Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás


jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?

Lyonee #   2014.08.13. 23:18

Munkaviszonyról írtál, és nem közalkalmazotti jogviszonyról. Jubileumi jutalom csak a közalkalmazotti, köztisztviselői, szolgálati jogviszonyokra jár.
Mind a 40 évet közalkalmazottként dolgoztad le? A nők 40 éves nyugdíjazásával mész nyugdíjba?

ObudaFan # e-mail 2014.08.13. 22:54
gibaeva # e-mail 2014.08.13. 18:05

2014. augusztus 1.-jén töltöm be a 40 éves munkaviszonyt. A munkáltató akkor fizeti ki a jubileumi pénzt, amikor november 8-án nyugdíjba vonulok. Jogos ez így? Köszönöm!

mafebé # e-mail 2014.08.13. 09:58

Akkor most jogosult e a jubileumi utalomra a termelőszövetkezetes áthelyezett vagy sem!

Lyonee #   2014.08.08. 19:59

Az áthelyezés miatt a tsz munkaviszony is közalkalmazotti jogviszonynak számít, és nem csak a besorolásnál kell figyelembe venni. Aug. 7-én jogosulttá vált a közalkalmazott a 40 éves jubileumi jutalomra.

ObudaFan # e-mail 2014.08.07. 22:05

Szerintem nem. Ezekből kell összejöjjön a 40 év:

Kjt. 87/A. §456 (1)457 E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

  1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,
  2. a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közszolgálati jogviszonyban töltött időt,

c)458 a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, valamint 2010. július 6. és 2012. február 29. között a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, kormánytisztviselői jogviszonyban töltött időt,

  1. a szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
  2. a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
  3. a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban,
  4. az e törvény, a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény vagy a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,
  5. az állami vezetői szolgálati jogviszonyban

töltött időt.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

mafebé # e-mail 2014.08.06. 14:01

Jubileumi jutalom ügyében kérnék segítséget.
Előzmények röviden:
1974.07.01-1983.06.30 Termelőszövetkezeti tag /közben 2 év katonai szolgálat/
Innen áthelyezéssel 1983.07.01-től közalkalmazotti jogviszonyban van ami jelenleg is fennáll!

2014-ben jogosult-e a 40 éves jubileumi jutalomra!

Köszönöm a választ!

anyuci1117 # e-mail 2014.08.05. 14:31

Tisztelt Fórum!
Munkáltatóm telefonált ma a szabadságom alatt, hogy jogosult vagyok a 25 éves jubileumi pénzre. Csak egy gond van, az iskola, ahol 1991. 09.01. óta dolgozom, nem tud elszámolni 10 hónappal. A munkakönyvben ceruzás dátumok vannak részükről, melyek hiányosak, pecsét nélküliek. Hogy tudom igazolni a KLIK felé, hogy azt a 10 hónapot is ott töltöttem az iskolában? Vajon a TB-ben tudnának segíteni? Hová menjek?
Köszönöm!

jolany # e-mail 2014.08.04. 17:50

Tisztelt Fórum!
Jelenleg csökkentett munkaidőben dolgozó korhatár előtti ellátásban részesülő vagyok. Az idén aug.-ban elértem a 40 éves közalkalmazotti jogviszonyt.
Ezért olyan helyzet állt elő, hogy ha megkapom a jubileumi jutalmat éves szinten 85 ezer ft-al kevesebb lesz az éves nettó bevételem mintha nem venném fel.
Van e annak valamilyen méltányossági alapja hogy ezt most ne számfejtsék nekem hanem csak akkor ha majd valamikor megszűnik teljesen a munkaviszonyom.

Lyonee #   2014.07.23. 19:11

A szeptemberi bérrel kell számfejteni.

Ildikó1985 # e-mail 2014.07.23. 11:28

Tisztelt Jogi Fórum!

Óvodapedagógus 25 éves jubileumi jutalmával kapcsolatosan kérdeznék. A hölgy 2014. szeptember 01. napján válik jogosulttá. 2014. szeptember 01. napjával várható a pedagógusok béremelése is. A kérdésem a következő:
A 25 éves jubileumi jutalom összegét a szeptember 01-én hatályba lépő új bérrel vagy az előző hónap bérével határozzuk meg? (Mivel a jutalom számfejtése a jogosultság előtt történik kb. egy-másfél héttel.Akkor számfejthető az új bérrel? )

Köszönöm előre a válaszát!

Lyonee #   2014.06.16. 22:08

Kiegészítem Obudafan válaszát. A munkaviszony áthelyezés esetén közalkalmazotti jogviszonynak számít, egyébként csak a fizetési fokozatnál lehet figyelembe venni.

ObudaFan # e-mail 2014.06.16. 12:43

beex

Természetesen látni kellene az iratokat, de az én véleményem szerint csak akkor járt a jubileumi jutalom, ha munkaviszonyban korábban a Kjt. vagy a Ktv. hatálya alatt álló munkáltatónál voltál.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

ObudaFan # e-mail 2014.06.16. 12:36

Véleményem szerint a jelenlegi illetményből, de nem veszett el az az egy év.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

klarikacska # e-mail 2014.06.15. 22:40

Augusztusban leszek jogosult jubileumi jutalomra, 1989 óta dolgozom tanárként ugyanazon a munkahelyen. 4 éve azonban csak háromnegyed állásban.Melyik bérem alapján kell számolni a jutalom összegét: az eredeti besorolási béremből, vagy annak a háromnegyedéből, amennyit most 4 éve keresek? Az is érdekelne, hogy a 4 év háromnegyed állás miatt nem veszett-e el egy évem? Köszönöm a választ!

beex # e-mail 2014.05.21. 10:27

Tisztelt fórum!

