Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?

jutkica # e-mail 2014.05.14. 11:31

Tisztelt Szakértő!
Jár-e a 40 éves jubileumi jutalom, és mikor kell kifizetni?
1975. július 1-étől közalkalmazott vagyok egy oktatási intézménynél. Jogviszony beszámításakor a diákmunkámat is figyelembe véve 2015. január 10-től /40 éves/ öregségi nyugdíjra leszek jogosult. Kértem a felmentésemet, amely 8 hónap, a jogviszonyom január 24-én szűnik meg. A kérdésem, hogy jár-e a 40 éves jubileumi jutalom, mert mégis csak eltöltöttem, több, mint 39 évet egy munkáltatónál, és mikor kell kifizetnie?

Mara10 # e-mail 2014.05.13. 15:00

Szeretném megkérdezni, hogy a KISZ Bizottságnál lévő munkaviszony (1988.06.01-től 1992.08.30-ig ebből 1990-től 1992-ig Gyes) jubileumi jutalom szempontjából közalkalmazotti jogviszonynak számít-e?
Köszönöm a segítséget!

Ametiszt01 # e-mail 2014.05.08. 13:13

Tisztelt Jogi Fórum!
Jubileumi jutalommal kapcsolatos kérdésem: korábban a Ktv. alapján részesültem 30 éves jub.jut-ban, valamennyi korábbi időmet beszámítva. Állásomat megváltozott (köztisztviselő, kormánytisztviselő). A Kttv. szerint a korábbi évekből jub.jut-ra jogosító időm megváltozott, eszerint most lennék jogosult 30 évesre. Munkahelyemen most jogszabályváltozásra hivatkozva azt a tájékoztatást kaptam, hogy bár jelenleg a 30 éves jubi.jutira jogosult lennék, de azt már megkaptam, így nem jár semmi. Kérdés, hogy a módosult új jogszabály szerint kapható-e ez, vagy elveszik.
Köszönöm a választ!

tozsoti # e-mail 2014.04.19. 13:01

Közalkalmazotti 25 éves jubileumi jutalmamra 2012. júniusában szereztem jogosultságot. Akkor az elfelejtődött a munkáltatóm és jómagam részéről is. Az év augusztusában áthelyezéssel új munkahelyre kerültem.
Kérdésem: Melyik munkáltatómtól kell kérnem az elmaradás pótlását, és mikori jövedelem alapján kell elszámolni?

Lyonee #   2014.04.16. 18:34

fixxer
Miért ne számítana bele?
Köztisztviselői jogviszonyban állsz akkor is!
Aki ennek az ellenkezőjét állítja, annak kellene jogszabállyal alátámasztani.

55-ös # e-mail 2014.04.16. 14:05

T.Fórumozók
Valóban megszűnt az egészségügyben a törzsgárda jutalom? Nekem ugyanis 2014.-ben van meg a 20 évem és azt állítja a munkaügyes, hogy már évek óta nincs törzsgárda a kórházban.
Köszönettel

fixxer # e-mail 2014.04.09. 12:58

Tisztelt Fórum,

Közszolgálati tisztviselői jubileumi jutalom megállapításánál a jogszerző időszakába beleszámít-e a közszolgálati jogviszony felmentési ideje?

Ha igen, akkor ezt milyen rendelkezés támasztja alá?

Köszönöm!

bajszi1982 # e-mail 2014.04.07. 09:34

Az alábbi kérdésem lenne.
Bele számít-e a jubileumi jutalomra jogosító időtartamba a Középtiszai Állami Gazdaságnál munkaviszonyban töltött évek?
Köszönöm.

Szeretném megkérdezni, hogy egy szállítási szerz?désben szerepelhet-e olyan, hogy "a szerz?désben nem szabályzott kérdésekben a Ptk adásvételi sze

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.04.02. 17:15

nem tudod érvényesíteni 5 éves elévülés miatt.
Három.

www.kbs-ugyved.hu

capisca #   2014.04.02. 16:34

Kedves kagata!

Azért ez lényeges infó, amit nem mondtál.

De ez már szerintem nem tudod érvényesíteni 5 éves elévülés miatt.

Ezzel már nem tudsz mit kezdeni véleményem szerint.

