jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?


newbrian # 2014.09.19. 00:08

kedves Lyonee,
köszönöm a segítséget, rendeződött a dolog, az illetékes helyen "adatvesztés" történt (vulgo: összekevertek valamit), de most már rendben van; tanácsolom mindenkinek: ne bízzon az automatizmusokban, járjon utána munkáltatójánál, intézményvezetőjénél, ne hagyja lerázni magát, lehet, nem lesz szimpatikus, lehet, néhány hivatalnoknak többletmunkát ad, de megéri a törvények, jogszabályok pontos ismerete, és a szívós utánajárás eredményre vezet

Bichter # 2014.09.11. 13:42

T. Cím!

1987. 09. 07-én kezdtem dolgozni a Költségvetési Üzemnél – mint Mt-s dolgozó – 1994.10.25-ig közös megegyezéssel (bár csak „Munkáltatói igazolás a munkaviszony megszűnésekor” c. iratom van másom nincs, azt is a Kincstártól kaptuk meg faxon, majd

átkerültem 1994.10.26-tól 2007. 12.31.-ig a Városgazdálkodási Intézményhez - mint közalkalmazott és

2008. 01.01-től pedig a Városi Polgármesteri Hivatalba vittek be – áthelyezéssel.

2012-ben esedékes lett volna a 25 éves jubileumi jutalmam, de mert új törvény lépett életbe, nem kaphattam meg, még olyan címszó alatt sem, hogy 1994. évben „feladattal együtt vett át a Városgazdálkodási Intézmény – lakásgazdálkodásról volt szó!

Nehezen tudok belenyugodni, hogy elveszett a 7 évem!

Sajnos annak idején nem tulajdonítottak nagy jelentőséget annak, hogy „áthelyezéssel” szűnjön meg egy munkaviszony!

Kérdés: - tényleg kizárt a törvény 7 évre a jubileumi jutalmamból??
Lehet esetleg tenni még valamit?

Köszönöm a választ: Bichter

Lyonee # 2014.09.07. 19:04

vjeverica
A munkavállalónak kell a saját ügyeit rendezni.
A kjt. a magyar közalkalmazottak jogállásáról szól, a magyar állam szolgálatában végzett hosszú időszakot (25, 30, 40 év)jutalmazza, és nem a külföldit.
Párszor már beírtam ezt, talán egy hete utoljára, néhány beírást kellett volna csak visszaolvasni.

Lyonee # 2014.09.07. 18:53

Mivel 40 éves nyugdíj miatt kérted a felmentésedet (gondolom, mert csak ebben az esetben mentenek fel), ezért minimum 35 éves közalkalmazotti jogviszony esetén jár a 40 éves jubileumi jutalom.

TWDA # 2014.09.06. 20:44

1989.09.01-től vagyok pedagógus.Ma, 2014.09.06-án még nem érkezett a számlámra a 25 éves jubileumi jutalom. Mit tehetek és a szeptember 1-től érvényes emelt munkabérrel kell megkapnom vagy az augusztusival?

vjeverica # 2014.09.04. 19:54

Kolléganőmet 2003-ban alkalmazta iskolánk, aki horvát állampolgár volt. Tartós letelepedési engedéllyel rendelkezik. Horvátországban 11 évet dolgozott közalaklmazottként. Mikor jár neki a jubileumi jutalom? Kinek kellett volna bejelentenie a Nyugdíjfolyósítónak a horvátországi munkaviszonyát, az iskolának, amely alkalmazta, vagy neki?
Vjeverica

mandorar # 2014.09.03. 18:09

40 éves jubileum
Sziasztok!40 éves munkaviszonyom lesz 2015.05.08.BEADTAM MÁR A NYUGDÍJAZÁSI KÉRELMET.Közalkalmazott vagyok.A munkáltató 4 hónap munkában töltött ,4 munka nélküli felmentési időt adott.Ennek kezdete 2014. 10.18.,a vége: 2015.06.18.Jan.20-ig dolgozom,utána kiadják a szabadságot,majd a köv.4 hónap már nem munkában töltendő.Szeretném megkérdezni:jár-e a 40 év jubileumi jutalmam?Közalkalmazottként 1975.07.01-től dolgozom.A többi munkában töltött idő a szünidei munkákból jött össze.Kérem,sürgősen válaszoljatok!Köszönöm!

hozzászólás
Írd be a neved Mandi

Liza68 # 2014.09.03. 15:17

Immaculata!
Köszönöm! Most már mindent tudok!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.03. 11:46

Liza

Jól értelmezed a passzív gyes fogalmát. 2 munkáltató közti alanyi jogon járó összekötő időt jelenti, amikor az Állam a kifizető.

