Egyéves az új Polgári Perrendtartás - Lehetőségeket vagy akadályokat teremt az új törvény? - Szakértők válaszolnak | Budapest, 2019. február 8. péntek | Regisztráljon most!

Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Közalkalmazott, felmondás

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.11.29. 17:15

A ki nem vett szabadság megváltása jár. De a táppénzes évre nem lesz ki nem vett szabadság. Csak a ledolgozott negyedévre.

www.kbs-ugyved.hu

rita0209 # e-mail 2018.11.29. 16:29

Miért nem jár a ki nem vett szabadságom penzbeli megvaltása? Ilyen nincs! Idén dolgoztam 3 hónapig csak utána lettem beteg...mi az hogy megszünéskor az ezévre jaró szabadságkeretet ezt nem fizetik k!i nekem.közalkalmazotti jogviszony megszűnéskor?
Hisz egy napot se vettem.ki az első ledolgozott idei negyedévben..a betegségről meg nem tehetek..kérem a jogszabalyt amire hivatkozba ezt alapozza! Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.11.29. 15:54

Ha te mondasz le, akkor nem jár végkielégítés. Az ilyen hosszú idejű táppénzre szabadság se jár.

www.kbs-ugyved.hu

rita0209 # e-mail 2018.11.29. 15:24

Tisztelt Forum. Közalkalmazott vagyok jelenlegi helyemen több mint 3 éve. Tartós betegség miatt táppénzre majd mütétre kényszerültem. Leszázalékoltak foglalkoztatási rehabilitáció nem javasolt B2 minősítéssel. Orvosom sem javasolja a főállásomba visszatérést. Miként tudok békével elválni a munkahelyemtől? Kivárjam az 1 év táppénz lejártát ami 6 hét vagy felmondhatok eü állapotra hivatkozva kérve a közös megegyezést a ezévi ki nem vett szabadságom megváltását pénzben ill.1 havi végkielégítést kérhetek-e hisz 3 évem megvan ott.
Vagy ez megtagadható?
Csak akkor járna a 1 havi végkieléhítés ha kivárva az 1 év táppènzt nem tudok visszamenni és ök mondanak fel?

Találtam egy rehab.munkahelyet 4 órában oda mennék januártól azért mondanék fel. Hisz főállásom úgysem tudom ellátni. Jelenleg is kórházban vagyok az 1 havi felmentést letölteni se tudnám.
Emiatt felmondásom elektronikusan is intézhetem?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.11.17. 19:46

A közös megegyezés attól közös megegyezés, hogy a felek a megszüntetés minden lényeges feltételében megegyeznek. A megszűnés időpontjában is.

www.kbs-ugyved.hu

Tempest89 # e-mail 2018.11.17. 19:15

És a közös megegyezés?
Az egy járható út?
Ott 30 nap a felmondási idő?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.11.17. 18:59

Nem. (Mivel nem lehet rendes felmondással megszüntetni a jogviszonyt, értelemszerűen felmondási idő sincs.)

www.kbs-ugyved.hu

Tempest89 # e-mail 2018.11.17. 18:36

Tisztelt Szakértő!

Tavaly óta egy középiskolában vagyok közalkalmazott mint laboráns, határozott időre jövő év június végéig.
Egyszer már meghosszabították a szerződésemet.
(2017. nov-2018. június
2018. július-2019. június)
Egy gyesre ment kolléga helyén vagyok.
Közben kaptam egy álláslehetőséget egy másik, magánszektorban lévő cégtől egy vonzóbb állásajánlatot.
Kérdésem a következő volna:
Elég indok-e ez a felmondásomra?
Ha nem, akkor én közös megegyezést választanám, amiben a munkáltatóm is (véleményem szerint) partner lenne.
Ilyenkor mennyi a felmondási idő?
30 vagy 60 nap?

Kérem adjon nekem tanácsot!
köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.11.14. 21:21

Ugyan már!

www.kbs-ugyved.hu

YAMAHA28 # e-mail 2018.11.14. 21:17

Üdvözletem!
Határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyomról készülök lemondani.Jelenleg szabadságomat töltöm,GYes mellett szerettem volna visszamenni dolgozni a régi munkahelyemre. Most kaptam egy másik munkalehetőségről ajánlatot, de az nem közalkalmazotti státusz lesz.Kérdésem: ha most lemondással szűnik meg a jogviszonyom, már soha többé nem lehetek közalkalmazott?( nem tudni mit hoz az élet, szeretnék tisztán látni).Köszönöm előre is szíves válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.11.14. 15:47

"elküldnek; megszüntetése"...

A határozott idejű jogviszony a határozott idő lejártával megszűnik, külön jognyilatkozat ("elküldés"; "megszüntetés") nem szükséges. A határozott idő lejárta előtt azonban csak a rendkívüli lemondás, felmentés szabályai szerint szüntethető meg.

