jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?


Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.02. 15:15

nem tudod érvényesíteni 5 éves elévülés miatt.
Három.

capisca # 2014.04.02. 14:34

Kedves kagata!

Azért ez lényeges infó, amit nem mondtál.

De ez már szerintem nem tudod érvényesíteni 5 éves elévülés miatt.

Ezzel már nem tudsz mit kezdeni véleményem szerint.

Kagata # 2014.04.02. 12:48

Köszönöm a gyors választ "capisca" Nálunk minden kolléga megkapta a 25 éves jubileumi jutalmat csak én nem, ők sem közalkalmazottak. A bűnöm az, hogy GYET-en voltam?

capisca # 2014.04.02. 12:15

Kedves Kagata!

Nem jár, mert nem voltál közalkalmazott. Csak közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő után jár törvény szerint.

Az, hogy az Mt. szerinti munkavállalók munkabére követi a Kjt szerinti közalkalmazotti bértáblát még nem teszi jogosultá a jubileumi jutalomra.

Kagata # 2014.04.02. 11:38

Könyvtáros vagyok, nem vagyok közalkalmazott, de a fizetési besorolásom a KJT alapján történik, 34 éve dolgozom. Nálunk költségvetési szempontok alapján csak a 25 éves jubileumi juttatást fizetik ki. Amikor esedékes lett volna (2005-ben), akkor főállású anyaként GYET-en voltam. Azt szeretném kérdezni, hogy visszamenőleg jogosan igényelhetem-e vagy csak méltányosságra hivatkozhatom? Előre is köszönöm a segítséget.

feri58 # 2014.03.07. 07:38

kösz a rekciókat. 32 éve ugyanazon a helyen dolgozom közalakalmazottként. A 25 éves jutalmat rendesen megkaptam. Egyszerűen elfeledkeztek róla, de én is. Ennek oka lehet, hogy közben az intézetünk beolvadt egy másik intézetbe, és az új adminisztráció nem volt elég körültekintő.

Lyonee # 2014.03.06. 20:09

Feri58
Kérjed minél előbb! Biztos, hogy járt? A munkaviszonyok nem számítanak bele a 30 évbe, csak a közszférában eltöltött idő.

capisca # 2014.03.06. 15:39

Kedves feri!

Kérni bármit lehet.

De azt lásd be ennyi információ pontos tanácshoz édeskevés.

feri58 # 2014.03.06. 14:16

Tisztelt Fórum!

2012-ben kellett volna 30 éves jubileumi jutalmat kapnom. nem kaptam. Kérhetem-e most, hogy utólag fizessék ki?

feri58

zsuka57 # 2014.03.02. 20:46

1975 augusztus 15 óta folyamatosan dolgozok. Ebből 3 hónap nem közalkalmazotti. 2015 szeptember 1-től elmennék a 40 év m.viszony utáni nyugdijba.
A jubileumi jutalmat a munkáltatónak mikor kell kifizetni? ha ténylegesen betöltöttem a 40 éves közalkalmazotti jogviszonyt (2015.november 15) vagy mivel 35 évnél több évem van, ezért augusztus 15-én?
Mert nem mindegy, hogy 3 hónapot rá kell-e dolgoznom hogy megkapjam. Mivel a bérem a minimál bér (kiegészítéssel) "hurrá,megérdemeljük 40 év után)- élelmezésvezető vagyok 600 fős konyhánál - fontos, hogy a nyugdijszámításnál figyelembe vegyék.
Köszi a választ.

Lyonee # 2014.02.27. 19:32

Mosoly 68
Nem kell kérvényezni, mert jár. De nem árt időben felhívni rá a figyelmet. A GYES, GYED ideje csak akkor számít, ha közalkalmazotti jogviszonyban voltál. Az után kapod, amikor napra pontosan meglesz a 25 év közalkalmazotti jogviszonyod.
Mi köze van ehhez tanulmányaid elvégzésének időpontjához?

Lyonee # 2014.02.27. 19:26

kett!
Nem számít bele, csak a magyar közalkalmazotti jogviszony.
A fizetési fokozatnál beleszámít, de a jubileumi jutalomnál, felmentési időnél nem.

Mosoly 68 # 2014.02.26. 17:56

Tisztelt Jogi Fórum!

1989-ben végeztem el a főiskolát, azóta pedagógusként dolgozom.
Kérdéseim: a jubileumi jutalmat tényleg kérvényezni kell??? (25 éves)
A másik, hogy a 25 éves munkaviszonyba a gyed, gyes is beleszámít, vagy az levonódik?
A jutalmat, ha jogosult vagyok rá, abban a hónapban adják, amikor anno végeztem 25 évvel ezelőtt?