A gyesből nyugdíjjárulékot vonnak, ezért ez az időszak beleszámít a nyugdíj idejébe.

Mivel ebben az időszakban nem volt munkáltatód, nem volt közalkalmazotti, vagy közszolgálati munkaviszonyod, ezért ez az időszak nem számít bele sem a 40 év szolgálati idődbe, sem a jubileumi jutalom idejébe.

Liza68 # 2014.09.03. 05:51

Immaculata!Ugye jól értelmezem a passzív gyes fogalmát, mert valaki azt mondta tévedek. Aug 15. megszűnt a munkaviszonyom és aug 16.-án szültem.Szerintem igy "passzív" lettem, vagyis passzív gyesen voltam.
És még egy kérdés:
A szolgálati időbe sem számit bele?

Liza68 # 2014.09.02. 17:42

Kár...:( Köszi...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.02. 17:38

Nem számít bele.

Liza68 # 2014.09.02. 17:25

1990-1993-ig passziv jogon voltam gyesen. Ez közalkalmazotti jogviszonynak számit jubileumi jutalom esetén?

Lyonee # 2014.08.31. 18:12

Igazából nem neked kéne utána járni, de ha nem teszed, talán soha nem kapod meg!

newbrian # 2014.08.30. 19:26

Nem 40, "csak' 25, de ez most mindegy - igyekszem komolyan venni tanácsodat, és ezek szerint járok el. Igen, a kép.nélküli időszak pontosan egy tanév volt; munkakönyvemben bejegyezve, ennek másolata a KLIK-nél (minden létező igazolvány,igazolás,diploma és egyebek fénymásolatát bekérték tavaly). Köszönet a figyelmeztetésért, hogy nem automatikusan intéződik, hanem magamnak kell utánajárnom.

Lyonee # 2014.08.30. 10:33

A KLIK-ben te ne nagyon bízzál. A havi illetményen kívül mást nem fizet ki időre. A helyi vezető feladata ennek figyelemmel kísérése, és nem a KLIK-é! Napra pontosan meg kell lenni a 40 évnek.
A képesítés nélküli időszak 1 teljes tanév, 365 nap volt?
Szóval, te csak intézkedj, és ne várj, ha jó az aug. 16, akkor már így is késlekedtek. Annyit legalább érj el, hogy a szeptemberi illetménnyel fizessék ki, és ne az augusztusival.

newbrian # 2014.08.29. 20:40

Köszönöm a választ; jogviszonyom kezdete aug.16. ezek szerint ettől a naptól jár ez juttatás. A tanévkezdés kezdeti zűrzavara elülése után megkeresem az intézményvezetőt ez ügyben, ha addig a KLIK-nek nem jutna eszébe, illetve a MÁK nem utalná a járandóságot. Bizakodom. Nincs kedvem paragrafusokkal harcolni, jobban szeretem, ha dolgok a maguk -törvényes-rendje szerint intéződnek, úgy tudom, a betűszavakkal jelzett intézményeknél számtalan jól fizetett ügyintézőt foglalkoztatnak éppen ebből a célból. Nem az a 2 havi illetmény hiányzik a megélhetéshez, de ami jár, az jár, a jogszabály mindenkire érvényes.

Lyonee # 2014.08.29. 17:21

newbrian
Ha pedagógus munkakörben olyan iskolában dolgoztál, amelyik 1992-ben a kjt hatálya alá került, akkor közalkalmazotti jogviszonynak kell tekinteni és nemcsak a besorolásnál kell figyelembe venni. Az lényegtelen, hogy megvolt-e a végzettséged hozzá. A pedagógusminősítéshez szükséges időnél is figyelembe kell venni, mert pedagógus munkakörben dolgoztál.
kjt.87/A.§
"(1) E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

  1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,"

1992. júl. 1 előtt csak munkaviszonyban lehettél, -mint mindenki- tanár, mert akkor lépett hatályba a kjt.
Tehát besorolásnál, jubileumi jutalomnál, minősítéshez szükséges időnél is figyelembe kell venni ezt az időt nálad.

