jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?


Lyonee # 2012.10.14. 18:26

Tévedés. A kjt. mindenkire egyformán vonatkozik. Ne keverd össze a törzsgárdatagsággal, van , ahol hűségpénznek mondják, általában kollektív szerződés biztosítja.
"78. § (1) A huszonöt, harminc, illetve negyvenévi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkező közalkalmazottnak jubileumi jutalom jár.
(2) A jubileumi jutalom:

  1. huszonöt év közalkalmazotti jogviszony esetén kéthavi,
  2. harminc év közalkalmazotti jogviszony esetén háromhavi,
  3. negyven év közalkalmazotti jogviszony esetén öthavi illetményének megfelelő összeg."
Mano2011 # 2012.10.12. 20:10

Lyonee, jár...ahol a párom dolgozik, ott adnak 10, és 15 évre is. Közbe kiderült, de összeget még nem tudok.

GYALOGBÉKA # 2012.10.12. 17:30

Üdvözlöm a Fórumot!
Segítenétek nekem? 2012. november 30-ától nyugellátásban részesülök. 1975-ben kezdtem tanítani, tehát 37 év közalkalmazotti jogviszonyom van. A 40 éves jubileumi jutalom nyilván nem jár /bár a tanítóképzővel elérem a 40 évet/. A 37 évre jár valami jutalom?
Köszönöm a segítséget!

ilus # 2012.10.11. 22:48

Kedves Fórumtársak! Munkáltatómmal már szóban beszéltünk, hogy elérve a 40 év szolgálati viszonyt, a közalkalmazotti 37,5 évet, a nők 40 éves nyugdíjba meneteli lehetőségével élni kívánok a közeljövőben. Annyit vetett oda, hogy a jub. jutalmat nem fizeti ki, azt majd csak akkor, (ha már mint továbbfoglalkoztatott pedagógus a 8. osztályomat végigvittem,) bemutattam a nyufi nyugdíjmegállapító határozatát és utána már mint nyugdíjasnak is megszűnik a munkaviszonyom náluk. El voltam képedve, hogy ez azt jelenti, hogy jövő nyáron kapom meg az idén, a KJT 78. §-a alapján munkaviszonyom utolsó napján járó jub. jutalmat? Felmentésről szó sem lehet(ett), a fenntartónak nincs pénze, holott jól tudták, tervezhető volt, hogy nyugdíjba megyek. Hallottatok már ilyenről, vagy egyedi túlkapás ez? Még nem írtam meg a nyugdíjbamenetelemet bejelentő soraimat, kérjem közös megegyezéssel vagy ha párom rábeszélésére abbahagyom a tanítást, és lemondok a közalkalmazotti jogviszonyról, akkor is jár a jub. jutalom? Köszönöm válaszotokat!

Lyonee # 2012.10.07. 10:52

Nem jár.

Mano2011 # 2012.10.07. 10:05

10 és 15 év után is jár jutalom? Ha igen, annak mennyi az összege?

Lyonee # 2012.09.11. 15:08

C a s a b l a n c a
Ezt a nagy baromságot meg honnét veszed???

C a s a b l a n c a # 2012.09.11. 09:34

És még valamit: a jubileiumi jutalmat, törzsgárdát stb. nem a betöltés évében (pl: 30), hanem az azt követő évben fizetik (pl: 31) ...

sándorné # 2012.09.10. 18:20

Azt szeretném megkérdezni, hogy közalkalmazottaknak van e 35 éves jubileumi jutalom.

Lyonee # 2012.08.17. 17:24

norvick
A pótlékok nem számítanak bele a jub.jut.-ba.

Lyonee # 2012.08.17. 17:21

toti0401
Nincs 35 éves jubileumi jutalom közalkalmazottaknak, de szerintem nem számít közalkalmazotti jogviszonynak, mert szünetelteted egy évig.

norvick # 2012.08.16. 16:17

Tisztelt Fórumozók!

Most esedékes a 30 éves jubileumi jutalmam.Tanárként dolgozom.Mi a kiszámítás alapja?Havi bruttó illetményem 182900 Ft, és 10000 Ft osztályfőnöki és munkaközösség-vezetői pótlékom van.Be kell- e számítani a pótlékot, vagy a 182900 Ft lesz a 3 havi jutalom alapja?


Idén 30 éves jubileumi jutalomra vagyok jogosult. Jelenlegi bruttó bérem 182900Ft, + 10000 Ft osztályf?nöki és munkaközösség-vezet?i pótlék.Mennyi

toti0401 # 2012.07.20. 11:42

Tisztelt Jogi Fórum!

