jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?


fnaty # 2011.06.02. 13:25

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni:

Van egy ismerősöm, aki 35 évnyi közalkalmazotti jogviszony (tanár) után augusztusban nyugdíjba szeretne menni. A jubileumi jutalom így járna neki. A kérdés azonban az, hogy kifizetik-e neki akkor is, ha ő a nyugdíj mellett továbbra is dolgozni szeretne?

A segítségeket, véleményeket előre is hálásan köszönöm!

simkla # 2011.02.22. 20:21

Tisztelt Szakértő!

Közalkalmazottként 2011-ben meglesz a 40 szolgálati évem (nőként).2012 nyarán mehetnék 59 évesen(1953) előrehozott csökkentés nélküli öregségi nyugdíjba.
Kérdéseim:

  • 2011 decemberében elmehetnék-e korengedményes nyugdíjba, ha az iskola kifizeti a 2012 nyaráig esedékes rá háruló összeget?
  • Megjár-e nekem a 40 éves jubileumi jutalom, ha a korengedményes nyugdíjat választom?
  • Igaz-e, hogy a 2012-ben megállapított nyugdíjak 8,4%-kal alacsonyabbak lesznek?
agica20 # 2011.02.22. 20:17

Egyik családtagunknak 2011. május 30-án a munkaviszonya megszűnik. Köztisztviselőként felmentették,i­lletményét megkapja,végki­elégitését átutalják,elvben május 30-án a számláján lesz.
Az erről szóló okmányokat ,leveleket már megkapta.

Korkedvezményes nyugdíjba mehetett volna 2014.május 31-én.
A munkaviszony megszűnése miatt 2011.május 31-én el tud menni csökkentett összegű előrehozott nyugdíjba,hiszen kora miatt már esélytelen más munkahelyre bekerülni.

Kérdésem: Ha 2011.május 31-én nyugdíjba vonul… a 2014-ben esedékes jubileumi jutalmát hogyan kaphatja meg? Mi ennek a módja?

Alexu # 2011.02.21. 13:52

Tisztelt Jogi Segítők!

Két kérdésem is lenne!
Az egyik, hogy jár a jubilumi jutalom akkor, ha 1992.év előtt áthelyezéssel került egyik munkáltatótól a másikba. Az egyik közalkalmazott a másik vállalat. Majd 1992.év után Tanácshoz került áthelyezéssel, de onnan 2003-ban közös megegyezéssel jött el, de közfszférába és a mai napig közalkalmazott. Előrehozott nyugdíjba vonul, jár e neki a jubileumi jutalom vagy nem?-a vita tárgyát képezi, hogy nem folyamatos az áthelyzés, de a jelenlegi mai napon lekért magyarorsuzág.hu-n lévő hatályos közalkalmazotti törvény egyik paragrafusa sem tér erre már ki és nincs is ilyen kitét benne. Kérem segítsenek!

A másik kérdés: nyugdíjas, elmegy közalkalmazotti viszonyból. 1992.év után áthelyezéssel kerül az egyik munkahelyről a másikra.Az egyik közalkalmazott a másik vállalat. 1992.évig beszámoltak neki mindent, íyg megkapta a 25év jubileumi jutalmát, jár e neki a 40 éves, úgy hogy 1995-ben nyugdíjba vonul, majd 1996.évben közalkalmazott, majd 2001-évtől Budai Irgalmasrendi Kórház. Mindkét helyről közös megegyezéssel jött el, majd 2008 tól közalkalmazott a mai napig és végleg elmegy.
Kérdés jár e neki a 40 éves jubilumi jutalom?

Lyonee # 2011.02.15. 20:21

Igen, jogos.
kjt 87/A.§
(5) Ha a közalkalmazotti jogviszony megállapításakor azonos időtartamra több jogviszony vehető figyelembe, közülük erre az időre csak egy jogviszony számítható be.