Ismétlem: határozottan úgy vélem, ez a kinevezés nem jár le december 31-én. Hacsak.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.11.14. 12:39

Nincs ezzel semmi baj, lehet, sőt szokás így meghatározni a szerződés időtartamát.
S ha már így történt, akkor szerintem nem szűnik meg a jogviszonyod december 31-én. Hacsak.

www.kbs-ugyved.hu

lilei # e-mail 2018.11.14. 10:47

T.Cím!
Állami tisztviselő vagyok. Határozott idejű kinevezéssel kerültem mostani munkahelyemre, a Kormányhivatalba. Jelenleg létszámstop van elrendelve, emiatt (mivel szerződésem lejár 2018.12.31-én) nem hosszabbítanak, el kell jönnöm a munkahelyről.
Igazából az lenne a kérésem, hogy véleményezzék már a kinevezésemet tartalmilag, hogy megfelelt-e az előírásoknak.
Tehát amit kaptam: „Kinevezés állami szolgálati jogviszonyba” nevű dokumentum, amelyben a szokásos adatok megtalálhatóak: név,cím,születési hely,idő…stb.
Majd: „ Az állami tisztviselőkről szóló 2016.évi LII.törvény (Áttv) alapján kinevezem Önt 2017.08.01. napjától határozott időre helyettesítés céljából X Y (GYESen lévő kismama neve) állami tisztviselő fizetés nélküli szabadság miatti távollét idejére előreláthatólag 2018.12.31.napjáig az alábbi feltételekkel.
Munkakör, feladatkör,kulcsszám,illetmény, munkavégzés helye,próbaidő tartalma…stb.

Majd egy sor:
„Tájékoztatom, hogy határozott idejű kinevezése előreláthatólag 2018.12.31 napjáig, vagy XY (gyesen lévő kismama neve kiírva) tartósan távollévő ismételt munkába állásáig tart. „
Kiegészítésül írom, hogy a kismama gyermeke 2019.07.15 én lesz 3 éves majd, jelenleg nem dolgozik.
Egyszóval így 35 éves munkaviszony mellett kell elhagynom ezt a munkahelyet.
A kérdésem az, hogy hivatalos-e, elfogadható-e a kinevezésben ilyen vagylagos dátum megadása végidőpontnak mégha tájékoztatásul közölték is.
(aki ért hozzá: a KIRÁban is így van rögzítve)
Köszönettel
Andrea

wers # e-mail 2018.07.26. 07:33

Jobb lett volna tegnap póstára adnod sürgősségi levélként. Egyébként át kell vegyék. Kell lennie illetékesnek erre.

Óvónéni1991 # e-mail 2018.07.26. 07:25

Volt már rá példa, hogy nem vették el másnak a felmondását!

wers # e-mail 2018.07.26. 06:55

Gyanítom a póstást sem zavarják el. Valakinek át kell vennie.

Óvónéni1991 # e-mail 2018.07.26. 06:41

Kedves Mindenki!
Abban kérném a segítségeteket, hogy ma adom be a lemondásomat egy óvodában ahol határozatlan idejű közalkalmazott vagyok. De most tudtam meg, hogy a vezető csak jövő hét kedden lesz az oviban. Kérdésem: átadhatom e a vezetőhelyettesnek? Köteles-e átvenni tőlem? Mert hogy az abban foglaltak szerint mától már "ketyeg" a lemondási idő. Nagyon fontos!

wers # e-mail 2018.07.25. 11:02

Már itt is rögtön indoklást kell írnom és várnom a válaszára, ezt követően pedig közösen kell megállapodnunk a részletekben ?

Szerintem arra célzott KBS, ha közös megegyezésre törekszel, ne rágalmazd meg a munkáltatódat a lemondásban, mert annak nem igazán lehet jó vége. Az pedig, hogy megállna egy rendkívüli felmondás, az egyelőre csak szerinted.

Zsifin # e-mail 2018.07.22. 14:48

Tisztelt Uram!

1 éves határozott munkaszerződésem van közalkalmazottként bv intézettel.
Szeretnék mihamarabb távozni az állásból mert kaptam egy új, sokkal jobb ajánlatot. 5 hónapot dolgoztam le ebből az 1 évből. Mit javasol?

Tisztelettel,
Zsifin

Lyonee #   2018.07.22. 12:44

Áthelyezést...

Lyonee #   2018.07.22. 12:43

Vissza kell fizetned.
Nem felmondás, hanem lemondás a közalkalmazotti jogviszonyodról.
Áthelyeslést nem próbáltad?

tájékozatlan # e-mail 2018.07.21. 20:49

Köszönöm a választ!
De akkor nem tudok szeptember elsejével kezdeni az új helyen.
Kérjek közös megegyezést és írjam le, hogy tekintsenek el a teljes felmondási időtől és a megmaradt időben tekintsenek el a munkavégzéstől?
És még egy kérdésem lenne: Részarányosan, ha jól számoltam, 8 nappal több napra küldtek szabadságra (egy nappal sem rendelkezhettem). Mi lesz ezekkel a napokkal?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.07.21. 19:20

Lemondás. 60 nap a lemondási idő.

www.kbs-ugyved.hu

tájékozatlan # e-mail 2018.07.21. 18:37

Tisztelt Ügyvéd úr!

38 éve vagyok közalkalmazott. Jelenlegi munkahelyemen 3 éve dolgozom. Szeretnék felmondani, másik munkahelyre menni, ahol szeptember elsejével tudnak felvenni. Mi a módja a felmondásnak? Hétfőtől a szabadságomat töltöm, a 46 napból már 13-at kiadtak, az óvoda zárás idejére most megint kiadtak 25 napot. Van-e lehetőségem arra, hogy a jelenlegi munkahelyemre ne kelljen visszamennem szeptember 1-ig? Közös megegyezést kérjek vagy hogy lehet felmondani? Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.07.02. 20:59

Kinevezéssel és lemondani.
Igen; igen; komoly.

www.kbs-ugyved.hu