Iskolában dolgozom közalkalmazotti jogviszonyban, a jubileumi jutalmakat eddig mindig megkaptam.
Jövőre lesz meg a 35 éves jogviszonyom, 2012. augusztus 27-től 2013. augusztus 31-ig viszont fizetés nélküli szabadságon leszek egészségi állapotom miatt.
Kérdésem az lenne, hogy ez az időszak beleszámít-e a jogviszony időszakába, azaz jövőre jogosult leszek-e a 35 éves jubileumi jutalomra.

köszönettel

Lyonee # 2012.07.12. 18:56

"1. § (1) E törvény hatálya - ha törvény eltérően nem rendelkezik - az állami és a helyi önkormányzati költségvetési szerveknél, valamint a helyi önkormányzat által (a továbbiakban: munkáltató) a feladatkörébe tartozó közszolgáltatások ellátására foglalkoztatottak közalkalmazotti jogviszonyára terjed ki."
"87/A. § (1) E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

  1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,"

1992 előtt a tanárok is munkaviszonyban voltak a munkáltatójukkal, a kjt életbe lépésekor ez átalakult közalkalmazotti jogviszonnyá.

A kjt vagyis a "1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról" csak hazánkban hatályos, a romániai munkáltatókra és közalkalmazottakra nem alkalmazható.

Ha valamilyen csereszerződés által dolgozott kint a kolléganő, akkor lehetne a jubileumi jutalom szempontjából is közalkalmazotti jogviszonynak elfogadni a kinti éveket. Nem, csak a besorolásnál vették figyelembe?

A BH2004. 486 is nagyon hasonló ügyben hozott döntést, csak az egészségügy területén. A jubileumi jutalomba a romániai közalkalmazotti munkavégzés nem számítható be, mert a romániai munkáltató nem a kjt. hatálya alá tartozik.

Egyébként én is közalkalmazott vagyok, de kb. 6 éve próbálok segíteni itt a fórumon, ha tudok.

kincsi59 # 2012.07.11. 16:22

Tisztelt Jogi Fórum!

Egy általános iskola intézményvezetőjeként dolgozom, a munkáltatóm a helyi önkormányzat. Június 14-én lett volna esedékes, hogy megkapjam a 25 éves közalkalmazotti jubileumi jutalmamat, melyet azonban a munkáltatóm azzal az indokkal utasította vissza, hogy a külföldi azaz romániai közalkalmazotti jogviszonyom nem számít bele, de akkor még sem tudom megérteni, hogy egy másik kolléga aki Ungvárról érkezett szintén hozzánk az oktatási intézménybe és ugyanúgy a külföldi éveit beleszámolták s ez hogyan lehetséges? Arra kérném Önt, hogy melyik az a paragrafus ami kimondja, hogy a külföldi évek nem számolhatók be és mi alapján hozzák meg a döntést a munkáltatók?

Köszönettel és tisztelettel

nefe2 # 2012.06.28. 07:28

Kedves Lyonee!

Köszönöm szépen a választ.

Lyonee # 2012.06.28. 06:51

nefe2!
Sajnos nem lehet figyelembe venni a külföldi éveket a jubileumi jutalom tekintetében.
kjt.
"1. § (1) E törvény hatálya - ha törvény eltérően nem rendelkezik - az állami és a helyi önkormányzati költségvetési szerveknél, valamint a helyi önkormányzat által (a továbbiakban: munkáltató) a feladatkörébe tartozó közszolgáltatások ellátására foglalkoztatottak közalkalmazotti jogviszonyára terjed ki."
A kjt., mint magyar törvény a magyar közalkalmazottakra vonatkozik, a jubileumi jutalom a magyar állam hosszú szolgálatáért jár a közszolgáknak.

A nyugdíjszámításnál is csak a jogosultságnál és a szorzónál veszik figyelembe a külföldi éveket, de azokra az évekre a nyugdíjat külföldről kapod. Persze csak, ha kérelmezed, utána jársz.

nefe2 # 2012.06.28. 06:18

Tisztelt Fórumozók!

Kérem, válaszoljon valaki az előző kérdésemre, ha tud!

nefe2 # 2012.06.26. 07:20

Tisztelt Fórumozók!

Jár-e a 25 éves jubileumi jutalom, ha a közalakalmazott Vajdaságból települt át?
Az ottani jogviszonya 1986-1999-ig tartott. 1999-től folyamatosan magyarországi közalkalmazotti jogviszonyban dolgozik.

ötvenhármas # 2012.06.02. 14:00

Korábban az alábbiak alapján járt a jub.jut.

A közszolgálati jogviszonyának megszűnése esetén a köztisztviselőnek nyugdíjazásakor ki kell fizetni

  1. a nyugdíjazása évében esedékessé váló jubileumi jutalmat;
  2. a 30 év közszolgálati jogviszony után járó jubileumi jutalmat, ha a jubileumi jutalomra jogosító szolgálati idejéből 2 év vagy ennél kevesebb van hátra,
  3. a 35 év közszolgálati jogviszony után járó jubileumi jutalmat, ha a jubileumi jutalomra jogosító szolgálati idejéből 3 év vagy ennél kevesebb van hátra,
  4. a 40 év közszolgálati jogviszony után járó jubileumi jutalmat, ha a jubileumi jutalomra jogosító szolgálati idejéből 4 év vagy ennél kevesebb van hátra.

2012. márc. 2-től megváltozott a jogszabály, törölték, hogy a szolgálati időből 2,3 ill. 4 év van hátra. Jelenleg csak betöltött 25,30,35, 40 év esetén jár.
A jogosultság nem azonos a szolgálati idővel!!
A jogosultsági idő számítást az egyén személyi anyaga tartalmazza.

