonja kilépéstől függetlenül?

Köszönöm a segítséget!

drbjozsef # 2018.07.31. 08:50

nad-h,

nézzük fordítva a kérdést : ha hasonló hibát találna a munkáltatód a munkaszerződésetekben, az egészet semmissé nyilváníttathatná szerinted?

nonolet # 2018.07.31. 08:13

nad-h

Az egész?! miért lenne érvénytelen...

A 30%-os a gáz csak.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.31. 05:33

Nem.

nad-h # 2018.07.30. 18:03

Tisztelt Fórumtársak!

Szeretném a segítségeteket kérni "konkurencia záradék" témában.

Tervezem, hogy hamarosan felmondok a jelenlegi munkáltatómnál és esélyes, hogy az ő szemükben egy konkurens cégnél fogok kikötni.

A munkaszerződésemben ez szerepel: "A fenti kötelezettségvállalás ellenértékeként munkáltató a tilalmi időtartam hónapjai számának és a munkavállaló munkaviszony megszűnésekori havi átlagbére 30%-ának szorzatát köteles megfizetni"

A Mtk. úgy fogalmaz, hogy legalább egyharmadát kellene kapnom.
Kérdésem az lenne, hogy mivel a szerződésemben csak 30% szerepel, hivatkozhatok-e arra, hogy ez így törvénytelen/szabálytalan (mivel a minimumot nem éri el), és ezáltal az egész szerződés érvénytelen?

A megtisztelő válaszokat előre is köszönöm!

drbjozsef # 2018.05.30. 05:55

Ellenben, ha nem pénzt szeretnél, hanem átmenni egy másik hasonló céghez, ahol esetleg előfordulhat, hogy menne veled egy-két ügyfél ettől a cégtől, akkor meg eleve az érvénytelenségre kell hivatkozni.

Ahogy látod az itteni polémiából, mindkét álláspontnak vannak támogatói.

psxpal # 2018.05.29. 15:32

Köszönöm Sándor a válaszodat!


Exitus acta probat

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.29. 14:42

Itt mindenki tegeződik, szervusz!

Ha szeretnél pénzt kapni, akkor inkább ne feszegesd az érvénytelenséget. Hiszen ha esetleg mégsem akar fizetni a munkáltató, akkor ezzel felkínálod neki a kibúvót. Te csak tartsd magad ahhoz, hogy egy érvényes versenytilalmi megállapodás áll fenn köztetek, és csak az a kérdés, mennyit kell fizetnie a munkáltatónak. A minimum nyilván, de helyezkedhetsz arra az álláspontra is, hogy a konkrét esetben az kevés.

psxpal # 2018.05.29. 14:22

Mire gondol, kedves Béla / Sándor?


Exitus acta probat