Közalkalmazott, felmondás


Immaculata # 2016.11.07. 14:38

Ha a szerződés úgy szól, hogy a határozott idő ellenére megszüntethető, akkor szerződés szerint.
A rendes felmondást egyébként indokolni nem kell.

Immaculata # 2016.11.07. 14:36

Hát igen. Ha például magasabb bérért tud csak felvenni valakit, akkor kérheti a különbözetet. Vagy másnak kifizetett túlóra különbözetét.

drbjozsef # 2016.11.07. 11:59

Perem1972,

Határozott idejű kinevezés esetén nem mondhatsz le. Az csak közös megegyezéssel szüntethető meg. Úgyhogy első körben keresd meg a munkáltatót, szerintem ez esetben a KLIK, és kérdezd meg, van-e lehetőség a határozott szerződés közös megszüntetésére.

Ha nincs közös megegyezés, akkor dolgoznod kell a szerződésedben meghatározott időpontig. Ha ezt nem teszed, azzal elég rosszul járhatsz, mert a munkáltató bevasalhatja rajtad minden a szerződés szegéseddel járó kárát.

Perem1972 # 2016.11.06. 21:32

Szép estét!

Azt szeretném megkérdezni, ha most egy Általános Iskolában tanítok, több mint egy éve, és rendes felmondással szeretnék felmondani, akkor milyen formátumnak kell a felmondás megfeleljen? Esetleg egy mintát nem tudnna nekem küldeni?
Annyit érdemes még tudni, hogy a szerződésem határozott idejű, 2018.10.07-ig szól amúgy, mert valaki helyett, aki éppen szül, ahelyett vagyok.
Kinek kell címezni a rendes felmondást? Az intézményvezetőnek, vagy a KLIK kinevezési jogkör gyakorlójaként feltüntetett személynek?
Jól tudom, hogy a felmondási vagy lemondási idő 60 nap, melyből a munkaadó 30 napra igényt tarthat, a másik 30-ra nem. Emellett fizetést meddig kaphatok a 30, vagy a 60 napra?
Meg kell indokolnom a felmondást?

Köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel:
Peremiczki István

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.06. 14:45

Ahogy írtam: két hónap a lemondási idő.

covy # 2016.11.06. 13:48

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

2010. 09.26-óta közalkalmazottként határozatlan idejű szerződéssel dolgozom mint gyermekfelügyelő, egy általános iskolában. Az öregségi nyugdíjat 2018.márc.15-én érem el, illetve ekkor vonulok nyugdíjba. A nyugdíjba vonulásig fentmaradó időszakban már nem kívánok új munkaviszonyt létesíteni. Mivel a jövő évi tanévet már nem akarom elkezdeni, ezért szeretnék a közalkalmazotti jogviszonyomról lemondani, vagyis felmondani. Kérdésem, hogy mennyi a felmondási időm, mik azok a fontos szempontok,ha van ilyen, amire figyelnem kell?

Várom megtisztelő válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.26. 07:14

Két hónap, és nem kell felmenteni a munkavégzés alól a közalkalmazottat, ha maga mond le. Nem jár végkielégítés sem.

ateszharaszti # 2016.10.26. 05:08

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Segítségét szeretném kérni az alábbi ügyben:
Egy középiskolában vagyok több mint 5 éve közalkalmazott (rendszergazda).
Szándékozom állást változtatni. Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi a felmentési idő és abból mennyi időre köteles felmenteni a munkáltató?
Milyen esetben vagyok jogosult a két havi végkielégítésre?

Várom megtisztelő válaszát. Előre is köszönöm.

Bernadett2016 # 2016.09.28. 19:08

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Köszönöm a válaszát!

Még dolgozom, a felmondást nem katpam meg.
Közölték válasszak az alábbbi lehetőségekből:

  • 4 hónap táppénz utána közös megeggyezés vagy
  • 1 hónap felmentés a munka alól 1 havi fizetéssel vagy
  • mondjak fel én közös megeggyezéssel.