"A Kjt. 87/A. § (5) bekezdése kizárja, hogy a párhuzamosan fennálló közalkalmazotti jogviszonyok egymás mellett kerüljenek beszámításra, azonos időtartamra ugyanis csak egy jogviszony vehető figyelembe. Ezzel a szabállyal a törvény kizárja a jubileumi jutalom kétszeres kifizetésének lehetőségét is, vagyis azt, hogy a közalkalmazott mindkét munkáltatójától igényelhesse a jubileumi jutalom kifizetését. Annak eldöntésénél, hogy akkor melyik munkáltató köteles erre, abból kell kiindulni, hogy a két közalkalmazotti jogviszony közül melyik minősül a közalkalmazott szempontjából elsődlegesnek, vagyis melyik tekinthető főállásnak és melyik további jogviszonynak. Ennek megítélésénél a munkáltatónak figyelemmel kell lennie, hogy a jogviszonyok alapján teljesítendő munkaidők összehasonlítására, valamint arra, hogy melyik jogviszony keletkezett korábban, illetve melyik jogviszony alapján kerül sor a társadalombiztosítási járulékok fizetésére. A gyakorlatban elsősorban attól a munkáltatótól várható el inkább, hogy a törvényen alapuló fizetési kötelezettségnek eleget tegyen, amelyik a közalkalmazott munkájából nagyobb súllyal részesedik. Erre vonatkozó általános jellegű előírás hiányában azonban minden esetben külön mérlegelés tárgya, hogy melyik intézményen keresztül történik a jubileumi jutalom kifizetése. "
A kjt-hez írt kommentárból van az idézet.

Ázsóka # 2011.02.13. 18:10

Nagyon hálás lennék, ha valaki jogi segítséget tudna adni!
Két iskolában vagyok kinevezett tanár, fél-fél állásban, januárban esedékes lett volna a harminc éves jubileumi jutalmam, de csak az egyik iskolában akarják
kifizetni, természetesen csak a felét!
Kérdésem, hogy ez valóban jogos?
Köszönöm a segítséget!

martiren # 2011.02.01. 21:15

Tisztelt Hölgyem/Uram!
Kérdésem: nem vagyok közalkalmazott, 2010. október 1-én kezdtem a 41. munkaévem dolgozni.
Jár-e a 40 éves jubileumi jutalom, ha igen, milyen feltételekkel.
Köszönöm a választ!
Martiren

Csanya # 2011.01.17. 19:36

Tisztelt Hölgyem/Uram!

1952.áprilisi születésű vagyok.Munkaviszonyom 43 év.Közalkalmazott 1972.febr.21-e óta vagyok,egy azonos munkahelyen.Nyugdíjba szeretnék vonulni,kérdésem a következő lenne:a 40 éves közalkalmazotti jubileumi jutalmat megkaphatom-e?
Előre is köszönöm a válaszukat.

tflvn # 2011.01.04. 21:53

Kedves Fórumozók!
Félállásban dolgozom közalkalmazottként már 6-7 éve. Most szóltak, hogy 30 éves jubileumi jutalomra jogosult vagyok. Kérdésem : mivel előtte 33-34 évig teljes állásban voltam közalkalmazott, vajon melyik havi béremmel számolnak a jutalomnál?
Nem kaptam 25 éves jubileumi jutalmat. Hogyan kérhetném én azt, hogy megkapjam?
A válaszokat köszönöm!!

agica20 # 2011.01.04. 20:42

Kedves Lyonne !
Kérlek,ha tudsz segits!

Egyik családtagunknak 2011. május 30-án a munkaviszonya megszűnik. Köztisztviselőként felmentették,illetményét megkapja,végkielégitését átutalják,elvben május 30-án a számláján lesz.
Az erről szóló okmányokat ,leveleket már megkapta.

Korkedvezményes nyugdíjba mehetett volna 2014.május 31-én.
A munkaviszony megszűnése miatt 2011.május 31-én el tud menni csökkentett összegű előrehozott nyugdíjba,hiszen kora miatt már esélytelen más munkahelyre bekerülni.

Kérdésem: Ha 2011.május 31-én nyugdíjba vonul... a 2014-ben esedékes jubileumi jutalmát hogyan kaphatja meg? Mi ennek a módja?

linda3 # 2010.12.14. 00:16

Üdvözlöm!
23 éve egy óvodában dolgozom. 3 gyermeket szültem kisebb -nagyobb kihagyásokkal.Gyes után,minden karácsonyi jutalomkor azt mondta a közalkalmazotti tanács,hogy azért nem kapok jutalmat,mert nem dolgozom 6 hónapja...Idén febr.13.óta nem vagyok gyesen,szeptemberig szabadságon voltam,szept.1-én már "aktívan "dolgoztam.
A Mt.155§ azt mondja,hogy annak nem jár jutalom,aki 6 hónapnál rövidebb ideje dolgozik közintézményben..
v megelőző évben 6 hónapig bet.áll .-ban volt,v.közalkalmazotti jogviszonya szünetelt.
Rám egyik sem vonatkozik... valóban jogosan nem kapok jutalmat???Hiszen 23 éve jogviszonyban állok és február óta a szabadságomat töltöttem...akkor rám is igaz,hogy 6 hónapja nem dolgozom az intézményben...Ez nem csak az új dolgozókra vonatkozik???????Köszönettel:Linda3

hercegkrisz@citromail.hu # 2010.11.29. 15:42

Üdvözlöm!

