jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?


ObudaFan # 2013.11.15. 11:11

Két havi illetmény jár, neked pedig ennyi az illetményed.

noltesz # 2013.11.15. 09:42

Tisztelt Jogi Fórum!

Pedagógusként dolgozok és ebben az évben decemberben lesz meg a 25 éves jogviszonyom.Már a tavalyi évben betöltöttem volna ezt az időt,de magánéleti problémák miatt kénytelen voltam részmunkaidős foglalkoztatásra menni 50 %. Ebben az évben is így alkalmaznak.ezért csúszott a 25 év megléte.
Igazgatóm szerint 2 havi munkabérre leszek jogosult decemberben. De csak az aktuális " fél " állás utáni munkabéremet kapom.
A kérdésem a következő: Ha a munkaviszonyomnak a teljes állásnak megfelelő munkaidő után jár a 25 év, akkor én miért csak a "fél"állás utáni bér kétszeresét kapom.
Ez szerintem igazságtalan.Pont a felét kapom annak, ami járna.Kérem ,ha van valami megoldás,hogy ezt az összeget megkapjam,azt írják meg.
Várom válaszukat, köszönettel: Varga Lajosné

ObudaFan # 2013.11.13. 06:34

Nem.

Szabolcs57 # 2013.11.12. 20:56

Olyan kerdesem lenne,hogy a jubileumi evek szamitasa szempontjabol a közalkalmazotti viszonyba beszamít-e a külföldön végzett közalkalmazotti munka. Ukrajnában 10 evet,Magyarországon 22 evet dolgoztam le eddig.

muzsi # 2013.10.14. 17:27

Lyonee köszönöm a választ

Lyonee # 2013.10.10. 19:45

http://www.kormany.hu/…ito-potlekok

"15. A szeptemberben kifizetendő jubileumi jutalom mely illetménnyel számítandó?

A jubileumi jutalom kiszámítása az esedékességkor járó illetmény alapján történik, tehát az új besorolás szerinti illetmény alapulvételével."

Lyonee # 2013.10.10. 18:52

töklámpás
Nem jogszerű.
http://www.kormany.hu/…ito-potlekok
"14. Hogyan kell eljárni a felmentéssel megszűnt jogviszonyú dolgozók esetében, akik jelenleg is felmentési idejüket töltik? 2013.09.01-től őket is át kell sorolni?
Igen, természetesen őket is át kell sorolni 2013. szeptember 1-jétől."
Mivel átsoroltak, ezért a távolléti díjat is az aktuális illetményed szerint kell fizetni.

Lyonee # 2013.10.10. 18:44

muzsi
A jubileumi jutalmat soha nem számították az átlagfizetésből!
"78. § (1) A huszonöt, harminc, illetve negyvenévi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkező közalkalmazottnak jubileumi jutalom jár.
(2) A jubileumi jutalom:

  1. huszonöt év közalkalmazotti jogviszony esetén kéthavi,
  2. harminc év közalkalmazotti jogviszony esetén háromhavi,
  3. negyven év közalkalmazotti jogviszony esetén öthavi illetményének megfelelő összeg."

Hát majd módosítják azt a tervezetet, volt rá idejük elég. A havi bérek is változtak, a tavalyi tervezet ott sem jó.

töklámpás # 2013.10.09. 07:14

Tisztelt Jogi Fórum!

Szeretném megtudni,hogy jogszerüen járt-e el a munkáltatóm amikor a szeptemberi emelt közalkalmazotti átsorolásom ellenére az agusztusi bérem alapján kaptam októberben fizetést.Jelenleg a felmentési időmet töltöm nyugdijazás miatt.A Kincstár válasza az volt,hogy a munkáltató nem adott engedélyt az emelt fizetés utalására ebben az esetben.Jogszerü volt-e ez a döntés.

muzsi # 2013.10.08. 14:33

Tisztelt Jogi Fórum!
Október folyamán töltöm be 30.munkában eltöltött évet mint pedagógus..A kérdésem:a jubileumi összeg kiszámítása a kifizetést megelőző 3 havi átlagkereset alapján történik,vagy az előző évi átlagjövedelem az irányadó? Ugyanis azt a tájékoztatást kaptam,hogy az előző tanévben beadott költségvetési tervezetben az akkori jövedelmem szerepel,tehát az alapján számolják a jubileumi jutalmamat.Most nagyon nem mindegy,hiszen béremelésen estünk át.A választ megköszönöm.

hamuka # 2013.10.01. 16:06

Tisztelt Jogi Fórum!