Egyik lehetőséget sem fogadom el, mivel egyik napról a másikra akarnak kitenni és önhibámon kívül történt a dolog.
Ők nem mondanak fel nem adnak papírt, ha pedig adnak olyan dolgot írnak rá, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni.
Ha nem akarják, hogy dolgozzak ott, akkor mondjanak fel Ők.
Mit javasol mi lenne a helyes megoldás?

Várom megtisztelő válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.26. 08:33

Persze, hogy köteles indokolni.

Bernadett2016 # 2016.09.25. 20:59

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!

Köszönöm, hogy időt szánt, hogy elolvasta problémámat, de a vastagbetűs kérdésemre szeretnék választ kapni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.25. 20:53

Nyugi.

Bernadett2016 # 2016.09.25. 20:45

Tisztelt Fórumozók!

Közalkalmazottként határozatlan idejű szerződéssel dolgozom egy országos intézetben nem egészen 3 éve.
Sajnos majd egy éve zaklatás áldozata lettem, mely ellen rendőrségi feljelentést tettem és a zaklatót elfogták. Ez az ember teljesen tönkretette az életemet, napi szinten beleavatkozott az életembe, fényes nappal fizikálisan bántalmazott az utcán, kiderítette azt is, hogy hol dolgozom. Kb. 2 hónapja a munkahelyemen volt, láttam az ablakból, hogy ott sétálni a munkahely udvarán, illetve abban az időben több alkalommal keresett telefonon a telefonközponton keresztül. Erről a főnököm tudott. A múlt héten szerdán közölték velem, hogy holnaptól nem kell bejönni dolgozni, mert veszélyeztetem az ott dolgozók életét, és nem szeretnének látni a munkahelyen.
Semmiféle írást nem kaptam erről. Viszont kérték, hogy menjek táppénzre egy pár hónapra és utána közös megeggyezéssel eljöhetek. Elmondták, hogy a munkámmal semmi probléma nem volt. Megjegyzem aki zaklatott már nincs szabadlábon.
A kérdésem a következő: Közalkalmazottként határozatlan idejű szerződés esetében köteles-e a munkáltató megindokolni írásban, azt hogy miért enged el, vagy csak megszüntetheti a munkaviszonyomat indok nélkül?
Mert, ha ezt az indokot leírják, akkor Munkaügyi Bírósághoz fogok fordulni, mivel önhibámon kívül lettem a zaklatás áldozata. Számomra a fenti indok elfogadhatatlan.
A táppénz "feljánlása", (mintha valami bónusz lenne) szerintem csak annak elkerülése, hogy ők rúgjanak ki. Nem kényszeríthetnek arra, hogy táppézes állományba menjek. A pénteki napon szabadságra küldtek, de kaptam egy hetet még, hogy az utódomat, akit még pénteken felvettek a helyemre betanítsam, és utána írassam ki magam táppénzre. Undorítónak tartom ezt az eljárást.

Várom mielőbbi válaszukat, tanácsukat, melyet előre is nagyon köszönök!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.23. 20:15

Nem.

Mojzi31 # 2016.08.23. 17:27

Kedves Fórumozók!

Az utóbbi hozzászólás kapcsán szeretnék kérdezni.
Július 26-án lemondtam közalkalmazotti státuszomról.
A munkáltató ragaszkodik a 2 hónap felmondási időhöz, ezt csak a megmaradt szabadságommal tudom lerövidíteni (10nap). Viszont a felmondási idő végét szeptember 30-val jelölték meg, így ez esetben egy héttel tovább dolgozom, mintha pontosan 26-át jelölne.
A kérdésem, hogy a 2 hónapot meghosszabbíthatja-e a munkaadó?
Előre is köszönöm a választ!

sortie # 2016.07.15. 05:56

A közalkalmazottnál lemondásnak nevezik és 60 nap.

1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról

28. § (1) A közalkalmazott a határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyt lemondással bármikor megszüntetheti.
(2) Lemondás esetén a lemondási idő két hónap.
Ezen időtartam egy részére, vagy annak egészére a munkáltató mentesítheti a közalkalmazottat a munkavégzés alól.