Kagata # e-mail 2014.04.02. 14:48

Köszönöm a gyors választ "capisca" Nálunk minden kolléga megkapta a 25 éves jubileumi jutalmat csak én nem, ők sem közalkalmazottak. A bűnöm az, hogy GYET-en voltam?

capisca #   2014.04.02. 14:15

Kedves Kagata!

Nem jár, mert nem voltál közalkalmazott. Csak közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő után jár törvény szerint.

Az, hogy az Mt. szerinti munkavállalók munkabére követi a Kjt szerinti közalkalmazotti bértáblát még nem teszi jogosultá a jubileumi jutalomra.

Kagata # e-mail 2014.04.02. 13:38

Könyvtáros vagyok, nem vagyok közalkalmazott, de a fizetési besorolásom a KJT alapján történik, 34 éve dolgozom. Nálunk költségvetési szempontok alapján csak a 25 éves jubileumi juttatást fizetik ki. Amikor esedékes lett volna (2005-ben), akkor főállású anyaként GYET-en voltam. Azt szeretném kérdezni, hogy visszamenőleg jogosan igényelhetem-e vagy csak méltányosságra hivatkozhatom? Előre is köszönöm a segítséget.

feri58 # e-mail 2014.03.07. 08:38

kösz a rekciókat. 32 éve ugyanazon a helyen dolgozom közalakalmazottként. A 25 éves jutalmat rendesen megkaptam. Egyszerűen elfeledkeztek róla, de én is. Ennek oka lehet, hogy közben az intézetünk beolvadt egy másik intézetbe, és az új adminisztráció nem volt elég körültekintő.

Lyonee #   2014.03.06. 21:09

Feri58
Kérjed minél előbb! Biztos, hogy járt? A munkaviszonyok nem számítanak bele a 30 évbe, csak a közszférában eltöltött idő.

capisca #   2014.03.06. 16:39

Kedves feri!

Kérni bármit lehet.

De azt lásd be ennyi információ pontos tanácshoz édeskevés.

feri58 # e-mail 2014.03.06. 15:16

Tisztelt Fórum!

2012-ben kellett volna 30 éves jubileumi jutalmat kapnom. nem kaptam. Kérhetem-e most, hogy utólag fizessék ki?

feri58

zsuka57 # e-mail 2014.03.02. 21:46

1975 augusztus 15 óta folyamatosan dolgozok. Ebből 3 hónap nem közalkalmazotti. 2015 szeptember 1-től elmennék a 40 év m.viszony utáni nyugdijba.
A jubileumi jutalmat a munkáltatónak mikor kell kifizetni? ha ténylegesen betöltöttem a 40 éves közalkalmazotti jogviszonyt (2015.november 15) vagy mivel 35 évnél több évem van, ezért augusztus 15-én?
Mert nem mindegy, hogy 3 hónapot rá kell-e dolgoznom hogy megkapjam. Mivel a bérem a minimál bér (kiegészítéssel) "hurrá,megérdemeljük 40 év után)- élelmezésvezető vagyok 600 fős konyhánál - fontos, hogy a nyugdijszámításnál figyelembe vegyék.
Köszi a választ.

Lyonee #   2014.02.27. 20:32

Mosoly 68
Nem kell kérvényezni, mert jár. De nem árt időben felhívni rá a figyelmet. A GYES, GYED ideje csak akkor számít, ha közalkalmazotti jogviszonyban voltál. Az után kapod, amikor napra pontosan meglesz a 25 év közalkalmazotti jogviszonyod.
Mi köze van ehhez tanulmányaid elvégzésének időpontjához?

Lyonee #   2014.02.27. 20:26

kett!
Nem számít bele, csak a magyar közalkalmazotti jogviszony.
A fizetési fokozatnál beleszámít, de a jubileumi jutalomnál, felmentési időnél nem.

Mosoly 68 # e-mail 2014.02.26. 18:56

Tisztelt Jogi Fórum!

1989-ben végeztem el a főiskolát, azóta pedagógusként dolgozom.
Kérdéseim: a jubileumi jutalmat tényleg kérvényezni kell??? (25 éves)
A másik, hogy a 25 éves munkaviszonyba a gyed, gyes is beleszámít, vagy az levonódik?
A jutalmat, ha jogosult vagyok rá, abban a hónapban adják, amikor anno végeztem 25 évvel ezelőtt?