Lyonee # 2014.08.29. 17:05

jubi
A kjt hatálya alá a magyarországi közalkalmazottak tartoznak. A jubileumi jutalom a magyar állam szolgálatában eltöltött hosszú (25,30,40 év) időért jár. Valóban nem vagy még jogosult rá.

newbrian # 2014.08.28. 22:18

a közalkalmazotti jubileumi jutalom (25 éves) számításával kapcsolatban kérdezem: vajon beleszámít-e az egyetemi tanulmányok megkezdése előtt, érettségi vizsga után, általános iskolában, egy tanévnyi, ma már nem létező, "képesítés nélküli nevelő" munkakörben eltöltött idő? Ez a már nem létező státusz vajon közalkalmazotti jogviszonynak számít-e ma? A többi 24 évet középiskolában, egyetemi végzettséggel dolgoztam. Munkakönyvemben szerepel, munkáltatómnál nyilvántartják, azt hiszem, a nyugellátásba majd bele fog számítani, de nem tudom, hogy áll a helyzet a jubileumi jutalom - ez esetben 25 éves munkaviszonyának- megállapításánál. A vonatkozó jogszabályban nem találtam erre vonatkozó információt.
Külön örülnék emailben küldött válasznak is, mivel a jogiforum.hu-t nem áll módomban napi rendszerességgel követni. Köszönettel.

Jubi # 2014.08.25. 14:51

1989-1992 között egy felvidéki magyar állami iskolában dolgoztam, amiről igazolásom is van. (Jelenleg már magyar állampolgárokat tanítottam az itthoninál sokkal rosszabb körülmények között.)A munkáltatóm ezt a 3 évet nem akarja elismerni. A 25 éves jubileumi jutalmam szerinte csak 3 év múlva lesz esedékes.
Tisztelt Jogi Fórum!Mit tegyek? Ötleteket/megoldást várok.

bajszi1982 # 2014.08.25. 09:30

Az alábbi kérdésem lenne.
Közalkalmazott jubileumi jutalomra szerez jogosultságot. Az illetménye garantált bérminimumra kiegészítésre kerül, valamint szociális szférában dolgozik, így szociális ágazati pótlékot is kap. Mely illetményét kell figyelembe venni a jutalom számításánál, a garantált bérminimumra történő kiegészítést bele kell-e számolni vagy csak a fizetési osztály és fokozat szerinti illetményt?
Köszi.


Szeretném megkérdezni, hogy egy szállítási szerz?désben szerepelhet-e olyan, hogy "a szerz?désben nem szabályzott kérdésekben a Ptk adásvételi sze

murzo # 2014.08.21. 15:37

Nagyon köszönöm a gyors választ! Kicsit bonyolultabb az ügyem. Az elmúlt 7 évben 3 munkahelyem volt, és mindegyik munkahelyen mást számoltak ki közalkalmazotti munkaviszonynak! De olyan nagyon, hogy 5-7 -év eltérések vannak! 2011-ben Az előző mmunkahelyemnél volt 34 év, mikor eljöttem, közvetelnül utána jöttem a mostani munkahelyere, és most 30 év és 6 hónap jött ki! MIndegyik gazdaságis esküszik,hogy ő számolta ki jól. Most akkor nem tudom,melyik munkáltatómnál telt ki a 30 év. Hol lehetne ezt teljesen pontosan kiszámoltatani. Így fordulhat az elő, hogy 2011-óta a D11-es fizetési kategóriában vagyok, tavaly D 13-ban voltam,most megint D 11...
A 25 évesnél észnél voltam, kértem a munkáltatót szóban,de azt mondták, ne is kérjem ,mert nincs rá pénz, nem fizetik ki, én meg buta fejjel annyiban hagytam.

Lyonee # 2014.08.21. 07:34

A 30 éves jubileumi jutalmat ott igényeld, ahol akkor dolgoztál, amikor meglett. A 25 évest több, mint 5 év késedelem után nem biztos, hogy kifizetik, de azért azt is megpróbálhatod.

murzo # 2014.08.21. 05:41

Tiszteletem, fél éve meglett a 30-éves közalkalmazotti munkaviszonyom. Még eddig soha nem kaptam jubileumi pénzt, mert az aktuális munkáltatóm soha nem szólt, én pedig elfelejtettem. Új munkahelyen dolgozom, kollégám szólt most is. Kérdezem, hogy meg kell e várnom a próbaidő leteltét, vagy már most is igényelhetem a jubileumi pénz kifizetését? Visszamenőleg igényelhetem e a 25 éves jubileumit?
Válaszukat köszönöm!