2014.01. hó közepén 40 év munkaviszony elérése után nyugállományba kívánok vonulni.
Jelen ( kormánytisztviselői ) jogviszonyom 1992-től áll fenn.
Előzőleg a Magyar Postánál dolgoztam, közalkalmazottként 17 évig. A törvényváltozásig e munkaviszonyt elismerték és megkaptam már a 35 éves jubileumi jutalmat, azonban most kivették ezen időszakot és állítólag nem vagyok jogosult a 40 éves jubileumi jutalomra.
Kérem állásfoglalását az ügyben. Ha kell pert is indítok a cégem ellen,ha van esély a megnyerésére.
Amennyiben szükséges, pontosabb adatokat is írok privátban.
Köszönettel: Ildikó

Lyonee # 2013.09.26. 19:40

mamamacoka
Ritkán járok erre. A kjt. nem ismeri a méltányosságot, mindenkire egyformán vonatkozik.
A véleményeddel egyetértek.

Gaber # 2013.09.26. 07:04

A leírtakhoz annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy ha akkor augusztusban, amikor a jubileumi kifizetése esedékes volt, ez meg is történik az akkori alapbér alapján, tudomásul veszem, hogy így esett.
Eltelt másfél hónap, közben béremelés...a többit leírtam.

Ez az a momentum, ami leginkább elgondolkodtat. Jogkövetőek vagyunk? Vagy mégsem?

Gaber # 2013.09.24. 22:36

T.Cím!
Jubileumi jutalommal kapcsolatosan szeretnék kérdéssel fordulni a szakemberek felé.
2013. augusztus 16-án volt 30 éve annak, hogy jelenlegi iskolámban tanítani kezdtem.
Ma, szeptember 24-én került sor arra, hogy a jubileumi jutalmak ügyével foglalkozzon az iskolavezetés. Én megszakítás nélkül (gyes idejét kivéve) itt vagyok alkalmazásban.
Kolléganőmmel egyidősek vagyunk, egyszerre kezdtünk, de ő több munkahelyen is dolgozott, ugyanannyi évet töltött gyesen, sőt néhány hétig munka nélkül is volt. Ezzel viszont néhány héttel elcsúszott, konkrétan október közepére tolódott nála a ledolgozott 30 év fordulója.

Megtörtént szeptemberrel a pedagógus béremelés, és bár egyszerre fogjuk megkapni a jubileumi jutalmat, kolléganőm emiatt közel 300.000 Ft-tal nagyobb összegre lesz jogosult. (Ha innen nézzük, én 300.000-rel kevesebbre.)
Értem én ezt az eszemmel!
De nincs ilyen esetekben némi méltányosságra gyakorlat, lehetőség?
A pedagógusokat a legtöbb esetben augusztus közepe táján veszik fel, és nem a tanév első tanítási napján.
Így mindannyiunkhoz, akik 1983-ban, augusztus közepén kezdtünk, és a szakmánkhoz azóta is hűségesek voltunk, mindannyiunkhoz képest jobban járnak azok, akinél ez a folytonosság valami miatt megszakadt?

Ennyire megkésett kifizetésnél is az esedékesség idején aktuális régi alapbért kell alapul venni?

Senki ne értse félre, nem az irigység szólalt meg bennem, még ha a gyermekeink taníttatásához igen nagy szükségünk is van minden fillérre. (Normális pedagóguscsalád egyetemista sarja nem jogosult semmilyen kedvezményre, viszont annál hátrányosabb helyzetű, ha az anyagiakat nézzük. De ezt a jog nem tudja figyelembe venni.)
Néhány tízezer forintért talán nem is firtatnám ezt a kérdést, de 300 ezer különbség elég sok.