Édesanyám 80-as években a Magyar Postánál dolgozott 4 évet, utána egy teljesen más munkakörben dolgozott ( nem közalkalmazottként ).
Jelenleg 21 éve ismét közalkalmazottként dolgozik.
Kérdésem az volna, hogy jogosult-e a 25 éves jubileumi kifizetésre?

Köszönöm.

Cámpáno # 2010.11.29. 12:52

Tisztelt Uram/Hölgyem!
Szeretnék tájékoztatást kapni arról, hogy a férjem (1950.) jubileumi jutalma járt volna-e és ha igen akkor mennyi.
Közalkalmazottként dolgozott határozott idejű munkaviszonyban 2009. március 1-től 2010. március 27-ig, mert volt még 3 nap szabadsága, így előrehozott öregségi nyugdíjat állapítottak meg részére 2010. április 1. napjától. Közszolgálati jogviszonya alapján a kinevezési okmányán az szerepelt, hogy jubileumi jutalomra jogosult lesz? 2010. március 15-én. (30 év). 2010. április 5. napjától ismét dolgozik ugyanott, ugyanolyan beosztásban, szintén határozott idejű szerződéssel 2010. december 31-ig. A jubileumi jutalmat nem kapta meg, azt mondták hogy nem jár neki.
Várom szíves válaszát, ha nem nagy kérés akkor az email címemre is elküldené (katikor@yahoo.com), amit nagyon megköszönnék.
Üdvözlettel és köszönettel:
Kati

Lyonee # 2010.11.22. 19:25

Kedves peppencs!
A 40 éves jubileumi jutalom csak akkor jár a közalkalmazottnak 35 év k.jogviszony után, ha a k.jogviszonya megszűnésekor nyugdíjasnak minősül.
Akkor minősül nyugdíjasnak, ha

  • nyugdíjban részesül
  • vagy felmentését kérte a kjt. 30.§. (1) e)-re hivatkozva, és fel is mentették. Ebben az esetben csak a kjt. alkalmazásában minősül nyugdíjasnak, hogy a jubl. jut. - t ki lehessen fizetni. A munkáltató nem köteles a közalkalmazottat kérésére felmenteni.

A pép-eseknél ez a kérés gyakorlatilag szóba sem jöhet, hisz a határozott idő elteltével megszűnik a jogviszony. Ebben az esetben nem minősül nyugdíjasnak, nem jár a jubileumi jutalom. Csak akkor jár, ha napra pontosan megvan a 40 év közalkalmazotti jogviszony a pép ideje alatt.
Elméletileg kérheti a közalkalmazott a felmentését hat. idő esetén, a kjt nem tiltja ezt, de bolond lenne a munkáltató megadni, ha egyszer úgy is lejár a hat. idejű szerződés.
A másik fontos érv pedig. A pép-et csak addig lehet kötni, ameddig nem jogosult előrehozott nyugdíjra. Viszont a kjt. alapján csak akkor minősül nyugdíjasnak, ha legkésőbb a kjt. 30-§ (1) e) alapján adott felmentési idő utolsó napján már jogosult lenne az előrehozott nyudjra. A pép-et addig nem lehet megkötni, csak max. az előtte lévő napig. Lehet, hogy erre gondoltak?

peppencs # 2010.11.20. 18:34

Kedves Lyonee!

Nem értem, mert a munkaügyön azt mondták neki, hogy jár, csak vmit számolgatni kell, és hogy 1-2 napon múlik, hogy jár-e. Viszont erre vonatkozóan nem találok semmilyen jogszabályt...

ltam # 2010.11.19. 20:03

Üdv.
Az előző hsz-ben elfelejtettem megemlíteni, hogy természetesen közszolgálati jogviszonyban eltöltött 40 évről van szó. elnézést.

ltam # 2010.11.19. 19:47

Üdvözlet.