Válaszukat köszönöm!

Tisztelettel:
Szám Mónika

Mosoly 68


Azt szeretném megkérdezni, hogy a 25 éves jubileumi jutalmat most már igényelni kell, vagy a munkahely intézi? Pedagógusként dolgozom, 1989-ben végezte

kett # 2014.02.25. 10:28

Tisztelt Jogi Fórum,

A 25 éves jubileumi közalkalmazotti juttatással kapcsolatban szeretnék kérdezni. 1985-től közalkalmazotti jogviszonyban állok, 1999 óta Magyarországon élek. Azt szeretném megtudni, hogy a jubileumi évekbe beszámít-e a külföldön, Ukrajnában végzett közalkalmazotti munka (esetemben az érintett időszak: 1985-1999).
Tudomásomra jutott, hogy több kolléga, aki szintén külföldön kezdte a közalkalmazotti munkát, majd Magyarországra jött, megkapta a fentebb említett jubileumi jutalmat.
Kérem tájékoztatásukat, milyen jogcímen jár a jubileumi jutalom és én jogosult vagyok-e rá.
Segítségüket előre is köszönöm!

dibi77 # 2014.02.24. 13:01

Kedves Lyonee!

Köszönöm szépen a választ. Ezek szerint nekem volt igazam. Lehet érdemes lenne a munkáltatókkal valamilyen fórumon megismertetni, hogy hogyan is kell alkalmazni ezeket a dolgokat a Nők 40 nyugdíj esetén. Sajnos van több olyan igazgató ismerősöm, aki szerint minden esetben az utolsó munkában töltött napon kell kifizetni a jubileumi jutalmat. A jogszabályt elolvasva azonban "józan paraszti ésszel" eldönthető, hogy melyik a helyes alkalmazás.

Még egyszer köszönöm a megerősítést.

Üdvözlettel:
egy újdonsült igazgató

ikotak # 2014.02.24. 07:17

Lyonee !

Már nagyon sok jó tanácsot kaptam, de szeretném ha Te is átnéznéd az adatokat. A húgomnak 2013.08.31.-ig van visszaigazolt 38 év 134 napja, tehát 14004 nap. Végig, mint ápolónő dolgozott ez az első munkahelye a jogosultsági és szolgálati ideje egyforma, sajnos gyereke nem lehetett, tehát 40év kemény munka.Számitásunk szerint 2015 04 19-én meg van a negyven év. Felmentési idejét ez év augusztus 19-én kezdi.Amit neki kell kérnie a munkahelyétől igaz ? Négy hónap munka ezen idő alatt ki kell kapnia a felmentési időre járó szabadságát ? Ezt azért kérdem mert május 19-én nagy műtétje lesz, utána táppénz amiről aug 19 előtt ki íratja magát, hogy betudja adni a felmentési kérelmét, de ha nem lesz még jól a felmentési időn lehet még majd táppénzen, vagy vegye ki a szabadságát amit a felmentési időre kap? Azt Ő kérelmezheti, hogy mikor akarja kivenni vagy a munkáltatója határozza meg, hogy mikor adja ki? A 40 éve úgy lesz meg, hogy a gimnázium évei alatt végzett 3 hónap diák munkát is beszámolták,így is meg megkaphatja a 40 éves jubileumi pénzt vagy csak a 30 évest? Előre is köszönöm a válaszodat!

Lyonee # 2014.02.21. 21:49

Nem minősül nyugdíjasnak az Mt. 294. § (1) bekezdés g) pontja szerint, nem ezt kell alkalmazni, hanem a 78. §(4) pont második felét:
"...vagy felmentésére a 30. § (4) bekezdése alapján kerül sor, továbbá legalább harmincöt évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, a negyvenéves közalkalmazotti jogviszonnyal járó jubileumi jutalmat részére a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni."

30.§ "(4) A közalkalmazotti jogviszonyt felmentéssel meg kell szüntetni, ha a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltételt legkésőbb a felmentési idő leteltekor teljesítő közalkalmazott kérelmezi."

dibi77 # 2014.02.21. 06:45

Tisztelt Fórumozók!