Köszönettel!

Lyonee # 2013.09.16. 16:49

"87. § (1) E törvény hatálybalépésével a hatálya alá tartozó munkáltatónál foglalkoztatottak munkaviszonya közalkalmazotti jogviszonnyá alakul át.
87/A. § (1) E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

  1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,"

A költségvetési szervek 1992-ben kerültek a kjt. hatálya alá, ekkor a munkaviszonyok átalakultak közalkalmazotti jogviszonyokká. A kjt. hatálya alá tartozó intézmények dolgozóinak az 1992 előtti munkaviszonyáról van itt szó. 1992 előtt munkaviszony, 1992-től közalkalmazotti jogviszony.

Kjt. 1.§
Az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően e törvény hatálya nem terjed ki a helyi önkormányzat, illetve a költségvetési szerv által közfoglalkoztatás keretében foglalkoztatottra, valamint az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló külön törvény alapján foglalkoztatott munkavállalóra.

A döntő érv, pedig a pontos megnevezés: közfoglalkoztatási jogviszony
Miért nem nézed meg a szerződésedet?

Medi # 2013.09.15. 19:14

Tisztelt Lyonne!

Köszönöm a választ, igen egyértelmű lenne, ha kimondottan közalkalmazotti jogviszonyról lenne szó. A Kjt az alábbiak szerint szabályozza:

"A közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény [1992. évi XXXIII. törvény] értelmében jubileumi jutalomra jogosító időnek a Kjt. hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött idő számít [87/A. § (1) a)]."

A fentiek alapján véleményem szerint járna a jubileumi jutalom. A Kjt hatálya alá tartozó munkáltató foglalkoztatott, munkaviszony keletkezett, közhasznú foglalkoztatás keretén belül.
Mivel tudnám egyértelműsíteni a munkáltatóm felé vagy félre értelmezem a tv-t?

Köszönettel: Médi

Lyonee # 2013.09.13. 19:45

Medi!
A jubileumi jutalmat ha jár, akkor a munkáltató köteles kifizetni. A jubileumi jutalomnál csak a közalkalmazotti jogviszonyok (köztisztviselői, szolgálati) vehetők figyelembe. A közhasznú munkavégzés nem közalkalmazotti jogviszonyban, hanem munkaviszonyban történt, de szerintem ezt te is tudod. Nézd meg a munkaszerződéseidet!

Lyonee # 2013.09.13. 19:30

Ágica
Szerintem nem vagy jogosult. Ahhoz meg kell lenni a 40 év közalkalmazotti jogviszonynak. Számításaim szerint 1979-től kb. 33 év 9 hónap a közalkalmazotti, vagy annak minősülő jogviszonyod. A szolgálati jogviszonyt is bele kell venni, de nem hiszem, hogy itt is szorozni kellene, mint a nyugdíjnál. Ha mégis úgy lenne (de szerintem nem), akkor sincs meg a 40 éved.
35 év közalkalmazotti jogviszony után a 40 éves jubileumi jutalmat csak a 40 éves jogosultsági idővel nyugdíjba menő nők kaphatják meg. Vagy azok, akik nyugdíjasnak minősülnek. Az új MT szerint kell ezt már értelmezni.
Ha ténylegesen nyugdíjban részesülnél és nem korhatár előtti ellátásban és átszoroznák a szolgálati idődet, akkor lennél jogosult a 40 éves közalkalmazotti jubileumi jutalomra.

Medi # 2013.09.13. 07:35

Tisztel Cím!

Azzal a problémával keresem meg T. Címet, hogy munkáltatóm a mai napig nem válaszolt a jubileumi
jutalmam kifizetésével kapcsolatban. Sem elutasítást, sem kifizetésről szóló értesítést nem kaptam.

A problémám a következő, közhasznú munkásként foglalkoztatott a Kjt.tv. alá tartozó jelenlegi munkáltatóm és arról az időszakról nem tudják eldönteni, hogy figyelembe kell-e venni a jubileumi jutalom szempontjából.