2011. évi CXCIX. törvény
150. § (1) A kormánytisztviselő 25, 30, 35, illetve 40 évi kormányzati szolgálati jogviszonyban töltött idő után jubileumi jutalomra jogosult. A jubileumi jutalom az említett kormányzati szolgálati jogviszonyban töltött idő betöltésének a napján esedékes.

(2) A jubileumi jutalom

  1. 25 évi jogviszony esetén kéthavi,
  2. 30 évi jogviszony esetén háromhavi,
  3. 35 évi jogviszony esetén négyhavi,
  4. 40 évi jogviszony esetén öthavi

illetménynek megfelelő összeg.

(3) A jubileumi jutalomra jogosító idő megállapításánál

  1. az e törvény és a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény (a továbbiakban: Ktv.), a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény (a továbbiakban: Ktjv.) hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közszolgálati és kormánytisztviselői jogviszonyban eltöltött időt,
  2. a Kjt. hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban töltött időt,
  3. a hivatásos szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
  4. a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
  5. a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban,
  6. az e törvény, a Ktv., Ktjv., illetőleg a Kjt. hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,
  7. az állami vezetői szolgálati jogviszonyban

töltött időt kell figyelembe venni.

(4) A kormánytisztviselő nem jogosult jubileumi jutalomra, ha másik foglalkoztatási jogviszonyban azt már megkapta.

eszterann # 2012.05.31. 15:58

Egresi
Engem is nagyon érdekelne, miért attól függ a 40 éves jubileumi jutalom kifizetése, hogy a munkáltató melyik szót írja oda 40 év szolgálati jogviszony megszűntetésekor: felmentés, vagy közös megegyezés, vagy csak egyszerűen megszűnt a határozott idejű jogviszony... Miért nem attól függ, hogy elérte a rá irányadó kort, ledolgozott becsülettel 38-40 évet, s megvan a 40-41 év szolgálati ideje... Miért függ ez valaki kénye-kedvétől??!! MIÉRT!

Egresi # 2012.05.29. 14:24

Az lenne a kérdésem a Tisztelt Ügyvéd Úrhoz, hogy jár e a jubileumi jutalom annak a köztisztviselőnek, akinek megvan a 40 éves köztisztviselői jogviszonya és közös megegyezéssel szüntette meg a munkaviszonyát, mert igénybe vette a 40 éves korkedvezményes nyugdíjat. Egresi Hédi


esi

Ica57 # 2012.05.29. 12:53

Ica 1957
Múlt év decemberében töltöttem be 30 év közalkalmazotti munkaviszonyomat egy önkormányzati kulturális intézménynél. Jubileumi jutalmamat azzal utasították el, hogy nincs pénz rá, melyet írásban kértem. Jövő év júniusban meglesz a 40 éves munkaviszonyom, ha sikerül nyugdíjba szeretnék menni.
Kérdéseim; köteles-e a munkáltató nyugdíjba vonulásomig a jubileumi jutalmat kifizetni, ha nem, akkor mit teendőm, hogy megkaphassam?
Mikor kérjem a nyugdíjazáshoz a felmentési idő kiadását, ha jövő év júniusban lesz meg a 40 év teljes munkaviszonyom?
Válaszát köszönöm.


Kedves Fórumozók!
31 éve dolgozom közalkalmazottként jelenlegi munkahelyemen. 2011 december 1-jével kértem levélben a 30 éves jubileumi jutalmam a m

mary52 # 2012.05.24. 07:22

Több évtizeden keretszül köztisztviselőként dolgoztam,2011. augusztus 23-án 40 éves jubileumi jutalomra lettem volna jogosult.
Sajnos a munkáltatóm pár hónappal a nyugdíjazásom előtt felmondott, így a köztisztviselői munkaviszonyom 2011. június 1-én megszünt.
Már a megszünés előtt elindítottam nyugdíjazásomat(nők 40 éves kedvezményes nyugdíjazása) és erre hivatkozással, hogy szeptembertől nyugdíjas leszek kértem a 40 éves jubileumi jutalmam kifizetését.
Sajnos mivel 3 hónap hiányzott a 40 évből, így ezt az időt máshol kellett ledolgoznom(nem köztisztviselőként)csak ezt követően tudtam igénybe venni a nyugdíjazásomat.
Kérdésem az lenne , hogy helyesen járt e el a munkáltatóm amikor nem fizette ki a jubileumi jutalmat, illetve van e jelenleg így egy év után lehetőségem, hogy kérjem ezt miután már nyugdíjas vagyok.
Köszönöm válaszát

aurin # 2012.04.18. 10:59

dikoo-nak:

Nem is értem a kérdést, a besorolásnak semmi köze nincs a jubileumi jutalomhoz, csak ahhoz, hogy valaki hány éve közalkalmazott.

rujescu-nak: A 25 éves jubileumi jutalomra nem volt jogalap, hiszen édesanyja még csak 20 éve (1991. óta)közalkalmazott. Úgy hogy örüljön, hogy tévesen 6 évvel ezelőtt kifizették.