Hat éve vagyok közalkalmazott egy iskolában, ahol fizetési besorolásomnál beszámították az előtte eltelt 24 év 6 hónap munkaviszonyomat egy zenekarnál(nem közalkalmazott). 1982 óta rendelkezem a szükséges végzettséggel. A KLIK kiutalta nekem a 30 év után járó jubileumi jutalmat, majd minden felszólítás nélkül bírósági keresetet nyújtott be ennek visszakövetelésére. A KLIK jogelődje 6 évvel ezelőtt kiállított egy igazolást, hogy elismer 24év 6 hónap közalkalmazotti jogviszonyt fizetési besoroláshoz és jubileumi jutalomhoz. Most álljak a per elébe vagy peren kívül fizessem vissza?
Tisztelettel köszönöm a választ!

jutkica # e-mail 2014.05.14. 11:31

Tisztelt Szakértő!
Jár-e a 40 éves jubileumi jutalom, és mikor kell kifizetni?
1975. július 1-étől közalkalmazott vagyok egy oktatási intézménynél. Jogviszony beszámításakor a diákmunkámat is figyelembe véve 2015. január 10-től /40 éves/ öregségi nyugdíjra leszek jogosult. Kértem a felmentésemet, amely 8 hónap, a jogviszonyom január 24-én szűnik meg. A kérdésem, hogy jár-e a 40 éves jubileumi jutalom, mert mégis csak eltöltöttem, több, mint 39 évet egy munkáltatónál, és mikor kell kifizetnie?

Mara10 # e-mail 2014.05.13. 15:00

Szeretném megkérdezni, hogy a KISZ Bizottságnál lévő munkaviszony (1988.06.01-től 1992.08.30-ig ebből 1990-től 1992-ig Gyes) jubileumi jutalom szempontjából közalkalmazotti jogviszonynak számít-e?
Köszönöm a segítséget!

Ametiszt01 # e-mail 2014.05.08. 13:13

Tisztelt Jogi Fórum!
Jubileumi jutalommal kapcsolatos kérdésem: korábban a Ktv. alapján részesültem 30 éves jub.jut-ban, valamennyi korábbi időmet beszámítva. Állásomat megváltozott (köztisztviselő, kormánytisztviselő). A Kttv. szerint a korábbi évekből jub.jut-ra jogosító időm megváltozott, eszerint most lennék jogosult 30 évesre. Munkahelyemen most jogszabályváltozásra hivatkozva azt a tájékoztatást kaptam, hogy bár jelenleg a 30 éves jubi.jutira jogosult lennék, de azt már megkaptam, így nem jár semmi. Kérdés, hogy a módosult új jogszabály szerint kapható-e ez, vagy elveszik.
Köszönöm a választ!

tozsoti # e-mail 2014.04.19. 13:01

Közalkalmazotti 25 éves jubileumi jutalmamra 2012. júniusában szereztem jogosultságot. Akkor az elfelejtődött a munkáltatóm és jómagam részéről is. Az év augusztusában áthelyezéssel új munkahelyre kerültem.
Kérdésem: Melyik munkáltatómtól kell kérnem az elmaradás pótlását, és mikori jövedelem alapján kell elszámolni?

Lyonee #   2014.04.16. 18:34

fixxer
Miért ne számítana bele?
Köztisztviselői jogviszonyban állsz akkor is!
Aki ennek az ellenkezőjét állítja, annak kellene jogszabállyal alátámasztani.

55-ös # e-mail 2014.04.16. 14:05

T.Fórumozók
Valóban megszűnt az egészségügyben a törzsgárda jutalom? Nekem ugyanis 2014.-ben van meg a 20 évem és azt állítja a munkaügyes, hogy már évek óta nincs törzsgárda a kórházban.
Köszönettel

fixxer # e-mail 2014.04.09. 12:58

Tisztelt Fórum,

Közszolgálati tisztviselői jubileumi jutalom megállapításánál a jogszerző időszakába beleszámít-e a közszolgálati jogviszony felmentési ideje?

Ha igen, akkor ezt milyen rendelkezés támasztja alá?

Köszönöm!

bajszi1982 # e-mail 2014.04.07. 09:34

Az alábbi kérdésem lenne.
Bele számít-e a jubileumi jutalomra jogosító időtartamba a Középtiszai Állami Gazdaságnál munkaviszonyban töltött évek?
Köszönöm.

Szeretném megkérdezni, hogy egy szállítási szerz?désben szerepelhet-e olyan, hogy "a szerz?désben nem szabályzott kérdésekben a Ptk adásvételi sze

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.04.02. 17:15

nem tudod érvényesíteni 5 éves elévülés miatt.
Három.

www.kbs-ugyved.hu