1988.08.14.-1989.05.15. óvónőként dolgoztam.
1989.05.16.-1994.12.31. közhasznú munka keretén belül foglalkoztatott a jelenlegi munkáltatóm ügyintézőként. 1995.01.01-től közalkalmazotti státuszba kerültem Ugyanazt a munkakört látom el a mai napig.

Kérdésem az, hogy a közhasznú munka időtartama beleszámít-e a.jubileumi jutalomhoz figyelembe vehető időbe. Ebben az évben 2013.08.14-én jogosult voltam-e jubileumi jutalom kifizetésére?

ÁGICA61 # 2013.09.11. 06:14

Tisztelt Fórum!Lyonne!
1979.09.20-tól vagyok közalkalmazotti munkaviszonyban. 1996.08-tól hivatásos szolgálati viszonyban álltam.2007.szeptembertől 30 év szolgálati viszonnyal (1,2 szorzó miatt, mivel BV-nél dolgoztam ) nyugdijba mentem. 2007.novemberétől ismét dolgoztam mint közalkalmazott 2013.junius 30-ig.
A hivatásos szolgálatban eltöltött idő után nyugdijba menetelemkor megkaptam a 30év jubileumi jutalmat. Kérdésem hogy a közalkalmazotti jubileumi jutalmat mikortól számolják.Jogosult vagyok-e 40 éves jubileumi jutalomra?
köszönettel:Ágica


44ec0

hamuka # 2013.09.03. 15:49

Tisztelt Jogi Fórum!

2014.01. hó közepén 40 év munkaviszony elérése után nyugállományba kívánok vonulni.
Jelen ( kormánytisztviselői ) jogviszonyom 1992-től áll fenn.
Előzőleg a Magyar Postánál dolgoztam, közalkalmazottként 17 évig. A törvényváltozásig e munkaviszonyt elismerték és megkaptam már a 35 éves jubileumi jutalmat, azonban most kivették ezen időszakot és állítólag nem vagyok jogosult a 40 éves jubileumi jutalomra.
Kérem állásfoglalását az ügyben. Ha kell pert is indítok a cégem ellen,ha van esély a megnyerésére.
Amennyiben szükséges, pontosabb adatokat is írok privátban.
Köszönettel: Ildikó

Vörösné # 2013.08.30. 14:02

Tisztelt Jogi Fórum!

Szeretném megkérdezni, hogy ha most október elején válik aktuálissá a 30 éves jubileumi jutalom kifizetése, és szeptember 1-től megemelik az illetményalapot, melyik illetményt kell figyelembe venni? Az eddigit vagy a szeptember 1-jén megemeltet?

Válaszát köszönöm!

cinka64 # 2013.08.14. 13:20

Tisztelt Jogi Fórum!
Szeretném megkérdezni, hogy ha most szeptember 25-én válik aktuálissá a 30 éves jubileumi jutalom kifizetése, és szeptember 1-től megemelik az illetményalapot, melyik illetményt kell figyelembe venni? Az eddigit vagy a szeptember 1-jén megemeltet? Melyik törvényre hivatkozhatom a kedvezőbb esetben? Válaszát köszönöm!

üziz # 2013.08.07. 11:57

Tisztelt Jogi Fórum!
Igaz-e az, hogyha valakinek megvan a 40 év szolgálati ideje és nem megy el nyugdíjba, akkor pl 41 év szolgálati idő után8vagyis 1 évvel később) nem kérhet a nők ezen korkedvezmény alapján a nyugdíját.

mária56 # 2013.08.06. 15:33

Tisztelt Fórumozók!
Ha valaki szeptemberben megy el 40 éves jogosultsági idővel nyugdíjba, és decemberben lesz 25 éves közalkalmazotti jogviszonya, jár-e neki a 25 éves jubileumi jutalom? Ugye a megszűnés évében vagyunk még? Vagy csak a 40 éves közalkalmazottakra vonatkozik?
Köszönöm a válaszokat.