Válaszukat köszönöm!

Tisztelettel:
Szám Mónika

Mosoly 68

Azt szeretném megkérdezni, hogy a 25 éves jubileumi jutalmat most már igényelni kell, vagy a munkahely intézi? Pedagógusként dolgozom, 1989-ben végezte

kett # e-mail 2014.02.25. 11:28

Tisztelt Jogi Fórum,

A 25 éves jubileumi közalkalmazotti juttatással kapcsolatban szeretnék kérdezni. 1985-től közalkalmazotti jogviszonyban állok, 1999 óta Magyarországon élek. Azt szeretném megtudni, hogy a jubileumi évekbe beszámít-e a külföldön, Ukrajnában végzett közalkalmazotti munka (esetemben az érintett időszak: 1985-1999).
Tudomásomra jutott, hogy több kolléga, aki szintén külföldön kezdte a közalkalmazotti munkát, majd Magyarországra jött, megkapta a fentebb említett jubileumi jutalmat.
Kérem tájékoztatásukat, milyen jogcímen jár a jubileumi jutalom és én jogosult vagyok-e rá.
Segítségüket előre is köszönöm!

dibi77 # e-mail 2014.02.24. 14:01

Kedves Lyonee!

Köszönöm szépen a választ. Ezek szerint nekem volt igazam. Lehet érdemes lenne a munkáltatókkal valamilyen fórumon megismertetni, hogy hogyan is kell alkalmazni ezeket a dolgokat a Nők 40 nyugdíj esetén. Sajnos van több olyan igazgató ismerősöm, aki szerint minden esetben az utolsó munkában töltött napon kell kifizetni a jubileumi jutalmat. A jogszabályt elolvasva azonban "józan paraszti ésszel" eldönthető, hogy melyik a helyes alkalmazás.

Még egyszer köszönöm a megerősítést.

Üdvözlettel:
egy újdonsült igazgató

ikotak # e-mail 2014.02.24. 08:17

Lyonee !

Már nagyon sok jó tanácsot kaptam, de szeretném ha Te is átnéznéd az adatokat. A húgomnak 2013.08.31.-ig van visszaigazolt 38 év 134 napja, tehát 14004 nap. Végig, mint ápolónő dolgozott ez az első munkahelye a jogosultsági és szolgálati ideje egyforma, sajnos gyereke nem lehetett, tehát 40év kemény munka.Számitásunk szerint 2015 04 19-én meg van a negyven év. Felmentési idejét ez év augusztus 19-én kezdi.Amit neki kell kérnie a munkahelyétől igaz ? Négy hónap munka ezen idő alatt ki kell kapnia a felmentési időre járó szabadságát ? Ezt azért kérdem mert május 19-én nagy műtétje lesz, utána táppénz amiről aug 19 előtt ki íratja magát, hogy betudja adni a felmentési kérelmét, de ha nem lesz még jól a felmentési időn lehet még majd táppénzen, vagy vegye ki a szabadságát amit a felmentési időre kap? Azt Ő kérelmezheti, hogy mikor akarja kivenni vagy a munkáltatója határozza meg, hogy mikor adja ki? A 40 éve úgy lesz meg, hogy a gimnázium évei alatt végzett 3 hónap diák munkát is beszámolták,így is meg megkaphatja a 40 éves jubileumi pénzt vagy csak a 30 évest? Előre is köszönöm a válaszodat!

Lyonee #   2014.02.21. 22:49

Nem minősül nyugdíjasnak az Mt. 294. § (1) bekezdés g) pontja szerint, nem ezt kell alkalmazni, hanem a 78. §(4) pont második felét:
"...vagy felmentésére a 30. § (4) bekezdése alapján kerül sor, továbbá legalább harmincöt évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, a negyvenéves közalkalmazotti jogviszonnyal járó jubileumi jutalmat részére a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni."

30.§ "(4) A közalkalmazotti jogviszonyt felmentéssel meg kell szüntetni, ha a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltételt legkésőbb a felmentési idő leteltekor teljesítő közalkalmazott kérelmezi."