Lilu4 # 2016.07.14. 16:38

Üdv!
Mennyi a felmondási idő közalkalmazottként abban az esetben, ha a munkaviszony időtartama még nem éri el az 1 évet? (3 hét híján)
60 naphoz ragaszkodnak...

tibusz0211 # 2016.07.07. 09:34

Bocsánat, teljesen jogos, 30 napos... :)

monoszkop # 2016.07.07. 09:29

A munkaviszonyomat a munkáltató 2016.06.31-i dátummal felmondta.

...a közalkalmazotti jogviszony megszűnéséről pedig 06.31-én.

Szintén 06.31-i dátummal készült egy kinevezés módosítás

A június hónap mindig 30 napos!!!

tibusz0211 # 2016.07.07. 09:22

Határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyomat az elmúlt évben kinevezés módosítással megbízott intézményvezetőre változtatták 2016.07.31-ig.
A megbízott vezetői státusz mellé a törvény alapján pótlékot is számfejtettek.

A munkaviszonyomat a munkáltató 2016.06.31-i dátummal felmondta. Az első értesítést 2016.06.27-én kaptam, a közalkalmazotti jogviszony megszűnéséről pedig 06.31-én.

Szintén 06.31-i dátummal készült egy kinevezés módosítás, ami a benne szereplő törvényi hivatkozást ismertetve 2016.07.01-én lép (lépett) életbe, tehát már a felmentési idő alatt.
Ez az eredeti, alacsonyabb bérrel és bérpótlék nélkül járó munkakört állította vissza. Véleményem szerint jogtalanul, mivel a jelzett dátumon már a felmentési időmet töltöttem.

A végkielégítés és a felmondási idő alatti távolléti díj kiszámításával kapcsolatban kérném a segítséget.
A távolléti díjat pontosan melyik munkakör alapján kellene kiszámolni? A felmondás pillanatában érvényes megbízott intézményvezetői státusz, vagy a másnap életbe lépő alacsonyabb bérbesorolás szerinti összeget kell figyelembe venni a következő hónapok során?

A munkáltató természetesen az alacsonyabb távolléti díj alapján szeretne számolni, de részemről érthetetlen, hogy miért nem a felmondás pillanatában érvényes pótlékokkal kiegészített bért veszi figyelembe. A vonatkozó jogszabályokban többször is említett "esedékesség pillanata" a távolléti díjnál pontosan hogy értelmezendő?

Dr.Attika # 2016.07.06. 10:53
vi555555 # 2016.07.06. 06:45

Köszönöm válaszát.

Dr.Attika # 2016.07.06. 05:48

Nem alkalmazhat az igazgató semmi nemű felelősségre vonást.

vi555555 # 2016.07.06. 05:16

Tanár vagyok egy iskolában 11 éve. Ezalatt 4 szülő nem velem beszélte meg a problémáját, hanem rögtön főnökömnek panaszkodott rám. Főnököm jelezte nekem ezeket, és én mindegyik esetben tisztáztam a szülőkkel a dolgokat. Ezután mind a 4 szülő szólt a főnökömnek, hogy sikerült megbeszélnünk a problémákat,és nem kívánnak sem írásban, sem szóban panaszt tenni rám. Az lenne a kérdésem, hogy felmondhat-e ezért a főnököm, vagy adhat-e írásbeli figyelmeztetést? Köszönettel!

AandreaA # 2016.06.28. 16:36

Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem:

  1. közalkalmazott, szabadság idő alatt a vezető helyettest is megkeresheti felmondásával, vagy meg kell várni, hogy a tényleges vezető visszajöjjön dolgozni?
  2. Az önk.-hoz tartozik 8 óvoda. Ebből 4-et az én főnököm vezet, de a felmondási idő alatt ezek zárva lesznek.Kérdés: Átrakhatnak-e a másik 4 valamelyikébe, vagy kizárólag csak azokba, amelyik a főnököm alá tartozik?

Azért fontos, mert szabadságom alatt adom be felmondásomat, és ha esetleg v.milyen indokkal visszahívnának dolgozni, mire számíthatok. Ha az ő alá tartozó oviba hívhat csak be, akkor nincs hova behívni, és a szabadságom ideje alatt is telne a felmondási idő.

Előre is köszönöm a választ. Andrea