Idén augusztusban lett volna meg a 40 éves köztisztviselői jogviszonyom, de a kormánytisztviselői tv. keresztbe tett nekem. A kormánytisztviselői tv. hatálybalépését követően jutott eszembe hogy még pályakezdő koromból van 1 hónapnyi jogviszonyom amit a köztisztviselői besorolásomnál soha nem kértem figyelembe venni. Erről a jogviszonyról megkértem az igazolást, ami alapján már júliusban megszereztem a 40 év jogviszonyt, de a munkáltatóm megtagadta a jubileumi jutalom kifizetését arra hivatkozva hogy az új tv. szerint ez a jogviszony nem vehető figyelembe a jubileumi jutalomnál. Véleményem szerint pedig ez szerzett jog és hiába az új tv. hatálybalépését követően derült fény rá, visszamenőlegesen nem lehet annulálni. Jól gondolom?

Lyonee # 2010.11.19. 16:07

peppencs!
Nem, mert nem lesz meg a 40 év közalkalmazotti jogviszonya. Csak akkor kapná meg a 40 évre járó jubileumi jutalmat 35 év után, ha kérésére szűnne meg a jogviszonya. De ő határozott idejű szerződéssel dolgozik, ami márciusban letelik.
Ha nem lenne pép-es, akkor sem valószínű, hogy kérésére felmentenék, ugyanis nem köteles a munkáltató ezt megtenni. Ebben az esetben le kell mondani a jogviszonyról, ha a közalkalmazott nyugdíjba szeretne menni.
Egyébként a 40 éves jubl.jut. összege 5 havi illetmény.

peppencs # 2010.11.19. 09:13

Kedves Válaszadó!

Édesanyámnak 2011.márciusában jár le a Prémium Évek Program-os szerződése (kezdődött: 2006.), akkor tud eljönni előrehozott öregségi nyugdíjba. (2011. márciusában tölti be az 59. életévét.)
1974. novemberétől áll közalkalmazotti munkaviszonyban.
Kérdésem az, hogy jár-e neki a 40 éves jubileumi jutalom?

Köszönettel:
Petra

monalisa1 # 2010.11.12. 17:20

Nyugdíjba menetelekor 35 évi munkaviszonyt fognak elismerni a jubileumi jutalomnál, melynek összege 4 havi bér.

m.marika # 2010.11.12. 15:59

Tisztelt Cím!

1976.júl. 20. óta dolgozom közalkalmazotti jogviszonyban. Lehetőségem lesz 40 évesen nőként elmenni nyugdíjba. Kérdésem mennyi jubileumi juttatásra számíthatok? munkaviszonyom folyamatos volt.

Várom válaszát. Tisztelettel: Marika

Veci # 2010.05.28. 14:39

Válaszoltam a másik beírásnál.


Üdvözlettel Veci

Erzsi75 # 2010.05.27. 13:33

Tisztelt Hozzáértők!

Segítséget szeretnék kérni közalkalmazotti jubileumi jutalom számítása ügyben: arra lennék kíváncsi, hogy az 1992. július 1. előtti munkaviszonyokat mindent bele kell-e számolni? Kaptam már olyan tájékoztatást, hogy a 92. előtti munkaviszonyok esetében az áthelyezések szakadatlan láncolatával kell rendelkezni, csak ezek a munkaviszonyok vehetők figyelembe( Cséffán József Kjt könyvében írtakra hivatkozott az illető, aki ezt mondta.) Máshol viszont azt mondják, minden jogviszony beleszámít, függetlenül attól, hogy milyen munkáltatónál szereztem, illetve, hogy volt-e megszakítás az egyes munkaviszonyok között.Ha tényleg minden jogviszony beleszámít, akkor mire vonatkozik az "áthelyezések szakadatlan láncolata" kifejezés?
Válaszukat előre is köszönöm!

clariss # 2010.05.25. 09:01

Kedves KBS!

A 2010. május 07-i fórumba beírtakra való reagálást e-mail-ben elküldtem Önnek. Lehet, hogy nem kapta meg?
Szóval, van legfelsőbb bírósági állásfoglalás, mely a Döntvénytár 601. esete, amennyiben jól tudom 1999. évből.

Várom válaszát, üdv.

clariss # 2010.05.25. 08:45

Tisztelt Fórumozók!

Azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy a jubileumi évek számolásánál figyelembe lehet-e venni részmunkaidős foglalkoztatást. Ha igen, akkor hogyan? Ugyanis közalkalmazotti jogviszonyom volt 23 év, most főállásban a Mt. vonatkozik rám, de 4 órában részmunkaidőben közalkalmazotti jogviszonyt szeretnék létesíteni. Ezt az elkövetkező időt össze lehet-e számítani a régi közalkalmazotti jogviszonnyal?
Előre is köszönöm választ.