Nekem mint munkáltatónak lenne egy kérdésem. Adott egy pedagógus, aki a Nők 40 programon belül megy nyugdíjba 2014. július 8-tól, tehát a jogviszonya 7-én szűnik meg. Felmentési idejét 2013. november 8-tól tölti, intézményünkben február 3-ig dolgozott ténylegesen, február 4 és március 7 között kiadásra került neki az éves szabadság arányos része. Március 8-tól július 7-ig a munkavégzés alól felmentésre került. Mivel több mint 35 év közalkalmazotti éve van, jár neki a 40 éves jubileumi jutalom. A kérdés az lenne, hogy mikor. A kjt 78§ (3) szerint, ha a 30§ (1) d pontja szerint került sor a felmondásra, akkor az utolsó munkában töltött napon jár neki, vagyis március 7-én. Viszont a fenti d pont alapján neki a felmondás közlésekor, illetőleg a legkésőbb a felmentési idő kezdetén nyugdíjasnak kell minősülnie. Mivel a kolléga csak július 7-én éri el pont a 40 évet, én úgy gondoltam, hogy ilyenkor a 78§ (4)-t kell alkalmazni, vagyis csak a munkaviszony tényleges megszűnésekor jár neki a jubileumi jutalom, hiszen csak akkor minősül majd nyugdíjasnak.
Tehát a kérdés a következő lenne: melyik kifizetést kell alkalmazni ebben az esetben?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Lyonee # 2014.02.04. 16:48

linda66
Nem. Csak a besorolásnál veszik figyelembe.

linda66 # 2014.02.03. 19:23

Tisztelt Cím!
1988 októbere óta folyamatosan tanárként dolgozok. Romániában kezdtem, de 2002-től Magyarországon tanítok. Szeretném megkérdezni, hogy jogosult vagyok-e jubileumi jutalomra? A külföldi jogviszony is közalkalmazotti jogviszonynak számít?
Előre is köszönöm válaszát!

alias # 2014.01.17. 11:51

Tisztelt Cím!

Igaz a hír, hogy 2014-től csak azoknak jár a 40 éves jubileumi jutalom, akik pontosan 40 év közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkeznek:

Nekem öregségi nyugdíjba-vonulásomkor (2014 december) 39 év közalkalmazotti jogviszonyom lesz. Nem leszek jogosult a jubileumi pénzre?

alias # 2014.01.17. 11:28

Tisztelt Cím!

Igaz a hír, hogy 2014-től csak azoknak jár a 40 éves jubileumi jutalom, akik pontosan 40 év közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkeznek:

Nekem öregségi nyugdíjba-vonulásomkor (2014 december) 39 év közalkalmazotti jogviszonyom lesz. Nem leszek jogosult a jubileumi pénzre?

masnusi # 2013.11.21. 17:45

Kedves Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy a jubileumi jutalom alapját köztisztviselők esetén mi képzi? Közalkalmazott esetén a régi munkahelyen csak az alapbér számított, a pótlékok nem képezték az alapot. Ellenben az új munkahelyemen köztisztviselők esetén a jubileum alapját a pótlékok is képzik. Ez szabályos így? Ekkora különbség lenne közalkalmazott és köztisztviselő tekintetében? a kttv 131§ úgy rendelkezik, hogy az illetmény fogalma valóban tartalmazza az illetménypótlékokat is. De nem érzem elég alátámasztásnak, hogy ez valóban a jubileum alapját is képezné.

Ani8765 # 2013.11.18. 09:28

1978. január l-én kezdtem tanítani állami iskolában. Munkaviszonyom azóta folyamatos, de bizonyos éveket egyházi iskolában és a MÁV alkalmazásában töltöttem. Most is állami iskolában dolgozom, így jövő évben lesz 25 éves a közalkalmazotti munkaviszonyom. Kérdésem: a jubileumi jutalom 2014. jan. 1-én lesz-e kézhez vehető, (mivel ekkor kezdtem dolgozni), vagy más módon számítják az eltöltött időt? Valamint: a pillanatnyilag aktuális kinevezésem szerinti összeget fogom kapni? Bruttó 2 havi illetményt? Köszönöm a választ.

Lyonee # 2013.11.15. 19:51

A munkáltatód rosszul alkalmazza a kjt-t!
A jubileumi jutalmat már tavaly meg kellett volna kapnod, az akkori aktuális illetményedet alapul véve. Nincs ilyen, hogy az 50%-s foglalkoztatás miatt 1 év jogviszony fél év jogviszonynak számítana! Az az illetmény felezésénél érvényesül. Viszont, most jól jártál, mert nagyobb összeget kaptál mindenképpen, mint amennyit tavaly kaptál volna, de vesztettél egy évet!
Gondold át, mi a jó neked! Hallgatni, mert tavaly kellett volna megkapni, vagy visszaadni a pénz egy részét és a 30 éveset előbb kapod majd meg!